Jump to content

Moto Zajednica

Kako da poboljsam zvuk svog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Tomos Atx

Vozim Tomosa Atx-a, pre neki dan sam prosao pored decka koji takodje vozi Atx-a, da ne zna da ovaj motor ima 49 kubika po zvuku njegove masine rekao bih da je to neki jaci motor, pored njega moj motor se nije cuo...Pa me zanima kako da poboljsam zvuk, da bude kao neki pravi kros, ako je to uopste moguce? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pozdrav! Sta je za tebe "bolji zvuk"? Ili sta podrazumevas pod tim da zvuci kao neki pravi kros? Ako imas original auspuh onda ti se verovatno motor cuje jako slabo. Ako bi skinuo to djubre i stavio rezonantni auspuh mogao bi dobiti lepsi i reskiji zvuk,a i motor bi bolje isao. Ako zelis da ronda kao cetvorotaktas-promeni motor! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Tek kada zajašeš veću i jaču mašinu shvatiš da bilo koj zvuk motora malih kubikaža izgleda smešno... Ali i ja sam se ložio pre da stavim neki ziduv kako bi mi se kao bolje čuo... savet: umesto da kupuješ neki drugi izduv, lepo pare u džep, ustekaš još malo i kupiš neku 125icu (lagano) koja se fabriški čuje u svakom slučaju bolje od svakog motora 50cc....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nista ne diraj ako ne planiras da radis generlke pre i posle rucka..

 

 

A zasto imate neopisivu zelju da nesto kazete,pa makar i tesku glupost(dosta vas sa foruma).

 

Bilo koji tomos 100 puta bolje radi sa rezonatorom,nego sa st. auspuhom...

 

A za primer,bt,koji je fabricki jaci od atx-a,sa spustenom glavom,frezinim karburatorom,i nemilosrdnim zlostavljanjem od klinaca 14-17 god. uspesno prezivi celu sezonu,bez generalke...

 

Te male masinice najpre zajebu strucnjaci poput tebe,sa lose napravljenom mesavinom...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

sećam se kada sam krajem 80tih i početkom devedesetih vozio Tomos14 i moji drugari takođe furali Tomose, pojam nam je bio auspuh, čini mi se Lipnik ili ako nešto. I normalno, urađena glava kod nekog Mikišona. Radilice smo radili od pokojnog Rekalića iznad pijace Banovo brdo. Kod Ade, prekoputa vulkanizera se kupovali delovi u malenoj prodavnici.

 

 

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i-Moto/Motocikli/Ostalo/Rezonantni-auspuh-za-APN4-6-7/3361820

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Nista ne diraj ako ne planiras da radis generlke pre i posle rucka..

 

 

A zasto imate neopisivu zelju da nesto kazete,pa makar i tesku glupost(dosta vas sa foruma).

 

Bilo koji tomos 100 puta bolje radi sa rezonatorom,nego sa st. auspuhom...

 

A za primer,bt,koji je fabricki jaci od atx-a,sa spustenom glavom,frezinim karburatorom,i nemilosrdnim zlostavljanjem od klinaca 14-17 god. uspesno prezivi celu sezonu,bez generalke...

 

Te male masinice najpre zajebu strucnjaci poput tebe,sa lose napravljenom mesavinom...

 

Najbolji zvuk od svih serijskih Tomosa imala je stara plehnata SL15 sa bočnim usisom i originalnim auspuhom. :aha:

Naravno 'ko se toga sjeća :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Nista ne diraj ako ne planiras da radis generlke pre i posle rucka..

 

 

A zasto imate neopisivu zelju da nesto kazete,pa makar i tesku glupost(dosta vas sa foruma).

 

Bilo koji tomos 100 puta bolje radi sa rezonatorom,nego sa st. auspuhom...

 

A za primer,bt,koji je fabricki jaci od atx-a,sa spustenom glavom,frezinim karburatorom,i nemilosrdnim zlostavljanjem od klinaca 14-17 god. uspesno prezivi celu sezonu,bez generalke...

 

Te male masinice najpre zajebu strucnjaci poput tebe,sa lose napravljenom mesavinom...

 

Ti bas imas neopisivu zelju da ulazis u konflikte... Za tebe sam doktor, imao sam skoro sve tomose i ne lupetam gluposti... Nijedan tomos sem APN-a NIJE ZA NAKNADNO BUDZENJE! Pa makar i to bio samo rezonantni auspuh jer vecina ne ume da proracuna potrebnu zapreminu auspuha, pa ih prave odokativnom metodom... I nemoj da pametujes ti po svim forumima, penjes se ljudima na ku*ac svojim izjavama..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Tomos Atx

Pozdrav! Sta je za tebe "bolji zvuk"? Ili sta podrazumevas pod tim da zvuci kao neki pravi kros? Ako imas original auspuh onda ti se verovatno motor cuje jako slabo. Ako bi skinuo to djubre i stavio rezonantni auspuh mogao bi dobiti lepsi i reskiji zvuk,a i motor bi bolje isao. Ako zelis da ronda kao cetvorotaktas-promeni motor! :moto3:

 

"Bolji zvuk", pa mislio sam da je bolji od fabrickog, jel se moj motor slabo cuje...Hvala ti na odgovoru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Tomos Atx

Tek kada zajašeš veću i jaču mašinu shvatiš da bilo koj zvuk motora malih kubikaža izgleda smešno... Ali i ja sam se ložio pre da stavim neki ziduv kako bi mi se kao bolje čuo... savet: umesto da kupuješ neki drugi izduv, lepo pare u džep, ustekaš još malo i kupiš neku 125icu (lagano) koja se fabriški čuje u svakom slučaju bolje od svakog motora 50cc....

Pa jesi u pravu. al ja bas i nisam pri novcu da bi sad stekao za 125-icu(koju bih stvarno voleo da imam), ipak to nisu neke velike pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Moj drugar je na ATX-a (pre nekih 25 godina,mislim...)naglavio rezonu koja je prevljena za BT (ne original BT auspuh nego neki pravljeni.Mozda i Lipnik).Sa tim auspuhom to je bio sasvim drugi motor.Naravno,grana je ostala od ATX-a i na nju je navarena BT-ova rezona. Taj ATX-ov auspuh nije ni za k****,osim sto je lep,a sa ovom rezonom motor ide mnogo bolje.I cuje se bolje.I ne secam se da se raspao posle pola sezone.

Motor ce ti se raspasti ako ga budes nestrucno frizirao (busenje,brusenje,...),a nece mu prijati ni ako budes sam pravio rezonu odokativnom metodom. Ima ovde jos momaka koji voze Tomose pa mogu oni sad reci gde da kupis najbolju rezonu za tvoj motoric.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Tomos Atx

Moj drugar je na ATX-a (pre nekih 25 godina,mislim...)naglavio rezonu koja je prevljena za BT (ne original BT auspuh nego neki pravljeni.Mozda i Lipnik).Sa tim auspuhom to je bio sasvim drugi motor.Naravno,grana je ostala od ATX-a i na nju je navarena BT-ova rezona. Taj ATX-ov auspuh nije ni za k****,osim sto je lep,a sa ovom rezonom motor ide mnogo bolje.I cuje se bolje.I ne secam se da se raspao posle pola sezone.

Motor ce ti se raspasti ako ga budes nestrucno frizirao (busenje,brusenje,...),a nece mu prijati ni ako budes sam pravio rezonu odokativnom metodom. Ima ovde jos momaka koji voze Tomose pa mogu oni sad reci gde da kupis najbolju rezonu za tvoj motoric.

Meni trenutno ne treba budzenje masine, skoro sam poceo da vozim pa mi i ne treba sad neka mnogo velika brzina(za sad mi je dovoljna ova) samo bih zeleo da stavim drugi auspuh da bih dobio malo bolji zvuk, al hvala ti u svakom slucaju :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
Najbolji zvuk od svih serijskih Tomosa imala je stara plehnata SL15 sa bočnim usisom i originalnim auspuhom.

Naravno 'ko se toga sjeća

 

Imao sam APN sa tim kompletom početkom 80-tih prošlog veka, lepo je to išlo uz stalno čačkanje, ali klip i cilindar su trajali otprilike sezonu, a onda bušenje i nov klip pa ispočetka... do 42mm. Za divno čudo radilica je sve to izdržala. Najbolji izduv u to vreme bio je originalna "pištaljka" od kros juniora. Pričale su se lovačke priče o magičnih 100km/h, ali ja to nikada nisam doživeo. Najveća brzina je bila oko 90km/h.

post-1935-0-52414300-1315331508_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nista ne diraj ako ne planiras da radis generlke pre i posle rucka..

 

 

A zasto imate neopisivu zelju da nesto kazete,pa makar i tesku glupost(dosta vas sa foruma).

 

Bilo koji tomos 100 puta bolje radi sa rezonatorom,nego sa st. auspuhom...

 

A za primer,bt,koji je fabricki jaci od atx-a,sa spustenom glavom,frezinim karburatorom,i nemilosrdnim zlostavljanjem od klinaca 14-17 god. uspesno prezivi celu sezonu,bez generalke...

 

Te male masinice najpre zajebu strucnjaci poput tebe,sa lose napravljenom mesavinom...

 

Ti bas imas neopisivu zelju da ulazis u konflikte... Za tebe sam doktor, imao sam skoro sve tomose i ne lupetam gluposti... Nijedan tomos sem APN-a NIJE ZA NAKNADNO BUDZENJE! Pa makar i to bio samo rezonantni auspuh jer vecina ne ume da proracuna potrebnu zapreminu auspuha, pa ih prave odokativnom metodom... I nemoj da pametujes ti po svim forumima, penjes se ljudima na ku*ac svojim izjavama..

 

 

Ti kao prvo da znas nesto radio bi prerade na tvojim motorima,a ne bi ih terao kod janjketa,a kao drugo skoro sve tomose sam imao ja,a neke modele i po dva puta(2 bt-a),a kao trece sta se ja raspravljam sa strucnjakom koji koristi aditive za mirisljave sagorele gasove iz auspuha....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Nista ne diraj ako ne planiras da radis generlke pre i posle rucka..

 

 

A zasto imate neopisivu zelju da nesto kazete,pa makar i tesku glupost(dosta vas sa foruma).

 

Bilo koji tomos 100 puta bolje radi sa rezonatorom,nego sa st. auspuhom...

 

A za primer,bt,koji je fabricki jaci od atx-a,sa spustenom glavom,frezinim karburatorom,i nemilosrdnim zlostavljanjem od klinaca 14-17 god. uspesno prezivi celu sezonu,bez generalke...

 

Te male masinice najpre zajebu strucnjaci poput tebe,sa lose napravljenom mesavinom...

 

Ti bas imas neopisivu zelju da ulazis u konflikte... Za tebe sam doktor, imao sam skoro sve tomose i ne lupetam gluposti... Nijedan tomos sem APN-a NIJE ZA NAKNADNO BUDZENJE! Pa makar i to bio samo rezonantni auspuh jer vecina ne ume da proracuna potrebnu zapreminu auspuha, pa ih prave odokativnom metodom... I nemoj da pametujes ti po svim forumima, penjes se ljudima na ku*ac svojim izjavama..

 

 

Ti kao prvo da znas nesto radio bi prerade na tvojim motorima,a ne bi ih terao kod janjketa,a kao drugo skoro sve tomose sam imao ja,a neke modele i po dva puta(2 bt-a),a kao trece sta se ja raspravljam sa strucnjakom koji koristi aditive za mirisljave sagorele gasove iz auspuha....

Nije tvoj problem sta ja radim sa mojim motorima i kod koga ih vozim.. A te mirisljave aditive neces u zivotu videti a jos manje pomirisati... Tako da decko gledaj svoja posla i vodi svoju brigu.. Ako trazis zrtvu da se svadjas, onda nadji sebi devojku pa na njoj leci svoje komplekse i slabosti..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Yamaha Yzf R1

Ako oces da dobijes malo bolji zvuk kao moj cuje se kao r1 :D Skini desnu plastiku imas kutiju sa filterom izvadi filter i ima jos jedna plastika i nju izvadi i upali ga da vidis kako se cuje :D Malo ce te zezati slabo ce primati gas ali malo povecas ler gas i cepas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja