Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem sprint prince 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Kao sto naslov kaze kupujem ovaj motor,ocuvan,sada na kraju sezone,ali samo povoljno neki bajk,jer sam pocetnik,i odgovarao bi mi neki sa predjenom km do 10000-15000,tj razradjen :) ( Po zelji da bude kao na slici :)) )

 

mogo bi u obzir doci i kinroad xt 150,sve zavisi od stanja,i naravno oopet cene,jer sam student,i sa finansijama nisam jak :)

 

pozz i javite se sa ponudama ko zeli

post-20800-0-05583800-1316428691_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

nasao sam jedan za 350e,pa me zanima tvoje misljenje?

 

sprint prince 125,2006god,

 

prva reg 2007

 

nije registrovan,a kosta 90e regoistracija za njega

 

kaze da je odlicno stanje,ali mi slike nije poslao jos.

 

treba nov regler(kaze da kosta 15e) i treba zadnji lancanik da se menja ( isto 15e)

 

kako ti se cini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F , 2001 god.

Sto zadnji lancanik ? Sta mu je radio? Koliko je taj presao ako to mora da menja , ja koliko sam video ti bi neku kilometrazu izmedju 10k i 15k kilometara, moj presao 22300 i jos nema potrebe za promenom navedenog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Ne znam,nisam ga ni pitao sta mu je radio...ali kad ssam se sracunao,ipak mi se ne isplati da ga uzima jer popravka i ostalo uveliko prelazi 500e,sto je za moj budzet mnogo....

 

do 400 ili 450 e bi uzimao....

 

 

Sto zadnji lancanik ? Sta mu je radio? Koliko je taj presao ako to mora da menja , ja koliko sam video ti bi neku kilometrazu izmedju 10k i 15k kilometara, moj presao 22300 i jos nema potrebe za promenom navedenog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne znam,nisam ga ni pitao sta mu je radio...ali kad ssam se sracunao,ipak mi se ne isplati da ga uzima jer popravka i ostalo uveliko prelazi 500e,sto je za moj budzet mnogo....

 

do 400 ili 450 e bi uzimao...

 

Vidi ovako :

Student si i finansije su ti ogranicene. OK. to je razumljivo, ali ti je matematika losa.

Ne mozes ocekivati da nadjes dobar motor za male pare - moze da naleti, al to bas moras da imas srece ( da je nekom hitno da proda il nesto slicno ) .

Sezona je skoro gotova ( bice jos lepih dana, al sve manje i manje ). Ako je taj motor od 350 evra takav kako su ti ga opisali - to je prihvatljivo. Ono sto ti treba da uradis je da se prvo raspitas dal ti delovi zaista toliko kostaju ( mozda te prodavac folira ), ako kupis motor, to ne znaci da moras odmah da ga popravis i registrujes - duga je zima, mozes ga popravljati cele zime, a registracija na prolece, pa mu to dodje kao da si ga kupio na kredit ( jedan mesec kupis regler, sledeci kupis lancanik, i tako malo po malo do proleca imas ispravan motor ( sa kojim si se u medjuvremenu upoznao ) pa ga onda registrujes i u voznju . Najbitnije bi ti po meni bilo, da kad ides da kupis motor , povedes sa sobom nekog ko vec ima takav motor, pa moze da primeti jos neke eventualne nedostatke, pa da ti da savet u vezi kupovine .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Nemam nekog ko se razume da povedem,problem je i sto sam na kosovu, i kad bi isao u kupoviinu,sam bi isao,pa sta uzmem...Ali mi je prvenstveno do 400e,znaci tolike mogucnosti..e sad se nadam da ce tokom zime da im padne cena,zbog toga sto nije sezona??

Ne znam,nisam ga ni pitao sta mu je radio...ali kad ssam se sracunao,ipak mi se ne isplati da ga uzima jer popravka i ostalo uveliko prelazi 500e,sto je za moj budzet mnogo....

 

do 400 ili 450 e bi uzimao...

 

Vidi ovako :

Student si i finansije su ti ogranicene. OK. to je razumljivo, ali ti je matematika losa.

Ne mozes ocekivati da nadjes dobar motor za male pare - moze da naleti, al to bas moras da imas srece ( da je nekom hitno da proda il nesto slicno ) .

Sezona je skoro gotova ( bice jos lepih dana, al sve manje i manje ). Ako je taj motor od 350 evra takav kako su ti ga opisali - to je prihvatljivo. Ono sto ti treba da uradis je da se prvo raspitas dal ti delovi zaista toliko kostaju ( mozda te prodavac folira ), ako kupis motor, to ne znaci da moras odmah da ga popravis i registrujes - duga je zima, mozes ga popravljati cele zime, a registracija na prolece, pa mu to dodje kao da si ga kupio na kredit ( jedan mesec kupis regler, sledeci kupis lancanik, i tako malo po malo do proleca imas ispravan motor ( sa kojim si se u medjuvremenu upoznao ) pa ga onda registrujes i u voznju . Najbitnije bi ti po meni bilo, da kad ides da kupis motor , povedes sa sobom nekog ko vec ima takav motor, pa moze da primeti jos neke eventualne nedostatke, pa da ti da savet u vezi kupovine .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

vrlo sam skeptican sto se tice pronalazenja motora za taj novac, pa neka je i 3 puta kinez

 

pogledaj prosecne cene po oglasima za 125ccm

skoro su duplo vece od svote koju ti mozes da das

 

i pazi da te na kraju ne izadje skuplje jer ma koliko motor bio jeftin, ma koliko bio kinez, neki delovi prosto kostaju dosta, i moze vrlo lako da se nabere da nakon duzeg cimanja izadjes na cenu jednog pristojnog primerka iz oglasa koji je dosta manje presao nego taj koji si gledao, a taj je ili presao dosta pa je otisao lancanik ili je sam nacin voznje doveo do toga, sto ti je jos gore, jer se onda to odrazilo na sve ostale komponente koje ce ti u skorije vreme lancano krenuti da popustaju i da izvlace dalje novac iz dzepa

 

i jos jednom ti apelujem da 125ccm zaobidjes jer je to premali agregat za ovaj motor

to je ok kubikaza za skuter, ali na osetno tezem kruzeru je jednostavno premalo snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Taj sam ga zaobisao,sracunao sam se da mi se ne isplati,nasao sam drugi za 420e,poslacu ti ga na PP,isto od 125,a gledam takve jer nemam kategoriju A nego samo B i C ,pa dok ne polozim,i dok ne nnaucim da vozim dobro motor,radije bi da se ucim na 125ccm....mada i necu ga puno voziti ,max 50 km dnevno....

vrlo sam skeptican sto se tice pronalazenja motora za taj novac, pa neka je i 3 puta kinez

 

pogledaj prosecne cene po oglasima za 125ccm

skoro su duplo vece od svote koju ti mozes da das

 

i pazi da te na kraju ne izadje skuplje jer ma koliko motor bio jeftin, ma koliko bio kinez, neki delovi prosto kostaju dosta, i moze vrlo lako da se nabere da nakon duzeg cimanja izadjes na cenu jednog pristojnog primerka iz oglasa koji je dosta manje presao nego taj koji si gledao, a taj je ili presao dosta pa je otisao lancanik ili je sam nacin voznje doveo do toga, sto ti je jos gore, jer se onda to odrazilo na sve ostale komponente koje ce ti u skorije vreme lancano krenuti da popustaju i da izvlace dalje novac iz dzepa

 

i jos jednom ti apelujem da 125ccm zaobidjes jer je to premali agregat za ovaj motor

to je ok kubikaza za skuter, ali na osetno tezem kruzeru je jednostavno premalo snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

:) pogresnoj crkvi se molis, nisam ti ja strucnjak za ove motore, posebno ne mogu nista znati ovako preko neta i preko 2 uzasno slabe fotke

 

ono sto znam jeste da ces 125ccm na ovako teskom motoru jako, jako brzo prerasti iako si pocetnik i doci ces u problem sa manjkom snage na motoru koji neces moci lako da menjas za jaci jer je kineski kruzer od 125ccm

 

takodje znam da ni 125ccm ne mozes voziti sa B kategorijom, tako da ili svakako pravis prekrsaj voznjom motora bez dozvole (tad ti je svejedno koju kubikazu vozis), ili polozis, takodje ti je svejedno koju kubikazu vozis jer imas dozvolu

 

dakle, ako ti je do dozvole, moras polagati svakako, a ako vec kupujes, istegni se jos par stotina eura i uzmi motor 250ccm koji ce ti zavrsiti posao jedan ipak malo duzi period jer ce biti sposoban da krene i na put

 

ako ipak nema sanse da izdvojis vise novca, trazi neki u sto boljem stanju

mozda nije lose razmisliti o nekom ne preterano mladom primerku, jer je velika sansa da je vlasnik neke decije bolesti vecine kineskih motora otklonio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

pa u pravu si ,kad polozim,svejedno mi je koliku kubikazu vozim :)

 

mada,neznam kolika je registracija za 125ccm,a kolika za 250ccm??

 

nadam se da cu moci nekad dole na kosovu da ga prodam siptarima,za iste pare,ako ne bar za vece :)))) (mislim na ovaj od 125ccm)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

7800 ti je za 125ccm reg sa novim tablicama i saobracajnom, a 9500 je za 250 tako da je usteda zaista mizerna zarad velike razlike u snazi

 

sto se prodaje tice, izgubices na ceni sigurno bilo koji model da odabres, a sto se 125 tice pre ce biti scenario da ces ga pokloniti nekome za male pare

 

mada, generalno im cena pada, a ponuda je velika, tako da nije zahvalno ipak davati prognoze sto se situacije u buducnosti tice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

cuj, stagod da odaberes je bolje nego nista da ne vozis i zelim ti puno lepih kilometara bez ekcesa bilo koje vrste

 

najbitnije je da sednes na 2 tocka i da se vozas

 

ali ako vec kupujes, posebno sto ciljas na robu koja se malo teze krece po trzistu, moj ti je savet da uzmes nesto sto ce moci duze da te zadovolji kao vozaca

 

a 250 u odnosu na 125 neuporedivo bolje ide, neuporedivo lakse nosi suvozaca, moze njime bez bojazni da se krene na put od 400 i vise kilometara, zbog kubikaze i snage manje treba da se napreze da bi pruzio neku putnu brzinu, a registracija i potrosnja su neznatno veci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

+1 za 250 ccm.

 

Ja sam isto tako razmisljao i posle pola godine nakon kupovine motora od 125ccm kupio drugi od 250ccm. Neuporedivo bolje ide. Potrosnja neznatno veca, registracija takodje.

 

Imao sam srece pa nisam puno izgubio prilikom prodaje motora, jer mi je predhodni vlasnik nasao kupca, njegovog drugara jer je znao u kakvom je stanju motor.

 

Naravno 250ccm je znatno skuplji motor, neces naci nista krsteno ispod 1000 eur. Ako nemas tu kintu onda je bolje voziti i 125ccm nego nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

ne,kinte nemam nikako preko 500 eurica ::)

 

za tu sumu sta nadjem-nasao sam,ali trazicu cele zime,pa sta upali...

 

samo ce mi biti problem kako cu ga probati i razgledati, ako ga naidjem u decembru npr. gde cu po snegu ili kisi voziti :stabre:

 

a ja mislim da cu naci sigurno neki za 450e ,pa makar i od 125ccm :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja