Jump to content

Moto Zajednica

Jedan je Mile

Recommended Posts

  • Iceman, 173 postova
  • Lokacija: Beograd

Nazalost ove sezone, zbog obaveza i nemogucnosti da se uskladimo, i nismo imali prilike da se vozimo zajedno. Tako da je poziv Mileta da se provozamo do njega i da budemo njegovi gosti u Puli prihvacena bez imalo dvoumljenja. :moto3:

Ekipa u sastavu Daki, Milos, Voja i ja. Polazak je dogovoren za 14. septembar. Posto smo dosta kilometara provozali zajedno, pripreme su minimalne. Jedno pivo uz dogovaranje rute i sve je spremno. Put nas je vodio preko Bosne pa smo ovu turu podelili u dva dana po 500 km. Okupljanje na Mol pumpi posle aerodroma u 6.30h.

 

FB6Mi_p9140004.jpg

 

Rano smo se okupili, ali naseg drugara Saleta nije mrzelo da dodje da nas isprati. :zdravo:

 

h5Zhg_p9140003g.jpg

 

Posle kafe i cigara, a ja sendic, krecemo. 8) Kao i svaki put pre polaska osecam odredjenu dozu neke pozitivne nervoze, a ovog puta i malo neizvesnosti jer sam dan pre uzeo motor sa velikog servisa, pa nisam imao prilike da ga probam. ::)

Ruta za prvi dan je Bg-Loznica-Granicni prelaz Sepak(tankanje goriva). Ova prva deonica je posluzila da se malo zagrejemo za nadolazece krivine. Posle par km pauza za dorucak.

 

BNBkD_p9140010.jpg

 

ZrFeN_p9140011.jpg

 

Hr5KI_p9140007.jpg

 

Uvek kad stanemo negde da predahnemo, neko se nadje da poprica sa nama. Tako je bilo i ovaj put. U kafanici u kojoj smo sedeli gazda je hteo da nam pokaze njihov ATV kojim oni idu u sumu u lov, ali nazalost majstor kod koga je bila masina nije mogao da je doveze. 8)

Uvek se iznenadim kad vidim koliko nas, vozace motora, ljudi pozitivno prihvataju gde god da smo se vozili. Pocevsi od carinika, policije, pumpadzija....nekako smo im uvek interesantni.

Nastavljamo dalje ka Zvorniku pa Vlasenica. Ovaj deo puta je fenomenalan, krivine se samo nizu jedna za drugom. Ovde pravimo jednu kratku pus pauzu.

 

gc2IF_p9140014h.jpg

 

SyOYZ_p9140016.jpg

 

Nastavljamo dalje ka Sarajevu preko Sokolca. Napokon cevapi :jee:

 

cohMO_p9140022.jpg

 

c6upg_p9140023.jpg

 

Vreme je savrseno za voznju i uzivanje. A i cevapi su legli ko budali samar ;)

Malo smo se prosetali Bascarsijom i seli na kafu i limunadu. Po dogovoru tankanje je bilo predvidjeno na izlazu iz Sarajeva. Natocismo gorivo i uz manje poteskoce (Milos zaboravio torbicu za svim dokumentima u kaficu, ali je uspeo da povrati istu) nastavljamo. sledeci deo rute je Visoko-Travnik-Donji Vakuf-Jajce. Naravno obilazimo vodopad u Jajcu.

 

IV1OK_p9140030.jpg

 

UZnPd_p9140032.jpg

 

Nazalost tok vode je preusmeren zbog radova pa vodopad izgleda ovako:

 

e3q2F_p9140037.jpg

 

Bez obzira prijala je pauza koju smo iskoristili i za tankanje. Sledeca odrednica je i poslednja za prvi dan a to je motel u mestu Jezero. Stizemo oko 18h i odma gledamo sta cemo da klopamo. Inace je motel, kome sad nikako da se setim imena, cisto i uredno sa restoranom i bilijarom. Posle klope i relaksacije uz pivo usledio je turnir u bilijaru. Milos i Daki protiv Voje i mene. Igralo se u pice. prvih par partija su dobili ali ipak smo na kraju nekako uspeli da osvojimo pet turi pica koje nazalost nismo ni uspeli da popijemo.

 

kn0I5_p9140051l.jpg

 

B8gNp_p9140052a.jpg

 

TOCDs_p9140054.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Iceman, 173 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugi dan je poceo domacim doruckom. Posle piva od sinoc prijao je. Toliko sam cvrsto spavao da me cak i Dakijevo hrkanje nije probudilo -_-

Mali predah posle dorucka i pokret. Opet je lep dan i savrsen za voznju. Ruta za nas vodi preko Kljuca-B.Petrovca-Bihaca gde pravimo i jednu malu pauzu...

 

b21oo_p9150056.jpg

 

0cAQE_p9150059.jpg

 

rtLeG_p9150061.jpg

 

SIXs5_p9150062.jpg

 

Nastavljamo preko Prijeboja-Vrela-Babinog Potoka-Otocac pa Senj. Sad smo vec u Hrvatskoj i posle jedne desne krivine pogled puca na more. Spustamo se u Senj na pauzu.

 

2R6Ja_p9150073.jpg

 

UyHcS_p9150068.jpg

 

Ieni3_p9150077.jpg

 

Javljamo se i Miletu da zna otprilike kad da nas ocekuje....

 

Od ovog momenta nastavljamo magistralom pored mora. Sve vreme pogled je fenomenalan i jedva uspevam da se skoncentrisem na voznju. Do Rijeke smo brzo stigli. Kraj sezone pa nema ni turista i guzve na putevima. Kroz Rijeku se nekako provlacimo i nastavljamo ka Opatiji. Prelep grad. Sad nas vec sunce prilicno przi i umor i nervoza su vec vidljivi. Odlucujemo da negde malo predahnemo, i to bas na savrsenom mestu za to 8)

 

FXd9l_p9150080.jpg

 

VfVvw_p9150083.jpg

 

aAQiG_p9150088.jpg

 

ta4L7_p9150090.jpg

 

Nastavljamo ka Puli, ali negde izmedju Daki i ja zaostanemo na semaforu i tu se malo razdvojimo od Voje i Milosa koji su skrenuli drugim putem, pa poslednje kilimetre ka Puli vozimo neznajuci tacno gde su druga dvojca. Na samom ulazu u Pulu nalazimo benzisku pumpu i stajemo. Nekoliko minuta za nama dolaze i Milos i Voja. Dok smo mi onako blejali na pumpi Mile nas je na putu za prodavnicu video i iznenadio jednim velikim pozdravom. :jee1: :jee1:

 

Sledeca, a ujedno i poslednja stanica je Miletovo dvoriste.

 

5U6dp_p1010412e.jpg

 

2fAIF_p1010413ln.jpg

 

To bi bio kraj drugog dana. Nastavak sledi......

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Ekipa sjajna,voznja fantasticna,domacin fenomenalan,sta covek vise moze pozeleti...

Ljudi,hvala Vam sto postojite.

Nego,ja se smorio u Bg-u,hocemo li za Pulu? :moto1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bačka Panka
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Zdravo drugari, evo i moj mali doprinos.Teško je par dana postaviti u deset minuta ali pokušao sam da dočaram koliko nam je lepo bilo.Još jednom bih se zahvalio našem domaćinu Miletu i njegovoj porodici na fenomenalnom gostoprimstvu.Eve ga link:

 

http://www.youtube.com/watch?v=XZPjGdgkNyM

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Iceman, 173 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno cim smo se parkirali bio je red da nazdravimo. :cirka2:

 

hGP3o_p9150093l.jpg

 

H3qUq_p9150096.jpg

 

Mile je vec raspalio rostilj....

 

u3ulQ_p9150094v.jpg

 

Kuba je raspolozen za igru...

 

So8yk_p9150095.jpg

 

Neka slike govore same....

 

X6JAy_p9160100.jpg

 

Y795U_p9160104.jpg

 

6WiVO_p9160106.jpg

 

RihKb_p1010425g.jpg

 

Z7Jl0_p1010431l.jpg

 

A0pLR_p1010435w.jpg

 

ZlZlg_p1010426on.jpg

 

PYeBw_p1010471vi.jpg

 

Xycef_p9160114.jpg

 

M0i5l_p9170156.jpg

 

Dva dana totalnog uzivanja u Puli. Mile nas je prosetao kroz centar i naravno usput nas informisao o znamenitostima. Prelep grad...

 

cio59_p9160124.jpg

 

P5MEi_p1010448to.jpg

 

FVJgq_p1010451s.jpg

 

Nazalost dolazi i to jutro kad moramo da krenemo. Dogovor je da budemo u sedlu u 10h...

 

zMDW3_p1010455q.jpg

 

Put kuci se sastojao od dosadnog autoputa. 650 km autoputa..... -_- ali nazalost nismo mogli da priustimo dva dana za povratak.

 

xueZq_p9180160.jpg

 

Naplatne rampe, tuneli, granice, pumpe.... sve prolazimo brzo i bez zadrzavanja.

 

Napokon ulazimo u Srbiju. Na prvoj pumpi stajemo da se pozdravimo sa Vojom koji odatle nastavlja za Backu Palanku.

 

8KIWD_p9180165.jpg

 

EPzun_p9180166.jpg

 

Sad nas trojca nastavljamo ka Bg-u. Na Zmaju pus pauza i pozravljanje.

 

jV7Ky_p9180169.jpg

 

Sta reci za kraj ovakvog putovanja. Odlicna ekipa, odlicna voznja, odlican domacin.

 

Mile hvala tebi i Smilji na prelepim i nezaboravnim trenutcima.

 

Ipak jedan je MILE..............

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

 

Mora Voja da se preseli u Beograd, ovako uvek negde na pola zezanja mora da ode sam :lol:

 

More, druze moj, mi mozemo samo da sanjamo one Vojine nocne akcije! A, on ih se covek i ne seca...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Zahtevam da ga ugostite duplo bolje,ako je moguce , ako vec niste :takoje::Mina::jee: :jee: :jee:

 

U pravu si idanijel...

 

Mile ce nam doci u BGD na BJB zurku 09.12. i jedva cekamo. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Hehe, svaka cast, ali niste me zvali da Vam pravim drustvo, tako da Vam pola ne verujem. :zvizduk:

 

Vidimo se ovih dana, pa pregovaramo. Ima se ideja za leto, cuces ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja