Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje EN-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Evo jos jedna  :)

 

Copyofpolir003.jpg

 

Ne znam da li ce ti odgovarati cena od 15e ali 1kg,ima da poliras dozivotno ;D

Ako hoces mogu da pogledam br.pa da ti posaljem na pp imaju i filceve za na busilicu...Veruj mi sve sam probao sto se tice poliranja :)

A meni nije tesko da skoknem,pa da posaljem ili da ti posalju oni ali ne znam da li bi hteli za toliko da salju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ne znam da li ce ti odgovarati cena od 15e ali 1kg,ima da poliras dozivotno

Ako hoces mogu da pogledam br.pa da ti posaljem na pp imaju i filceve za na busilicu...Veruj mi sve sam probao sto se tice poliranja

A meni nije tesko da skoknem,pa da posaljem ili da ti posalju oni ali ne znam da li bi hteli za toliko da salju.

 

 

Ovo ti nije OK za pp valjda treba svi da znamo i da se ispomazemo kao sto je Laband izneo svoje iskustvo i dao predlog tj nacin poliranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Ne znam da li ce ti odgovarati cena od 15e ali 1kg,ima da poliras dozivotno

Ako hoces mogu da pogledam br.pa da ti posaljem na pp imaju i filceve za na busilicu...Veruj mi sve sam probao sto se tice poliranja

A meni nije tesko da skoknem,pa da posaljem ili da ti posalju oni ali ne znam da li bi hteli za toliko da salju.

 

 

Ovo ti nije OK za pp valjda treba svi da znamo i da se ispomazemo kao sto je Laband izneo svoje iskustvo i dao predlog tj nacin poliranja

Ma ne ne razumes ne znam trenutno broj tel.i td.a kada ga nadjem napisacu ovde.A i postupak poliranja cu opisati detaljno...

Evo ukratko oko tockova.Radio sam ih 3 meseca..,dva tocka.Krenuo sam od 80 smirgle suve i sve smirglao rucno dok ne svedem na minimum grubo odlivene felne.Posle sam presao na 120 isto suvu,pa sve ponovo da izvucem riseve od 80.I tako 320 opet sve ponovo..,svaki cosak rucno+masinski bas gde nemoze da se pridje..,bijaksom i sitnim alatima na koje se kace smirgle.Onda 600 vodena opet,pa 1200sve i sa 2000 zavrsnica.To je samo priprema za poliranje.Da da ne zaboravim izbrusio sam oznake na felnama i godista,malim sitnim brusevima.Znaci tockovi su no name,da bi sve moglo da se polira.

Eto posle masinsko poliranje sitnim kolutovima koji mogu da pridju na sva ta mesta.Masinsko poliranje je trajalo desetak dana dva tocka,dok je priprema trajala oko tri meseca posto sam morao pauzirati svakih 10-15 dana,da bi mi se skinuta koza sa jagodica malo povratila.Uglavnom to je to.

Bitna je dosta i brzina poliranja ako je u pitanju recimo busilica sa koturom.Od 700-1200 ob/min je idealno.Ljudi obicno naprave gresku polirajuci velikim brzinama.Jos nesto treba kolut pritegnuti dobro uz materijal...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Ne znam da li ce ti odgovarati cena od 15e ali 1kg,ima da poliras dozivotno

Ako hoces mogu da pogledam br.pa da ti posaljem na pp imaju i filceve za na busilicu...Veruj mi sve sam probao sto se tice poliranja

A meni nije tesko da skoknem,pa da posaljem ili da ti posalju oni ali ne znam da li bi hteli za toliko da salju.

 

 

Ovo ti nije OK za pp valjda treba svi da znamo i da se ispomazemo kao sto je Laband izneo svoje iskustvo i dao predlog tj nacin poliranja

Ma ne ne razumes ne znam trenutno broj tel.i td.a kada ga nadjem napisacu ovde.A i postupak poliranja cu opisati detaljno...

ma ave u redu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Jos samo da napomenem da mi sutra stize pasta koju mi je Vlade porucio pa ce biti jos sjajnije.

Vladezx11 puno hvala na pomoci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Ovu pastu koju dobijas nalazi se u pakovanju papirnom od 1 kg.Videces da je plava.Nanosis je na kolut tako sto fiksiras busilicu i pastu samo primaknes kolutu koji se rotira,znaci drzis u ruci ceo taj kamen u papiru,naravno onaj plavi deo,jer ona se tako naliva posto je trenutku pakovanja u tecnom stanju jer je zagrejana i nalije se u te papirne kese saceka da se ohladi i to je to.Naneses ne preterano i pritiskom na materijal poliras.Pritisak mora biti toliki da usporis busilicu za 500ob.otprilike.Valjalo bi da imas neku bus. sa regulacijom obrtaja,nemoj prebrzo,od 700-1200OB/min.Napravi na onom kolutu pomocu nekog srafa dukgackog I dve matice+sajbne da mozes koristiti na busilici.Okacicu neku fotku mog seta..

Br. firme za paste i td.wurth je:032/ 374 444,374 445,374 446,zove se Slovas inace nekome moze da zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Pasta za poliranje plava za visoki sjaj.Tako pise u njihovom katalogu e sad ne bih znao kataloski broj posto trenutno nemam taj katalog.Imas jos i belu za visoki sjaj ona je za hrom,celik i td.Znaci kao sto sam vec rekao plava je za obojene metale(u koje spada aliminium).Ako je rec o kupovini u ovoj firmi,samo trazis plavu pastu wurth i daju ti bas to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Znas kako ovo nije standardni set,ove male kruzice za poliranje na dugackim safovima sam ja pravio,kao i ovaj crveni krug za ravno smirglanje.Ova dva rotaciona lamelna valjka sa smirglama se isto kupuju posebno,levi veci kolut za poliranje je 100mm u precniku,to je taj od coje koji je laki isto narucio..Uglavnom ovaj set koristi se iskljucivo ako imas bijaks,mnogo su mali alati za kacenje na bisilicu.Inace u setu postoji jedan valjak koji dobijas,to je ovaj mali istrosen skroz sa p80 smirglom,ako ga vidis.

Uglavnom set nije skup oko 800 din.Imas ga u woby house,oni isto prodaju alate mozda si cuo za njih.

Alu magic je pasta tecna koju sam narucio posebno u luisu (levo),mada sam je samo probao i nije nista nije spec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Znas kako ovo nije standardni set,ove male kruzice za poliranje na dugackim safovima sam ja pravio,kao i ovaj crveni krug za ravno smirglanje.Ova dva rotaciona lamelna valjka sa smirglama se isto kupuju posebno,levi veci kolut za poliranje je 100mm u precniku,to je taj od coje koji je laki isto narucio..Uglavnom ovaj set koristi se iskljucivo ako imas bijaks,mnogo su mali alati za kacenje na bisilicu.Inace u setu postoji jedan valjak koji dobijas,to je ovaj mali istrosen skroz sa p80 smirglom,ako ga vidis.

Uglavnom set nije skup oko 800 din.Imas ga u woby house,oni isto prodaju alate mozda si cuo za njih.

Alu magic je pasta tecna koju sam narucio posebno u luisu (levo),mada sam je samo probao i nije nista nije spec.

 

Vlade brate, "ako poliraš po kućama"  ;) javi se pa da dogovorimo cifru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja