Jump to content

Moto Zajednica

XI akcija davanja krvi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Jedino se Pravda razlikuje po temama u odnosu na ostale listove. Možda bi sa njima treba uspostaviti neki bolji kontakta, ako hoćemo a nešto neko objavi.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Jedino se Pravda razlikuje po temama u odnosu na ostale listove. Možda bi sa njima treba uspostaviti neki bolji kontakta, ako hoćemo a nešto neko objavi.1neznam.gif

 

:) samo da je na vreme i sve sto mi posaljete bice objavljeno u Pravdi, naravno u skladu sa odobrenim prostorom. A mogu pokusati i u nekim drugim novinama i casopisima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

nažalost nemam ja nikave slike, ali nemogu da se otmem utisku da je na akciji bilo propusta u samoj najavi i samo želim da se to neponavlja više...

 

nemojte me pogrešno razumeti... ja cenim svaki trud na organizaciji bilo čega pogotovo što znam da se sve radi volonterski ... :takoje:

Ali gorak utisak mi je stvorila sva silina represivnog državnog aparata koja je bila okrenuta protiv ove humanitarne akcije...

 

A sve što je trebalo uraditi je da je neko iz naše organizacije seo na mozak onima koji su izadli odobrenje o okuplaju onog trenutka kad je ludi Dačić zabranio pederanu, a zajedno i nas svrstao u skup visokog rizika... :stabre::lud:

 

jer nije problem što sam ja otišao do Arene i tamo pretpeo napušavanja saobraćajaca + žandarmerije na Trgu, već je problem za ljude koji su dolazili iz Subotice, Užica i ko zna odakle još radi protestne vožnje + zajedničkog druženja i parkiranja na trgu ... :zvizduk:

 

Više nego jasno je da je ovo bio jedinstven slučaj (koji nije smeo da se desi) i nadam se da se neće ponoviti, ali zato samo ovako apelujem na organizatore da ubuduće malo bolje odrade pripremu ili nek ostave ovde kontakt nadležnih, pa da ih svako okrene pre nego dođe na akciju ...

jer lakše je okrenuti 1 broj nego polaziti na neostvarivu akciju ...

 

Pozz svima :zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Dal je moguce da si ti tolko naivan da mislis da smo mi tu mogli bilo sta da uradimo??

 

Najbolje bi bilo posto predlazes da se ostavljaju neki telefoni, ti prvi pocnes tako sto ces ostaviti Dacicev i Veljovicev telefon pa da imamo za drugi put. Ili jos bolje ti da ih zovnes sledeci put posto ce tebe da slusaju, mi ostala boranija nazalost nismo takvi faktori koje bi oni slusali.

 

I da, akcija je ostvarena, krv je data, a sve ostalo je sporedno i nije vredni poredjenja sa krvlju koja je skupljena i broju zivota koji si spaseni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

hmm, šta reći na tvoje nemanje stava da mi kao deo ove zajednice imamo prava da sumnjamo u našu organizaciju:

 

Akcija je bila najavljena vožnja + zajedničko parkiranje okupljanje + davanje krvi :zvizduk:

ja sam primarno krenuo radi prve 2-stavke jer krv redovno dajem u Institutu gde mi je udobnije ili u MZ kad dođe ekipa instituta... :zvizduk:

a verujem da je i veći deo ljudi krenuo baš radi protestne vožnje i okupljanja, a ostatak je bio samo povod...

 

Nije trebalo zvati drkoše ministre već onu stanicu policije na čijoj je teritoriji odobreno okupljanje ili ko je potpisan na dnu odobrenja...

oni rade 24h i mogu da dođu do nadređenog kad treba i ako treba i posle Dnevnika u 19:30 ...

 

Apsolutno je bitno jer akcija je samo delimično uspela, a mogla je mnogo više da uspe i da svi budu zadovoljni ... ali nije... :stabre::lud:

samo da je odložena za sledeći vikend ...

 

pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Vidim da ti bas volis da teoretises. Slobodno ti mozes da sumnjas u organizaciju, mozes i da pises gluposti kao sto radis. Ne krsis nikakva pravila tako da izvoli, ali to sto radis je jako ruzno jer ocigledno od podataka raspolazes sa NULA.

 

Tu apsolutno nije moglo nista da se uradi. Naredba da je sve zabanjeno pa tako i nasa akcija je dosla sa visokih polozaja za koje je komandir stanice koga ti predlazes da zovemo samo jedan mali podredjeni i koji tu nista ne bi mogao da uradi. A cak i taj komandir stanice ti se ne bi javio jer bas ga mnogo zabole da se tebi pravda.

 

Pozdrav i tebi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Polako ljudi, sad bespotrebno polemisete i dizete tenziju. To okupljanje u sklopu akcije je uredno prijavljeno policiji i ta policija je bila duzna da nas obavesti da nam je okupljanje zabranjeno. To nam nisu rekli ni kod Arene, vec su nam rekli da pojedinacno odemo na Trg i nastavimo normalno. A mene licno je u Cetvrtak pred akciju neka zena iz policije zvala da proveri marsutu za defile i nikakvog pomena nije bilo o otkazivanju i zabrani. Tako da se dzabe sad prepirete i ubedjujete. U Srbiji zivimo, gde pravila (ne) postoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

U Srbiji zivimo, gde pravila (ne) postoje.

 

Nema dalje, ovim je sve rečeno.

A ko je bio i hteo je dati krv, MOGAO JE. Ko je došao samo i isključivo zbog toga da bude viđen, a baš ga zaboli za davanje krvi, taj nije ostao, već je razočaran napustio trg.

Toliko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

OK, nema svrhe raspravljati kad nema volje da se proba rešiti problem ... mada neke bitke su unapred izgubljene jer tu živimo gde jesmo... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

КГБ, ima smisla raspravljati, ali jedino ako imamo o čemu. Ja ovde ne vidim nikakav razlog rasprave. Organizacija je bila apsolutno dobra, kao i toliko puta do sada. Sve predradnje su bile obavljene onako kako treba: prijavljena vožnja i okupljanje, obezbeđena policijska pratnja, dogovoreno da nas čeka autobus na trgu. Redari su bili prisutni za dodatno obezbeđenje kolone, pomoći prilikom parkiranja na trgu....

 

MEĐUTIM! Kada smo došli ujutro na dogovoreno mesto okupljanja i polaska na defile, dočekala nas je policija i rekla "RAZLAZ! Sva okupljanja za vikend su, bez rasprave, pogovora, ulaganje žalbi i ostalog, ZABRANJENA!". Šta bi ti uradio? Na koji način bi ti "popravio posrnulu organizaciju" ove akcije? Ajde reci, živo me zanima...

 

A i pored policijskog stava "RAZLAZ!", akcija je odlično uspela! Sakupljen je vrlo pristojan broj jedinica krvi. Opet ponavljam: Ko je hteo, mogao je. Trebalo je samo HTETI, ništa više.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

hmm, šta reći na tvoje nemanje stava da mi kao deo ove zajednice imamo prava da sumnjamo u našu organizaciju:

 

Akcija je bila najavljena vožnja + zajedničko parkiranje okupljanje + davanje krvi :zvizduk:

ja sam primarno krenuo radi prve 2-stavke jer krv redovno dajem u Institutu gde mi je udobnije ili u MZ kad dođe ekipa instituta... :zvizduk:

a verujem da je i veći deo ljudi krenuo baš radi protestne vožnje i okupljanja, a ostatak je bio samo povod...

 

Nije trebalo zvati drkoše ministre već onu stanicu policije na čijoj je teritoriji odobreno okupljanje ili ko je potpisan na dnu odobrenja...

oni rade 24h i mogu da dođu do nadređenog kad treba i ako treba i posle Dnevnika u 19:30 ...

 

Apsolutno je bitno jer akcija je samo delimično uspela, a mogla je mnogo više da uspe i da svi budu zadovoljni ... ali nije... :stabre::lud:

samo da je odložena za sledeći vikend ...

 

pozz :zdravo:

 

Ne znam odakle tebi utisak da je tog dana trebalo da se protestuje i baš me zanima protiv čega ili protiv koga si ti došao da protestuješ? A posebno me zanima odakle ti taj utisak da je većina ljudi krenula na akciju dobrovoljnog davanja krvi ''baš radi protestne vožnje'' :neznam:

 

Pogledaj malo teme o predhodnim akcijama. Već godinama, na svaka 4 meseca organizujemo ove akcije i uvek na isti način.

 

Nikada dobrovoljne akcije davanja krvi, pa ni ovaj put, nismo organizovali radi protestne vožnje, a ni obrnuto, nikada nismo organizovali protestne vožnje radi dobrovoljnog davanja krvi.

 

Takođe, uspeh ili neuspeh akcije dobrovoljnog davanja krvi određujemo samo na jedan jedini način: brojem krvnih jedinica koje su prikupljene. Po tom kriterijumu, ova akcija je bila jedna od uspešnijih uprkos svim događanjima tog dana. Sakupljeno je 32 jedinice krvi i utoliko svi koji su istrajali u svojoj nameri da daju krvu zaslužuju svaki respekt pa i oni koji su došli sa tom namerom a nisu uspeli u tome.

 

Inače, akcija se organizuje unazad 4 godine za redom, na svaka 4 meseca, i tako će biti i ubuduće, pa eto u Januaru sledeće prilike da se sakupi još više jedinica krvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

MEĐUTIM! Kada smo došli ujutro na dogovoreno mesto okupljanja i polaska na defile, dočekala nas je policija i rekla "RAZLAZ! Sva okupljanja za vikend su, bez rasprave, pogovora, ulaganje žalbi i ostalog, ZABRANJENA!". Šta bi ti uradio? Na koji način bi ti "popravio posrnulu organizaciju" ove akcije? Ajde reci, živo me zanima...

 

Evo odgovora: trebalo je one sekunde kad se čulo šta Dačić kenja na TV da neko od organizatora sedne na motor i sedne na mozak dežurnom u Keve Jevrosime ima li ili nema akcije za sutra :zbunjen: pa do 22 h bi imali neku informaciju koja možda opet nebi bila tačna ali barem se probalo ...

a ne da potežeš ti iz Subotice i ostale kolege sa svih strana i ujutru da svi popijemo onakv odnos drugova organa :grr::stabre2:

 

"protestna" vožnja -defile vožnja ili nazovi kako oćeš je najavljena od strane organizacije da se podigne svest ostalih učesnika u saobraćaju kao i javnosti o ugroženosti motociklista/skuteraša u saobraćaju :takoje: Akcija davanja krvi je bila samo prateći deo cele manifestacije...

 

A što se tiče određivanja uspešnosti akcije po standardima instituta računa se broj okupljenih ljudi spremnih da pristupe procesu davanja krvi, a ne br skupljenih jedinica krvi, jer evo moj primer došao sam onako iznerviran i doktorka mi rekla skočio ti pritisak nemožeš da daš krv ...

dakle bitan je broj onih koji su ušli u proceduru, a ne samo količina uzete krvi...

 

Ali neka ovo bude tačka na ovu temu jer ste se mnogo našli "uvređeni"; a ja neću da bude posle : :offtopic::Lalajko:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Akcija davanja krvi je bila samo prateći deo cele manifestacije...

 

 

To nije tacno! Sve ostalo sto si naveo je propratno u akciji davanja krvi, a ne obrnuto.

 

Da si zvao dan pre kako si ti rekao dobio bi informaciju da se sve to sto smo najavili moze normalno odrzati. Policajac na motoru koji je bio ispred Arene mi je rekao da on kad je ujutru dosao na posao dobio je naredjenje da treba da radi pratnju motorista (nas) od Arene do Trga da bi samo sat vremena pre pocetka nase akcije dobio sasvim suprotno naredjenje a to je da ode kod Arene i da sa ostalim pripadnicima mupa spreci svaku vrstu organizovanog okupljanja i defilea.

 

Lepo sam ti reko da nemas sve cinjenice i da mnogo mastas o zvanju ovoga ili onoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

MEĐUTIM! Kada smo došli ujutro na dogovoreno mesto okupljanja i polaska na defile, dočekala nas je policija i rekla "RAZLAZ! Sva okupljanja za vikend su, bez rasprave, pogovora, ulaganje žalbi i ostalog, ZABRANJENA!". Šta bi ti uradio? Na koji način bi ti "popravio posrnulu organizaciju" ove akcije? Ajde reci, živo me zanima...

 

Evo odgovora: trebalo je one sekunde kad se čulo šta Dačić kenja na TV da neko od organizatora sedne na motor i sedne na mozak dežurnom u Keve Jevrosime ima li ili nema akcije za sutra :zbunjen: pa do 22 h bi imali neku informaciju koja možda opet nebi bila tačna ali barem se probalo ...

a ne da potežeš ti iz Subotice i ostale kolege sa svih strana i ujutru da svi popijemo onakv odnos drugova organa :grr::stabre2:

 

"protestna" vožnja -defile vožnja ili nazovi kako oćeš je najavljena od strane organizacije da se podigne svest ostalih učesnika u saobraćaju kao i javnosti o ugroženosti motociklista/skuteraša u saobraćaju :takoje: Akcija davanja krvi je bila samo prateći deo cele manifestacije...

 

A što se tiče određivanja uspešnosti akcije po standardima instituta računa se broj okupljenih ljudi spremnih da pristupe procesu davanja krvi, a ne br skupljenih jedinica krvi, jer evo moj primer došao sam onako iznerviran i doktorka mi rekla skočio ti pritisak nemožeš da daš krv ...

dakle bitan je broj onih koji su ušli u proceduru, a ne samo količina uzete krvi...

 

Ali neka ovo bude tačka na ovu temu jer ste se mnogo našli "uvređeni"; a ja neću da bude posle : :offtopic::Lalajko:

 

E, sa ovim dodatnim objašnjenjima, mislim da je cela stvar svima daleko jasnija. I u pogledu toga šta je smisao defilea i u pogledu toga koju akciju dobrovoljnog davanja krvi možemo smatrati uspešnom. A i u pogledu toga da li su organizatori mogli bolje da odreaguju u pogledu informacije o opštoj zabrani okupljanja koja im je tog jutra saopštena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja