Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri kupovini motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Ovako,interesuje me dosta stvari,ako mi neko moze pomoci neka pise!

 

1) Da li mi se isplati da uvezem motor recimo iz Nemacke,Apriliu rs 50 ili rs 125?

 

2) Koji motor znaci sportski polovan do 2000e mi preporucujete?Razmiljsam se izmedju Aprilia RS 50 ili 125,Yamaha TZR,Aprilia Classic,Gilera DNA,znaci nesto do 125 kubika al malo ozbiljnije,do 2000e polovan?

 

3)Sta treba da se polaze za 125ccm?Testovi,voznja,na kakvom motoru...?

 

4) Zensko sam al zivim za motore :) pa zato se i raspitujem jer trenutno vozim skuter,slabo se razumem u vece motore...I da li bi mi preporucili pre neki skuter jaci poput Yamahe Aerox,Gilere Runner,Peugeot SF 2,Aprilia SR?

 

5) Na prlece bi trebalo da se ponovim novim motorom,pa se sad raspitujem,ne znam jos dal uzimati nekog sportaka ili i dalje skuter,jos ne mogu da se odlucim,pa daj te ljudi malo iskustva... :D

 

Unapred zahvalna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Cao,posto ne znamo nista o tebi  klikni na ovaj link  http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&board=5.0 ,tu izvrsis malu prezentaciju sebe  ;D

 

a sad malo pomoci oko tvojih pitanja

 

1) sto se tice uvoza ako mozes da cekas i imas neku kombinaciju za uvoz to je mnogo bolje nego da kupis motor ovde  a koji motor od ova dva reci ce ti neko drugi  ;) jer nisam nikada vozio tako nesto

 

2)i na drugo ce ti neko odgovoriti ko je vise strucniji oko takvih tipova motora

 

3)Imas o tome sve na ovom linku http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=209.0

 

4)Oko izbora motora moras da posaljes neke slicice da vidimo sta ti odgovara  ;D ;D ;D

 

5) = 4)  ;D

 

Da ustedim malo vremena moderatorima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pošto ti je nik My_Life_Are_Motors , a ne My_Life_Are_Scooters dilema je rešena.  ;)

 

ubaci u računicu i hondu nsr 125 i cbr125 (ova cbr-ka je 4taktna ima manje snage ali je mnogo pouzdanija i mnooogo manje troši - znači više vožnje, i izgleda super), apriliu rs50 bih preskočio, malo je to.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

pročitao sam pretstavljanje i sad još više navijam za hondu CBR125!  ;)

 

Hvala na savetu uzecu u obzir :) sad cu pogledati,samo gledaj te da se uklapa u cenu do 2000e, da ne bude bas neka stara mozda 1996 pa navise.i ako neko zna trenutno stanje cena,motora koji ponudi neka napise ako ne i sam predlog je dobro dosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Evo recimo gledam sad Hondu CBR 125 u nemackoj staje odprilike 1300-1400e, koliko bi trebalo izdvojiti para,da se dotera u srbiju,registruje ocarini kako to vec ide?Ako neko zna neka napise,posto ovde na moto-berzi nisam nasla ni jednu Hondu CBR 125ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Na primer moj NSR se prodaje na prolece, cena ce biti nekih 2300-2400, motor je '99 godiste, ima Arrow auspuh, takodje muziku jacine 15w koja se pusta sa mob. Samsunga, mp3-a ili diskmena, uradjena generalna(lezajvi radilice, semerinzi, karike, naravno ulje, pa opet ulje posle 500km), lancanici i lanac nov........

Evo i slike:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Slusaj, nemoj da se dvoumis izmedju motora i skutera NIKAD!Znaci uzimaj motor obavezno.Od svih ovih modela koje si nabrojala samo DNA nije motor, tj nema menjac pa iako je lepa otpada.Jos ti savetujem da uzmes 125, pusti RS50, to se brzo izgustira.Uzmi 125, ali posto nikad ranije nisi vozila polako, da je ne s*ebes dok naucis da saltas a i da negde ne popases asfalt.Dalje, i ja bi ti najtoplije preporucio cetvorotaktni motor, ali pre NSR nego CBR jer mi je CBR-ka nacisto mrljava, i po izgledu a i po performansama (nisam je vozio, ali tako kazu).I sad ostaje da se raspitas malo i o opremi, na motor bez kacige, rukavica i jakne ne sedaj.Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa ovako, posto je moj sledeci motor isto 125 ccm reci cu ti moja misljenja. Prvo, slazem se da na RS 50 zaboravis, sto se tice skutera, samo nesto vece od 50 ccm. Al da se vratimo na motore.

 

RS 125, motor koji razvija ogromnu brzinu za svoju kubikazu, startan je , lako upravljiv i lepo izgleda. ALI to je Aprilia, sto znaci da nije sasvim pouzdan(mislim na starije modele).

 

NSR 125, i ovaj motor sam imao priliku da provozam. Izgled mu kvari samo kockasto stop svetlo, inace odlican motor, ne tako jak kao Aprilia ali sasvim dovoljan za 125ccm, sto se odrzavanja tice, to je ipak Honda i ne kvari se bas cesto.

 

CBR 125, po mom skromnom misljenju smesan motor. Gume kao na biciklu, 4t motor, snaga zanemarljiva u odnosu na ostale, ali mnooogo kvalitetan motor, jednostavno pravljen za ucenike ali vrlo brzo dosadi.

 

ZNACI, da sam na tvom mestu,uzeo bih NSR 125. Cini mi se da je ova Hondica nesto izmedju RS i CBR-a,a i trajace vecno!!!

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

Kako mislis Aprilia nepouzdana?

 

Ako je uvek servisira na vreme, sredjuje kad terba, sipa kvalitetno ulje nema sta da misli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ne znam, ja bih ti opet preporučio CBR 125. Istina, nije baš nešto snažan, ali imao sam priliku da ga malo zagledam (ne i da probam), i po meni i ne izgleda tako loše, jesu malo uske gume ali sve ostalo je OK. Koliko sam video završna obrada je dobra, deluje mi kao pouzdan motor, i nije preterano skup. Ne znam koliko voliš brzinu, on definitivno nije za jurcanje, ali ima sasvim dovoljno snage za vozikanje po gradu, i nećeš smrdeti na mešavinu posle svake vožnje. Mlad je motor i gotovo je sigurno da nečeš imati nekih većih problema sa njim. Ako bi uzela NSR 125, to bi već bio bar 6-7 godina star motor, i nikad se ne zna šta može da mu se desi. Uglavnom su oni dobro "prženi", a niko ne može da se uvuče u motor da vidi u kakvom je stanju. Ja lično nikada nebih uzeo 4T motor jer obožavam 2T motore, ali ja dosta toga mogu sam da popravim, i ne moram za svaku sitnicu da trčim u servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Hvala na savetim.Ako mogu malo da vam olaksam najbitnije mi je da se motor uklopi u cenu znaci 1500-1800e , i da ne bude ispod 1997 godista.

Posto sam zensko a imam zelju da kupim motor,nije mi toliko bitna brzina,vec vise ono izgled,i kvalitet,i razmisljam se dal se isplati uvoziti recimo lupam Apriliu RS125 iz Nemacke tamo kosta oko 1000e jedna koja mi je zapala za oko,pa me interesuju dodatni troskovi,carina,prevoz,registracija i to.Posto gledam po nasim oglasima tesko se moze naci CBR125 ...

 

Hvala vam jos jednom,svaki savet mi je dobro dosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Eto, devojka je sve objasnila, brzina nije toliko bitna, koliko izgled i pouzdanost, opet CBR. A druga stvar sve te cvaje trose minimum 2 puta vise od 4t, plus ulje plus servis, kad sve to saberemo i vidimo da to treba isfinansira jedna srednjoskolka onda se 4t namece kao logicno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

A da, cbr je nov 2 i nesto hiljade, tako da za tvoje pare mozes da nađeš dosta mlađi i očuvaniji primerak od navedenih cvaja. druga stvar, ove cvaje su nabrijane, idu extra, uglavnom ih niko ne mazi i velika je verovatnoća da je i padano sa njih tako da i na to treba obratiti pažnju.

 

a za to što cbr-ki nema u oglasima nemoj da se sekiraš, iskočiće neka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954
NSR 125, i ovaj motor sam imao priliku da provozam. Izgled mu kvari samo kockasto stop svetlo, inace odlican motor, ne tako jak kao Aprilia ali sasvim dovoljan za 125ccm, sto se odrzavanja tice, to je ipak Honda i ne kvari se bas cesto.

 

Kakvo kockasto svetlo, ti mora da si vozio neki stariji model, ova je bas na izgled OK.

 

A videcemo neki popust za forumase!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Kako mislis Aprilia nepouzdana?

 

Ako je uvek servisira na vreme, sredjuje kad terba, sipa kvalitetno ulje nema sta da misli...

A takvih je veoma veoma malo...A posto si zensko ne verujem da ce ti biti bas prijatno da se bakces oko cvaje, sipas ulje, smrdis na dvotaktol kao sto rekose...A ako ti mala snaga nije problem onda ti CBR ne bi bila losa ali ona mi vizuelno i nije nesto...I uske gume i sva mrljava...U svakom slucaju bolje od bilo kog skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

U pravu si, TZR je ipak malo matora, prestali da je prave 1997.Inace kazu da je vrh motor ali ipak je malo matora...Sto se tice RS ne bi ti preporucio nikako da to uvozis osim ako imas nekoga ko se DOBRO razume u kupovinu polovnjaka jer ti je ta RS veoma cesto macka u džaku.Iako sam u pocetku bio protiv CBR (sto zbog performansi sto zbog izgleda) mislim da bi to za tebe bio najboljji izbor.

Kako mislis Aprilia nepouzdana?

 

Ako je uvek servisira na vreme, sredjuje kad terba, sipa kvalitetno ulje nema sta da misli...

A takvih je veoma veoma malo...A posto si zensko ne verujem da ce ti biti bas prijatno da se bakces oko cvaje, sipas ulje, smrdis na dvotaktol kao sto rekose...A ako ti mala snaga nije problem onda ti CBR ne bi bila losa ali ona mi vizuelno i nije nesto...I uske gume i sva mrljava...U svakom slucaju bolje od bilo kog skutera.

 

Imas ulje koje mirise na jagodu ;D

Aha, bas sam pre neki dan gledao, u flasi mirise ko da je sok od jagoda!Ali kad upalis motor...Nista, uzimanje para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Kaze Gasha sa foruma da mu lepo mirise. Sto se tice TZRa, to je najbolje sto mozes da dobijes za te pare. RS 200x godiste je preko 2400evra. Znam puno zadovoljnih vlasnika TZRa i motor ako se odrzava i ako kupis od savesnog vlasnika moze on jos puno da tera. A i opet, neces ti taj motor voziti 10 godina pa da mislis da nije star. 1993-1997 moze da se nadje extra TZR za 1500evra.

Jedno pitanje, nov CBR kosta oko 3500, gde ce da nadje polovan u Nemackoj koji ne prelazi 1700e? Mislim, neko treba da joj uveze, doveze, ocarini, registruje itd taj motor pre nego sto moze da ga vozi.

 

Jako bre lepo mirise,a i nije skupo...moja TDRka je kao zelena pijaca, slabovidipenzioneri me pitaju gde sam kupi jagode ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

  Ako hoces pouzdano, zaboravi na dvotaktase(oni smrde) i izbegni male kubikaze. Vozices 125-icu jednu do dve sezone i trazices nesto pouzdanije. Ako imas preko osamnaest preporucujem ti 250 kubika. Za po gradu i za tebe samu je dosta ito. Te Aprilijice od 125 kubika kupuju brke od sesnaest godina koji su tek polozili A kategoriju i jedva cekaju da napune osamnaest godina da im tata kupi nekog pravog sportaka, pa da ga dizu na zadnji tocak.

  Ako ti brzina nije najvaznija, zasto uopste razmisljas o sportaku?

  Ako ti je ogranicenje novac, ne ogranicavaj se godistem. Ima sjajno ocuvanih motora i iz ranih devedesetih i poznih osamdesetih, ali i razdrndanih iz dvehiljaditih, a i kilometrazu uvek uzmi sa rezervom(to maheri lako prepravljaju).

  Ako ti je vazan izgled, choperi su ti za kojima se okrecu ljudi na ulici. Devojkama lepo stoje skuteri, ali i mali coperi ili sta fali i neki malo laksi enduro. Ne dele se motocikli samo na sportake i skutere.

 

  Za te pare mozes da nadjes i potpuno novog Kineza chopera, cetvorotaktni sa jednim ili dva cilindra od 125, 150, ili 250 kubika i ne veruj u price da su Kinezi nepouzdani. To su sve Hondina vanbracna decica. Imao sam Kineza i vozio ga i nikada me nije izneverio na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Mozda ste mi malo i otvorili oci,ja bi volela da uspem da skupim para za sportaka,al ako ne pasce neki choper,enduro bas nesto ne volim,al ok - je...

Znam da kinezi i nisu tako losi,jer sa svojim skuterom napravih 20 000km,za sada,bilo je par kvarova,pukao je kajis i to je uglavnom to...Za sad sam zadovoljna,jedino da je vece kubikaze ne bi ga menjala :D

 

Imam 16 godina tako da ce tesko pasti nesto preko 125ccm,al opet naglasavam,ako sakupim svoje pare kupicu sta zelim,jer mozda se i secate svojih tinejdzerskih dana i uposnih roditelja,kako ne daju pare za motor :) al polako.. :D Znaci moze da dodje  u obzir i veci skuter 125ccm-150ccm,ili choper iste kubikaze,ili sportak sad videdecemo...Hvala na savetim dosta mi pomazete ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja