Jump to content

Moto Zajednica

Ja na moj Transalp ugradio plin

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa evo, od kada sam kupio TA razmišljam o plinu kao jeftinijoj alternativi. Da se razumemo: Nije mi namera da uštedim pare, nego da se više vozim za iste pare! Čitao sam i sve ono što je Bokilić pisao, kao i priče mnogih drugih koji su to radili. U principu nema problema sa ugradnjom (teoretski), ali kada počnete da provlačite cevi i creva po motoru (u skučenom prostoru) nastaju problemi. I sam dovod plina od isparivača do cilindara je problematičan. Ima više načina kao i mesta gde plin može da se dovede. Ja sam izbušio rupe na karburatorima neposredno ispred "šibera" (sa strane filtera vazduha). Tu sam ubacio cevčice unutrašnjeg prečnika 8mm i zalio tekućim metalom. IIvice ovih cevčica su u ravni sa unutrašnjim otvorom karburatora i nalaze se u donjoj zoni (skoro ispod šibera). Za probu sam koristio plinsku bocu za domaćinstvo. Prva vožnja (desetak kilometara) obavljena pre pola sata. Rezultat: Motor pri paljenju traži malo "gasa" i na leru lepo radi. Pri ubrzanju do oko 4.000 obrtaja vuče možda i bolje nego na benzin, a nadalje "vuče" malo slabije do oko 6.500 obrtaja. I onda počinje da "trokira" i ugasi se. Da bi ponovo upalio treba sačekati oko pola minuta. Moja procena je da je u pitanju "zamrzavanje" plina jer nisam povezao "grejanje" isparivača. Upravo se spremam da i to uradim pa probam dalje. Pozdav.

  • Podržavam 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam izbušio rupe na karburatorima neposredno ispred "šibera" (sa strane filtera vazduha). Tu sam ubacio cevčice unutrašnjeg prečnika 8mm i zalio tekućim metalom. IIvice ovih cevčica su u ravni sa unutrašnjim otvorom karburatora i nalaze se u donjoj zoni (skoro ispod šibera).

Prvo cestitam na projektu, kad sve sklopis kako treba, ima da radi kao na benzin. Ja sam odavno hteo da ugradim plin u svoj bivsi motor (afriku), ali mi je boca iza ledja u koferu nebezbedno resenje. Postoje duguljaste tanke boce koje idu ispod zadnjeg blatobrana, ali njih nisam uspeo da nadjem, pa sam odustao od ugradnje.

 

Ove cevcice treba da budu ukoso zasecene, duzi deo ide na gore ka siberu, a treba da budu ubusene ispod sibera. Ako si ih stavio iznad sibera, onda ti sauh vise nema funkciju na plin i verovatno zato treba da dajes gas kad palis motor, kako bi se siber otvorio i plin nesmetano isao u karb. Cevcica treba da bude izvucena tacno do centra grla karburatora. Imao si da kupis original dizne sa navojem, onda bi mogao da urezes navoj na telu karburatora i navijes dizne bez zezanja sa zalivanjem tecnim metalom, jer on nije bas pouzdan na duze staze (hoce da pukne usled vibracija), plus sto sutra ako skines plin lepo na te rupe kulturno navijes cepove i vratis motor u predjasnje stanje.

 

 

Isparivac obavezno vezi na grejanje, jer ce bez toga da ti ledi, a ima i da ti trosi kao kamion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Pratim shirom otvorenih ociju!!! :Mina:

A neko je vec prodavao Kawu od 500ccm,coper, sa ugradjenim gasom,jbg ne znam ko. Ako se prepozna neka i on napise par reci sta je dobijeno a sta izgubljeno ugradjom!

P.s. Gde ces bocu ugraditi??? U kofer? Kako bi Burgman isao na plin? Kod njega u gepek moze boca od 80 litara da stane :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Upravo sam ušao u kuću. Od zadnjeg javljanja sam namestio i grejanje isparivača i situacija je već na prvoj vožnji neuporedivo bolja: Prošao sam oko tridesetak kilometara i po ravnom delu i po brdima. Utisci: na leru i nižim režimima (do oko 4000 obrtaja) bili odlični. Nakon toga malo slabije ubrzanje, a nakon 6500 nije hteo dalje (ali se nije ni gasio kao ranije). Nakon grubog podešavanja protoka plina situacija se bitno popravila i u višem režimu. Sada "izgura" do 7500 obrtaja. Mislim da je smeša još uvek siromašna pa ću sutra još da povećam protok plina i mislim da će moći da postigne brzinu kao i na benzin. Ja sam za sada izuzetno zadovoljan. Potrošnju ću da testiram tek kad sve "narihtam" da radi kako valja.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

...jer kad sevne ta boca ko zna koiliko uvis možeš da odletiš...

 

Nece nista da ga boli, samo ce da zaspi :-p

Citat iz filma Lepa Sela Lepo Gore. Cekam nove informacije. Svaka cast ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U ovaj "projekat" ušao sam iz sledećih razloga:

1. Sve delove za plinsku instalaciju dobio sam "džabe"

2. Da malo razbijem monotoniju.

3. Da pokušam da smanjim troškove po pređenom kilometru

 

bugsy user_popup.png

Postavljeno Danas, 19:57 PM

 

snapback.pngLonely Rider, on 01 October 2011 - 19:46 PM, said:

 

...jer kad sevne ta boca ko zna koiliko uvis možeš da odletiš...

 

Nece nista da ga boli, samo ce da zaspi :-p

Citat iz filma Lepa Sela Lepo Gore. Cekam nove informacije. Svaka cast

 

 

A što se prethodno navedenog tiče mogu samo da izjavim sledeće: Kakav je to život ako ga povremeno ne "zabiberiš"? A što se letenja i padanja tiče, tu već imam prilično iskustvo. Bio sam i sportski pilot i jedriličar i paraglajderista i zmajar, a imam i blizu petsto skokova padobranom. A u ratu me eksplozija bombe "lansirala" dvadesetak metara.

Dakle, teško da može da me zadesi nešto što već nisam isprobao.

A ako se ipak baš desi bar će da bude glasno.

  • Podržavam 31

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 594 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Samo napred komsija. :takoje:

Ovi sto pricaju o bezbednosti...nije to nista opasnije od plina u autu.

Prilikom pada (pu-pu) cak i ako se boca "odlomi" od rama ne znaci da ce eksplodirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne radi se samo o padu i trambuljanju boce po putu, uz gomilu varnica. Nego ako 'de zašišti po spojevima a motor parkiran blizu kotlića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nema nikakve opasnosti, bas zbog toga sto je to motocikl i nema nikakve sanse da se negde nagomila (eventualno)iscureli gas, a sto se tice padanja boce, moze da pada koliko hoce, nema opasnosti.

 

Nego, pokusacu da nadjem istu temu koja je vec bila pre godinu-dve.

 

Ha! Evo je, mozda ce ti nesto pomoci!

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/13996-ko-kaze-da-nemoze/page__hl__ugradnja+plina

Promenio član boki.64

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

samo si jednu gresku napravio,nisi trebao da busis karbove,,, no dobro,ja ti cinimi se objasnih kako treba,,

cevi nikako na sredinu,vec bas kao i sto si stavio skroz dole ,i samo gas gas :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

bokilic user_popup.png

Postavljeno Danas, 22:38 PM

 

samo si jednu gresku napravio,nisi trebao da busis karbove,,, no dobro,ja ti cinimi se objasnih kako treba,,

cevi nikako na sredinu,vec bas kao i sto si stavio skroz dole ,i samo gas gas :takoje: :takoje: :takoje:/quote]

Ma postavio sam bio komplet "instalaciju" još prošle godine, ali nikako da ubacim cevčice onako kako sam želeo (i kako si mi i ti preporučio). Problem je pričvršćivanje u tačnom položaju, pa problemi kod eventualne demontaže i montaže karburatora. I rešio sam da probušim rupe, pa šta bude. Rezultat je dobar. a pri korićenju benzina nema nikakve promene. kad sve naštelujem kako valja uradiću malo i na estetici. a pokušaću da nađem i neki adekvatan rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja