Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

potrosnju 250cc ne znam i necu komentarisati...:neznam:

 

test potrosnje mog x9 500:

pumpa, punjenje do cepa- obrenovac- beograd- batajnicki drum- i nazad, na istu pumpu na punjenje do cepa...

prosecna brzina oko 90...tacno 135km, a doliveno okruglo 5 litara...to mu valjda dodje 3,7 / 100...:takoje:

 

iskljucivo samo gradsku nisam merio, ali u kombinaciji sam primetio da mi se hvata prosek od nekih 4,2-4,3 / 100...:care:

verujem da je tako kod vecine ostalih kolega koji voze master 500...podrazumeva se normalna i opustena voznja bez divljanja...u tom slucaju je potrosnja malo veca...:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Bolje je uzeti 500cc razlika u 1ili 2 litre goriva, malo vise ulja nije nista strasno! Po gradu ko sta voli mada za drkanje po guzvi, cimanje na ruke itd

prakticniji je 250cc, a na otvorenom nema price,500 je master!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja bih da mogu da biram uzeo 500cc, registracija je za oko 3000 veca, odrzavanje jeste nesto skuplje da se ne lazemo, trosi vise za 1 do 2 litra allii kad znas da mozes lagano bilo gde vredi, zamisli voznju na otvorenom 500km pa kreni sa 250cc tu ne mozes preko 110km realno, sa 500cc ces lagano 130-140km nije ni to sad bog zna sta ali pravi razliku, a da ne pricamo kako "master" prede na 100km na sat hehe... Inace ko planira da vozi skut po gradu samo 500cc je cist promasaj, i 250cc je plafon.Meni za grad 150cc je sasvim dovoljno i ne treba mi jace jednostavno nema potrebe jer nigde u gradu ne vozim preko 70-80km i to retko kad, ali zato kad god krenem negde van meni doooosadnooo vucem se ko crevoo neko....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

potrosnju 250cc ne znam i necu komentarisati...:neznam:

 

test potrosnje mog x9 500:

pumpa, punjenje do cepa- obrenovac- beograd- batajnicki drum- i nazad, na istu pumpu na punjenje do cepa...

prosecna brzina oko 90...tacno 135km, a doliveno okruglo 5 litara...to mu valjda dodje 3,7 / 100...:takoje:

 

iskljucivo samo gradsku nisam merio, ali u kombinaciji sam primetio da mi se hvata prosek od nekih 4,2-4,3 / 100...:care:

verujem da je tako kod vecine ostalih kolega koji voze master 500...podrazumeva se normalna i opustena voznja bez divljanja...u tom slucaju je potrosnja malo veca...:zvizduk:

 

Kolega,moram se sloziti sa tobom,i moj se vrti oko tih cifara,i istina je,u gradu najvise zavisi od stila voznje,a varira od malo preko 4, do malo preko 5..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Glasam za 500ie ali ako je kupac spreman za 500ccm...ako je savladao bar po jednu sezonu nesto jace od 50ccm...i u pocetku jako oprezno jer to je azdaja kad se sedne sa 200 ili 250ccm...meni je trebalo dobrih 1000km da se lepo opustim,a sto se potrosnje tice po gradu meni trosi oko 5,5 do 6 l/100km zato sto sam ja 140kg+-,dok na otvorenom izmedju 3,9 do 4,6l/100km...Sto bi rekao alexanto taj agregat je best buy opcija i potpuno se slazem sa njim!!! Tako da dragi moji od mene0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Uvek bih pre uzeo 500 ccm nego 182, 200 ili 250. O 125 ne bih ni razmišljao. Išao sam prošle godine na neku turicu od 35-40 km, vozio sestru pozadi na piaggio x9 182 ccm, oko 19-20 ks. Taj dan je duvao toliko jak vetar, da motor nije imao šansi, lepo sam ga namučio. Znao sam ja to i pre kupovine, ali tako je uletelo, a i bolje slabiji motor, nego nikakav. Definitivno je 500 majka, vuče, podnosi sve režime i na većim brzinama troši isto kao i ovi manji, a ako ne izlaziš nigde van grada, uzmeš neki 50 ccm 4t i ne treba ti ništa jače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Godinu dana vizo 50ccm,sledeca godina 125ccm,3 nedelje(e ovo sa zove staz)250 ccm,i nedavno pazarih x9 4v 500ie.Mada sam ga jako malo vozio,mislim da je babaroga za sve.prosto nije za poredjenje sa prethodnim kubikazama.Bev 250 je bio idealan skut,dok nemate suvozaca,cim neko sedne gubi smisao...Moj izbor je definitivno 500 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

...i u pocetku jako oprezno jer to je azdaja kad se sedne sa 200 ili 250ccm...

 

Poslušajte Bigija

 

Jeste aždaja, slažem se, ali ta aždaja ima zlatni brembo kočnice :care:, mora oprezno u svakom slučaju, meni su ove kočnice na x9 180 amalfi taman, nisu previše agresivne, a kad zatreba ujedaju, jel su takve i na x9 500, ili su slabije zbog veće kubikaže i malo veće težine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ako uglavnom na otvorenom putu idete sami dovoljno vam je i 250ccm.. honding agregat od 250ccm na brzini od 100km/h se vrti na 6000obrtaja.. bar je tako kod mene... na 5000 ide 80, sto je po meni ok... e vec ako se stalno putuje sa dvoje, onda treba da se ide na 500ccm, jer ce se tu osetiti velika razlika...bar je takvo moje misljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Veternik
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

...i u pocetku jako oprezno jer to je azdaja kad se sedne sa 200 ili 250ccm...

 

Poslušajte Bigija

 

Jeste aždaja, slažem se, ali ta aždaja ima zlatni brembo kočnice :care:, mora oprezno u svakom slučaju, meni su ove kočnice na x9 180 amalfi taman, nisu previše agresivne, a kad zatreba ujedaju, jel su takve i na x9 500, ili su slabije zbog veće kubikaže i malo veće težine?

 

Ja sam zadovoljan kocnicama na 500-tki,mada za jace kocenje treba i "naleci" na rucice..na svu srecu,svega par puta sam bio u situaciji da se pomazem i prednjom,i u tom slucaju stvarno zakucava..mada mi je jednom prilikom,na ulasku u Kisac,na naglom kocenju u krivini pred prugom(magarac zaboravio na prugu),gadno proklizao zadnji tocak,kocio sam samo integralnom jer sam se uplasio klizanja prednjeg,a desilo se suprotno,ali na svu srecu,odreagovao sam kako treba..posle stao da zapalim jednu i smirim zivce:-) :-) :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1644 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

X9 obozavaoci srecna vam nova godina!!!!!!!!!! Da nas nasi konjiici i u narednoj sigurno i udobno voze 1aha.gif1aha.gif1aha.gif1aha.gif1aha.gif

 

Hvala ... Srecna i tebi! Nadam se skorijem druzenju sa x9 bracom! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Kresno i moj zmaj iz prve.a nisam ga pomerao ni palio mesec dana.Krenem malo da se provozam,i onako usput svratim u farbaru,resih ofarbati kofer.Malo matirao,malo izgreban,pa reko da ga sredim.

Farbara na pocetku Temerinske"BAST"novosadjani znaju sigurno,jedna od najopremljenijih u gradu.

Kazem coveku sto mixa boju,da mi napravi 0,1 kg i sve po redu prajmer za plastiku,ucvrscivac,razredjivac i lak ali u boji motora.Hteo sam donji deo kofera u crno,a gornji deo u boji skutera.

Izadje lik napolje gleda motor,kaze podigni sic,gleda onu nalepnicu,sifru boje i kaze ne mogu da ti napravim,fabricka boja,zatim u lak je stavljena strugana skoljka.ja zino,gledam ga ko tele,mislim zajebava me.

Nisam mogao da verujem,ja ubedjen da je to krupnija perla.Na kraju rasprave,namiksa mi nesto kao naj pribliznije,i ubaci crvenu i zelenu sitnu perlu direktno u lak.

Dosao kuci,bacih se na smirglanje,zatim farbanje.I mogu vam reci da je ispalo full.Cekam jos da se lak osusi,pa sledi sklapanje.Bice i slika samo da se sklopi.

Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ovo se sredjivalo, zato je bio prisutan najlon, jer ako da izvinete ovlazi, nastane haos!

Danas iskoriscen dan, dopunio bateriju, upalio motor pa do brata nam Fankija da ga obidjem na poslu... pa ajd da budem vredan zamenim zadnje plocice, odnosno zilete koji su bili pozadi 1jok.gif pa operem motor od stroke koju sam pokupio usput. Osusio se na suncu, pa pod cebence do daljnjeg...

 

Jel taj najlon razlog da se zastiti tabla ili nesto drugo?

post-23316-0-80831400-1357396638_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

I ja zavrsih kofer danas,moglo je i bolje,ali kakvi su uslovi bili za rad,dobro je i ispalo!

Jel znate nekog da radi nalepnice ili stikere,malo bih ukrasio koferce?Ako imate neki kontakt,bio bih vam zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Drugar ima ozbiljnu auto lakirersku radnju... cekao da se farba nesto u crno, pa je i meni plastiku zavrsio.

Extra izgleda,stvarno!!!!!!!Svaka cast,nego jesi sam radio ili . . .?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

PAaaa mojom krivicom motor nije paljen 2 meseca 1zvizduk.gif. Akumulator je pun, svecica ok, sve je ok cak sam mu i gorivo dosipao malopre, i sada evo problem. Motor vergla i kao da ce da upali ali ne mrda, izvadio svecicu zagrejao je ocistio i onda isto tako... Taj problem sam imao pre 2 godine kada ga isto nisam palio i lik iz servisa je uzeo spric i malo benzina i sa iglom ubrizgao preko jednog dela na motor ( ne mogu da se seitm koji je!) i motor je upalio ... Dajte pomoc kako da ga upalim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

ili direktno u karburator ili u cilinder. kad ga pališ, zatvori rukom usisni otvor da lakše povuče gorivo. sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

evo sad tek vidim o0vo ali sam ga upalio o5 nabio svecicu u kotao i spricem malo poprskao na otvor gde je svecica i upalio je iz 3-4-10 put :D poradio lepo samo ler da pojacam gasi se kada bnabijem gas i pustim da sam obori obrtaje a kada radi sam u ler lepo mirno radi sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Vracena plastika na digitalnoj, ogledala, plastika ispod vizira...sklapa se polako... i naravno morao je jedan krug po kraju 1moto3.gif

post-23316-0-30193500-1357488466_thumb.jpg

post-23316-0-95507200-1357488467_thumb.jpg

post-23316-0-57526400-1357488469_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja