Jump to content

Moto Zajednica

grosglokner i harli week faker see 2011

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

pokusacu da vam prenesem nesto od mojih 5 fantasticnih dana u austriji sa moto skupa i alpinizma po najvisim vrhovima austrijskih alpa

unapred se izvinjavam za pravopisne greske ne zamerite mi

na put smo posli nas trojica 4.9.2011 malo rano tj.na sam pocetak harley week-a ali namerno sa bi izbegli strahovite guzve u zasnjim danima susreta ali posto smo prosle godine vec apsolvirali isti skup glavni cilj nam je bio grosglikner sa njegovom hochalpinestrse tj putom od 48 km po samim vrhovima alpskih prevoja

ranije sam negde procitao da ako neki bajker nije prosao ovaj put ne racuna se da je uopste vozio motor a sad sam se uverio da je to ekstremna istina

DSC09151.JPG

ovo su dve masine sa kojima smo isli i moja malenkost na jednom od vidikovaca na grosglokneru a na donjoj slici se vidi i pednji kraj trce masinice tj fejzer 1000 slika je sa vortersea tj najlepseg jezera u austriji koje je u neposrednoj blizini fakera

DSC09056.JPG

sledi pogled na vilah i vorter see sa 1800m tj planine iznad vilaha gde je prva od alpskih staza i vidikovcem sa kojeg se vidi i cuveni triglav

DSC09090.JPG

ovo je plato sa vidikovcem na istoj planini sa ekstra stolicama

DSC09109.JPG

tamo negde je slovenija

DSC09112.JPG

a ovamo italija

DSC09111.JPG

jedan od platoa gde je palo oblacenje a inace asfalt po ovim putevima je idealan na ravnijem se nikad nisam vozio a cuo sam da su ga pravili namerno malo rapavijim bas zbog bajkera

DSC09102.JPG

na svakom odmoristu postoje panoi sa setaljnim slikama i objasnjenjima sta vidite pred vama na horizontu ovo je jos jedan prevoj na grosgl.

DSC09154.JPG

na skoro svakom platou a ima ih mnogo ima slica ovome parking i restoran

u prevodu ono je fabrika evrica ulaz za bajkere u nacionalni park je 19e sto je duplo manje nego za autice

DSC09153.JPG

sta reci za peizaz tamo sam se osecao strasno mali

DSC09152.JPG

pre slikanja sam dobro opipaokoliko je sigurna greda

DSC09149.JPG

ovo je dno najveceg austrijskog lednika a pogled je sa glavnog platoa na grosgl. a ako malo bolje pogledate one male tackice dole su ljudi koje je zicara spustila na glecer a ja nisam hteo ici jer sta ako nestane struje

DSC09145.JPG

a ovo je gornji deo glecera

DSC09143.JPG

suvenirnica a restoran je iznad i verovali ili ne nas kragujevcanin radi u restoranu

 

DSC09141.JPG

DSC09140.JPG

DSC09139.JPG

visina na tom vidikovcu a najvisi deo puta je na 2800 m

DSC09137.JPG

DSC09136.JPG

gore imaju i camac samo ne znam kad je doplovio

DSC09135.JPG

DSC09133.JPG

ovo je slika kad smo gore stigli sa leve strane vidite boksove koji su besplatni i namenjeni bajkerima za ostavljanje stvari a kad smo posle pola sata posli nazad nismo mogli proci od pridoslih motora

DSC09131.JPG

tri alpinista

DSC09127.JPG

ovo su krave koje pasu iznad 2300 m verovatnu kad se muzu daju lekoviti slasoled

DSC09103.JPG

orlovo gnezdo

DSC09101.JPG

pano sa autohtonim vrstama ptica koje zive na tim visinama a na panou imate dugmence uz svaku sliku koje kas pritisnete cuje se njen zov a onda stavite uvce na rupu koju vidite sa leve strane i trebalo bi da cujete odgovor iz prirode

DSC09095.JPG

ovde je palo skidanje posle spustanja sa visine

DSC09086.JPG

ovde razmisljamo sali sa se peremo posle planine ali smo ustanovili da su sve planinske muve pocrkale od zime i tako smo ustedeli evrice

DSC09084.JPG.

a sad malkice slika sa susret a kao prvu stavljamo naseg druga iz kampa jer obecali smo mu i vidite kako je lepo pozirao

DSC09075.JPG

faker jezero pogled iz kampa

DSC09072.JPG

vorter jezero

DSC09067.JPG

DSC09063.JPG

DSC09064.JPG

DSC09055.JPG

na austrijskom pojilu

DSC09054.JPG

austrijski traktor

DSC09053.JPG

sirotinja

DSC09044.JPG

restoran u kampu klopa oko 7 evrica po obroku dobar izbor

DSC09042.JPG

DSC09034.JPG

prisutna masa castom majstora i masa satora sa opremom i sa svim i svacim

DSC09033.JPG

DSC09032.JPG

DSC09031.JPG

DSC09029.JPG

ima i aprilije

DSC09028.JPG

DSC09027.JPG

DSC09027.JPG

v8 strasno

DSC09024.JPG

ulaz u kamp arnetz od 10 ha pre guzve koja je pocela u utorak a usredu mesto u kampu je kostalo suvog zlata inace je 14 e a za to dobijate kap sa svim sadrzajima cistiji od vecine nasih hotela

DSC09022.JPG

u povratku svratili na bled

DSC09163.JPG

DSC09162.JPG

DSC09161.JPG

DSC09160.JPG

ne znam da li sam stavio ovu sliku al mi se svidja pa mi oprostite

DSC09158.JPG

ulaz u jedan deo feste

DSC09124.JPG

za ljubitelje suzukija

DSC09122.JPG

sediste koje mi se svidja i koje planiram da predlozim bobanu da mi napravi

DSC09121.JPG

harlic

DSC09081.JPG

vasar

DSC09080.JPG

sve na prodaju

DSC09079.JPG

dobre muzike koliko hoces

DSC09078.JPG

nismo se bas uklapali u ambijent skupa ali nam je bilo lepo

DSC09077.JPG

a on se uklopio

DSC09074.JPG

i to bi bilo to

jos jednom izvinite na pravopisu velikim malim slovima itd nasam se da sam vam zagolicao mastu i da odete sledece godine

trosak za 5 dana sa putarinama gorivom i ostalim cak i sa sitnim kupovinama u luisu i hein gerikeu koji su u blizine ne moze da predje 300e

pozdrav

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Fenomenalne slike Pero! Vidim da ste baš uživali, možda sledeće godine se i ja odvažim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

isli smo autoputevima jer imamo lose iskustvo od prosle godine jer tada smo obolazili putarine od erduta do vilaha i kao prvo putovali 13 sati verovao ili ne jedva se izvukli od slovenackih radara sa samo 50 evrica a ove godine se to iskustvo potvrcilo sa nasom drugom grupom koja je opet stedila na isti nacin i putovala 14 sati

mi smo stigli za 7 sati sa poprilicnim stajanjima i imali slobocno popodne na fakeru a sto se tice lepote sporednih puteva ili ti dosade voznje autoputom nama su prioritet bile lepote alpskih prevoja a hrvatska i slovenacka sela smo 1 videli pa i to je previse

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vidim da ste se lepo proveli...

Ja sam se vratio sa slicnog puta juce...takodje Faaker see u paketu sa gomilom prevoja po Alpima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Vidim da ste se lepo proveli...

Ja sam se vratio sa slicnog puta juce...takodje Faaker see u paketu sa gomilom prevoja po Alpima...

 

Pa što se ne javi i svrati do Ljubljane?..ccc....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

dragstar ima imidz tj hrom a fjr nema mnogo od imidza ali sto se tice upotrebljivosti tu nema poredjenja tj fjr bezi dragstaru 3 duzine najmanje

vozio sam kruzere 6 godina a sad bi se tesko vratio na njih ali sve je to stvar ukusa i licnih afiniteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja