Jump to content

Moto Zajednica

XI akcija davanja krvi

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja ću svoj danak da obavim tokom nedelje u KBC Zvezdara, imaju tranfuziološku službu.

 

Na žalost nije skoro ništ kako bi trebalo, no da ne debatujemo. I dalje tvrdim da je zavod odgovoran, pa ne daju već dobijaju. Čak i da izuzmemo pravnu demagogiju, ostaje moralna obaveza.

 

To takozvano "preventivno" legitimisanje ne prihvatam ni pod razno. To što se godinama dešavalo i dešava se, ne znači da treba i dalje ma kako se mi uslovno navikli na to. Oni imaju sebi samodato diskreciono pravo, a moje je javno.

 

"Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog!"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja ću svoj danak da obavim tokom nedelje u KBC Zvezdara, imaju tranfuziološku službu.

 

Na žalost nije skoro ništ kako bi trebalo, no da ne debatujemo. I dalje tvrdim da je zavod odgovoran, pa ne daju već dobijaju. Čak i da izuzmemo pravnu demagogiju, ostaje moralna obaveza.

 

To takozvano "preventivno" legitimisanje ne prihvatam ni pod razno. To što se godinama dešavalo i dešava se, ne znači da treba i dalje ma kako se mi uslovno navikli na to. Oni imaju sebi samodato diskreciono pravo, a moje je javno.

 

"Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog!"

 

Ako treba da se bude darodavac pod rizikom da se postrada od daroprimca, ne vidim koji bi drugi pa gori razlog trebao da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja ću svoj danak da obavim tokom nedelje u KBC Zvezdara, imaju tranfuziološku službu.

 

Na žalost nije skoro ništ kako bi trebalo, no da ne debatujemo. I dalje tvrdim da je zavod odgovoran, pa ne daju već dobijaju. Čak i da izuzmemo pravnu demagogiju, ostaje moralna obaveza.

 

To takozvano "preventivno" legitimisanje ne prihvatam ni pod razno. To što se godinama dešavalo i dešava se, ne znači da treba i dalje ma kako se mi uslovno navikli na to. Oni imaju sebi samodato diskreciono pravo, a moje je javno.

"Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog!"

Ako treba da se bude darodavac pod rizikom da se postrada od daroprimca, ne vidim koji bi drugi pa gori razlog trebao da bude.

 

Ma najvaznije je da si ti sebe ubedio u to!

 

A, ja bih te zamolio da prestanes da lamentiras nad ovakvom svojom odlukom, jer postizes kontra efekat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Đunta

To takozvano "preventivno" legitimisanje ne prihvatam ni pod razno. To što se godinama dešavalo i dešava se, ne znači da treba i dalje ma kako se mi uslovno navikli na to. Oni imaju sebi samodato diskreciono pravo, a moje je javno.

O akciji i oko nje nebi pisao jer nisam učestvovao, viša sila. Što se tiče postupaka policije, treba da shvatite da sa saobraćajcem i policajcem još moćež da se dogovoriš, sa žandarmerijom nema dogovora. Legitimisanje kao radnja je jedno od ovlašćenja u opisu posla. Razloga ili povoda za legitimisanja može biti raznoraznih i policajac nije u obavezi da ih obrazlaže. Isto je i sa saobraćajcem. Ako te zaustavi, a ti misliš nisi ništa uradio, jednostavno ti kaže rutinska kontrola i tačka. Ti si jednostavno obavezan da pokažeš dokumenta koja se traže od strane policajca. Ako ti se već traže dokumenta daj ih sa što manje priče i pre ćeš završiti posao oako se žuriš. Ako se upustiš u raspravu tipa "čiji je veći", obavezno će ti biti manji i nadrljao si.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja ću svoj danak da obavim tokom nedelje u KBC Zvezdara, imaju tranfuziološku službu.

 

Na žalost nije skoro ništ kako bi trebalo, no da ne debatujemo. I dalje tvrdim da je zavod odgovoran, pa ne daju već dobijaju. Čak i da izuzmemo pravnu demagogiju, ostaje moralna obaveza.

 

To takozvano "preventivno" legitimisanje ne prihvatam ni pod razno. To što se godinama dešavalo i dešava se, ne znači da treba i dalje ma kako se mi uslovno navikli na to. Oni imaju sebi samodato diskreciono pravo, a moje je javno.

"Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje razlog!"

Ako treba da se bude darodavac pod rizikom da se postrada od daroprimca, ne vidim koji bi drugi pa gori razlog trebao da bude.

 

Ma najvaznije je da si ti sebe ubedio u to!

 

A, ja bih te zamolio da prestanes da lamentiras nad ovakvom svojom odlukom, jer postizes kontra efekat.

 

 

Uslišavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 733 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Razgovarala sam sa gospodinom koji radi u saobracajnoj policiji (mojim tatom:)), saobracajna policija je samo dobila naredjenje da vas obavesti da nece biti defilea, i da se potrude koliko toliko da vas ne maltretiraju oko parkiranja po okolnim ulicama (tako da ne razumem situaciju ispred staklenca -nntom 0stabre.gifocigledno su ti bili neki koji su ustali na levu nogu) druga stvar je legitimisanje, jbg ljudi shvatite da su napravili situaciju visokog rizika (pederi setaju kroz grad-moguce da se dobiti batine) jer da se nesto desilo onim pederima i lezbejkama prvo bi vi bili pozvani jer nas i dalje smatraju prljavim,bezobraznim,nekulturnim itd...

 

Cilj je bio dati krv-uspeli ste, pokazati humanost bajkera -delimicno ovaj put ali svaki prethodni bio je medijski propracen i pohvaljen tako da ce biti i popravnog :),jedina stvar koja nije uspela je defile i skrenuti paznju ljudima koliko nas ima i da treba da paze na nas...postoji cinjenica da nemaju kulturu voznje-dozvole se kupuju i sredjuju preko veze tako da se to u kvazi zemlji Srbiji nikad nece desiti i nikada nece paziti na nas i slusacemo "nisam te video/la' dokle god smo na dva tocka (mada nekada ne vide ni auto ne znam samo kako0stabre.gif)

 

Nase je da nastavimo sa nasim akcijama i da se svaki put odazovemo u jos vecem broju nego prethodni put....

 

Jos jednom SVAKA CAST svima koji su dosli ,dali krv ili samo pravili guzvu nije ni bitno...bitno je da ste bili tamo... 1care.gif

 

Zao mi je sto sam ovu bila primorana da propustim ali sledeca akcija nece proci bez mene 1zdravo.gif

\

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8149 postova

O akciji i oko nje nebi pisao jer nisam učestvovao, viša sila. Što se tiče postupaka policije, treba da shvatite da sa saobraćajcem i policajcem još moćež da se dogovoriš, sa žandarmerijom nema dogovora. Legitimisanje kao radnja je jedno od ovlašćenja u opisu posla. Razloga ili povoda za legitimisanja može biti raznoraznih i policajac nije u obavezi da ih obrazlaže. Isto je i sa saobraćajcem. Ako te zaustavi, a ti misliš nisi ništa uradio, jednostavno ti kaže rutinska kontrola i tačka. Ti si jednostavno obavezan da pokažeš dokumenta koja se traže od strane policajca. Ako ti se već traže dokumenta daj ih sa što manje priče i pre ćeš završiti posao oako se žuriš. Ako se upustiš u raspravu tipa "čiji je veći", obavezno će ti biti manji i nadrljao si.[/size][/color]

 

Tako nekako...

 

Ja, cim sam kod Arene ispod petlje video 2 blinda sa zandarmerijom, znao sam da tu nema bilo kakvih pregovora. Mogli smo mozda da se nadmudrujemo i trtimo sa policijom, ali ovo nije bilo ni mesto, ni vreme, ni akcija za tako nesto. Postavka zandarmerije prosto je svakom upucenom znacila da 100% naseg defilea nece biti.

 

Sakupljeno je 32 jedinice krvi - to je jedna od uspelijih akcija DDK! Vreme je lepo i daje nam lepe voznje i u ove vec pozne sezonske dane, pa je mozda vreme da prihvatimo ono sto je bilo i da krenemo dalje...

 

PS: kao da smo u subotu tek saznali i mnogo se jako iznenadili (a nekim, vidim, i uvredili:) da zivimo u ludoj drzavi;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Sama akcija se sigurno može smatrati kao više nego uspela, obzirom na okolnosti koje su vladale. Država kakva je takva je i to nije od juče,prekjuće. Onaj ko je rešio da odradi centrlnu zamisao akcije, da se da krv, taj je i uspeo. Jednostavno snašao se i prilagodiu situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš tako Đuro, prilagodili smo se situaciji i pokazali da i ova naša akcija nema veze sa samopromocijom i marketingom već nas vode isključivo humani ciljevi gde su se pojedinci udružili shvativši cilj i prema novonastalim uslovima ispunili taj cilj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3134 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

drugo veliko okupljanje motociklista osujećeno od strane policije. Isto je bilo i za vožnju podrške narodu na Kosovu u organizaciji HD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Republika Dorćol
  • Motocikl: Benelli TRE1130K

Razgovarala sam sa gospodinom koji radi u saobracajnoj policiji (mojim tatom:)), saobracajna policija je samo dobila naredjenje da vas obavesti da nece biti defilea, i da se potrude koliko toliko da vas ne maltretiraju oko parkiranja po okolnim ulicama (tako da ne razumem situaciju ispred staklenca -nnton 0stabre.gifocigledno su ti bili neki koji su ustali na levu nogu) \

 

 

Ne bih se složio sa "tatinim" mišljenjem obzirom da sam bio lično prisutan...pošto smo ušli u diskusiju oko "prava" na parkiranje jedan od prisutnih čuvara reda i mira je već krenuo da zove "podršku" od preko puta...a što se tiče termina POTRUDE zvuči prilično nedefinisano posebno što njihova struka zahteva da im se ne ostavlja bilo kakva mogućnost za svojevoljna tumačenja ili improvizacije vezano za naređenja. Da ne ispadne da nekog vređam svaka čast pomenutom gospodinu (tati) ali ono maltretiranje što doživesmo ispred staklenca zalazi u sferu kršenja ljudskih prava. Ako krenemo da razmišljamo sa stanovišta da neki pripadnici saobraćajne policije tumače naređenja u zavisnosti na koju su nogu ustali šta bi po tebi bila adekvatna reakcija? Pun gas kada sutra probaju da te zaustave i pored toga što imaš svu urednu dokumentaciju jel' možda je to jedan od onih koji su ustali na levu nogu??? Nema opravdanja.

 

P.S. Pitam se samo gde je pomenuta ekipa drugova plavih i bahatih bila kada su deripe blokirali saobraćaj ispred palate Albanija i prosipali "dugine boje" po kolovozu? Mislim da je svaki komentar suvišan...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 733 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Razgovarala sam sa gospodinom koji radi u saobracajnoj policiji (mojim tatom:)), saobracajna policija je samo dobila naredjenje da vas obavesti da nece biti defilea, i da se potrude koliko toliko da vas ne maltretiraju oko parkiranja po okolnim ulicama (tako da ne razumem situaciju ispred staklenca -nnton 0stabre.gifocigledno su ti bili neki koji su ustali na levu nogu) \

 

 

Ne bih se složio sa "tatinim" mišljenjem obzirom da sam bio lično prisutan...pošto smo ušli u diskusiju oko "prava" na parkiranje jedan od prisutnih čuvara reda i mira je već krenuo da zove "podršku" od preko puta...a što se tiče termina POTRUDE zvuči prilično nedefinisano posebno što njihova struka zahteva da im se ne ostavlja bilo kakva mogućnost za svojevoljna tumačenja ili improvizacije vezano za naređenja. Da ne ispadne da nekog vređam svaka čast pomenutom gospodinu (tati) ali ono maltretiranje što doživesmo ispred staklenca zalazi u sferu kršenja ljudskih prava. Ako krenemo da razmišljamo sa stanovišta da neki pripadnici saobraćajne policije tumače naređenja u zavisnosti na koju su nogu ustali šta bi po tebi bila adekvatna reakcija? Pun gas kada sutra probaju da te zaustave i pored toga što imaš svu urednu dokumentaciju jel' možda je to jedan od onih koji su ustali na levu nogu??? Nema opravdanja.

 

P.S. Pitam se samo gde je pomenuta ekipa drugova plavih i bahatih bila kada su deripe blokirali saobraćaj ispred palate Albanija i prosipali "dugine boje" po kolovozu? Mislim da je svaki komentar suvišan...

 

Podrsku zovu oni koji vas se plase , odnosno rasprava sa "bajkerima" i strah da ne nasrnete na njih...jer za vecinu smo huligani,neobrazovani i slicno... a u stvari takvi su u policiji - bez uvrede za tatu ali covek je na uvidjajima -radi na teskim saobracajnim nezgodama uglavnom kada su udesi sa motociklistima ili gde ima mrtvih i slicno... tako da je malo odvojen od te sorte totalno zaglupljenih.... tako da moze biti da je cova bio poprilicno nadobudan sto nosi znackiu a vi ste se pojavili , a skupovi su zabranjeni pa umesto da uzima pare na nekoj krivini njega su poslali da cuva javni red i mir.... tako da ima svega u toj policiji...a ja poznajem razne coveculjke...da vas je vredjao ili stvarno krsio ljudska prava o kojima uglavnom ne znaju nista samo trazite broj znacke pa posle u stanicu i zalite se na istog -verujte mi da te zalbe uzimaju u obzir

Oni nisu dobili naredjenje gde da vas parkiraju ali isto tako nisu dobili ni precizno utvrdjeno mesto gde NE SMETE da se parkirate,sa druge strane tata je skrenuo paznju da je kod znaka za BICIKLE zabranjeno da se parkiraju motori i da se isti parkiraju kod table za MOTOCIKLE a najbliza stoji kod hotela Moskva. Pri tom glupost zakona je sledeca -motor se ne sme voziti po trotoaru vec se ,mora pregurati do znaka.

 

PS. ne mesajte saobracajce i zandarmeriju koja je dozvolila pederima da prosipaju boje i da zaustave saobracaj0ljut2.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Pozdrav svima sada sam stigao kuci... :jee:

Dao krv zbog cega sam dosao, malo se provozao za vikend. Drago mi je da sam upoznao ljude sa foruma ranije nisam imao prilike... 8):hej:

Sve u svemu ni malo mi nije zao sto sam bio tamo. Priznajem bilo bi lepse da su nas pustili da malo prozujimo zajedno kroz grad, ali nije ni prva ni poslednja akcija tako da nema ni veze... :D

Pozdrav drugari do sledeceg vidjenja!!! :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

stvarno mi je žao što nisam mogao da dođem i imam samo jedno pitanje za sve koji su bili pristutni.

 

vidim da je tanjug napravio "reportažu" o davanju krvi i čini mi se da je još pokoji medij bio tamo.

 

Pitanje: zašto neko od vas nije dao intervju i skrenuo pažnju na licu mesta o zabrani DDK akcije??!?

 

možda će ovo sad nekome da izgleda kao pametovanje iz fotelje ali nije tako... nije mi cilj da prozivam nekoga i žao mi je što nisam bio prisutan ali mi se takav vid bunta nameće sam po sebi...

 

 

p.s. čini mi se da je vest iz blica napisana još u utorak pa se samo čekala nedelja da se objavi a nisu se ni proveravale činjenice neodržavanja DDK

 

Zato sto je Pablo preuzeo odgovornost za to ,odnosno rekao da ce to on da uradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

@ unas

Nije tajna svima koje imam za prijatelje na msn i Gmail-u,pustio sam im i link pa nek procitaju nek vide sta se desava, i mogu ti reci da su njihovi komentari krajnje na svom mestu, prosto su i oni bili revoltirani tako da sledeci put moze da se esi da imamo i civilnu podrsku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

stvarno mi je žao što nisam mogao da dođem i imam samo jedno pitanje za sve koji su bili pristutni.

 

vidim da je tanjug napravio "reportažu" o davanju krvi i čini mi se da je još pokoji medij bio tamo.

 

Pitanje: zašto neko od vas nije dao intervju i skrenuo pažnju na licu mesta o zabrani DDK akcije??!?

 

možda će ovo sad nekome da izgleda kao pametovanje iz fotelje ali nije tako... nije mi cilj da prozivam nekoga i žao mi je što nisam bio prisutan ali mi se takav vid bunta nameće sam po sebi...

 

 

p.s. čini mi se da je vest iz blica napisana još u utorak pa se samo čekala nedelja da se objavi a nisu se ni proveravale činjenice neodržavanja DDK

 

Zato sto je Pablo preuzeo odgovornost za to ,odnosno rekao da ce to on da uradi

 

Dao sam izjavu za Tanjug, snimatelj je snimio. Ali ocigledno se to nije svidelo urednicima tamo i to su isekli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

@Pablo

Predpostavio sam da nece jer ne smeju,dobijaju packe za sve sto je istina, mene je licno najvise iznervirao kurir koji je napisao da su bajkeri dosli na Trg u svecanom defileu, sto je notorna laz ali da sad ne palimo opet stare vatre, sledeci put ce biti bolje.Ne vrede oni naseg nerviranja, jedino one pretnje o oduzimanju motora i hapsenju bas smetaju.

 

 

Mene je zacudila reakcija pandura kad sam mu prsao i rekao da nismo dosli da je prosipamo nego da je doniramo,i da nismo tu iz nekih levih ubedjenja nego iz humanih razloga ,pa nemamo nikakve stranacke transparente bilo koje vrste jedino sto smo imali je zastava BJB koja je ostala smotana na Arakisovom sedistu. Nije me udstojio ni pogleda a kamoli kakvog odgovora ili komentara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Pozdrav svim stranama! Molim da se ovo ne pretvori u nas medjusobni sukob! Mislim ova tema! Razlike u misljenjima ocigledno postoje! Ovo je prvenstveno humanitarno-ne politicki-ne polno-ne versko......... nazovite kako hocete!! Prosto i jednostavno dobra volja ljudi da pomogne nekom u nevolji! Molim da se skrate sva dalja prepucavanja na ovu temu! Svi znamo-svi smo svesni da nam je drzava-ujedno i vlast i sva ta organizacija u 3 lepe..... pa nebi da iko to kudi i jadi i bedi! DDK je DObrovoljni Davaoc Krvi da bi nekome tamo negde pomogao i SPASAO ZIVOT! Molim sve ostale da imaju obzira prema temi i da ne mesaju politiku i nase NEUKE POLICAJCE sa nekim malim problemima! Necemo o tome ko je sada u miliciji i ostalo! Opet pozivam na to da je DDK Dobrovoljni Davaoc Krvi da bi nekome mogao sacuvati ZIVOT! A mislim da to NEMA CENU! Pa cak ni to da me -po ko zna koji put drzava kaznjava u tome sto hocu da budem dobrotvor! I ostalo! Meni licno je dovoljno da ja znam da sam nekom-ko zna kome spasao zivot! Znajuci to da sam retka krvna grupa i da odlazim u tk samo po pozivu! Dali vi mozete spoznati sta znaci spasiti makar 1 ljudski zivot????? Molim vas- samo budite ljudi! Budite HUMANI! Nadam se da nisam udavio ovde! :moto3: 2 tocka i gurajmo dalje!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja