Jump to content

Moto Zajednica

Lanac

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Da li neko zna sta moze a bude sa lancem ili lancanicima. Kada okrenem zadnji tocak na jednom mestu mi se lanac zategne dok na drugom mestima sve je normalno. Da li je doslo vreme za zamenu. Inace na prvi pogled zadnji lancanik je ok, prednji ne mogu da vidim a i lanac izgleda normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1661 postova
  • Lokacija: Paracin

Lanac je pri kraju i normalno je da se to desava, kad zatezes proveri ta mesta gde je inace zategnutiji da na tim mestima ne bude previse zategnut, uh al sam ti objasnio... Znaci moras lagano da okreces tocak i proveravas zategnutost lanca, jer ako ga zategnes u polozaju gde je najlabaviji onda ce ti na nekim mestima biti prenategnut... moje misljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Uglavnom nije ali ako si baksuz i moze da bude da lanac spadne zaglavi negde i zablokira zadnji tocak bas u krivini. Takav lanac naseda na zube lancanika i ubrzano ih haba pa ga promene cim pre da ne bi menjao sve zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Lanac i lancanike u principu uvijek mjenjam kao set.

Jednom, jos kao mali sam stavio novi zupcanik pozadi na mog prdavca, napravio 1 (slovima: jedan) krug od par km i kad sam stao, moj novi zupcanik je bio totalno unisten (ostao bez zuba).

 

E sad, novi lanac na stari zupcanik je malo manje kriticno, ako je zupcanik OK, ali on u principu nikada nije 100% ok, a to se tesko vidi golim okom. Cim nije 100% ok, habanje je exponencijano.

 

Tvoj neravnomjerni lanac nije katastrofa dok god mozes da ga zategnes tako da i najzategnutiji dio i najlabaviji dio budu u propisanoj toleranciji. Ako to nije moguce onda je definitivno kraj i rizikujes razne stete po sebe i motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Kod mene je lanac neravnomerno istegnut, pa ga ja namestim kako treba na najzategnutijem delu, ostatak je malo opussten, al jbg, privremeno resenje koje najmanje steti, dok se ne kupi nov komplet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

imao sam slican problem-na FAZER-u 600,kao da mi je lanac na jednom spoju "krut", u pojedinim trenucima pri okretanju cuo se mnogo -inace lanac ima nekih 5000km.oprao sam lanac lepo,poprskao sprejem i ostavio da prenoci.

sad' radi k'o "svajcarac" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1661 postova
  • Lokacija: Paracin

imao sam slican problem-na FAZER-u 600,kao da mi je lanac na jednom spoju "krut", u pojedinim trenucima pri okretanju cuo se mnogo -inace lanac ima nekih 5000km.oprao sam lanac lepo,poprskao sprejem i ostavio da prenoci.

sad' radi k'o "svajcarac" :takoje:

 

To je nesto drugo, tvoj lanac nije odrzavan na vreme i kako treba i pravo je cudo da si uspeo tako da ga sredis i da nije pretrpeo ostecenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Gabor Sagmaister, 063 552 111

 

 

 

Jel to isti čovek koji prodaje svakakve delove na motodelovi.com ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ne znam, to je isti covek koji vozi reli Pariz-Dakar, a pored toga drzi i prodavnicu moto delova koja je dobro snabdevena i povoljna.

 

Meni se cini da jeste, u svakom slucaju ima BRDO delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja