Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Verovatno je stavio samo BMW oklope iz Kine a u dusi je to Challenger.

 

Malo se i podgojio cini mi se, taj Forest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sad mi je jasno sto je onako zgoljav. Pocinjem da razmisljam o kupovini kineza... slabo mi se nesto vataju dijete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Mikulanac, konačno si otkrio pravu ljubav! Uvek me čudilo zašto komentarišeš kineski forum, a ne voziš kineza, ali sam sada shvatio! Ne stidi se, već kupuj kineza i uživaj u lepoti novootkrivne ljubavi1lol.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Razgovaraju mazohista i sadista i mazohista kaže:

- Tuci me, tuci me, molim te,

a sadista mu odgovara:

- NEĆU! 1lol.gif

Izvinjavam se na off-u, neću više. Vladujko, šta si odlučio, nije te valjda Mikulanac pokolebao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Uživaćeš u vožnji, videćeš! Imaš vremena preko zime da ga pripremiš za sledeću sezonu, da otkloniš sitne nedostatke i onda put pod točkove. Većina onih koji prodaju kineze, prodaju ih jer prelaze na jače motore, a ne zato što su nezadovoljni kinezima. Verujem da bi većina ponovo kupila nekog kineza, da se u Srbiji prodaju sa većom kubikažom. Za uloženi novac dobiješ dobar motor, pa kad prođeš pored Mikulanca i ostaviš ga u prašini, mahni mu1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Da li bi mogao, kod majstora (kuma), od prohromskih cevi da napravim crashbar ili rol bar kako se vec zove ili je bolje da se to kupi gotovo? Taman bi on mogao da napravi i mesto za odmor nogu za duze voznje.

Evo ga i link da vidite motor. Sutra radim ceo dan a u utorak odoh definitivno na jos jednu probu i u servis na pregled pa da konacno odlucujem. Bio sam na vise strana gledao razne skutere uglavnom italijanske i iskreno sve mi je to nekako skuceno i matoro a cene delova i vise nego jake. Pa za moj mercedes kostaju toliko kaisevi u ovlascenom servisu. A posto nemam nameru da menjam motor bar 3 godine dok dobro ne savladam sve elemente precizne i sigurne voznje mislim da je ovaj izbor ipak najbolji, a plus sto bi i u buducnosti opet gledao neki coper tako da cu se vec navici na ovu vrstu motora.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5273803/sprint_challenger/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Crash bars, nosači bočnih i zadnjih kofera (top case), centralnih štendera, mini štendera za podmazivanje lanaca, garažnih

štendera, nadogradnja kofera (korpice) Sebic Boban,Ul. Stanka Paunivica Veljka 56

11090 Beograd(Rakovica)

063 83 80 981 bobansebic@gmail.com http://www.crashbars.rs/

Znam i da ih je izradjivao i Scuba, kolega sa foruma, pa nazovi, raspitaj se i onda odluci, a proveri i cenu u Sprintu u Novom Sadu. Motor zaista izgleda odlicno, ne znam da li je jos u garanciji, obzirom da je kupljen ove godine, ako jeste, onda si obo premiju!1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ako si bas odlucio da se patis nemoj bar davati 1000 eura za kineza starog 6 godina. Jos covek napise svi servisi redovno radjeni... pa koliko ih je radio za 1700 km?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Nasao sam jos 2 motora koji me jako privlace osim ovog sprinta a to su sledeci:

 

1. http://www.polovniautomobili.com/oglas5360987/aprilia_atlantic_500/

 

svi servisi odradjeni promenjen kais i servis varijatora rolnice i paknice kvacila. Ulje i filter vazduha juce zamenjeni. Dolazi covek do mene danas u 12 posto je na motoru u gradu. Registrovan do kraja Avgusta sl godine. Ofarban imao je pad i bile izgrebane plastike. Mat crna boja.

 

2. http://www.polovniautomobili.com/oglas4304126/aprilia_scarabeo/

 

Proveren cvt kais i rolnice, sve je ispravno i u granicama tolerancije, treba uraditi mali servis. Menjano ulje u kocnicama prosle godine. treba akumulator i registracija. Prva boja nikad padano sve fabricki na njemu od estetskih elemenata. Bordo metalik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Otvori ne četvore nego desetore oči kod ovih skutera. Pogledaj dobro kakve su gume i kada su proizvedene. Uzmi šubler i izmeri debljinu diskova. Samo gume i diskovi sa pločicama su min 300 EUR ulaganja bez ruku majstora. A to je vrh ledenog brega. Atlantic i Scarabeo su "ozbiljniji" motori od Čelendžera, i tu nema nikakve sumnje. Pitanje je samo u kakvom su REALNOM stanju. Problem je u sledećem - koliko god sada gledao, realno stanje ćeš u principu moći da vidiš tek kada izbrojiš pare, doteraš motor u svoje dvorište i provezeš sa njim par stotina kilometara. U svakom slučaju, nemoj se zaletati. Raskrsti prvo sa sobom želiš li motor ili skuter. Kada to smisliš, onda vidi koliko imaš novca i koliko potencijalnih ulaganja imaš u bilo koji motor za koji se odlučiš.

 

Na forumu ima kolega iz BG koji poseduju ili su posedovali Atlantica i Scarabea. Probaj u sklopu Maxi skuter podforuma da pitaš da li bilo ko od njih može da pođe sa tobom i pogleda te skutere. To bi ti razrešilo dosta dilema.

 

Najveća je frustracija kada skucaš do dinara za polovan motor i onda posle 7 dana skontaš da mu fali ili ne radi leva prcoka od desne kurblajzne koja treba da ti izbije još koju konvertibilnu novčanicu iz džepa :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sprint

vidim da je tema jos aktuelna pa reko da se malo ukljucim, imao sam ragal raptora 125 koji sam malo preradivao, posle kupi challengera 250 pa sam i na njemu ponesto promenio ali odose obadva, nisam imao nameru da prodam obadva mislio sam da prodam raptora samo radi kubikaze ali samo sto sam stavio challengera na oglas on ode, malo posle toga ode i raptor, ali nije to razlog sto sam se ukljucio u diskusiju, kontam postavicu slike sta radio na motorima mozda se nekome svidi pa nesto iskoristi, znaci na da se hvalim ili slicno nego iz jednog jedinog razloga, mozda nekom bude od koristi, pozz...............

 

Raptor''''''''''''''''

post-27590-0-23445700-1416339890_thumb.jpg

post-27590-0-24158400-1416339892_thumb.jpg

post-27590-0-17980500-1416339894_thumb.jpg

post-27590-0-16314000-1416339896_thumb.jpg

post-27590-0-06095700-1416339898_thumb.jpg

post-27590-0-89595900-1416339899_thumb.jpg

post-27590-0-72042700-1416339901_thumb.jpg

post-27590-0-65278400-1416339903_thumb.jpg

post-27590-0-39378500-1416339905_thumb.jpg

post-27590-0-31057800-1416339907_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja