Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

hvala puno troica ste mi istu priču rekli da je akumulator.... najjači ste svaka vam čast ;)

 

Ako ce ti biti lakse evo ja cu bidnem 4-ti koji ce ti reci da ti je akumulator u problemu. Prikaci ga na punjac, mozda ga uspes oporaviti i nek ti neko proveri da li "vuce" struju negde tj prazni akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Skupio sam nesto para i sad se neckam dali da kupim atlantic ili hondu silver wing. Honda je honda i tu nema govora ali i aprilia je vrhunski proizvod da se tako izrazim. Kod honde mi je problem sto je 37 kw a ja imam dozvolu do 35 ali to manje vise. Pa ako bi neko napiso zasto honda ili aprili a ne ono drugo. Daleko iskusnijih ljudi od mene ima pa da cujemo. Jako bitan faktor je i samo odrzavanje skutera jer imam tri auta i posto bi bar jednom mesecno iso relaciju beograd-tara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Silwerwing je klasa iznad, dva cilindra, vise snage mada odrzavanje kosta. Ima ih nekoliko na forumu pa ce ti ekipa koja ih vozi detaljnije reci. AA500 ti je jednostavniji i pristupacniji skuter, jednocilindras, konvencionalna skuter mehanika...

 

 

Usput, vozio sam Tarom i tim krajem, ne znam gde i kako planiras da se vozis i zavlacis ali za ono tamo je nekakav enduro najbolje resenje, logicno jel... Dosta loseg puta, uvala, rupa, makadama, ne kazem da skuter ne bi mogao da funkcionise, daleko od toga, zavisi od toga kakve ce ti aktivnosti biti na samoj planini ali def. ce biti uskracen i limitiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Како је већ Алексанто израчунао... између Атлантика и нпр. Силвера или Бургмана 650 ако по сезони прелазиш око 15К км онда је АА јефтинији за око 500 евра у том интервалу!!! Ту се сабира све од разлике у потрошњи,разлике у регистрацији,разлике у цени код редовног одржавања... а да не причамо о томе да пристојног АА сад можеш наћи и за 1500 евра а пристојног Силвера никако успод 2200 па чак и до 2700... такође је битан податак да што се тиче агрегата и самог ппреноса има делова јер тај агрегат иде у више модела из Пијађо групе... Беверли,Икс9,Ђилера Нексус... ето толико из угла једног Атлантисте... са скромних 22К км за две сезоне!!! МАКСИ ПОЗДРАВ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Gledaj samo da nađeš što bolji model a da li je Atlantic ili Silver - to i nije toliko važno... Kod Silvera ti je nešto skuplji servis (duplo više ulja, dve svećice) ali je duplo duži servisni interval (12K - 6K). E sad je pitanje da li raditi servise na 12K sa našim gorivom :stabre: Ja na mom Atlanticu radim na 5K i evo ga "trči" već 75-u 'iljadu km... Računaj na nešto veću potrošnju kod Silkana ali to se vraća kroz odziv gasa :moto3: koji nepovratno mami osmeh na lice, mada ni Atlantic nije kilav (hvala Malossiju :care: )

 

Ukratko, svaki ima svojih prednosti i mana. Mi (vlasnici Silkana i Atlantica) se ovde rado i često začikavamo međusobno ali jedno je fakat: Sve su to odlični maxiskuteri koji prelaze Boga Oca km, važno je samo "ubosti" kvalitetnu jedinku i onda se duuugo uživa u bezbroj km pređenih ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

enduro je vec ozbiljna masina i to je ok ali imam neku ljubav prema skuterima. Nije mi bitna brzina. volim lagano da idem a aa500 meni ima vise nego dovoljno snage za to sto meni treba. Znam celu taru napamet i putevi su ovajni ali ko jurca onuda taj je lud. Ono su prelepi predeli i treba uzivati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Немогуће да са овим атлантистима све ок1nanana.gif,ево мало да вам дигнемо тему1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Па и није баш да је увек све ок ,али је решиво одмах и то лако!!! 0takoje.gif Има се искуства,много нас је па делимо искуства,а и Даренце јету да помогне колико може!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Даре је увек ту свима да помогне 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Imam problem sa amortizerima jer su bili maksimalno odvijeni i lupali kada se optereti, pokusao sam da dotegnem oprugu ali nije moglo vise od nekih 6mm bilo je malo manje lupanja ali problem nije resen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Zvao sam PGS da kupim nove koji su 40,700.00 komad. Tako da sam skinuo svoje da potrazim neko zamensko resenje, rasturio sam amortizer izvukao oprugu i uvideo da je navoj za stelovanje jacine opruge zapekao, koroziro. Ocistio sam navoj celicnom cetkom podmazao tako da sada imam umesto 1cm 4,5cm za stelovanje, kisa je kod mene tako da prvom prilikom testiram i javljam da li sam resio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

imam 82kg i supruga 80kg. Nismo se razumeli, opruga je bila skroz olabljena, hteo sam da je dotegnem ali je moglo samo nekih 6mm i nije moglo vise jer je navoj zapeko od prljavstine. sada sam dotegao nekih 10 kruga i nije ni do polovine ali je kisa kod mene i ne mogu da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ gibanica:

 

Spojio sam tvoju temu o amortizerima sa postojećom temom o Atlantic modelu da se priča ne razvodnjava. Nastavi ovde dalju prepisku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

prvom prilikom testiram i javljam da li sam resio problem.

 

Msm da problem neces resiti jer ti je sam amortizer izgubio funkciju, opruga vise sluzi za stel. tvrdoce cak sta vise mozda i gore ispadne nego sto ti je sad.

Pazi samo da ne slomis plasticnu kutiju ispod sedista sa donje strane, zna se desiti kad propadnu zad. amortizeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dragi Atlantisti, ljubimci Classic modela jedna vrlo vazna informacija za Vas

 

Kao sto vec znate Aprilia je i te kako ostljiva na promenu napona, bilo da je napon nizi, varira ili je visi. Prvo sto se moze primetiti je "ludovanje" instr. table, pali-gasi EFI, resetovanje, okretanje kazaljki ( temperatura motora, gorivo ) u krug i obrnuto.

Sve su to ( u 99% slucaja ) pokazatelji da sa naponom akumulatora ( ujedno i instalacije ) nesto nije u redu.... da skratim pricu.

 

Nas kolega Alex, licno se uverio u to... u sred voznje doslo je "ludovanja" s tablom, zatim je upalio levu stranu migavca pa desnu stranu, resetovanje ili kao sto rekoh ludovanje...

 

Ako Vsm se desi neka od gore pomenutih radnji, voznju nikako ne nastavljati jer moze doci do pregorevanja instr. table koja nije ni malo jeftina ( polovna tabla ) evo o cemu je rec

 

 

DSC_0780.jpg

imgurl

 

kada sam otvorio tablu, dobro je zamirisala paljevina

 

DSC_0783.jpg

screenshot windows 7

 

izgoreo cip, istopljena nogica istog ( 4-ta, s leva na desno, donji red )

 

DSC_0782.jpg

software screenshot

 

izgoreo vod do drugog el. elementa

 

DSC_0781.jpg

image hosting

 

Povesti racuna oko punjenja, stanju akumulatora, klema i ostalog kako bi izbegli ovakav kvar.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tabla je odnesena kod elektronicara u ruke.... "izgoreo cip, izgoreo vod, izgoreo ili ce izgoreti i ovaj (drugi) cip, naceti su i ovi kontakti... sve u svemu nema nista od ove table..... ako se prepakuju delovi sa druge inst. table ko zna da li ce raditi jer je dosta toga izgorelo i naceto.... bolje je resenje druga ispravna tabla ( polovna ) i stavimo postojacu kilometrazu ili km koju vlasnik zeli...."

 

Odgovor koji sam dobio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja