Jump to content

Moto Zajednica

karcher

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kupio sam aparat za pranje visokim pritiskom (Karcher) i procitao uputstvo. Pise treba mi neki separator i da ne prikljucujem vodu bez njega, ali ne pise kakav. Ja nemam pojma na sta se misli.

Malo sam razmisljao (mrvicu), pise 460 litara/minuti, 140 bara...jel moguce da sisa 460 litara po minuti? Da li vodovod moze da isporuci toliko vode za tako kratko vrijeme?

Pise jos da nebi bilo lose da se stavi i nekakav filter (za vodu). Ja sam zatecen. Mislio sam kupis uredjaj, prikljucis i peres, ali trt. Poceli su izgleda svi kao prodavci automobila.

 

Zna li neko malo vise o ovoj tematici i sta mi je ciniti. Aparat je Karcher 5.79, a sutra ce biti blata ko u prici...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Imam ja sad ne znam koji si ti kupio, jel neki profi ili onaj za kucnu varijantu ...Stavis crveo pustis vodu i dovidjenja ...Ako se radi o profi opremu onda ne znam ovaj kod mene je malo veci od usisivaca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imam ja sad ne znam koji si ti kupio, jel neki profi ili onaj za kucnu varijantu ...Stavis crveo pustis vodu i dovidjenja ...Ako se radi o profi opremu onda ne znam ovaj kod mene je malo veci od usisivaca :)

 

Ovaj. Nije nesto veliki (ima plastike okolo dosta), ali 460 L/min...:stabre:

 

382301_0.jpg?view=Standard&imageManipulation=true&maintainRatio=true&pixelsY=357&pixelsX=357

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja imam neki manji uredjaj od ovog, navodno 100 bara, za potrošnju ne znam. Ne koristim nikakav filter.

 

Kada ga puštam u rad bitno mi je samo da ne krene uredjaj da radi na prazno, tj neophodno je da pustim prvo vodu da prodje kroz ceo uredjaj, kako majstori kažu da je ozračim, jer u protivnom može da se desi da oštećenje.

Jednostavnije, prikačim sve, osim struje, pustim vodu i držim otvoren protok sve dok ne nestane vazduh.

 

Pozdrav i nek je sa srećom igračka! :D:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pronašao sam informaciju, ti kućni Karcheri izvlače 400-600l vode na sat vremena i štede oko 85% vode u odnosu na pranje crevom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

taj tvoj separator, tačnije sistem separator je backflow zaštita, stavlja se kada koristiš vodu koja je za piće.

znači ne štiti karchera nego vodovod od kojekakvog povrata . što se tiče karchera, njemu to ne treba.

fini filter za vodu se nalazi u karcheru. neki dodatni spoljni nije loša stvar ali nije ni neophodan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

taj separator uslovno rečeno nepovratni ventil je mudrolija u regulativi EU vodovoda u vezi visokopritisnih perača a bogami još koječega a u slučajevima kada pritisak vode u vodovodu tj cevima naglo opadne da se ne desi povrat vode iz perača sa sve hemikalijama.. neko pisao pravilnik.. sad, sistem nepovratnih ventila u karcheru je očigledan a i hemija je posle pumpe tako da je priča o povratu malo smešna al EU je EU.

čudo izgleda ovako:

http://www.j-kesselshop.de/images/AShop%20NEU/Kranzle/410164.jpg

 

verovatno klipić ili čelična kuglica i feder..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bio ja u shopu i kazem daj taj prcmoljak, a ovaj me gleda, ono, koj' ti je, to niko ne stavlja. :zbunjen:

Kaze za te male karchercice nema sanse da se vrati. A ja imam jos 20 metara crijeva do uredjaja, tako da nista od prcmoljka.

Isprobao danas, fercera.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prvo, odlican izbor. Serija 5 je za poluprofesionalne i zahtevne korisnike tipa farmera, radionica ili zahtevnijeg domacinstva sa cestom upotrebom uredjaja. Marshall ima 5.20 koji je manjih dimenzija, 2kw, 450lit. na sat. Serije 6 i 7 su za potpuno profesionalnu upotrebu u perionicama. Dakle, podatak od 460 litara se odnosi na sat vremena. Potrosnja vode je veruj, manja od recimo bastenskog creva sa neznam kakvom mlaznicom, a ucinak pranja drasticno veci. Ucinak se zasniva na protiskivanju i ubrzanju vrlo tankog mlaza (malo vode) skoncentrisano u tacku, ili tanku ostru lepezu vode. Separator nije neophodan, objasnjeno je. Drugo je sa filterom za vodu, to nemoj preskociti. U gradskoj vodi i bunarskoj vodi (marshall koristi oba resursa) ima truncica, pa pretpostavi sta uradi truncica ubrzana sa 130 ili 140 bara, bilo uredjaju, bilo autolaku. Filter se ugradi na ulasku u uredjaj (a ne na slavinu), slican je providnom filteru goriva. Original je bio 1500 din ali uvoznik je imao u ponudi i Kineski za 180 din, za filter je dobar i taj. Kod pustanja u rad obavezno prvo pusti vodu u uredjaj pa tek onda pali uredjaj, duze ce ziveti ako ne radi uopste na suvo. Kod prekida rada obavezno iskljuci uredjaj, ali i odusi pritisak na rukohvatu. Opet ce uredjaj duze ziveti ako ne drzi pritisak (znas koliki je) a bez protoka vode. Prilikom upotrebe kako god znas zaobidji razvodnike palenja, CDI uredjaje, usisna grla za vazduh, filtere vazduha, cep rezervoara i sl mesta. Mlaznicu ne priblizavaj suvise laku, izmatira povrsinu sto neces odmah primetiti. A marshall je od ovog uredjaja imao i posebnu korist (sala). Prilikom detaljnog pranja automobila otkrio je mnogo novih rupa na patosu i unutrasnjim blatobranima. Bratac, tako mi je razduvao sva mesta gde su se boja i lim predomisljali, da se posle pranja u auto uselila i mesovita populacija sitnih zivuljki. A sve zakljucano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja