Jump to content

Moto Zajednica

Thassos - Pefkari - Kampovanje

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Motori se i inače parkiraju u kampu ali na parkingu ispred same recepcije. Ove fotografije su slikane uveče kada je društvo stiglo u kamp, a pošto je bilo kasno da ne bi razbudili ceo kamp dogovoreno je da ih ujutru vrate na parking. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Street triple....ovo je odlična informacija :takoje: pošto je nama, društvu, pala slična ideja na pamet jer Tassos je zaista "ostrvo koje se voli"....i kome se mnogi već godinama vraćaju a ima i zašto. Evo i ovi naši drugari koji su bili sada sa nama su istog utiska kao i mi! Tassos IMA DUŠU! :ljubav:

 

Prvog dana na našem prvom grupnom jutarnjem veselom "zboru" dogovorismo se sledeće.....Da budemo potpuno opušteni kao što prirodno i jesmo i da radimo apsolutno sve što nam se radi....idemo gde hoćemo, vozimo koliko nam srce hoće, naravno kupamo se .....probamo sve moguće specijalitete, pijemo koliko i šta nam se hoće ...trošimo koliko hoćemo....i koliko traje da traje!!!! E to se zove "UMEĆE ŽIVLJENJA" !!!! :takoje: Da nam ovaj odmor bude maksimalno uživanje za sva čula....i tako je i bilo! :) Na Tassosu smo ostali celih 7 dana....ali je delovalo kao da smo bili 20! Toliko je sve bilo sadržajno i prepuno događaja i doživljaja! A što se povratka tiče.....ma i to smo odlučili da bude po principu "lako ćemo"....kuda nam se bude htelo!!! I to ćemo se dogovoriti kada dođe vreme da se kreće....Samo ću vam reći da su oni koji su trebali da rade u ponedeljak zvali svoje predpostavljene za još po jedan slobodan dan! Eto dokle je došlo!!! :lol: Ma nije nam se razdvajalo uopšte.... A izgovore smo smislili zajedno! To ću vam otkriti kada dođe red na taj deo! Samo ću vam reći da su krajnje genijalni! :takoje: I upalilo je! Svi su produžili odmor za još po jedan dan! :na_glavi: No i to otom potom....Hajmo sada da obiđemo ostrvo!!! :aha:

 

Prva plaža na kojoj smo se svi zajedno kupali prvog dana je bila plaža kampa....tu nismo napravili ni jednu jedinu sliku jer smo toliko bili željni kupanja, skakanja, ronjenja658634.gif658634.gif658634.gif658634.gif658634.gif658634.gif658634.gif....da se nismo setli ni da postoji fotoaparat :D ....razumete nas naravno....Nakon dobrih dva sata kupanja, osušismo se i posedasmo na motore....Vožnja po ostrvu je prelepa, krivinarenja koliko hoćete, a pogled na more i pučinu fantastičan....Prva sledeća na kojoj smo se zaustavili jer nam se dopala kako je izgledala je....

 

Plaža - Psiliamos

 

.........e nju smo zvali sve vreme "naša plaža"....mnogo nam se svidela....i stalno smo usput gde god da smo išli odlazili i na nju....

 

DSCF0125.jpg

 

DSCF0130.jpg

 

DSCF0132.jpg

 

DSCF0133.jpg

 

DSCF0135.jpg

 

DSCF0136.jpg

 

I pravac voda....jupiiiii.....

 

DSCF0137.jpg

 

DSCF0139.jpg

 

Inače drugar koji nosi štap je polomio nogu u Beogradu mesec dana pre polaska na Tassos. Ne na motoru. A sedam dana pre nego što su krenuli sam skinuo gips da bi mogao da vozi! Šta ti je volja i želja! Prvih dana je nosio štap.....pa smo ljudima malo delovali čudno....čovek vozi motor...siđe sa njega pa uzme i hoda uz pomoć štapa.... :neznam: ...... :D....no on je poslednjih dana prohodao bez štapa a i otok na nozi je bio vidljivo manji! Valjda od morske vode i hodanja po pesku....Sve u svemu noga mu je super! I sada kada smo se vratili u BG! Inače uz put kada smo se vraćali negde noću na autoputu štap mu ispao sa motora i pregazio ga kamion.... :staa2:....to smo videli ....e baš nam bilo svima žao baš smo se vezali bili za taj štap! Bio nam nešto kao štafeta! Ali dobro ostala mu drška! ;)

 

Ako nekome ovo sve deluje malo blesavo....šta da vam kažem nama to sve delovalo skroz normalno :lol: kao i još neke pojedinosti koje su nam se izdešavale! Uz naš amortizer zahvaljujući kojem smo skakutali kao loptice skočice, Dekijevo hodanje sa štapom i još par "stvarčica" baš smo bili originalna vesela bajkerska ekipa !!!! Hi,hi....no otom potom videćete šta nas je još snašlo! No ono što je najbitnije svi smo valjda bili istog mentalnog sklopa i razmišljanja da se uopšte ne opterećujemo....sve se dalo rešiti.....i samo veselo i pozitivno! ;):lol:

 

DSCF0142.jpg

 

DSCF0148.jpg

 

DSCF0156.jpg

 

DSCF0143.jpg

 

DSCF0150.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Glavni fotografi! :D:D

 

DSCF0159.jpg

 

DSCF0162.jpg

 

Nemanja se vraća sa pivom za društvo....

 

DSCF0163.jpg

 

DSCF0168.jpg

 

A Čeda nam ga baca u vodu....Hvatajte drugariiiiiii.....ma zar ima išta lepše....

 

DSCF0174.jpg

 

DSCF0181.jpg

 

DSCF0187.jpg

 

Deki faca! Čovek je lafčina!

 

DSCF0164.jpg

 

Živeli! Naš morž! :takoje:

 

DSCF0165.jpg

 

Naravno Čeda i Deni glavni za fotografisanje!

 

DSCF0185.jpg

 

Umetnička! :aha: Denijevog oka delo.... :care:....mi svi bili oduševljeni kada smo je videli!!!! :jee1:

 

DSCF0192.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ko se sVama druži :Bandolera: život mu je duži :BJB-ura:

 

p.s. antidepresiv je štura reč i slab lek za ono što vi emitujete na 5 m oko sebe :care:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

I dok ne nastavim ovaj naš letopis sa konkretnim dešavanjima potkrepljenim slikama moram zbog šireg auditorijuma da razjasnim jednu stvar! A to je zašto baš ja pišem ovaj putopis od svih nas koji smo ga zajedno doživeli! :D i verovatno će tako i ostati uz po koju upadicu dragog mi supruga moga....vama poznatog kao Bandolera! :ljubav:

 

Objašnjenje je jednostavno!

 

Bandolero trenutno nema ovo malo viška vremena koje ja imam...a ostali....pa ostali...su ljudi koji nisu sa ovog foruma. Ali su bajkeri i voze motore a pritom su sjajno društvo! :takoje: Jelenu i Dejana smo upoznali prošle godine na jednoj zajedničkoj vožnji i putovanju kod Natašinog strica u Bosnu ( Doboj ) na koje smo bili pozvani i mi i oni. A nakon toga se povremeno viđali na opet tako nekim zajedničkim vožnjama na koje su ljudi pozivali i nas i njih na vožnju i druženje. Nemanju smo takođe upoznali tom prilikom. Njegovu lepšu polovinu Slavicu smo upoznali pre par meseci u "Semaforu" bajkerskom kafiću verovatno poznatom širim narodnim masama.... Čedu na Goču na KingsTown music festivalu u maju ove godine. I svi oni pripadaju nekom drugom forumu....ali i to je skroz ne bitna stvar. Ono šta je bitno jeste da su i sami marsovci na motorima koji pripadaju nekom intergalaktičkom forumu došli da letuju na Tassosu u vreme kada smo i mi tamo inspirisani upravo našim putopisom od prošle godine a da su pozitivni i dobri ljudi kao ovi naši sada već "morski prijatelji" bila bi ista srdačna reakcija sa naše strane. I zato nije bitno ko je šta i ko čemu pripada bitno je da su ljudi dobri ljudi i to je jedino što je nama dvoma bitno. Sve ostalo su trice i kučine....ili ti lični izbor i stav u životu i o životu i međuljudskim odnosima. A ovo je naš stav. Isti je i u odnosu na onu svima nam poznatu "drug na drumu"....ovde bi se to nazvalo "drug na moru". Moram ovde da spomenem i kolegu Lukaca ( Ljilja i Dragan) koji jesu sa našeg foruma i koji su nam se par dana pre polaska našeg na Tassos javili na pp da će i oni doći u kamp....ali se sa njima dole nismo našli.... :neznam:...ili oni nas nisu našli a imali su kontakte..... ali dobro videćemo gde su Ljilja i Dragan bili kada se vrate pa nam napišu putopis.

 

E sada pošto napisah šta mi na srcu stoji idemo dalje.... :BJB-ura:

 

 

 

 

Plaža Psiliamos zaista spada pored naravno ne izbežne čarobne Mermerne plaže u jednu od najlepših. Peskovita je.....s' tim što smo se mi nadžodžili na ono kamenje, stenje.... iz jednog vrlo prostog i jednostavnog razloga. Nismo hteli da plaćamo ležaljke ili piće ( pivo je 2, 2,5 eura kafa isto toliko ukoliko ste ispod suncobrana a ovako 0,65 centi u prodavnici) jer smo se na plažama koje smo posećivali zadržavali u proseku 2,3 sata pa odlazili na drugu.....Pa smo se snalazlili tako što smo nalazili prirodnu hladovinu ispod drveća ili ovako na stenama....

 

P7091661.JPG

 

P7091683.JPG

 

P7091684.JPG

 

P7091688.JPG

 

Momci su se sjajno provodili....

 

P7091686.JPG

 

 

P7091697.JPG

 

A i mi smo...

 

P7091709.JPG

 

P7091730.JPG

 

P7091732.JPG

 

Pošto nam je drugar Čeda bio solo....moralo je da bude i ovakvih fotografija....nije mu zameriti....živ čovek... :D.....i biće ih još....

 

P7091742.JPG

 

Taman kada smo se nas tri lepo raporedile na svojim peškirima spremne za dobijanje preplanule boje....naši dečaci povikaše : "Devojke pokret gladni smo!!!! :oda2: Okej...pravac Potos na giros! Potos je prvo mestašce na 5 min od Pefkarija gde nam je kamp.

 

DSCF0216.jpg

 

DSCF0217.jpg

 

DSCF0227.jpg

 

Ovde je giros zaista odličan i pristojne su cene oko 2,5 eura i sok 2 eura. Za one koji nameravaju da idu kada se uđe u glavnu uličicu je sa desne strane pored nekog salona nameštaja.

 

DSCF0248.jpg

 

DSCF0252.jpg

 

DSCF0259.jpg

 

Pogledajte njih dvojicu u pozadini....posle dobrog jela i kupanja vala malo dremnuti.... :lol:

 

DSCF0268.jpg

 

No naravno nije im dugo potrajalo. Hteli smo da se prošetamo po Potosu i sednemo negde na kafu dok ne prođe vrućina pa da se uputimo ka nekoj od sledećih plaža! I odraše nas! :lol: Potos je zaista lep gradić, prepun kafića za one koji to vole, potpuno u morskom stilu....kažu da uveče trešti muzika na sve strane...mi nismo bili noću pa ne znamo....takva vrsta provoda nas nije interesovala...ali se čuje čak iz kampa...Verovatno su zato cene po kafićima...neverovatne! Naravno mi to nismo znali a niti smo proveravali kartu pića kada smo seli u jedan od kafića! U bre ovo se čak i rimuje.... :lol:

 

DSCF0274.jpg

 

DSCF0278.jpg

 

Usput nismo mogli da odolimo jednom prelepom štenetu sa plavim očima.....mazilo ga je 14 ruku u jednom momentu....šta ga snađe.... :lol:

 

DSCF0282.jpg

 

I tako smestimo se mi u jedan od kafića sa deeeeebeeelom hladovinom i našom konobaricom! Devojka u žutoj majici je Nišlijka. Oduševila se kada je čula da pričamo srpski a i mi kada nam je donela račun. :lol:

 

DSCF0291.jpg

 

Čeda se naravno separatisao od nas parova.....Milica je takođe iz Niša...slatka je što jes jes...ali mi platismo 5 kafa i 1 čašu koka-kole = 27 eura!!!! :staa2: Lele..... :lol:

 

DSCF0289.jpg

 

Tako da opet za sve koji nameravaju da idu na Tassos a posete ili odsednu u Potosu...zaista proverite pre nego što sednete bilo gde kolike su cene pića. Kasnije smo od njih dve čuli da je tu na rivi u tim kafićima uglavnom tako. Jeste lepo ali i skupo ali neka ide život! Nas naše Nišlijke pozvaše da dođemo to veče na Srpsku žurku u Limenariji!! Besplatni kokteli za devojke....pih ja ne pijem koktele ali hajde šta je tu je :jok: ...ostali piju. I mi obećasmo da ćemo posle dugog navaljivanja doći! :aha:

 

DSCF0293.jpg

 

Iskreno mi na ovom odmoru zaista nismo noću išli po kafićima i tome slično. Ustajali smo oko 8h,9h....zujali po ostrvu, kupali se i zaista bili aktivni ceo dan. Večerali smo ili u kampu ili negde po restoranima poneli pivo i sokove na plažu i družili se međusobno. Ili ostajali u kampu i išli na spavanje oko 23h, 24h. A nismo inače u fazonu nekog ludovanja noću....davno nas je to prošlo a i bilo nam lepše ovako. Bilo nam dovoljno što smo zajedno prepričavali i smejali se dogodovštinama u toku dana. Mislim da je ovde jedino Čeda bio u hendikepu ali se i on brzo snašao. ;)

 

Nekako jedva progutasmo kafu i koka-kolu od 27 eura i krenusmo dalje.... :lol:......ka Livadi beach -u....

 

DSCF0305.jpg

 

DSCF0311.jpg

 

P7091795.JPG

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Lepo, lepo! Bandolerosi menjajte povremeno polozaj vaseg motora na suncu, izgore jadan. Jedna strana crna a druga bela...svasta! Jeste vala kao gusteri na onom kamenju! Ajd kuckaj dalje, sta bre spavas !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Lepo, lepo! Bandolerosi menjajte povremeno polozaj vaseg motora na suncu, izgore jadan. Jedna strana crna a druga bela...svasta! Jeste vala kao gusteri na onom kamenju! Ajd kuckaj dalje, sta bre spavas !

 

:nanana:

Evo, evo....ko je još video da čovek ponekad treba i da spava.......E baš svašta! :lol:

 

 

Sve u svemu to veče mi jesmo otišli na tu Srpsku žurku u Limenariju više zbog Čede i Milice nego zbog nas.......I opet zbog nekih "zanimljivih" dešavanja te večeri narednih dana vrištali od smeha kada bi se setili iste....Eh, taj dan je baš bio ispunjen dešavanjima a bio je tek prvi zajednički dan na moru! Stajling nam isti! Go!! :D

 

DSC00496.JPG

 

DSC00497.JPG

 

DSC00495.JPG

 

DSC00504.JPG

 

DSC00505.JPG

 

DSCF0315.jpg

 

DSCF0377.jpg

 

Sa ove plaže pruža se pogled na veličanstven manastir Sv. Arhangel Mihaila. Dogovorili smo se da ga sutra ranom zorom propisno obučeni posetimo. Manastir je ženski i zaista ga vredi videti i obići i ako neko nije vernik.... ispuni vam dušu. Nama je ovo zaista bila želja još od prošle godine a i ostatku ekipe.

 

DSC00506.JPG

 

 

 

DSCF0319.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

I jedva smo čekali da poskačemo u vodu da se malo rashladimo posle vrelih cena u Potosu! :lol:

 

DSC00508.JPG

 

DSCF0324.jpg

 

Hm, hm...o čemu li se ovde vodi razgovor? :stabre: Ma važno da je momenat uhvaćen a mi smo pustili maštu na volju kada smo videli ove slike pa ih zezali sve vreme... :lol:

 

DSCF0335.jpg

 

DSCF0336.jpg

 

P7091792.JPG

 

P7091790.JPG

 

DSCF0378.jpg

 

DSCF0321.jpg

 

DSCF0342.jpg

 

DSCF0384.jpg

 

Ova je za tebe Daki! Doduše ne mašemo....kao što si nam tražio kada smo se čuli, ali je to samo zato što nam bilo mnogo žao što niste Nataša i ti mogli sa nama na ovo putovanje! :takoje:

 

P7091807.JPG

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Naša štafeta - Dekijev štap! On je zaista na ovom našem letovanju bio neizbežan! I nije poslužio samo Dekiju već i ....... 1hmm.gif

 

DSCF0334.jpg

 

Nakon kupanjca gde Dekija nismo mogli da izvučemo iz vode kada je i nastala legendarna Nemanjina rečenica po kojoj ovaj putopis i nosi naslov : " Deki izađi iz vodeee kupaćeš se i sutra istooooooo" .....Slavica je imala bliski susret sa nadaleko poznatom Tassoskom osom - pčelom .....kao i Deni prošle godine...a takođe je alergična! :staa2: Zgazila je na osu kada je htela da sedne na motor! E ovde je već nastala blaga panika u našim redovima....da što pre krenemo jer noga počinje da joj otiče neverovatnom brzinom. Ona mora što pre da popije neki lek protiv alergije....pa smo odlučili da dođe u kamp kod nas jer taj lek ima i Deni. Ima ga i ona ali je kamp u Pefkariju gde smo mi bliži 3 km od Limenarije gde su njih dvoje odseli.

 

Njena noga je nakon par minuta izgledala ovako....

 

DSC00533.JPG

 

A nakon nekog vremena i kasnije ovako....menjala je boje posle iz ove bordo u žutu, plavu, ljubičastu.....ma strašno. 1hmm.gif

 

DSC00568.JPG

 

Sve u svemu sve je prošlo u redu stigla je da popije lek na vreme i većih problema nije bilo osim što je to veče a i narednih dana jedva obuvala svoje starke...ali ipak došla na srpsku žurku na koju smo pozvani. A i svih ostalih dana išla gde god da se išlo i pešačila polako ali nije odustajala....a otok je bio ogroman. svaka joj čast na izdržljivosti....ni ona ne spada u kilave....to smo svi zajedno zaključili....Čak je posle jednog dana nakon ovog nemilog susreta njene noge i ose krenula šala kako sada imamo dvoje kljakavih u ekipi! ;) Ali ni to nije sve....nije kraj iznenađenjima.....biće ih još....ali čujte naš stav je bio samo pozitivno pa od tog stava nismo ni odustajali. Ma ako treba da je nosimo nosićemo je naizmenično svi.....ali ima da ide sa nama sve gde i mi budemo išli i tačka! Ne ostavljamo je! Složila se! :takoje:

 

E onda je u kampu uveče bivalo uglavnom ovako............ njih dvoje Deki i Slavica....i dve stoličice pod noge da im bude lakše!

 

P7101875.JPG

 

P7101878.JPG

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Auh fantastičan putopis,samo tako nastavite.

Jako,jako lepo mi je da čitam vaše uživanje na letovanju.

:takoje: :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Extra,pozitivno vam zavidim,nazalost nemam bas logistiku da mi se djeca pricuvaju,pa da suprugom razgulim do mora motorom,mada bas ona nesto i nije raspolozena za takav vid transporta,ali prelomit cu je jednom,pa ćemo uraditi nešto kao vi! samo nastavite!! Bravo! :zdravo::care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Bravo! :takoje: :takoje: :takoje: To je jedina reč koja se nameće posle čitanja, iako bi možda primerenije bila ona čuvena rečenica: ''Jao, i ja bih sa vama da uživam 100% i koji procenat više.'' :moto3: Iskreno, neizmerno zadovoljstvo je čitati ovakav putopis, iako će ta ''torta'' dobiti onaj očekivani ''šlag'' kada Bandolero izađe iz ''ilegale'' i da svoj, dobro poznati, kreativni doprinos.:care: Jedva čekam nastavak! :Mina: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Bandolerosi , svaka vam cast .

 

Uzivanje je citati vas putopis , a kako ste tek vi uzivali ...

 

:takoje: :takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Kada sam počela da pišem ovogodišnji naš letopis ili ti Tassos II deo....Tassos 2012. mislila sam da ga pišem po danima. Ali uvideh da se sve ovo što sam do sada napisala izdešavalo za samo jedan dan koji se još nije završio....pa odlučih da se koliko budem mogla držim te odluke. ::) Ali je vrlo teško! Ne može se to lako rečima opisati! Svaki dan negde oko podneva idući na razne strane i doživljavajući razne stvari više ni mi nismo mogli da se setimo gde smo bili i šta smo radili juče! :lol:....E zato je pod naslov ovogodišnje grupne posete Tassosu trebao biti: " Ne znam gde sam, ne znam ko sam...." :lol:....čuvena Čedina rečenica.

 

Sve u svemu za sada stadosmo na Slavicinoj otekloj nozi i povratku u kamp....i pripremama za srpsku žurku u Limenariji tog prvog dana. Trebao bi da nam stigne i snimak te žurke.....iskreno se nadam da je dobar....jer ima se šta videti! Upoznali smo lično Michael Jacksona a to već nije mala stvar složićete se! :D

 

DSCF0399.jpg

 

DSCF0397.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Zanima me kako je u septembru, i gde je najbolje za mladji par? Limenas? Ili ipak da biram Zakintos? :neznam: Koliko vidim Tasos nije bas za partijanje, al svi ga gotive nesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Pozdrav Bandolerosi,evo poslah PP zasto nismo dosli i jako mi je zao no uvek ima drugi put,(inace posto smo mi odrzavali Saletov-vas TDM, javite se kad vam nesto treba).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Hvala ti @ Lukac puno i kao što ti rekosmo na pp jako bi voleli da ste Ljilja i ti mogli sa nama no biće prilike! :zdravo:

 

@ hard....Mislim da ti je Potos za mlade u smislu da ima baš bogat noćni sadržaj.......Svejedno je da li je avugst ili septembar tamo "vri" od ljudi...Za one koji to vole je verovatno super jer je prepun je kafića, barova i sl. A inače ovi naši prijatelji što su bili sa nama su bili prošle godine na Zakintosu i prezadovljni su!

 

Probaću da saznam od nekih ljudi koje smo sreli i upoznali se lično sada na Tassosu u kampu, a znali se samo sa jednog foruma o putovanjima, spominjali su nam neko od Grčkih ostrva a znam sigurno da nije Mikonos....gde je kamp celom dužine plaže gde su sve kafići i diskoteke i bukvalno je za mlade od 18 - 25 godina raj na zemlji!! Sve vreme je muzika, koncerti, zabava....Oni su pobegli... :lol:...posle 7 dana jer im je bilo previše.....Ovi ljudi dolaze za nekih 20 dana sa Tassosa pa ćemo imati informaciju.... :takoje:

 

Eto toliko.....večeras nastavljamo putopis! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Jeeeeeeeeesteeeee svetac :lol: ......"večeras" je prošlo još pre par večeri..... ::)....ali.....koliko je tvoja konstatacija tačna i jednostavna...toliko je moje objašnjenje komplikovano.....a nije "domene"....već se tako samo od sebe nametnulo....

 

Htela sam ja još iste večeri koliko se moglo od obaveza da bar malo nastavim ovo naše putešestvije u reči i slici....Ali....

 

Svaki put kada bih ušla u "putopise"......bacila bih pogled na štamparov vremeplov .....da vidim da nije možda napisao još koju rečenicu, neki komentar, prisetio se još nečega.........i zanela bih se!605590.gif

 

Čitala bih ga opet sve izpočetka po ko zna koji put....i bila oduševljena kao prvog puta! I kao što rekoše pojedini jako visoko su postavljeni standardi njegovim putopisom....zaista jako visoko! I definitivno je ušao u Top 5 ljudi koji najbolje pišu....prema mom mišljenju.....Štampar, Lalajko, Oblak, Mikulanac, Charuga, Alkos......uh ima ih 6.....Ma ima puno zanimljivih putopisa ....ali ovi su.... :care: A onda se pojavio i Gliga sa svojim neverovatnim poduhvatom...."One Man Show "... :care:

 

I iskreno nakon svega mi se uopšte nije ni pisao ovaj moj! :jok:

 

 

 

No razmišljajući shvatih da je glupo da ga ne završim pa i zbog ovih ljudi koji su i došli na Tassos čitajući upravo naš putopis....a uostalom smo ga zbog toga i pisali....da ako neko poželi da krene u tom pravcu ima sve potrebne informacije uz po neku šalu, pošalicu, dogodovštinu....viđenu našim očima. I da se držim svog stila, jer svako treba da bude originalan i jedinstven....i da ne pokušava da kopira druge....jer je to uostalom i ne moguće! Lako se prepozna i "provali"...... I odlučih da ga nastavim i završim sa ovakvim razmišljanjem!

 

 

 

Nataša hvala na citatu tata Ničea! Opet si citirala pravog pisca u pravom momentu na pravom mestu! :takoje:

A ja ću dodati samo još nešto...pa ko razume valjda će nas shvatiti! :D

 

"...Onaj ko u običnoj cigli vidi podjednaki kolorit kao u ruži postojan je kao kamen...." neprilagođeni....kontroverzni....genijalno jednostavni.....Čarsl Bukovski.

 

 

 

 

Eto pošto opet napisah šta mi na srcu stoji .... :D....idemo dalje!

( Slika sa ove žurke nema...video zapis čekam da nam bude dostavljen i nadam se da je dobar.....)

 

Posle nemilog događaja sa osom tog prvog zajedničkog dana na moru dogovorismo se da ipak odemo na tu žurku na koju smo bili pozvani. Premda je u nekom kafiću u Limenariji gde su Slavica i Nemanja imali smeštaj....neće ni njoj biti teško da dođe. I toliko joj nije bilo teško........ da su njih dvoje došli sat vremena posle nas na dogovoreno mesto jer ona nije mogla ništa da obuje od otoka..... 1hmm.gif

 

Što se nas petoro tiče....sve nas je zanimalo isto....šta li se podrazumeva pod Srpskom žurkom? :stabre: Ok...naravno da će biti naših ljudi....ali nismo mogli da predpostavimo da je to u neko doba večeri podrazumevalo i obavezno puštanje Cecinih pesama. 1hmm.gif Zemljo Srbijo! Pa zar da nas po njoj poznaju i prepoznaju....Zašto? Doduše mi smo tada i otišli....bilo nam previše....I moram ovde da razjasnim jednu stvar. Nismo mi gadljivi na narodnu muziku, naprotiv, volimo ponekad da se zezamo i pevamo kada nam dođe! Ali ne svaku....i ne u svakoj prilici. A ovo nije bila prilika i nije nam došlo.... Očekivali smo neki dobar domaći rok .....što je i bilo...na početku...

 

Prilazeći kafiću na ulici su nas sačekale one dve Nišlijke koje su nas i pozvale da dođemo. Bilo ih je zaista teško prepoznati. :stabre: Mislim da nismo bili iznenađeni samo mi... kratkoćom suknji , kompletnom šminkom i visinom štikli....već i sam Čeda....u najpozitivnijem smislu.... :D Ali ne mari....izljubi se on sa njima dvema....mi ostali se nismo ljubili samo pozdravili.....i sedosmo za prvi slobodan sto napolju. A sto baš prekoputa gazde kafića! 200 kila debljoj verziji Michaela Jacksona u uskoj pripijenoj bodi-majici i zulufima....koji sedi za stolom sa još petoricom sličnih kopija originala... Popadasmo od smeha.... :lol::lol:

 

I tako....muzika trešti toliko da se mi ne čujemo iako urlamo........ a sedimo za istim stolom ....Ljudi đuskaju....Opšti je metež....Kafić se sve više puni a nama sve manje ostaje tu. Ali hajde da sačekamo Nemanju i Slavicu pa da vidimo šta ćemo. Pri tom Jeleni i meni stižu kokteli - Sex on the beach-....ja ne pijem koktele 1hmm.gif....ali hajde besplatan je za devojke...pa kad su već donele....Deni ga proba...ne voli ni on ....komentariše da je bljak! Kao neka vodica sa kokosom....ali da nema puno alkohola....pa mogu da ga pijem i ja....Deki poručuje pivo. A Deni odbija jer će da poruči kada dođe Nemanja.

 

U neka doba eto i njih dvoje. Nemanju koji vrišti od smeha jedva uspevamo da odgovorimo da ne ode i ne slika se sa Michaelom koji izgleda "opako"....muzika i dalje trešti a kafić je sada prepun ljudi....prevelika je gužva...u tom za naš sto jedna od ovih dveju naših devojaka spušta 4 koktela!!!???? Ok možda je jedan za Slavicu....možda je još jedan poručila Jeca...ja nisam sigurno....možda jedan Nemanja.....a čiji je još jedan???? Gde je Čeda za sve to vreme bio nemam pojma a kamoli šta je pio.....326393.gif....mogli smo da predpostavimo.... :lol:

 

Devojka odlazi....vraća se sa još 4 koji spušta na sto pored...i vraćajući se nazad....obraća se Deniju koji je sedeo najbliže prolazu:

 

- Kokteli odmah moraju da se plate!

 

- Koji kokteli? - Deni je u čudu. :stabre:

 

- Pa ova dva....koji nisu za devojke!

 

- Ma ko ih je uopšte poručio....ja nisam.......uostalom ja ne pijem to sr....i hoću pivo! -Deni je kategoričan.

 

- Doneću pivo ali prvo da se plate kokteli! - kategorična je i Nišlijka.

 

- Ok neću da se raspravljam...koliko su? - odlučuje Deni da postupi mirno i zrelo.

 

- 18 eura!!!! :staa:

 

Pošto smo uvideli da se nešto dešava a od jačine muzike ništa nismo mogli da čujemo....svi se približavamo da ukapiramo . Rasparavu sada nastavljaju Nemanja, Deki i Deni. Ko je šta i nije poručio....ali posle par minuta ukapirasmo da je klasična "navlakuša" u pitanju. Besplatni kokteli za devojke....onda se u opštem metežu muškarcima donosi nešto što nisu ni poručili....kao neće primetiti... :lud: ...ili se neće raspravljati...kao što je ovde bio slučaj. Sve u svemu....nakon svega platiše oni ta dva koktela Deni i Nemanja pošto jedini nisu imali piće i nisu pili ništa i onda je krenuo smeh! :lol::lol: Ma nek' ide život! Mi smo na odmoru! Kucaše se njih dvojica pijući one bljak koktele....Sve u svemu opet nas odraše! E naš Čedo skupo su nas koštale ove tvoje devojke....5 kafa i čaša koka kole u Potosu 27 eura....i dva ne naručena odvratna koktela 18 eura! Ma za uživanje drugara sve..... :D

 

....pošto u kampu postoji ne pisano pravilo da se tiho priča posle 23h....što je i logično jer ljudi spavaju po šatorima....ne treba ni da vam pričam koliko se puta čulo ....psssstttt....tiše malo.....a,ha,ha,ha......ćuti.....psstttt......a, ha,ha,ha.....ne ciči....pssstttt......da bi utišali jedni druge kada smo se vratili....ali sam sigurna da su blam naše afere "koktel" čuli i oni u šatorima tik uz moree......

 

I tako se završio naš prvi zajednički dan na moru! 6693.gif

 

P7101869.JPG

 

 

 

P7101866.JPG

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja