Jump to content

Moto Zajednica

Mehanicar za kineske copere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Da li neko moze da mi kaze koji je ok majstor ( da je vec radio i da se razume u kineze ) jer sledece nedelje mi stize Challenger, a ne bih da mi ga ovi Vrsacki serviseri pipnu, jel znam da sve sto oni pipnu, kao da je djavo pipnuo...Meni treba majstor koji ce mi uraditi prvi srevis, zameniti ulje, razbusiti auspuh, neko ko ce mi svo vreme odrzavati motor...Samo da mi je negde u blizini, beograd, Pancevo, Zrenjanin, Kovin itd...ja sam iz Vrsca...

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

hvala Milane, ali stupio sam sa majstor Bobanom iz BG i vec se dogovorio, koji je dr za kineske motore i koji mi je sada rekao dosta pozitivnih stvari za moj novi motor...

sve u svemu : Sprint Challenger je najveci cruiser od 250cc i najbolje odradjen kineski coper, mislim na zadnju seriju ovih motora iz 2009.godine

JUPI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

U Pancevu ima dobrih majstora mogu da se raspitam, ako ne nadjes nista blize.

 

Ajd komso napisi koji je trebace i meni jedan dobar majstor za mog spartanca,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Javi se par dana pre nego dodjes u BG, da se organizujemo, pa bra da se vidimo u BG-u, posto, niti nam vreme ide na ruku, niti ima zainteresovanih za maskembal... Mislim, mogli bi svi kinezi iz bg-a (i stari i novi) da se skupimo na nekom picu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Ne razbusuj auspuh - dosadasnja iskustva su da se povecala potrosnja, a smanjila snaga

kako to? zar ne bi trebalo da dobije jos koju konsku snagu, i da se cuje kao pravi choper...ovako kad je nov, barem to sto sam cuo na youtube, se cuje kao skuter neki...samo bi ga konusno isekao i otvorio te tri komore unutra...

jesi li ti tvoj razbusio...koliko tvoj moze max da ide, bez podrhtavanja motora i sl, na otvorenom putu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Javi se par dana pre nego dodjes u BG, da se organizujemo, pa bra da se vidimo u BG-u, posto, niti nam vreme ide na ruku, niti ima zainteresovanih za maskembal... Mislim, mogli bi svi kinezi iz bg-a (i stari i novi) da se skupimo na nekom picu.

 

naravno da cu se javiti...cekam samo da stignu papiri u radnju za motor i da zakazem kod Bobana i to0 je to...mislim da ce to biti pocetkom sledece nedelje, ...pa, onda kada ga preuzmem od majstora da se skupimo negde...

hvala na pozivu...jedva cekam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

E da i moja preporuka za Laborante! :)

 

Kulturni, fini ljudi, pritom jako dobri i strpljivi majstori, spremni da odgovore na apsolutno svako pitanje. Dobar deo foruma, ukljucujuci i mene, odrzava svoje ljubimce tamo. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne razbusuj auspuh - dosadasnja iskustva su da se povecala potrosnja, a smanjila snaga

kako to? zar ne bi trebalo da dobije jos koju konsku snagu, i da se cuje kao pravi choper...ovako kad je nov, barem to sto sam cuo na youtube, se cuje kao skuter neki...samo bi ga konusno isekao i otvorio te tri komore unutra...

jesi li ti tvoj razbusio...koliko tvoj moze max da ide, bez podrhtavanja motora i sl, na otvorenom putu?

Možda dobije malo na višim obrtajima a izgubi na nižim mada mislim da je u pitanju više psihološki efekat, kad se dernja muka ti da daš gas, ruka sama vraća. Ako hočeš stvarno da prangija skini topove komplet i ostavi ako se predomisliš pa naglavi cevi promera 45-50mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

trebao bi da mu usput stavis vecu diznu za gorivo,mALO odsarafis smesu pa tek onda da stavis otvoren auspluh,usput za svaki slucaj svecicu sa visljom toplotnom vrednoscu,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Na tim kinezima koliko sam ja imao prilike da vidim svakako treba pojačati smesu jer su ih zbog eko standarda uštrojili maksimalno, jedva rade. Malo povećanje će možda duplirati CO ali neće primetno povećati potrošnju i motor će da prodiše, neće štucati dok se skroz ne zagreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

ja to nista na razumem momci, ali cu sve to preneti majstor Bobanu, cenim da ima iskustva naraocito sa kinezima, ali bilo bi jako dobro kada bi neko ko se razume u motore otisao sa mnom kod Bobana i rekao mu sve to, posto majtori su majstori, a ja sam za njih novi naivac...

neko kome Vidikovac nije mnogo daleko, usotalom dosao bih ja po njega :takoje:, on mkaze da mu treba vise od jednog dana da mi zavrsi sve oko motora i da nece moci nikako da bude gotov za samo jedan, tek sutradan :zbunjen:, 5 000 dinara ruke, moje motul 5100 ulje plus svi delovi ( srafovi, gume i ostalo koje bude moralo da se menja da bi Challenger isao valjano i onako kako je on zamisljen da ide...kazu da uvoznicke kuce dosta skrtare i stavljaju neke delove koje nisu od Challengera, neko npr Princa, koji je uzgred rashodovan, pa ce Boban morati celog da ga pregleda??? neko iskustvo u vezi ovog....

p.s. u svakom slucaju hvala Vam puno momci, ni na jednom forumu nisu ovako ljubazni ljudi kao vi...ali to su samo predrasude i ja jedva cekam da ih srusim kod nekih ljudi iz moje okoline...(jedini u bolnici koji dolazi na posao sa coperom :care:, a sta znaju med. sestre jel to Jinlun250 ili Harley 1250cc??? za ovakve prilike, mora jet kaciga i dobra jasa (cizme da ne pominjem ), like a James Dean :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Uh, koja gomila kake :D Hajmo od početka... Ti hoćeš da se na motoru uradi tzv., "nulti" servis što podrazmeva sledeće:

- Promenu ulja (bez obzira što je unutra neko fabričko ulje, sa kojim bi trebalo preći par stotina km ja bih lično ipak to ispustio napolje i stavio novo ulje)

- Proveru zategnutosti lanca i podmazivanje istog - ako je labav ili pretegnut to treba regulisati

- Proveru i eventualno podešavanje sajle kvačila, sauha i gasa

- Proveru kočnica

- Proveru signalizacije

- Proveru napumpanosti pneumatika

- Zatim treba upaliti motor, zagrejati na radnu temperaturu i proveriti kako radi karburator - da li ima stabilan ler gas na propisanom broju obrtaja, da li lepo prima gas itd, i u zavisnosti od toga podesiti pilot i ler šrafove.

 

Ovako prekontrolisan motor treba voziti jedno 3000 km lagano i bez forsiranja da se razradi, s tim što posle jedno 1000 km treba opet promeniti ulje.

 

Posle perioda razrade, mogu da se naprave modifikacije koje planiraš... Da mu secneš auspuh (otvorićeš ga na taj način) i u skladu sa tim da mu onda staviš protočniji filter za vazduh i prešteluješ karburator (malo veća glavna dizna, ponovna regulacija pilota i lera itd.), a vrlo moguće i da za nijansu prešteluješ ventile.

 

Ne znam o kakvim gumama i šrafovima ti je Boban pričao da bi Chalenger "mogao da ide" i "delovima sa rashodovanog Princa" ali valjda ti je jasno da je to sviranje onoj stvari :lud: . Kada budeš preuzimao motor, valjda ćeš detaljno pogledati da li je u fabričkom stanju, da li je kompletan, valjda ćeš ga na licu mesta upaliti makar da vidiš da li radi - prodavac treba da ti pokaže osnovne stvari (bez obzira da li znaš ili ne) - znači: ovde je sauh i služi tome i tome, ovde pališ motor, ovde pališ svetla, tr, mrt...

 

Inače, kompletan ovaj posao koji sam ti gore taksativno naveo NE MOŽE da traje više od dva sata i to uz priču, kaficu i rahatluk i da lepo gledaš šta sve čovek radi, da zapitkuješ a on da te posavetuje oko osnovnog održavanja, pa i da sledeći put dođeš kod njega :)

 

Ako si ti njemu izrazio želju da ti odmah iseče i razbuši auspuhe i šta ti ja znam, a on te nije od toga argumentovano odgovorio (da sačekaš da se mašina razradi pa da onda eksperimentišeš), tek onda ne znam šta da ti kažem (u stvari znam - zahvali se lepo i idi kod drugog majstora)... Ako je ipak pokušao da te odgovori a ti insistirao, i ako u tih 5 soma dinara ulazi i taj posao, onda lično mislim da je trebao i više da te rebne za primer... ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Uh, koja gomila kake :D Hajmo od početka... Ti hoćeš da se na motoru uradi tzv., "nulti" servis što podrazmeva sledeće:

- Promenu ulja (bez obzira što je unutra neko fabričko ulje, sa kojim bi trebalo preći par stotina km ja bih lično ipak to ispustio napolje i stavio novo ulje)

- Proveru zategnutosti lanca i podmazivanje istog - ako je labav ili pretegnut to treba regulisati

- Proveru i eventualno podešavanje sajle kvačila, sauha i gasa

- Proveru kočnica

- Proveru signalizacije

- Proveru napumpanosti pneumatika

- Zatim treba upaliti motor, zagrejati na radnu temperaturu i proveriti kako radi karburator - da li ima stabilan ler gas na propisanom broju obrtaja, da li lepo prima gas itd, i u zavisnosti od toga podesiti pilot i ler šrafove.

 

Ovako prekontrolisan motor treba voziti jedno 3000 km lagano i bez forsiranja da se razradi, s tim što posle jedno 1000 km treba opet promeniti ulje.

 

Posle perioda razrade, mogu da se naprave modifikacije koje planiraš... Da mu secneš auspuh (otvorićeš ga na taj način) i u skladu sa tim da mu onda staviš protočniji filter za vazduh i prešteluješ karburator (malo veća glavna dizna, ponovna regulacija pilota i lera itd.), a vrlo moguće i da za nijansu prešteluješ ventile.

 

Ne znam o kakvim gumama i šrafovima ti je Boban pričao da bi Chalenger "mogao da ide" i "delovima sa rashodovanog Princa" ali valjda ti je jasno da je to sviranje onoj stvari :lud: . Kada budeš preuzimao motor, valjda ćeš detaljno pogledati da li je u fabričkom stanju, da li je kompletan, valjda ćeš ga na licu mesta upaliti makar da vidiš da li radi - prodavac treba da ti pokaže osnovne stvari (bez obzira da li znaš ili ne) - znači: ovde je sauh i služi tome i tome, ovde pališ motor, ovde pališ svetla, tr, mrt...

 

Inače, kompletan ovaj posao koji sam ti gore taksativno naveo NE MOŽE da traje više od dva sata i to uz priču, kaficu i rahatluk i da lepo gledaš šta sve čovek radi, da zapitkuješ a on da te posavetuje oko osnovnog održavanja, pa i da sledeći put dođeš kod njega :)

 

Ako si ti njemu izrazio želju da ti odmah iseče i razbuši auspuhe i šta ti ja znam, a on te nije od toga argumentovano odgovorio (da sačekaš da se mašina razradi pa da onda eksperimentišeš), tek onda ne znam šta da ti kažem (u stvari znam - zahvali se lepo i idi kod drugog majstora)... Ako je ipak pokušao da te odgovori a ti insistirao, i ako u tih 5 soma dinara ulazi i taj posao, onda lično mislim da je trebao i više da te rebne za primer... ;)

 

 

Svaka cast....... :):takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Elemir - Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor Spider DD300

Da li neko moze da mi kaze koji je ok majstor ( da je vec radio i da se razume u kineze ) jer sledece nedelje mi stize Challenger, a ne bih da mi ga ovi Vrsacki serviseri pipnu, jel znam da sve sto oni pipnu, kao da je djavo pipnuo...Meni treba majstor koji ce mi uraditi prvi srevis, zameniti ulje, razbusiti auspuh, neko ko ce mi svo vreme odrzavati motor...Samo da mi je negde u blizini, beograd, Pancevo, Zrenjanin, Kovin itd...ja sam iz Vrsca...

:Mina:

 

Pozdrav. Ako treba neka pomoc oko odrzavanja javi se. Ja bih se ranije javio, ali tek od juce sam na forumu. pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja