Jump to content

Moto Zajednica

Kako reagujete na Pešački zakon ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

citat

A kako će to u glavu da utuvi klinac ili klinka od 8 godina koji su ujutru krenuli u školu i naučeni su da ulicu smeju da pređu samo na pešačkom prelazu?

Vozač koji je u ruke uzeo tih 2 tone gvožđa treba da razmišlja o tome a ne oni. I ne samo da treba već je to njegova obaveza.

 

Od Niske

 

E ovo što je kolega napisao sam očekivao mnogo više tj. da se više ljudi izjasni ovako.

Pošto sam očekivao da ovde naćem ljudi koji ipak siću sa motora ili izaću iz kola pa preću ulicu.

Previše ste se vezali za stoku koja prelazi gde stigne ,stoku kažem jer stoka (krava ,ovca,koza itd)kad ide sa paše prelazi gde je livada.

Moja deca kad idu u školu prelaze Žorža Glemansoa (Francuska donji deo) a sad su pametni još i teretni saobraćaj okrenuli tuda jer rade obilaznicu Viline vode.

Ja u nekoliko slučajeva doživeo kad prelazim da jedan stane a drugi oko njega po gasu.Bilans 3x retrovizor ,2x šoferka sreća njhova da sam uvek imao nešto krupnije u rukama .samo niko nije imao muda da stane.Što kad negreše.

Jednom prilikom sa decom a žena sa đžipom po sireni i gasu,morala da zakoči izleteo joj bicikl pred nju ,jebiga ja ga gurno da zadržim decu.

 

Za kolegu KIZU73

citat

Vidi ovako. Oni imaju mamu i tatu. I ja imam klince i stalno im drobim sta sve moze da ih snadje otkad izadju iz zgrade pa na dalje. Taj ko je pustio dete da ide samo ili je lud ili ima poverenja. Hocu da kazem da se i pesacki prelaz prelazi po pravilu. Ja recimo mogu da sa 30 metara nanisanim pesacki, zazmurim i krenem. Zabole me, neka koce.

 

 

Baš nešto nemogu da povežem šta si hteo ovde da kažeš ,ko drobi ko lud a ko ima poverenja .Pa pojasni ko se gde svrstava nauči nas malo.A i napiši nam pravilo prelaženja pešačkog.Možda tata sa jedne strane a mama sa druge pa da ih prebacujemo mislim on let let.

Neznam ja nekako čim nanišanim pešački smanjim gas pa čak i kočim jer tu je svako slabiji od mene pa sa čim kod da sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Pa evo, povezi ovo. Deci treba da objasnis sta ih ceka napolju kad izadju iz gnezda. Da treba da predju ulicu SAMO na pesackom ali SAMO pod USLOVOM da su STALI i to NE na sam ivicnjak kako vecina debila radi i samo cekam kd ce noge da im slete i podlete po auto i SAMO pod uslovom da ako nema semafora POGLEDAJU levo-desno i da BUDU 1000% SIGURNI da ih je vozac video, sto deca tesko da mogu itd, ko razume shvatice, ko ne priroda ce se pobrinuti sama... I iz tvog primera se vidi da deca ne mogu sama na ulicu. A to mama-tata, moze ako ne znas drugacije. I primer sa nisanjenjem se odnosi na pesaka, a ne na vozaca, jer kako vecina prelazi, pesacki izgleda kao da im predstavlja samo saru na putu kojim su krenuli, a ne mesto gde se prelazi ulica. Ma u ostalom cemu sve ovo prekucavanje. Zabole me bas. Ko ima mozga da shvati taj ce preziveti, ko ne, kao sto rekoh, priroda ce se pobrinuti sama. Ne vredi sa debilima. Postoji izreka, covek je hrabar onoliko koliko nije svestan opasnosti. Onaj ko ne zna sta je zilet posmatrace mirno dok mu neko njime klizi po mud.ma, bez ijednog zmarca...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ne vidim u čemu je tolika drama, pešaci su nezaštićeni učesnici u saobraćaju baš kao i mi... uvek stajem na pešačkom, naravno uvek gledam u retrpovizor da me ne pokupi neko od pozadi... Najgori pešaci su baš vozači, razmislite kako se vi osećate kad trebate peške da pređete na ulicu i svima je svaka sekunda bitna iako će posle 100 m morati da stanu na semafor ili gužvu... Ionako smo se izdresirali da očekujemo kamikaze kako u kolima, tako i peške... ako se uvede red da prelaze samo na pešački, i nama će biti lakše ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1146 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

sve je lepo definisano zakonom o saobracaju tako da ne vidim razlog postojanja ove akcije/reklame. sa druge strane i pojedini vozaci ipojedini pesaci se jako lezerno ophode prema ovo drugo grupi. ima vozaca koji nestrpljivo zele da posto-poto predju preko pesackog, a sa druge strane nije ni mali broj situacija kada pesak vidno uspori kretanje na pesackom prelazu.

iskreno, ako saobracajna policija ima nameru da kaznjava vozace (sto je legitimno posto je zakon jasan) onda neka uvede nacin kaznjavanja i pesaka koji svesno gnjave preko prelaza,

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

U Budimpesti zeleno za pesake toliko kratko traje da bukvalno moras da pretrcavas pesacki. Kada se upali crveno pesacima nema gnjavaze kao kod nas nego se skoro posle tri sekunde pali zeleno za kola i svi krecu bezobrazno tako da na pesackom leti perije ako ima zaostalih. I ljudi su se lepo navikli (izdresirali) i to im je normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Tako radi i pola semafora u beogradu nije ni to u redu da stari, trudnice i bolesni trče, kao na onim semaforima od hrama prema kliničkom. Problem su prelazi bez signalizacije gde mogu žurku da prave a zahvaljujući pandurima koji vrebaju i nabedjuju osilili se i opustili preko svake mere.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ja prilazim pešačkom maksimalno oprezno pogotovo kad vozim motor uvek nastojim da procenim situaciju na zebri i prilazu uvek se nađe baba koja se vraca sa pijace, deda sa štapom, klinci koji negledaju ni levo ni desno, prevarena žena sa dvoje dece, nadrkani komšija koji nije platio struju i mnogi razni da ne nabrajam više nego oprez a kada vidim da smaraju onda gasda se provučem, znam da me gledaju popreko psuju u sebi i naglas ali šta da radim. Kada bi pešaci pazili koliko i mi na motorima bilo bi mnogo jednostavnije svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kakav snimak, :D Jeste zeznuto posto je dete u pitanju. Ali sam crko od smeha... Treba paziti kako zbog drugih a najvise zbog sebe. Ima gluperdi koji idu kao telad i onda posle mozes da odgovaras kao za coveka a ne tele!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Nikako ne shvatam gde vam se toliko zuri da nemate strpljenja da stanete na pesackom. Ko da ce vam pasti kruna sa glave ako usporis i pustis nekoga da predje.

Puna sau nam usta toga kako smo mi (motoristi) ugrozeni u saobracaju i da treba vise paznje da se obrtati na nas a kada prodje sezona i sednemo u kola kao da smo zaboravili na sve ono sto smo pricali. Nije ovde stvar ko i kako prelazi i ko ima prednost (mada je zakon i to regulisao ) nego je stvar osnovne kulture i postovanje svih ucesnika u saobracaju.

Kada bi SVI malo vise obracali paznju na druge a ne samo na sebe u svim aspektima zivota pa i u saobracaju bilo bi nam mnogo lakse.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da u tom zakonu treba da se pozabave i ovom tematikom :

 

6e4495.gif

a koja bi to tema bila ovde?

 

Pa tema je ta da je vozac automobila zastao i propustio dete, dete odmaklo ceo metar od kola, vozac krenuo, a onda klincu palo na pamet da se okrene i krene nazad, pa je naleteo na auto. Kad je video sta je uradio, onda krenuo da bezi. E ja sam imao takvu situaciju, pa sam nadrljao - kamo lepe srece da je postojala kamera u to vreme - ovako sam ispao kriv - kao nisam propustio pesaka na pesackom.

Roditelje ovog klinca bi trebalo kazniti, pa nek nauce dete kako se prelazi ulica !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Idemo ovako malo moć zapažanja.

Dete prelazi već je prešao prvu traku obrati pažnju kola.

Kola poprilično brzo prilaze a vidi se po tome koliko je auto potonuo napred u momentu kočenja,verovatno su i gume blago škripnule .

Za dete svaka čast ko daje moje ja bi ga na ovo šutno u vrata da ih redizajniram.

Na snimku se nečuje možda je upotrebio i sirenu.

Meni kad prelazim ako trube ,ja se trgnem i odma udaram nogom a sad što je njegov far tu jebiga trgomeje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Moje viđenje je malo drugačije. Mališa je krenuo na crveno za pešake, vidi se na semaforu, a i ostali pešaci stoje na trotoaru. Shvativši šta je uradio pokušao je da se vrati, a isprečio mu se automobil. Na svu sreću sve je završeno OK mada je definitivno da je mališa malo požurio da pređe ulicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Idemo ovako malo moć zapažanja.

Dete prelazi već je prešao prvu traku obrati pažnju kola.

Kola poprilično brzo prilaze a vidi se po tome koliko je auto potonuo napred u momentu kočenja,verovatno su i gume blago škripnule .

Za dete svaka čast ko daje moje ja bi ga na ovo šutno u vrata da ih redizajniram.

Na snimku se nečuje možda je upotrebio i sirenu.

Meni kad prelazim ako trube ,ja se trgnem i odma udaram nogom a sad što je njegov far tu jebiga trgomeje.

Samo ti nastavi da prolazis kroz crveno a nakon toga udaras nogom pa kada tebe ne daj Boze bude neko redizajnirao bice kuku lele. Ako tako i dete ucis onda si ti u zescem problemu :staa:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Definitivno tu i lezi veliki problem, naravno da su pesaci svetinja i da treba da se pazi na njih. Ali kod nas je generalno problem sto vecina ljudi koji zive u gradovima samo tu spavaju ali ne zive u gradu vec su jos na brdu sa koga su sisli i prelaze ulicu kako im se prohte i gde im se prohte. Posto vecinju ljudi u bg-u "zulja asfalt" tako uce i decu da se ponasaju i time ih ugrozavaju. Ipak ce proci generacije dok se ljudi ovde ne naviknu na semafore i pesacke prelaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Nikako ne shvatam gde vam se toliko zuri da nemate strpljenja da stanete na pesackom. Ko da ce vam pasti kruna sa glave ako usporis i pustis nekoga da predje.

Puna sau nam usta toga kako smo mi (motoristi) ugrozeni u saobracaju i da treba vise paznje da se obrtati na nas a kada prodje sezona i sednemo u kola kao da smo zaboravili na sve ono sto smo pricali. Nije ovde stvar ko i kako prelazi i ko ima prednost (mada je zakon i to regulisao ) nego je stvar osnovne kulture i postovanje svih ucesnika u saobracaju.

Kada bi SVI malo vise obracali paznju na druge a ne samo na sebe u svim aspektima zivota pa i u saobracaju bilo bi nam mnogo lakse.

 

Između apsolutnog vođenja računa o pešacima, i eksplicitnog bezuslovnog stajanja na pešačkom postoji neka razlika. Ja kao pešak svestan gužve u saobraćaju, vrlo strpljivo čekam da prođe neka kolona vozila, posebno na nekim mestima gde sam na raskrsnici samo ja falio da se komotno 15 sekundi šetam laganica preko pešačkog...

 

Na početku Vojvode Stepe, kod Autokomande ako si pešak, blokiraš ove što izlaze iz kružnog toka prema Vojvode Stepe. Oni tada blokiraju ove iz Bulevara JNA, a lančano i ove što nadiru od Franša ili iz pravca stadiona. Ovakvih deadlock primera ima more.

 

Ne primećujem neki poseban problem s pešacima. Uglavnom im stajem, ali ne baš po svaku cenu, ne kada vidim da će biti potrebno deset sekundi očijukanja s njima da se oni usude da pređu prelaz nakon što sam im stao. A najbolji su mi oni što čak i kada sam potpuno stao, mašu mi da prođem.

 

Malo obostrane pristojnosti, kako od strane vozača, tako i od pešaka, i sve je u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja