Jump to content

Moto Zajednica

2012 KTM 690 Duke

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

Agregat od 690 kubika isporucuje 67 konja, a masa vozila bez goriva iznosi

150 kg. KTM je uradio novu glavu cilindra, 2 svecice u glavi i ride by wire za kontrolu gasa.

Tu je jos i Bosch ABS paket, kociona snaga se isporucuje preko radijalnih Brembo kocnica.

Za vesanje je naravno zaduzen WP i sadrzi se od potpuno podesive prednje viljuske promera

43 milimetra (prethodna je bila 48mm), i potpuno podesivog zadnjeg vesanja. Rezervoar je povecan sa 13,5 litra na 13, 8 litra i smanjena je potrosnja goriva. Servisni interval je podignut na 10 000 kilometara. Novi Duke bi trebao da bude pristupacniji cenovno nego prethodnik.

post-4398-0-91888900-1320775826_thumb.jpg

post-4398-0-65169100-1320775834_thumb.jpg

post-4398-0-68671600-1320775841_thumb.jpg

post-4398-0-12449900-1320775848_thumb.jpg

post-4398-0-25144000-1320775855_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Meni se dopada,super motor za grad i pravi fun bike,pitanje je samo cene jer austrijanci znaju često da "zabibere" sa cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Mislim da je ova verzija malo više putno orijentisana za razliku od prethodnog koji je supermoto. Moguće da će se uporedo prodavati dve verzije dukea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni se bas dopada ovo cudo.

Izuzetno mi se dopada i najmanji Duke (125).Meni kao ljubitelju golaca ovo deluje kao upotpunjenje sad vec prilicno siroke palete proizvoda u ovom segmentu.

Zbog svega sto nam se desava,mislim da je pojednostavljivanje motocikala...u izradi,a i kasnije u eksploataciji,resenje da se u ovo ludo vreme nastavi sa voznjom.Tradicionalno prakticni Germani (mislim na poreklo naroda) bice sve interesantniji,a posto su "mali" ne mogu da postignu da im proizvodi kostaju kao japanski.To je za nekoga ko za motor mora da dA prakticno sve sto ima i najveci problem.Ostalo se sve manje dovodi u pitanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Kolega Pronto,ne bih se baš složio sa tobom.Uzimajući u obzir male evropske proizvođače KTM je daleko skuplji od svoje konkurencije.Ne znam kako je u Italiji ali ovde je ta razlika poprilična.Njihov stari model Duke 690 košta 9.990 E pa sam uporedio šta sve može da se kupi u toj klasi i za koje pare. Aprilia Shiver -7.500E,Ducati Monster 696 7.999E , Suzuki GSR 750 8.390E (stara cena sa zaliha). Kao što vidiš ni japanci nisu tako povoljni kao nekad,ali KTM je i dalje poprilično (da ne kažem bezobrazno :D) skup.

http://www.promotocentar.com/pub/download/ktm_cenovnik.pdf

http://www.ducati.rs/public/pdf/cenovnik2011.pdf

http://apriliasrbija.rs/download/cenovnik_aprilia.pdf

http://www.suzukimotor.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1965 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kad covek malo bolje izanalizira sta sve poslednjih godina izlazi iz fabrika stekne utisak da se dizajneri takmice ko ce da kreira sto ruzniji motor. Izgleda da je svima osnovna zamisao sto modernije, a da li je to i estetski o tome ne razmisljaju. Ali sta da se radi pomodarstvo po svaku cenu je postalo manir, a kada se covek samo seti prelepih nejkeda iz osamdesetih i devedesetih, Bandita, Seven Fifti, Inazume...0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2498 postova
  • Lokacija: Zemun

2012-KTM-690-Duke-Frame-View.jpgode Duke u nakede definitivno

primetno je znacajno udaljavanje od KTM-ove prilicno revolucionarne SM koncepcije koja kao takva nije ni mogla da bude logican nastavak izgleda bandita, seven fifty, inazume

sem toga u jednom trenutku ljudi pozele da njihov motor ne izgleda poput bandita, seven fifty, inazume

jer da je tako svi motori bi bili poput bandita, seven fifty, inazume

 

 

 

meni se jako svidja, sve sem maske

 

2012ktm690duke1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja