Jump to content

Moto Zajednica

Kazna

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Cekaj bre sine ja imam mnogo iskustva sa pandurima ali pre novog zakona mozda mogu nekako da pomognem savetima...

 

Nisam skapirao jel su ti napisali prijavu ili su te samo ubelezili u svesku ?

 

Da li si im pobegao kada su te zaustavljali ili su te videli u prolazu i dosli u kafic ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki RG 125F Gamma

Mozda cu ocima nekih ispasti drzak, pakostan i smarac ali moram da ti kazem iskreno:

 

Koji te djavo tera da sednes tako i vozis? Predpostavljam da imas ( ili preko) 18 godina, nisi vise klinac i sada potpuno odgovoras za svoje postpuke. Ti si svestno poznajavuci situaciju napravio prekrsaje! Jako je glupo sto ovde trazis pomoc te nekakvo izbegavanje posledica. Ako vec zelimo da stvari dovedemo u red, ajde da se pridrzavamo nekih pravila i zakona. Pa sve sjebasmo takvim neodgovornim ponasanjem bez posledica, da ne nabrajam sada slucajeve a ima ih mnogo. Pogledaj sebe kao coveka, platices kaznu visu od 1000 eura, da bi se naucio reda i zakona? Nema ti pomoci, naucices lekciju na jedan jako tezak i dzepno bolan nacin.

 

Ne bi meni bilo krivo, i da platim, opet kažem svestan sam svojih grešaka..ali kod nas reda i zakona nema. Ovo su čiste gluposti u odnosu na neke druge stvari koje se dešavaju na putu. Vozikao sam se po svom kraju, noću u kasne sate, da provežbam mašinu, a uz to ovih dana završavam i za A kategoriju, sve se pogodilo u pogrešno vreme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki RG 125F Gamma

Cekaj bre sine ja imam mnogo iskustva sa pandurima ali pre novog zakona mozda mogu nekako da pomognem savetima...

 

Nisam skapirao jel su ti napisali prijavu ili su te samo ubelezili u svesku ?

 

Da li si im pobegao kada su te zaustavljali ili su te videli u prolazu i dosli u kafic ?

 

Prvo me je upisao u svesku i dok smo pregovarali, obavljao je par poziva da me proveri, nakon toga napisao mi je prijavu.. A što se tiče zaustavljanja, stao sam sam dosta pre njih, skapirali su me i ovaj jedan je došao do kafića i pozvao me kod njih, i odatle otprilike kreće cela priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Uhvati se jedne priče i drži se toga. Ako su ti napisali prijavu, najbolje ćeš proći ako priznaš da si vozio bez dozvole neregistrovano vozilo.

 

Ako ti zapadne neki nezgodan sudija može ti se desiti da porđeš još gore nego ako priznaš da si progrešio.

 

Na primer ako kažeš da ih nisi video i seo u kafić ili da je motor vozio neko drugi...nisu oni blesavi, imaju posla sa tim svaki dan.

 

Obavezno napomeni da si student, nezaposlen, da ti je to prvi prekršaj i da nisi znao da je kazna za to baš tolika....

 

Pitaće te da li stanuješ sam ili sa roditeljima i kolika su im primanja. U zatvor nećeš sigurno.

 

Sa narodnom milicijom možeš da se dogovaraš, trguješ, kupuješ, prodaješ....raspravljaš, psuješ, lažeš...

 

al kad dodješ do sudije za prekršaje onda je kasno, spusti loptu proguraj knedlu i jebiga.

 

Javi šta si uradio, srećno... :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Ima... ne priznaj ništa, nisi vozio motor, policajac te je izveo iz kafića, ili si samo sedeo i slikao se na motoru ispred kafića ili bilo šta samo ga nisi vozio, za šta imaš 10 svedoka...

Na čije ime je motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Iz ličnog iskustva - potpuno je nebitno da li je potpisao zapisnik ili nije. Drugo, ni jedan sudija nije sisao veslo da padne na takve priče. Samo se može desiti da bude još više iziritiran zbog toga što neko pokušava da ga napravi budalom i da odreže maksimalno moguću kaznu. Mogu da se kladim da u zapisniku piše nešto tipa: "Dana tog i tog u toliko i toliko časova prilikom redovne kontrole saobraćaja na mestu tom i tom uočeno je vozilo marke A kao se kreće ulicom X u pravcu Y i zaustavlja na mestu Z. Prilikom kontrole vozila i vozača utvrđeno je da je vozilo neregistrovano kao i da vozač nema odgovarajuću kategoriju za upravljanje motornim vozilom tog tipa čime je načinio prekršaje prema članovima Zakona o bezbednosti u saobraćaju navedene u dispozitivu... bla bla bla".

 

Poptuno druga priča bi bila da je momak na licu mesta negirao da je vozio taj motor i da je zahtevao da se u zapisnik unese primedba tipa: "Sedeo sam u kafiću i pio piće sa društvom kada mi je prišao policajac i zamolio da izađem izvan kafića. Zatim me je legitimisao tvrdeći da sam upravo dovezao motor koji je stajao parkiran ispred kafića a za koji nemam pojma odakle tu i ko ga je tu parkirao. Policajac je uzeo moje podatke i napisao kaznu za vožnju motora koji nije ni bio registrovan a takođe i kaznu za vožnju motora bez položene A kategorije. Kako ja nisam uopšte vozio taj motor što mogu potvrditi brojni svedoci (Mika, Žika, Pera, Laza...), smatram da su moja prava povređena bla bla bla..." On je na ovo imao puno pravo! Sa takvim zapisnikom uredno potpisanim imao bi sve osnove da se pred sudijom ogorčeno brani od "očigledne greške policajca".

 

Realno je da u ovoj situaciji može da ode kod sudije i da glumi mladog majmuna a može i da nastupi kao odgovorna osoba svesna onoga što je napravio i da zamoli za najminimalniju moguću kaznu uz navođenje svih mogućih i nemogućih olakšavajućih okolnosti - materijalno stanje, mladost, prvi prekršaj, bla bla...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Bravo Ico! Najbolji odgovor ikad na BJB!

 

pre N godina poznanik je trkajuci se na autobanu u nemackoj nekim nabudzenim autom prosao nekom suludom brzinom izmedju 2 auta koji su isli paralelno. Pandur sa nadvoznjaka ga (ih) je snimio. Dobio je poziv, uredno se pojavio na sudu. Sudinica ga je pitala da li ima ikakvo objasnjenje za postupak, na sta je kukumavcio izmisljajuci raznorazne budalastine. Sudinica je odmakla svoja kolica od stola, pomerila se da je vidi u invalidskim kolicima: "moja kicma je slomljena u saobracajnoj nesreci sa slicnim tokom dogadjaja. Moja cerka nije imala srece"... Kada je video sudinicu u kolicima, drugar kaze "Lakse bih podneo da me je namazala govnima tada"... ostao je 2 godine bez vozacke i kraci taman toliko para koliko je prodao auto....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

kolex: ne znam za tebe ali ja 120k din ne mogu da zaradim za 15 dana. A u padinjaku kažu da je opuštencija i 15 dana će brzo proći. Oću da kažem ja bih pre izabrao 15 dana u padinjaku nego da platim 120k din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

kolex: ne znam za tebe ali ja 120k din ne mogu da zaradim za 15 dana. A u padinjaku kažu da je opuštencija i 15 dana će brzo proći. Oću da kažem ja bih pre izabrao 15 dana u padinjaku nego da platim 120k din.

 

 

I to te posle ceo zivot prati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

A u padinjaku kažu da je opuštencija i 15 dana će brzo proći. Oću da kažem ja bih pre izabrao 15 dana u padinjaku nego da platim 120k din.

 

Zavisi ko su ti cimeri i koliko dugo nisu videli zensko 1zvizduk.gif

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

kolex: ne znam za tebe ali ja 120k din ne mogu da zaradim za 15 dana. A u padinjaku kažu da je opuštencija i 15 dana će brzo proći. Oću da kažem ja bih pre izabrao 15 dana u padinjaku nego da platim 120k din.

 

A odakle ti to da ćeš kaznu od 120.000 dinara odraditi za 15 dana?

Biće to ipak malo više.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

kolex: ne znam za tebe ali ja 120k din ne mogu da zaradim za 15 dana. A u padinjaku kažu da je opuštencija i 15 dana će brzo proći. Oću da kažem ja bih pre izabrao 15 dana u padinjaku nego da platim 120k din.

 

"Замена неплаћене новчане казне

 

Ако кажњено физичко лице, у одређеном року не плати новчану казну у целини или делимично у року, новчана казна или неплаћени део казне замениће се радом у јавном интересу или казном затвора. Неплаћена новчана казна замениће се радом у јавном интересу или казном затвора тако што се за сваких започетих 1.000,00 динара одређује два дана рада у јавном интересу или један дан затвора, с тим што рад у јавном интересу не може да траје дуже од 120 дана, а казна затвора не може бити краћа од једног, ни дужа од шездесет дана. Део неплаћене новчане казне који није могао бити замењен казном затвора или радом у јавном интересу, наплаћује се принудним путем.

Ако после одлуке суда кажњено физичко лице исплати новчану казну, казна затвора или рад у јавном интересу неће се извршити. Уколико је извршење казне започето, па кажњено лице исплати остатак новчане казне, обуставиће се издржавање казне затвора и рада у јавном интересу. Ако кажњено физичко лице исплати део новчане казне, остатак казне ће се сразмерно заменити радом у јавном интересу или казном затвора. Ако је поред новчане казне кажњеном била изречена и казна затвора, затвор којим се замењује новчана казна и изречена казна затвора не могу трајати дуже од деведесет дана.

 

Новчана казна изречена предузетнику замењује се казном затвора, по правилима по којима се казном затвора замењује новчана казна изречена физичком лицу.

 

Замена новчане казне у казну затвора врши се на основу решења суда против којег је дозвољена жалба у року од 3 дана."

 

 

:stabre::staa2: :'( :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Milos: prati te da si osuđivan prekršajno isto kao i za bilo koji drugi saobraćajni prekršaj.

 

niske: Kazna za neposedovanje kategorije je 8 meseci zabrana upravljanja, 14 poena i 15 dana zatvora. Kasnije je dodat član u zakon koji kaže da se ta kazna zatvora može zameniti sa 120,000 din verovatno jer ne bi imalo mesta u zatvoru :) Druga stvar je kad ti dobiješ novčanu kaznu pa izabereš da je zameniš zatvorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Milos: prati te da si osuđivan prekršajno isto kao i za bilo koji drugi saobraćajni prekršaj.

 

niske: Kazna za neposedovanje kategorije je 8 meseci zabrana upravljanja, 14 poena i 15 dana zatvora. Kasnije je dodat član u zakon koji kaže da se ta kazna zatvora može zameniti sa 120,000 din verovatno jer ne bi imalo mesta u zatvoru :) Druga stvar je kad ti dobiješ novčanu kaznu pa izabereš da je zameniš zatvorom.

 

U zakonu stoji najmanje 15 dana.

S obzirom da je kolega osim prekršaja da upravlja MV pre sticanja vozio MV koje nije registrovano nisam siguran da bi dobio najmanju moguću kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki RG 125F Gamma

Totalno sam se nešto ubedačio ovih dana, razmišljao sam da prodam motor, bar na neko vreme.. Ako je neko zainteresovan neka mi se javi, postaviću danas par oglasa, uhvatio me neki baksuz, strašno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6s 2004

Nemas razloga da uzimas "sekiraciju" ;) unapred,nista od toga nemas sem jake glavobolje. Sranje se dogodilo pa se dogodilo, za sada ti ostaje samo da cekas (sto je najteze u ovoj situaciji). Moj savet ti je(nakon raznih zivotnih sranja koje sam dozive i preziveo ;) ) da kad ti stigne poziv da odes kod sudije za prekrsaje i lepo objasnih celu situaciju (sa nadom da taj dan sudija nije ustao na levu nogu,znaci sve je moguce) i probas da se dogovoris da prodjes sa sto minimalnijom kaznom (svaki pokusaj prica kako nisi vozio motor i drugih glupih opcija moze samo da ti ne ide u korist).

 

Motor nemas razloga da prodajes sve dok ti se ne zavrsi ceo proces i vidis sa kakvim ishodom ces zavrsiti.

 

Sledeci put pamet u glavu i nemoj sebi dozvoliti da ti istrumenti ove jadne i mafijaske drzave kvare zivotna zadovoljstva.

 

Veliki pozdrav. :takoje:

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ako su napravili zapisnik o učinjenom prekršaju i tebi dali drugi primerak - moraćeš da imaš neko mnooooooooogo veliko mudo kao vezu da bi se ceo slučaj negde "slučajno" izgubio. Ako te je policajac zapisao u neku svoju kao sveščicu, onda zaboravi na celu priču...

 

Vidis, imao sam istu situaciju kao i kolex, medjutim, on je zapisao sve to u svoj zapisnik onaj, bas namenjen za kazne, ali mi nije dao nikakav primerak, jel to znaci da od mog prekrsaja nema nista ili se dzabe nadam? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki RG 125F Gamma

Nemas razloga da uzimas "sekiraciju" ;) unapred,nista od toga nemas sem jake glavobolje. Sranje se dogodilo pa se dogodilo, za sada ti ostaje samo da cekas (sto je najteze u ovoj situaciji). Moj savet ti je(nakon raznih zivotnih sranja koje sam dozive i preziveo ;) ) da kad ti stigne poziv da odes kod sudije za prekrsaje i lepo objasnih celu situaciju (sa nadom da taj dan sudija nije ustao na levu nogu,znaci sve je moguce) i probas da se dogovoris da prodjes sa sto minimalnijom kaznom (svaki pokusaj prica kako nisi vozio motor i drugih glupih opcija moze samo da ti ne ide u korist).

 

Motor nemas razloga da prodajes sve dok ti se ne zavrsi ceo proces i vidis sa kakvim ishodom ces zavrsiti.

 

Sledeci put pamet u glavu i nemoj sebi dozvoliti da ti istrumenti ove jadne i mafijaske drzave kvare zivotna zadovoljstva.

 

Veliki pozdrav. :takoje:

 

 

 

Hvala ti na podršci, znači mi puno..;) Sada kreću i ispiti pa više nznm gde ću pre..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Nemas razloga da uzimas "sekiraciju" ;) unapred,nista od toga nemas sem jake glavobolje. Sranje se dogodilo pa se dogodilo, za sada ti ostaje samo da cekas (sto je najteze u ovoj situaciji). Moj savet ti je(nakon raznih zivotnih sranja koje sam dozive i preziveo ;) ) da kad ti stigne poziv da odes kod sudije za prekrsaje i lepo objasnih celu situaciju (sa nadom da taj dan sudija nije ustao na levu nogu,znaci sve je moguce) i probas da se dogovoris da prodjes sa sto minimalnijom kaznom (svaki pokusaj prica kako nisi vozio motor i drugih glupih opcija moze samo da ti ne ide u korist).

 

Motor nemas razloga da prodajes sve dok ti se ne zavrsi ceo proces i vidis sa kakvim ishodom ces zavrsiti.

 

Sledeci put pamet u glavu i nemoj sebi dozvoliti da ti istrumenti ove jadne i mafijaske drzave kvare zivotna zadovoljstva.

 

Veliki pozdrav. :takoje:

 

 

[stvarno je mafijaška što ne dozvoljava da se vozi bez dozvole i sa isteklom registracijom :nanana: /quote]

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Iz ličnog iskustva - potpuno je nebitno da li je potpisao zapisnik ili nije. Drugo, ni jedan sudija nije sisao veslo da padne na takve priče. Samo se može desiti da bude još više iziritiran zbog toga što neko pokušava da ga napravi budalom i da odreže maksimalno moguću kaznu. Mogu da se kladim da u zapisniku piše nešto tipa: "Dana tog i tog u toliko i toliko časova prilikom redovne kontrole saobraćaja na mestu tom i tom uočeno je vozilo marke A kao se kreće ulicom X u pravcu Y i zaustavlja na mestu Z. Prilikom kontrole vozila i vozača utvrđeno je da je vozilo neregistrovano kao i da vozač nema odgovarajuću kategoriju za upravljanje motornim vozilom tog tipa čime je načinio prekršaje prema članovima Zakona o bezbednosti u saobraćaju navedene u dispozitivu... bla bla bla".

 

Poptuno druga priča bi bila da je momak na licu mesta negirao da je vozio taj motor i da je zahtevao da se u zapisnik unese primedba tipa: "Sedeo sam u kafiću i pio piće sa društvom kada mi je prišao policajac i zamolio da izađem izvan kafića. Zatim me je legitimisao tvrdeći da sam upravo dovezao motor koji je stajao parkiran ispred kafića a za koji nemam pojma odakle tu i ko ga je tu parkirao. Policajac je uzeo moje podatke i napisao kaznu za vožnju motora koji nije ni bio registrovan a takođe i kaznu za vožnju motora bez položene A kategorije. Kako ja nisam uopšte vozio taj motor što mogu potvrditi brojni svedoci (Mika, Žika, Pera, Laza...), smatram da su moja prava povređena bla bla bla..." On je na ovo imao puno pravo! Sa takvim zapisnikom uredno potpisanim imao bi sve osnove da se pred sudijom ogorčeno brani od "očigledne greške policajca".

 

Realno je da u ovoj situaciji može da ode kod sudije i da glumi mladog majmuna a može i da nastupi kao odgovorna osoba svesna onoga što je napravio i da zamoli za najminimalniju moguću kaznu uz navođenje svih mogućih i nemogućih olakšavajućih okolnosti - materijalno stanje, mladost, prvi prekršaj, bla bla...

 

Ne znam Ico čime se baviš, al' nam treba više ovakvih ljudi u sudovima (iz ličnog iskustva u radu sa istim), ako nisi pravnik, završavaj pa mlati pare. ;) Dakle, odličan post.

 

Samo bih dodao sledeće: Policija ima pravo da te legitimiše bilo gde i bilo kad, ali postoje pravila procedure koja se moraju poštovati. Dakle iz toga sledi:

 

1. Ako nisi upravljao motornim vozilom bilo koje kategorije, ne mogu u zapisnik uneti da jesi. Zapisnici se temelje na činjenicama, a ne na pretpostavkama da si baš TI bio na motoru. Ovo je teška povreda postupka i jeste tehnikalija, ali imaš pravo da se pozoveš na to. Kako će to sudija da ceni, e to je druga priča. Inače, policija prema novom pravilniku, nema pravo da uđe u bilo koji objekat sa oružjem, ukoliko nije pozvana na intervenciju. Znamo koliko naša policija mari za to, ali eto, koga zanima, da zna. Svakako pretpostavljam da imaš svedoke koji će potvrditi da si bio u kafeu kada su te pozvali i napisali da si upravljao vozilom - ovo je valjda fizički paradoks i ti si jedina osoba koja je u istom trenutku bila na dva različita mesta.

 

2. Mene su jednom zaustavili kolima, išao 114, a ograničenje bilo 60. Dakle, sam sebe uvalih u problem. Policajac sastavio zapisnik, ja tražio da unese primedbe, on zapisao:"Ima primedbe, saopštiće sudiji." Pošto nije napisao šta sam tražio, ne potpišem zapisnik. Odem kod sudije, kažem lepo od reči do reči:"Policajac je povredio Zakon o opštem upravnom postupku kao supsidijarni propis, te nije zapisao primedbe onako kako sam ih ja izložio." Sudija šta će, obustavi postupak zbog teške povrede. Ali, nisu sve sudije prekršajci baš vični tumačenju prava. Tako da ćeš možda morati da sastavljaš i neku žalbu Višem prekršajnom sudu, a tu već ne gine neko ko to zna da uradi i još troškova.

 

3. Nisi previše mlad da ne bi znao kad treba da o'ladiš pandure. Nisam vozio, nije moj motor, pa ako treba, ostaviš ga u kafeu da prenoći, pa se vratiš sutradan.

 

4. Slažem se generalno sa Alekreom, ako već težimo da budemo ravnopravni učesnici u saobraćaju i da ukažemo da smo diskriminisani od sopstvene države, e pa onda moramo i sami da pokažemo zrelost u svojim postupcima. Razumem eventualno da si rekao, vozio sam bez vozačke istekla mi "L" tablica (pošto je obuka za "A" kategoriju katastrofalno (ne)organizovana), pa sam vežbao, ali zašto pobogu nemaš tehnički? Da si imao tehnički, ovakvo obrazloženje bi imalo osnova.

 

Pozdrav i srećno, jer mi se čini da će ti biti potrebna... Nažalost... :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fz6s 2004

Nemas razloga da uzimas "sekiraciju" ;) unapred,nista od toga nemas sem jake glavobolje. Sranje se dogodilo pa se dogodilo, za sada ti ostaje samo da cekas (sto je najteze u ovoj situaciji). Moj savet ti je(nakon raznih zivotnih sranja koje sam dozive i preziveo ;) ) da kad ti stigne poziv da odes kod sudije za prekrsaje i lepo objasnih celu situaciju (sa nadom da taj dan sudija nije ustao na levu nogu,znaci sve je moguce) i probas da se dogovoris da prodjes sa sto minimalnijom kaznom (svaki pokusaj prica kako nisi vozio motor i drugih glupih opcija moze samo da ti ne ide u korist).

 

Motor nemas razloga da prodajes sve dok ti se ne zavrsi ceo proces i vidis sa kakvim ishodom ces zavrsiti.

 

Sledeci put pamet u glavu i nemoj sebi dozvoliti da ti istrumenti ove jadne i mafijaske drzave kvare zivotna zadovoljstva.

 

Veliki pozdrav. :takoje:

 

 

[stvarno je mafijaška što ne dozvoljava da se vozi bez dozvole i sa isteklom registracijom :nanana: /quote]

 

Na zalost bolest koja muci ovaj forum je ne izleciva.

 

 

Kada sam rekao mafijaska odlicno se znalo da se ne misli na to sto ne dozvoljava da se vozi bez dozvole ili sa isteklom registracijom, vec na funkcionisanje bilo kog od sistema u ovoj drzavi.

 

Nema na cemu kolex,samo glavu gore i preguraces.

 

P.S. Sve je dobro dok su samo saobracajni prekrsaji (normalno bez smrtnog ishoda) u pitanju. :takoje:

 

Veliki pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ako su napravili zapisnik o učinjenom prekršaju i tebi dali drugi primerak - moraćeš da imaš neko mnooooooooogo veliko mudo kao vezu da bi se ceo slučaj negde "slučajno" izgubio. Ako te je policajac zapisao u neku svoju kao sveščicu, onda zaboravi na celu priču...

 

Vidis, imao sam istu situaciju kao i kolex, medjutim, on je zapisao sve to u svoj zapisnik onaj, bas namenjen za kazne, ali mi nije dao nikakav primerak, jel to znaci da od mog prekrsaja nema nista ili se dzabe nadam? :D

 

Meni niko ne odgovori? 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja