Jump to content

Moto Zajednica

moj prvenac, pad sa motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: NBG Blok 45

Pozdrav svima,

vozim ja danas kroz Rumu, nekih 40ak i tip ispred mene krene da prelazi u suprotnu traku kao da ce da stane uz bankinu sa leve strane. usporim malo ali resim da prodjem, a on naglo skrene desno na parking mesto. u kocenju mi padne motor i odklizam ali on je vec presao do parkinga tako da smo se izbegli. ustajem, on izlazi iz kola i izgovara "odakle si se ti stvorio?" a ja vozim iza njega vec neko vreme, od jednog semafora. "dao sam migavac", "meni je jako zao, ali ti si kriv". nisam imao volje ni snage da se raspravljam sa njim o tome kako se migavac daje pre nego sto pocnes skretanje a ne kad vec smotas volan, da ne vozi sleper i ne treba mu luk preko pune linije u suprotnu traku, da se ogledalce koristi da bi video sta se desava iza tebe a ne da se okaci jelkica...

moja greska je sto nisam pretpostavio da covek hoce da parkira i stao 1grr.gif

bas bas svasta je moguce ocekivati. undecided.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Ovo je kao da si krenuo da ga pretices sa desne strane... Sigurno nije presao u suprotnu traku sa sva cetiri tocka, nego samo levim tockovima...

 

A i nije mi jasno kako na 40 na sat nisi uspeo da zakocis ?? :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: NBG Blok 45

posto je ubrzanje (u ovom slucaju usporenje) promena brzine u jedinica vremena, a brzina predjeni put u jedinici vremena, dobija se da ubrzanje zavisi od predjenog puta, sto znaci da je potreban neki zaustavni put da bi se zaustavio. kad se na to doda da je motor bio blago nagnut na desnu stranu kad je krenulo panicno kocenje, nije cudno da se padne. verovatno bi neko sa vise iskustva uspeo da se iscupa iz ovakve situacije, ali meni nije poslo za rukom.

posto sam ove godine poceo da vozim motor, jako pazim kako se ponasam u saobracaju. moja putna brzina je 70km/h, ne vozim izmedju kolona i ne jurcam. vozim kao auto u koloni.

 

 

najbolje bi bilo da ti ispricas sta se zapravo desilo, posto sigurno znas bolje sa koliko tockova je presao na drugu stranu i kako je sve to izgledalo.

nisam lud, svestan sam svega sta i kako se desilo,

 

 

mAkInJo, to je tip ljudi koji nisu svesni sta rade i misle da kad daju migavac oni su svoje odradili i mogu da krenu u prestrojavanje, a to dal je neko pored njih nije ni bitno...migavac je dat. nema tu pomoci niti objasnjavanja, samo sekiracije i meni je bolje da sto pre prekinem svaku komunikaciju sa takvom osobom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Djansr, zao mi je sto ti se desio pad ali... cuti super je proslo...

 

ne znam da li si video ali odrzavaju se skole bezbedne voznje ovde preko bjb-a...

 

posto ne divljas mislim da je ovo skola bas za tebe... meni je puno pomogla... svakako ti sigurno nece skoditi...

 

jel si imao svu opremu ? sa tobom sve ok ? motor ?

 

ps. jbg ja sam malo zbog skole bezbedne voznje a malo i zbog predjasnjeg iskustva na bajsu, naucio kada moram da pustim kocnicu i ponovo je stisnem... mada cesto neke zeznute situacije ti izbrisu sve skole jer trenutak je trenutak ...

 

pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

posto je ubrzanje (u ovom slucaju usporenje) promena brzine u jedinica vremena, a brzina predjeni put u jedinici vremena, dobija se da ubrzanje zavisi od predjenog puta, sto znaci da je potreban neki zaustavni put da bi se zaustavio. kad se na to doda da je motor bio blago nagnut na desnu stranu kad je krenulo panicno kocenje, nije cudno da se padne. verovatno bi neko sa vise iskustva uspeo da se iscupa iz ovakve situacije, ali meni nije poslo za rukom.

posto sam ove godine poceo da vozim motor, jako pazim kako se ponasam u saobracaju. moja putna brzina je 70km/h, ne vozim izmedju kolona i ne jurcam. vozim kao auto u koloni.

 

 

najbolje bi bilo da ti ispricas sta se zapravo desilo, posto sigurno znas bolje sa koliko tockova je presao na drugu stranu i kako je sve to izgledalo.

nisam lud, svestan sam svega sta i kako se desilo,

 

 

mAkInJo, to je tip ljudi koji nisu svesni sta rade i misle da kad daju migavac oni su svoje odradili i mogu da krenu u prestrojavanje, a to dal je neko pored njih nije ni bitno...migavac je dat. nema tu pomoci niti objasnjavanja, samo sekiracije i meni je bolje da sto pre prekinem svaku komunikaciju sa takvom osobom

Ma svaka cast tebi sto si se iskontrolisao . A tih sto voze automobile a osecaju se kao da su u kamionu pa skrecu kao da su u istom ima koliko hoces :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: NBG Blok 45

koleno i lakat su malo izgrebani, nista strasno. na motoricu rolbar...sve kako treba :)

 

znam za taj kurs, jedan sam propustio jer sam saznao za to tek kad su se okupili, posto se okupljaju blizu moje zgrade. ali sledeci necem propustiti.

 

ma bolje da odem nego da bude jos vece sranje koje nikome dobro ne moze da donese. napravi se "situacija" i nastavis put pod jos vecim stresom sto dodatno povecava sanse da se desi jos neka nesreca. rekao sam mu sta je uradio, prekinuo svaki dalji razgovor, potrosio dve cigare i nastavio put solidno mirne glave

 

jednostavno nema opustanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Nazdravlje.

Platio si danak neiskustvu. To je sve. Teraj dalje. Takvih ludaka ima ko pleve. Uvek vozi oprezno. Kao Nindža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Auu brate, šta ti to napriča, a skoro ništa razumljivo! Stil ti je isti kao i nick.

Aj' ti to ponovo, al' kad izvetri ono pivo sa pumpe.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Samo ti pij i vozi, ali vise moras da pijes, sta je jedno pivo...

Baš tako. Kad popiješ petnaestak/dvadesetak piva uopšte i ne primetiš da si pao.1neznam.gif Samo sutra vidiš olupan motor.0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

I obavezno su svom stilu, na jednom tocku uvek. Nemoj da te neko u selu vidi na oba tocka, propade ti imidz skroz.

 

I ne daj boze, da procitas neku knjigu, da se malo opismenis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: cbr 600f1

ko posle ovog posta misli da sam popio jedno pivo taj treba da procita neku knjigu ;d

sustina price je da sam zaobilazio lezeceg pandura a sa obe strane puta su kanali sa resetkama onim metalnim ili daskama e pa ovde je falila daska bas kod pesackog i bas tu je bio jugo. izvini te za onaj post i meni je nerazumljiv, moderatori neka ga izbrisu ... sramota me kad ga vidim

 

Sokobgd

svi bili su kriticki nastroeni ali niko nije tako nisko vredjao

 

pozdrav bajkeri stvorio sam pogresnu sliku o sebi, u stvari to sam ja kad uradim po gajbe jelena ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: cbr 600f1

Auu brate, šta ti to napriča, a skoro ništa razumljivo! Stil ti je isti kao i nick.

Aj' ti to ponovo, al' kad izvetri ono pivo sa pumpe.

 

ti me jedini razumes izgleda :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

svi bili su kriticki nastroeni ali niko nije tako nisko vredjao

 

pozdrav bajkeri stvorio sam pogresnu sliku o sebi, u stvari to sam ja kad uradim po gajbe jelena ;)

 

Jel očekuješ pohvalu što voziš sa pola gajbe u sebi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

"Tragedija" obrisao svoj prvi post (jučerašnji) pa sve ovo što sledi posle izgubilo smisao.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Auu brate, šta ti to napriča, a skoro ništa razumljivo! Stil ti je isti kao i nick.

Aj' ti to ponovo, al' kad izvetri ono pivo sa pumpe.

 

ti me jedini razumes izgleda :jee:

 

Kralju....:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: cbr 600f1

"Tragedija" obrisao svoj prvi post (jučerašnji) pa sve ovo što sledi posle izgubilo smisao.:neznam:

 

ja se izvinjavam zbog toga ali morao sam, oni koji su ga procitali znaju o cemu pisem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: paracin
  • Motocikl: cbr 600f1

ej srecom nisam nosio kacigu, mogao sam je ostetiti u pm :care:

razapese me ljudi ko isusa hrista pijani bajker vikendom i nije retka pojava .

 

i imam jedno pitanje ili mi recite gde da ga postavim, kod nas u paracinu dosao jedan celavi pirocanac sa ako me pamcenje sluzi zutim buba triciklom. levom rukom sve nas je poobarao, e pa da obavestimo da dodje u trstenik 4 avgusta na turnir obaranja ruku(armwestling) covek je sila

primetio sam da ima puno jakih bajkera pa ko zeli moze da okusa srecu u ovom relativno slabo popularnom sportu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja