Jump to content

Moto Zajednica

Za sve buduce donatore organa

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

blizina smrti pojacava osecaj zivota, vecini je to osecanje nepoznato jer su u rizicnim situacijama preplavljeni strahom koji ne mogu kontrolisati, mozda je prevelika cena koja se placa za par momenata euforije ali jbg od neceg mora da se rikne. bolje od necega sto volimo nego od neke bolestine. slazem se da barem 70% ljudi gine iz pukog neznanja ili tudjom greskom koja se spaja sa njihovim neiskustvom ali ih potpuno razumem u zelji da osete adrenalinsku navalu. voznja po stazi je extra ali nikad ne moze dati pun osecaj, kao kad jedete surogat hrane koju volite, nije lose i siti ste ali nije to to. e sad, ne mozemo svi biti jednaki, kao sto neki vole isti pol tako i dosta ljudi voli laganu i opustenu voznju motorima. koliko me nervira parada ponosa toliko me nerviraju i teme o ubedjivanju ljudi da trebaju drugacije da voze. svi imamo svoje zivote i raspolazemo njima, prema tome svako vozi onako kako mu se svidja bez naturnja svog nacina drugima.

 

dakle akcenat na edukaciju a ne na ukidanje ljudima prava na brzinu :moto3:

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

i necu bre da usporim pored skole pomislice neko da sam pedofil :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

auuuuuu....

zar stvarno mislite ovo raspravom nesto dobijate...svako vozi motor onako kako misli da treba....mozemo da pametujemo do sutra....a nesreca sve vise iz dana u dan.....

neko kapira da znak STOP nije zid....TROUGAO tu stoji tek onako....zarad lepseg izgleda ulice....i to je to....svi smo mi odrasli ljudi svesni uzroka i posledica....napravili smo izbor....:neznam:

 

a svoje organe nosim sa sobom....moze ko oce 50.000 e za bubreg da mi da dok jos radi..redovno servisirani.....korisceno samo kvalitetno pivo i dzek....79 godiste....al kao novi....:aha:

 

malo sale nije na odmet :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

i necu bre da usporim pored skole pomislice neko da sam pedofil :D

 

...a kad prođeš brzo misle da si samo još jedan ''ludak na motoru'' :lol: ...šta je bolje?(ili gore?) :lol: :lol: :lol:

 

 

ja i jesam ludak na motoru :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Ljudi izadjite napolje i vozite motor,uzivajte i batalite ovakve misli i teme,jeste sve to tako al bre mlatimo praznu slamu ovde. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

odlična reklama. Mick Doohan ti kaže pravu stvar, osim što do najbliže staze ima preko 500km.

 

Pa nije bas 500km. Euroring blizu Budimpeste ti je na oko 300km od Beograda. Banja Luka slicno nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma stvarno je tema prerasla u glupost.

Ali ajde posto se vec tako zoce. Aje pitanje za sve.

Ima li stvarno medju nama ovde neko da je potpisao da bude donator? Ali stvarno pitam? Bez sale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

odlična reklama. Mick Doohan ti kaže pravu stvar, osim što do najbliže staze ima preko 500km.

 

Pa nije bas 500km. Euroring blizu Budimpeste ti je na oko 300km od Beograda. Banja Luka slicno nesto...

 

E pa od Kruševca baš jeste 500 km ... nismo svi iz Beograda ... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Aj sad ako tako gledas, pa i ako bi se napravila staza negde u Srbiji, opet bi nekome u Srbiji to bilo na 500km daleko... Ja pomenuh Beograd, zato sto je to najgusce naseljen deo Srbije, gde je skoro 25-30% stanovnistva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ima li stvarno medju nama ovde neko da je potpisao da bude donator? Ali stvarno pitam? Bez sale.

 

Ja bih rado to potpisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam iskreno razmisljao. Ali me je dosta odvratilo ovakvo stanje u zdravstvu i sve ukupno stanje drzave. Gledam stalno kako neke humanitarne akcije ispadaju prevara. Kako pare idu u pogresne ruke. Pa se bojim da bi i ovde bila situacija ko vise plati njemu zdravi organi. U principu kada jednog dana riknem nije da ce me bas biti briga. ;) Ali mi se ipak ne svidja ta cela prica. Mozda gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Donacija organa je verovatno jedan human cin ali meni nekako zvuci morbidno. Kao da sam osudio sebe da zaginem pre vremena. Mada bi posetio neku medicinsku tribinu da se malo vise upoznam sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa i ja tako nesto razmisljam. I meni je nekako cudno. Ali treba se malo bolje raspitati. I na veliku zalost ali mi smo kao grupacija savrseni kandidati. Morbidno jeste, ali... Nekome moze da pomogne. A kada bolje razmislim to bi bila jedina dobra i korisna stvar koju sam uradio u svom zivotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5892 postova

A mene malo frka da ne bude kao u sabirnom centru pa posle kada stignem tamo negde a ono nemam ko zna sta od organa pa me boli. Salu na stranu zaista je nekako morbidno i potpuno se slazem sa predhodnicim i da jesmo savrsena kategorija i da bi trebalo neko da nas malo upozna sa tim pa eto mozda predlog da forum pozove neke lekare da i ovako virtuelno predstave projekat a i neka tribina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Aje pitanje za sve.Ima li stvarno medju nama ovde neko da je potpisao da bude donator? Ali stvarno pitam? Bez sale.

 

 

Ima li stvarno medju nama ovde neko da je potpisao da bude donator? Ali stvarno pitam? Bez sale.
Ja bih rado to potpisao.

 

 

Ja sam iskreno razmisljao. Ali me je dosta odvratilo ovakvo stanje u zdravstvu i sve ukupno stanje drzave. Gledam stalno kako neke humanitarne akcije ispadaju prevara. Kako pare idu u pogresne ruke. Pa se bojim da bi i ovde bila situacija ko vise plati njemu zdravi organi. U principu kada jednog dana riknem nije da ce me bas biti briga. ;) Ali mi se ipak ne svidja ta cela prica. Mozda gresim.

 

 

Pa i ja tako nesto razmisljam. I meni je nekako cudno. Ali treba se malo bolje raspitati. I na veliku zalost ali mi smo kao grupacija savrseni kandidati. Morbidno jeste, ali... Nekome moze da pomogne. A kada bolje razmislim to bi bila jedina dobra i korisna stvar koju sam uradio u svom zivotu.

 

Ima. Nije nimalo komplikovano i nista ne boli.

Sve moze i postom.

Javis im se telefonom, oni ti posalju formulare, ti ih popunis i vratis postom njima, i oni ti posalju plastificiranu karticu.

 

DONORSKI INFORMACIONI CENTAR KLINIČKI CENTAR VOJVODINE ...................... 021/ 520-141

 

CENTAR ZA ZAVEŠTANJE ORGANA VMA ......... 011/ 367-0784 osoblje dežura 24 časa

 

KLINIČKI CENTAR U NIŠU ..............................018/231-057 i 018/530-856

 

Sve informacije o transplantaciji, građani Srbije mogu dobiti i pozivom na broj telefona 0800-111-800. Razgovor je besplatan.

 

Za vise informacija

http://www.srbijazatransplantaciju.com/index.html

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Neće niko da te usere od batina :D Dobro je, na kraju je tema ipak otišla u pravom smeru :D

 

Tomerc, hvala za informacije. Jel' iko među nama već ima ovu karticu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

ja otvorio temu iz drugih razloga medjutim kad sam video poslednja dva posta, nije mi dobro. kapiram posle svega ovoga da ce neko od kolega bikera da me usere od batina :(

 

Popuni donatorsku karticu prije toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

ja otvorio temu iz drugih razloga medjutim kad sam video poslednja dva posta, nije mi dobro. kapiram posle svega ovoga da ce neko od kolega bikera da me usere od batina :(

 

Sto kaze covek, tema je sada makar otisla u neku konstruktivnu stranu. Raspitacu se jos malo o ovome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

ja otvorio temu iz drugih razloga medjutim kad sam video poslednja dva posta, nije mi dobro. kapiram posle svega ovoga da ce neko od kolega bikera da me usere od batina :(

 

Popuni donatorsku karticu prije toga.

 

:D ahahahahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja