Jump to content

Moto Zajednica

Nove mere za sprečavanje korupcije u saobraćajnoj policiji

Recommended Posts

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

iskreno meni vise odgovara korupcija...bolje da dam 100e policajcu nego kasnije da se cimam na sudu,i plus da mi uzmu dozvolu(15000din i 3 meseca zabrane)

 

ok, dakle ti svesno krsis zakon i ugrozavas bezbednost saobracaja?

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Koliko ja znam, ovo je standardno u Evropi i u Americi - uoste ne zavisi od policajca da li ce biti snimljeno ili ne - on nema mogucnost da iskljuci snimanje. Pun je Youtube snimaka sa takvih kamera.

 

Ma ne mora on nista da iskljucuje. Za malo para se moze napraviti uredjaj koji ometa snimanje ( pravi smetnje ) i nista se ne cuje.

 

tooo, možda u novo j temi za Garaža-u ili Moto Oprema? na kom to principu radi?

 

edit: meni to skoro i da nikad neće zatrebati, skoro da me nikad ni ne zaustavljaju. al nije loše biti korak ispred.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Zasto komentarisete pandure sto uzimaju mito?

 

Zato što je njegovo da poštuje i sprovodi zakon.

 

Mogao bi da pitaš "zašto okrivljujete pandura koji je primio kintu i pustio ubicu da pobegne, a ne lika koji je kolima udario i zbrisao, pa ponudio mito da ga pusti..."

Da, dajem drastičan primer, ali po meni svako treba da odgovara za svoje postupke:

- Ubica zbog ubistva (i mita/ pokušaja mita)

- Pandur ako je primio mito.

 

I na kraju: da, pokušaću da častim pandura ako slučajno napravim prekršaj, i nadaću se da će da primi kintu, ali će mi se gaditi ako je primi, a češkaću se i poštovati ga ako ne primi...

Balkanska posla...

p.s. - Naravno, najviše bih voleo da me izgrdi i pusti bez kazne... :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

pa brate zna se kako se to radi, oduvek se znalo. cak ne moras nista ni da pricas, ako si npr u kolima samo pokazes prstom na krst koj je okacen na retrovizor,

 

I dobiješ značku "šaban meseca". :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

pa brate zna se kako se to radi, oduvek se znalo. cak ne moras nista ni da pricas, ako si npr u kolima samo pokazes prstom na krst koj je okacen na retrovizor,

 

I dobiješ značku "šaban meseca". :lol3:

 

:lol: :lol: :lol: Bas to, pa kada bi to tako islo ja bih istetovirao jedan krst na levom ramenu, vozio uvek u majci bez rukava (naravno 200km/h) i sve ok. :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: NBG 63 blok

Nije problem platiti kaznu ako si nesto skrivio, ali dok panduri i dalje stoje u zbunju na mestima gde je dozvoljeno 40 km/h ili 50 km/h i izlecu kao opaljeni da te zaustave sto si isao 46 km/h ili 54 km/h i to prikazuju kao apokalipticno krsenje zobs-a.S nekim se dogovoris, neki glume ludilo, mozda zive u paralelnom svetu , a ne u Srbiji, pa ti pisu uredno kaznicu od 5000 dinara sa sve kulturnim osmehom, jer si ispao jedan obican majmun i naseo na klasicnu sacekusu. Njihova je duznost i obaveza da obezbede nesmetan protok saobracaja, pomognu i edukuju vozace, a ne da se ponasaju kao kauboji i jade koga stignu, a najvise prost narod.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Nije problem platiti kaznu ako si nesto skrivio, ali dok panduri i dalje stoje u zbunju na mestima gde je dozvoljeno 40 km/h ili 50 km/h i izlecu kao opaljeni da te zaustave sto si isao 46 km/h ili 54 km/h i to prikazuju kao apokalipticno krsenje zobs-a.S nekim se dogovoris, neki glume ludilo, mozda zive u paralelnom svetu , a ne u Srbiji, pa ti pisu uredno kaznicu od 5000 dinara sa sve kulturnim osmehom, jer si ispao jedan obican majmun i naseo na klasicnu sacekusu. Njihova je duznost i obaveza da obezbede nesmetan protok saobracaja, pomognu i edukuju vozace, a ne da se ponasaju kao kauboji i jade koga stignu, a najvise prost narod.

U novom zakonu postoji odredba koja predviđa postavljanje znaka za kontrolu brzine - kao nekadašnja tabla "radarska kontrola" ali gospodi iz komiteta za bezbednost saobraćaja ne pada napamet da počnu da ga primenjuju jer bi tada policiji bilo dozvoljeno da vrši kontrolu brzine samo na tim mestima.

Ovako im se ostavlja sloboda da se naguze gde žele i udaraju po džepu a to se zove institucionalizovana pljačka u službi države pod okriljem saobraćajnih propisa.

Prvo se postave nelogična ograničenja na nekim mestima a onda tu sedi policija i eto idile za naplaćivanje kazni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

A kako rešavate ove nove radare na tronošcu?

resavaju ih oni sami, samo malo skuplje izadjes jer je ipak to trazilo malo njihovog truda, za sve ima leka pogotovo ako je na obostrano zadovoljstvo ;)

 

 

 

 

 

nada i mito zadnji umiru :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kad i oni ponestanu.. prelazim u barku..

 

Rečna je i dalje podmitljiva..

 

kralju.. :care:

 

pa brate zna se kako se to radi, oduvek se znalo. cak ne moras nista ni da pricas, ako si npr u kolima samo pokazes prstom na krst koj je okacen na retrovizor, sklopis ruke ko da ga molis i susnes vajferta ako vidis da se necka dodash jos jednog. a ako ste sami, nema nikog okolo, moze da padne jedna od standardnih zajebancija, on ti trazi vozacku saobracajnu ti izadjes iz kola ko da ti se sin rodio sav srecan, hvala junachino sto me cuvas, pa ti radis jedini poso kako treba ovde na ladnom, svaka cast, gurnes crvenu u gornji dzep, zahvalis mu se sto te zaustavio i upozorio i teras dalje :D to sprdnje radi. svaki pandur kom sam to uradio je ostao u chudu 2 sata nakon toga :D samo harizma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Mozemo da se busamo koliko god, ali evidentno je da su odlucili da na otmu pare/uteraju nas u red (nebitno je sta je njima primarno, jer jedno povlaci ono drugo). Lagano, mozda u pocetku samo delimicno, a onda vremenom sve vise i vise ce snimati iz patrolnih kola, postavljace sve vise i vise kamera prvo u velikim a onda i u manjim gradovima, i sve ce to za par godina uvesti saobracajni rezim koji vazi u celoj evropi.

 

 

Daleko od toga da meni ovo odgovara jer i sam pravim gomilu prekrsaja, ali gore navedeno je nasa neminovnost....

 

Setite se samo... uveli nov zakon - vika na sve strane, visoke su kazne - i tako par meseci od uvodjenja, sad se vecina privikla, niko to vise ni ne komentarise.

Uveli kamere - dza bu, ne moze to tako, privatnost, levo desno - sad vec svi gledaju da upozore jedni druge na kamere, i obrate paznju na voznju na mestima gde ih ima .

Dakle, sve izaziva revolt u pocetku, ali vremenom sedamo na rudu...

To je nasa realnost

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

I kako saznajemo od pre nekoliko dana narodna banka je resila da pomogne korupciju. Uvela je u opticaj novu novcanicu od 2000 din.

Tako da smo dobili i zvanicnu potvrdu da sa crvenom "mo's dupe da obrises!" :lol: sada vise crvena ne radi posao.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

najbolja mera bi bila kada bi se kaznene odredbe uskladile sa ekonomskim standardom prekršioca. banala primer za, pojas -svetlo, za nekoga je to četvrtina plate, i njemu se isplati da ćušne crvenu, a izračunajte sami koji je to deo plate donosioca zakona-onoga koji ga je odobrio. plus njega ne kači, tj. na tu klasu se i ne primenjuje. iz toga dolazimo do zaljučka da on ni ne deli sudbinu podanika koga predstavlja pa samim tim je pitanje koliko su pojedine kaznene odredbe legitimne, osim što su prošle proceduru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

najbolja mera bi bila kada bi se kaznene odredbe uskladile sa ekonomskim standardom prekršioca. banala primer za, pojas -svetlo, za nekoga je to četvrtina plate, i njemu se isplati da ćušne crvenu, a izračunajte sami koji je to deo plate donosioca zakona-onoga koji ga je odobrio. plus njega ne kači, tj. na tu klasu se i ne primenjuje. iz toga dolazimo do zaljučka da on ni ne deli sudbinu podanika koga predstavlja pa samim tim je pitanje koliko su pojedine kaznene odredbe legitimne, osim što su prošle proceduru.

 

Tacno tako. :takoje:

I kada bi institucije drzave imale odgovornost prema gradjaninu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

najbolja mera bi bila kada bi se kaznene odredbe uskladile sa ekonomskim standardom prekršioca. banala primer za, pojas -svetlo, za nekoga je to četvrtina plate, i njemu se isplati da ćušne crvenu, a izračunajte sami koji je to deo plate donosioca zakona-onoga koji ga je odobrio. plus njega ne kači, tj. na tu klasu se i ne primenjuje. iz toga dolazimo do zaljučka da on ni ne deli sudbinu podanika koga predstavlja pa samim tim je pitanje koliko su pojedine kaznene odredbe legitimne, osim što su prošle proceduru.

 

Tačno tako. Isto kao što je zakonodavac osmislio da je sitno delo kradje (za koje se ne goni po službenoj dužnosti) do 15000 dinara. Pa možda je to njemu sitno, ali nekom penzioneru je to čitava penzija a nekome bogami i plata i nije mu u opšte sitno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ima to vec negde u severnoj evropi ne znam tacno gde, valjda Norveska. Placaju se kazne procentualno u odnosu na licni dohodak. Neki lik je platio kaznu od vise DESETINA hiljada eura za prekoracenje brzine. :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da sam ja imao kameru ne bih sada morao da pišem kojekakve žalbe i da se natežem sa sudijama koje smatraju da "policajac nema razloga da laže".

 

Jednim delom policajac je bio apsolutno u pravu kada me je zaustavio i upozorio na kvar - hvala mu na tome, ali ja sam otklonio kvar istog trenutka i na licu mesta, što sudija uopšte nije uzeo u obzir, već ono što je navedeno u prijavi - da su mi zadnja svetla neispravna.

 

ps. Imao sam kameru na mobilnom, ali sam maloumni kreten što se nisam setio da je upotrebim, jer sam smatrao da je situacija potpuno bezazlena. Sada mi prete minimalnom kaznom od 15.000 dinara, zabranom upravljanja od tri meseca, i sa šest kaznenih poena. :neznam:

 

ps. Moj kolega je slikao vozilo koje čisti put sa onim rotirajućim metlama - takozvani "Dule Vo" koje ide 10 na sat, jer ga je policajac zaustavio kako obilazi to vozilo preko pune linije uslovno rečeno, sa pravom kolovoznom trakom širine da mogu tri automobila da se mimoiđu (novi obrenovački put) tako da nije nagazio punu liniju točkom, ali znak je bio sa zabranom preticanja, molim lepo, propisi su propisi. Pokazao je sudiji sliku, mislim da se sudija nasmejao i oslobodio ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja