Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9001 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uhhhh tu ti ne mogu pomoci, ne znam sve napamet...... ako imas kojim slucajem el. semu, ocas posla cu ti reci kako ide sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: X9 500

Evo jucer ga registrirao. Stavio aku na punjenje satak, upalio iz prve.  Malo vozao. Nekih 50 km. Ajme koji osjecaj nakon 11. mj. uff, neopisivo. Bas sam se pozelio voznje.   :moto3:

Temperatura na kraju plavoga, kada se stane u mjestu za minutu je malo ispod pola. Termostat nema nigdi za kupiti. treba naruciti. To ce sacekati malo.

Kupljen remen, rolice i klizaci variomata.

Jeli ok sve to odavijati s pistoljom i zavijati, ako je na koju jacinu zaviti? Na koji stranu rolice okrenuti?

Ima li netko malossi federe kvacila? Ako ima kakvi su?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

>:(  ljut sam, 27.febrara, sa mog mezimca, ukrali su mi kecelju "Tucano urban" model R 032, bas za mezimca, staru 15 dana, tako sto je lopov isekao gurtne sa kojima je srafovima kecelja bila pricvrscena za oklop. Vozio sam se ovih dana, fino, toplo za noge i bio ponosan na novu kecelju. Bio je parkiran na Vozdovcu i to u po bela dana.

Apelujem i molim na sve skuterase da ne kupujemo ukradene stvari, jer onda lopovi nemaju interesa da ih kradu, sramota da krademo jedni od drugih.

 Sada sam samo  :( tuzan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: X9 500

Uff kolega nije ti zgodno. Steta 

Jeli netko zna dimenzije zadnje i prednje gume za moj X9 500 iz 2002???

Gledan gumu koja je sada na njemu i pise za zadnju 140/70-14 a za prednju 120/70-14.

Trazim po int i svugdje je zadnja 150/70-14. Jeli ja imam zadnju krivu ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2044 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па та гума није по мануалу, али није ништа страшно. Вероватно предходни власник није успео да нађе одговарајућу димензију. Вози тако како је ако није за замену.

Па кад дође време за мењање ти стави праву димензију,то је та коју си нашао на нету.

Позз

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ja sam imao na svojoj 9-ci iste dimenzije kao ti sada, i normalno se ponasao. Kasnije sam uzeo 150/70/14 zazadnju koja i treba da bude na zadnjem tocku. Tako da kao sto ti je bracabgd i rekao,samo uzivaj,do sledece zamene.

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9001 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Па та гума није по мануалу, али није ништа страшно. Вероватно предходни власник није успео да нађе одговарајућу димензију. Вози тако како је ако није за замену.

Па кад дође време за мењање ти стави праву димензију,то је та коју си нашао на нету.

Позз

 

ili.........

 

Pa ta guma nije po manualu, ali nije nista strasno. Verovatno predhodni vlasnik nije uspeo da nadje odgovarajucu dimenziju. Vozi tako ako nije za zamenu.

Pa kad dodje vreme za menjanje ti stavi paravu dimenziju, to je ta koju si nasao na netu.

Pozz 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: X9 200 evo

Uhhhh tu ti ne mogu pomoci, ne znam sve napamet...... ako imas kojim slucajem el. semu, ocas posla cu ti reci kako ide sta.

Otišao pick up. Ništa bez unimera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2044 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

ili.........

 

Pa ta guma nije po manualu, ali nije nista strasno. Verovatno predhodni vlasnik nije uspeo da nadje odgovarajucu dimenziju. Vozi tako ako nije za zamenu.

Pa kad dodje vreme za menjanje ti stavi paravu dimenziju, to je ta koju si nasao na netu.

Pozz

Хвала докторе,јбг стално заборављам да је ово интернационални форум,и да не знају сви да читају ћирилицу  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: X9 500

evo kupljena 150/70-14 Dunlop scootsmart dolazi za koji dan. Pa za mjesec dva cu i prednju uzeti Dulopicu

bracabgd jbg ne razumjem sta pises

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2044 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

evo kupljena 150/70-14 Dunlop scootsmart dolazi za koji dan. Pa za mjesec dva cu i prednju uzeti Dulopicu

bracabgd jbg ne razumjem sta pises

 

 

:takoje:  :neznam:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: X9 500

Evo danas malo krenuo na rastavljanje skuta. Zadnja tj velika hidraulična nogara je spojena na aku direktno i dodano je još jedno dugme i osigurač na žice radi dizanja iste. To je napravio prijašnji vlasnik. I ja danas to sve poskidam i neće da diže. Dali da vratim to sve? Može li išta biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9

Pozdrav svim kolegama, od skora sam clan foruma, pa da se predstavim i ovde.zovem se Sale, iz Beograda sam, i uzeo sam ove zime x9 500 evolution, ali je prethodni vlasnik navodno zbog kradje, menjao analognu tablu, i stavio od x9 180, pretpostavljam (ide do 160km/h, i vrti se na 12000rpm).tabla je odlicno radila, ali bih stavio njegovu originalnu.2005 je godiste, tako ako neko zna gde bih mogao nabaviti onu noviju tablu (bele boje, sa velikom oznakom x9), a da nije motoklinika (nemaju trenutno), bio bih zahvalan na informaciji.hvala i pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

koliko moze da kosta karburator za X9 250 sa hondinim motorom

Au koliko sam se ja napatio sa istim, a i Satelis sto sam ga smarao... Probaj u moto klinici, mislim da kosta 50e i li 80e , ne drzi me za rec, zaboravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

 

koliko moze da kosta karburator za X9 250 sa hondinim motorom

Au koliko sam se ja napatio sa istim, a i Satelis sto sam ga smarao... Probaj u moto klinici, mislim da kosta 50e i li 80e , ne drzi me za rec, zaboravio sam

kaze majstor da se razlokalo leziste, osovinice od drzaca plovka, i da je najbolje da nabavim, dobar polovan ili nov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9

Nema ni Gavra, zvao sam ga jos pre....nasao sam na jednom mestu, ali mi traze 90e, sto mislim da je mnogo, naspram 30e iz motoklinike (kad dobiju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9001 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Redosled operacije je sledeci:

 

- skini plastiku iznad cepa za sipanje goriva

- skini desnu podnu plastiku

- sipaj antifriz u eksp. posudu do cepa

- skini pa vrati (na kratko) tanko gumeno crevo sa donje strane karburatora

- skini buksnu i odvi ( par krugova ) senzor temp. sa cilindra

- doli antifriz do maximuma i zavrni poklopac eksp. posude

- upali motor i prati situaciju

 

Na pumpi za vodu moraju biti oba creva podjednako vruca ( prvo jedno pa kad otvori termostat onda i drugo ), toplota polako dolazi do hladnjaka, hladnija iz hladnjaka ide ka termo grupi, skala dolazi do sredine, skala prelazi sredinu i ide ka crvenom polju, skala dolazi do bele crte pre crvenog polja i tad se ukljucuje ventilator hladnjaka.

Kako ventilator vrti tj hladi, tako i temp. pada ( skala ), drzi ga i dalje na gasu ( 4,5Krpm ), ako temp. ne pada, nisi dobro ozracio sistem ili ti imas vazdusni cep.

 

srecno i dobro vodi racuna, ocas posla se pregreje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Jel neko zna gde na jednom mestu moze da se kupi guma,ispravi felna i namontira guma? Nisam uspeo da nadjem nikoga ko ce sve tri stvari da mi obavi a nisu ni voljni da cekaju dok ja nosam felnu po gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja