Jump to content

Moto Zajednica

Opet lampica od ulja!

Recommended Posts

Guest Cubric

Evo da malo i ja smaram sa svojim problemom ;D

 

Vec par meseci mi se dogadja da mi se, nakon prvog dnevnog paljenja posle nekih 5-6 min, upali lampica od ulja :o. Negde pri temperaturi 50-60 stepeni. Upali se, sija par sekundi, i onda se ugasi. Prvo sam gasio motor, a kasnije sam probao sta ce da se dogodi ako ga ne gasim motor... Isto, ugasi se nakon par sekundi. Potpuno isto se dogadja kao kada mi je ulje na minimumu (upali se na par sekundi i ugasi), medjutim ulja ima. Poslednjih dva-tri dana dok sam bio kuci mi se dogadjalo da mi se upali i u voznji. To mi se ranije dogadjalo samo kad je ulje blizu minimuma, pa se zbog setanja ulja upali, onda dolijem ulje i vise se ne pali. Medjutim sad ima ulja i opet se pali :-\.

 

Pretresao sam service-manual uzduz i popreko, sve objasnjeno do detalja. Ali za lampicu od ulja jedino sam nasao da sluzi samo kao upozorenje ukoliko nema dovoljno ulja, ali ne i u slucaju pada pritiska. Doduse ona stvarno nikad ne sija na kontaktu, pa da se ugasi kada se u startuje motor, sto bi bilo logicno da meri i pritisak ulja.

 

Da ne zna neko sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Kod Yamahe lampica od ulja registruje nivo ulja u masini,tacno je da nema mnogo  veze sa pritiskom jer yamahe imaju obicaj da trose ulje iako je masina u dobrom stanju.Iz tog razloga su mozda i odradili to da ona meri nivo tj.pali se kad je ulje na min,i pri tom ne pravi nikakav rizik za masinu,naravno kad se ulje odmah dospe.U svakom slucaju treba proveriti sta je uzrok,moguce da je taj davac malo poceo da zeza ili recimo treba proveriti kontakt te buksne koja dolazi na davac ulja koji mora da postoji negde na masini.Jednostavno moze samo biti los kontakt ili od vibracija da gubi kontakt na trnutak.Proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Kod Yamahe lampica od ulja registruje nivo ulja u masini,tacno je da nema mnogo  veze sa pritiskom jer yamahe imaju obicaj da trose ulje iako je masina u dobrom stanju.Iz tog razloga su mozda i odradili to da ona meri nivo tj.pali se kad je ulje na min,i pri tom ne pravi nikakav rizik za masinu,naravno kad se ulje odmah dospe.U svakom slucaju treba proveriti sta je uzrok,moguce da je taj davac malo poceo da zeza ili recimo treba proveriti kontakt te buksne koja dolazi na davac ulja koji mora da postoji negde na masini.Jednostavno moze samo biti los kontakt ili od vibracija da gubi kontakt na trnutak.Proveri.

 

Rado bih proverio veruj mi, ali sam u BG-u, jbm ti fakultet. Ne mogu da spavam. Sto se tice trosenja ulja, pa trosi, dok je bilo MOTOREX ulje mozda je trosio od zamene do zamene 200-250 g ulja. Ali kad sam sipao MOTUL...  :o Trosi oko 200 g na 1000 km  :o, oce da mi sabije "litricu"  :D do zamene, pa cu ponovo da sipam MOTOREX  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Ne tjeras ti tu yamahu kako treba ;).Ortak je imao novu thunderace pa je srkala pola litra na 1000km doduse vozila se u visim obrtajima...To je normalno za yamahu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ne tjeras ti tu yamahu kako treba ;).Ortak je imao novu thunderace pa je srkala pola litra na 1000km doduse vozila se u visim obrtajima...To je normalno za yamahu.

 

Zlo da je teram kako treba, plasim se ja tog motora iskren da budem, jeben motor... Nervozan... Jos sam ja zelen za "tauzenku"  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
sta kazes,jos sam ja zelen?pametno razmisljas.
Lepo, lepo! Mozak glavu čuva k'o što reče neko... Yamahice su tek od 2004. na ovamo počele malo manje da troškare ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja