Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje EN-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Znas kako ovo nije standardni set,ove male kruzice za poliranje na dugackim safovima sam ja pravio,kao i ovaj crveni krug za ravno smirglanje.Ova dva rotaciona lamelna valjka sa smirglama se isto kupuju posebno,levi veci kolut za poliranje je 100mm u precniku,to je taj od coje koji je laki isto narucio..Uglavnom ovaj set koristi se iskljucivo ako imas bijaks,mnogo su mali alati za kacenje na bisilicu.Inace u setu postoji jedan valjak koji dobijas,to je ovaj mali istrosen skroz sa p80 smirglom,ako ga vidis.

Uglavnom set nije skup oko 800 din.Imas ga u woby house,oni isto prodaju alate mozda si cuo za njih.

Alu magic je pasta tecna koju sam narucio posebno u luisu (levo),mada sam je samo probao i nije nista nije spec.

 

Vlade brate, "ako poliraš po kućama"  ;) javi se pa da dogovorimo cifru

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pretrazivajuci teme po forumu o poliranju naisao sam na ovu,koja je meni dala ideju cime da se zanimam dok ne prodje zima.  :)

Tako da sam uzeo jednan moj stari auspuh da sredjujem koji je bio toliko izderan da mi ga je bilo mrsko gledati.Ali posle par sati trljanja i trljanja... i sam sam se odusevio rezultatom.Te bas iz toga mislim da ova tema treba da se prebaci u sam svoj majstor .Meni je bar bila veoma korisna...

Evo i par slika  :)

 

001-1.jpg

 

002-1.jpg

 

Početak...pošto je bilo dosta dubokih ogrebotina poceo sam sa grubljom smirglom...

003-1.jpg

 

vodena 500

004.jpg

 

vodena 1000

1000.jpg

 

i na kraju  :)

 

006-1.jpg

007-1.jpg

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Sto bi se reklo, tema od pre Hrista ali aj i ja da podelim koji savet, da se neko ne zezne slucajno kao sto sam ja mogao :) Purol - ni u ludilu za hrom na EN. Pokusao sam da ispoliram one hromirane delove na zadnjem braniku, od ispod (rdja, kamenac, prljavstina). Skinulo je sve to ali je usput i pogrebalo hrom! Lagano sam polirao, bez ikakvog pritiska, menjao krpu svake sekunde i Purolka mi ostavi mikro ogrebotine koje se vide kad se osvetli ili na suncu. Sreca pa se taj deo ne vidi. Znaci za dekorativni hrom izbegavajte Purol, uzmite lepo set za poliranje, natrljas onu najmeksu pastu iz seta na filc i udri. E sad, ko ima C verziju i hoce da polira zbice, Purol je perfektan za tu svrhu, cisti zbice k'o nista :D Pogotovo prednji tocak gde zbice  pocrne. Stare farmerke isecene na trake i sve se brzo skine. Moze i celicnom vunom, ona gradacija #0000, skida daleko brze i bolje nego farmerke, ali je vise pipkaviji posao :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja