Jump to content

Moto Zajednica

Karadjordjeva ulica BGD (23.8.2011.)

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

Prosao sam danas Karadjordjevom i video motor i telo vozaca. Video sam i kacigu desetak metara od motora ali je silina sudara bila takva da im nije bilo pomoci. Jezivo. Sudarili su se s kamionom s prikolicom koji se zaustavio nekih 20 m dalje, skoro pod Brankovim mostom. Cuvajte se Karadjordjeve.

Saucesce bliznjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto rece @kozmo bila je kaciga malo dalje odlozena. siva sa tribalima, nije ova plava sa slike. Samo sam jednu video, ali dzaba, od ovoga ne moze da zastiti neznam kakva oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

sad mi doso cale kuci, kaze da je prolazio autoputem i tamo negde kod eko pumpe, kad hoces da skrenes prema tempu, lezi oboren motor, i 2 automobila... pitaj boga sta se tu desilo.... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

sekund ,odose dva zivota,upropasceno ko zna koliko iza njih,dzabe prica,mi Srbi volimo precice,i zato je to ovako.Pa meni se smeju kolege bajkeri,jer stojim lepo u koloni,ne provlacim se,ne secem...polako...ima vremena...i uvek se opet sretnemo na sledecem semaforu...onda se ja smejem...ali nije ovo smesno...covek se borio,ucio,zasnovao porodicu,i Poginuo.A za sobom odveo i dete od 20 leta...necije dete...Nije on to hteo...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

Ljudi, cela Karadjordjeva je u potpunom haosu, svaki dan tuda prolazim. Kao Ruski rulet, nikad ne znas kad ce da se stvori novi krater. Šine su u kriminalnom stanju, negde vire, a negde su maltene upale u asfalt.

A da ne pricam bas o ovom delu, od Brankovog pa do Underground-a. Jos kada tome dodate kolonu kamiona i slepera koji zauzmu kompletnu traku..sta reci. Zao mi coveka i devojke :-(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Saucece porodicama, tragedija sta reci.... Jedino moram da kazem da mi nije najjasnije sta se desilo, skoro svaki dan prolazim tuda i vozim istim tim simama, nije mi jasno... on je vozio sinama ka Brankovom, kamion je bio u desnoj traci isli su paralelno i kako je on zavsio pod tockovima ili kako se sudario sa prikolicom? Mozda nije sad toliko ni bitno ali na greskama se uci ne bitno dali su sopstvene ili tudje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Iskreno sučešće porodici i prijateljima , Počivajte u miru 0plac.gif

 

 

p.s.Pogledajte drugu sliku koju je postavio Lug (odnos šina i asfalta) NIJE NORMALNO

Beograđani OTVORITE ČETVORE OČI - ČUVAJTE SE MOLIM VAS !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Ne mogu da verujem... svaki dan tuda prolazim otkad su zatvorili Pop Lukinu, i svaki dan kad je gužva u Karađorđevoj ja tim šinama preteknem kolonu. Jutros sam prošao istim tim pravcem u 8:55, dakle dvadesetak minuta pre nesreće, i isto sam, kao i ovaj nesrećni čovek, na tom mestu obišao kolonu tim šinama u pravcu Kalemegdana. Vozio sam lagano, sve vreme strahujući da ću isklizati dok točak ne "preskoči" na drugu stranu i dok ne upadnem među šine, gde je asfalt malo bolji nego sa leve i desne strane šina.

 

Mislim da mi više neće pasti na pamet da ih nagazim.

 

Nažalost, neko je platio preveliku cenu za ovaj nauk. Neka mu je laka zemlja. :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Moj drug Frkać-Franki :-( , 1959-to godište, bivši atletičar reprezentativac, trenirao u Zvezdi (skok motkom), vlasnik splava koji se zalagao protiv ujdurme za otimanje para vlasnicima splavova, itd. Vozio je motore od 80-ih godina i bio iskusan vozač... Iza njega ostaju 2 ćerke bliznakinje (17/18 god) i beba od 4 meseca iz drugog braka (mislim da je devojka sa njim bila radnica na splavu-nisam siguran tj ne daj Bože da je supruga). Počivaj u miru Frle....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ne mogu nikakko da zamislim koja je situacija prethodila ovom događaju. motor je okrenut prednjim krajem prema b.mostu. a u štampi piše da se kretao ka kalemegdanu. moguće, ali ako je uleteo pod prikolicu :stabre: kako onda ovako...

 

 

edit: sliko sam kako sam prilazio, ne znajući o čemu se tačno radi. dolazio sam iz pravca žel..stanice

 

 

edit:po medijskoj priči, dolazio je iz pravca odakle i ja. dve trake za smer i dve trake za suprotan smer. (računajući i šine kao traku). a nalazi se u suprotnoj traci. ne mogu da prosudim koliko je brzo vozio, jer iza ima semafor, pa raskrsnica, pa pešački prelaz ispod mosta, u vr` glave od raskrsnice 100-150m, do proklizavanja i kontakta sa drugim vozilom. valjda motor kad prokliza nastavlja pravo, sem ako ga neka prepreka ne skrene, bar je kod mene bilo tako kod padova.

post-13916-0-36355500-1314123608_thumb.jpg

post-13916-0-53432200-1314123625_thumb.jpg

post-13916-0-00239300-1314123639_thumb.jpg

post-13916-0-10119000-1314123690_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Bog da im dušu prosti. Ja sam od pre par meseci prestao da se vraćam Karađorđevom s posla. Uvek sam se osećao nelagodno zbog prokletih šina i gomile kamiona, i neretko pomišljao da bi baš ovo vrlo lako moglo i meni da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Strasno i zalosno. A pazite ovog ludaka:

 

"Vas dvojica kukate kako su za vas kao vozace motocikala/bicikala opasne brzine i od 20-50kmh i kako mozete da padnete i polomite se naletevsi na i najmanji kamencic. Batman kuka kako "nema stabilnu fotelju".

 

To i jeste poenta - u nasim uslovima losih puteva i neizivljene i bahate omladine, motocikli i bicikli NISU bezbedna vozila za saobracaj i drzava treba da ucini sve da ih kao takve iz saobracaje ako ne eliminise ono bar otkloni u najvecoj mogucoj meri.

Jasta, strasno je sto su ta deca poginula iz ovog ili onog razloga, ali sta cemo sa vozacem kamiona koji je ni kriv ni duzan istraumiran za citav zivot? On od tog volana zivi i hrani porodicu, a ne divlja ulicama iz bahatosti i zaludnosti kao 90% motociklista (svaka cast vrlo retkim izuzecima)!

 

Drzava treba da reaguje tako sto ce do ekstremnog maksimuma poostriti kriterijume za dobijanje vozacke dozvole za upravljanje motociklom (jednako velike i male kubikaze motora), tako sto ce poskupeti sve takse, osiguranja i poreze za registraciju dvotockasa, tako sto ce policija da redovno zaustavlja i kontrolise motocikle (tehnicku ispravnost i same vozace) itd itd.

 

Ako nemate para za auto, a po svaku cenu zelite da divljate ulicama, ne kukajte kako nemate "stabilnu fotelju" nego ne smetajte drugim ucesnicima u saobracaju koji voze kuci s posla, vode zenu i decu na letovanje ili u restoran na veceru, ili koji kamionima voze robu. I tudji zivoti i bezbednost su vazni, ne samo vasi motociklisticki.

 

Taj kamiondzija motocikl nije ni video u rerovizoru kad je bio "u pokusaju da pretekne kolonu vozila". Od kad se kolona vozila pretice? Malo citajte zakon o bezbednosti saobracaja, ako ste vec "polozili" preko veze. Ima sto-sta korisnog za znati."

 

Covek je dao "resenje" kako da se smanji broj nesreca u kojima ucestvuuju motocikli. Tesko nama sa kim delimo puteve.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja