Jump to content

Moto Zajednica

udarime zena ni krivog ni duznog

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

ovako stoje stvari u cetvrtak stigla nova masina i resih da se malo provozam. medjutim ta voznja nije trajala ni punih 10min.Vozim se ja nekih 40km/h kroz grad i od jednom samo vidim kako kola direkno sa sporedne ulice izlecu,nije se nista moglo reagovati i kola udaraju u motor direkno sa strane i naravno klizanje (sva sreca kaciga na glavi a nesreca sorc i kratka majca)ali sve se dobro zavrsilo uz malo izgubljene koze sa ruke a narucito sa zadnjice. Odmah posle pada najnormalnije ustajem malkice boli ali nije strasno bilo je i gprih situacija.

E sada mene zanima posto motor nije bio registrovan naravno odmah smo sklonili i kola i motor sa lica mesta policiju nismo ni zvali posto smo se dogovorili da ce ona snositi troskoce popravke i tu nema dalje zena je ispala skroz korekna.Medjutim sad ima novi problem posto su njena kola kaksko osigurana sad njoj traze moj broj tablice posto je glupaca rekla da je udarila motor a ne kako smo joj rekli da kaze da je udarila u neki komad betona ili nebitno sta posto joj je samo branik pukao.

Sad mene zanima dali ja mogu da odgovaran nekako zbog neregistrovanog motora a policija nije uopste izvrsavala uvidjaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Bolje bi bilo da si sacekao policiju.Isto se desilo kolegi koji nije imao registrovan motor i osiguranje mu platilo povrede i stetu na motoru a on ce posebno odgovarati tj.kaznu platiti za to sto nije bio registrovan.Covek ga je isekao i izgurao sa puta i sav je bio dobar ali polako vremenom je pokusao da promeni pricu kako on nije kriv a na licu mesta bio je sve kao on ce sve da plati sav dobar i tako to.

Sto se tice da li mozes da odgovaras ne mozes. ali isto tako ne znam kako mislis stetu da naplatis osim ako je zena skroz korektna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

nek kaze da je udarila parkiran motor (mislila da je prazno parking mesto bilo a tamo motor) kad je vec tako... a upravo zbog takvih stvari ja volim da sam 100% regularan (registrovan, kategorija, kaciga)... jel onda imas sva prava ...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

ja licno zenu ne poznajem ali odmah je izvadila 500Eu i dala mi kao garanciju naravno rekla je ako bude vise kostala popravka da joj samo javim.Posto se zena bavi knjigovotstvom odmah smo nasli bolje resenje decko koji drzi ovlassceni citroenov servis (a moj dobar drugar)ce raditi farbanje-posto ona njemu vodi knjige oni ce se vec dogovoriti oko placanja tako je i sa covekom koji je vec porucio delove koji su za zamenu tako da je motor vec na popravci.

Mene je najvise zabrinulo to sto mi je trazila broj tablice pa sam se malo iscimao da mogu i ja imati neke posledice,ali nikako mi nije islo u glavu kako bi mogao i imati kad nema policiskog uvidjaja ali kakva je drzava nista me nemoze zacutiti.Kako ce ona sada resiti to neznam jedna od sulucija ako bas budemo morali nasvrljati neki reg broj nesto smo ja i drugar pricali da da svoj posti je njegov motor registrovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Pa kada se pravis pametan i izasao si na ulicu a nisi registrovao motor.Sta da ti kazem, ali nemas bas nikakav izbor.

Zena nece dobiti pare od osiguranja toga si svestan, a sva krivica ce pasti na tebe ako se policija umesa.

Moli boga da zena ostane do kraja korektna, jer sva krivica po zakonu prelazi na tebe.Prihvati tih 500e i smatraj da si fantasticno prosao.I nije drzava kriva sto si sada ko riba na suvom i nemas nikakva prava jer vozis neregistrovan motor koji nije prosao tehnicki pregled, sto znaci da vozis nispravno vozilo kome nije ni mesto na ulici.

Plasticno da ti objasnim : makar zena prosla kroz "STOP" znak i udarila te, ti si opet kriv zbog neregistrovanog motora, a ona ce da snosi posledice zbog prekrsaja u svojoj traci.Jer u ocima zakona, ko moze da kaze da se ti ne bi zaustavio na vreme i izbegao sudar?Svako vozilo se smatra neispravnim , dok se ne dokaze suprotno - a to se cini tehnickim pregledom.

Nadam se da si izukao pouku iz ovog.Registruj motor i osiguraj ga.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ako policiji dostave tvoje podatke imaju sav materijal da ti napisu prijavu mada mislim da to nije ideja vec popunjavanje nekog obrasca, upuceniji ce ti objasniti. Ipak ne znam sta ih se tice, nek kaze da motor nema tablice ili ako u ugovoru osiguranja sitnim slovima stoji da ne isplacuju stetu nastalu u sudaru sa neregistrovanim motociklom petkom popodne daj tablicu od nekog registrovanog motora od prijatelja. Mada za puknut branik nije trebala ni prijaviti, to se okrpi i zafarba za 50-60 eura a ovko ce izgubiti povlastice kod osiguranja u vecem iznosu.

Meni je prekuce izleteo tip sa parkinga, taman sam izasao iz raskrsnice i malo dao gasa u drugoj kad tip iskoci iza auta i zakoci na sred trake, nabodem kocnicu ali je bilo preblizu i onda ocajnicki trzaj guzovima i omasim ga, po marfijevom pravilu u istom casu je prolazio auto drugom trakom ali sam se provukao. Jednostavno ljudi ne gledaju,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa kada se pravis pametan i izasao si na ulicu a nisi registrovao motor.Sta da ti kazem, ali nemas bas nikakav izbor.

Zena nece dobiti pare od osiguranja toga si svestan, a sva krivica ce pasti na tebe ako se policija umesa.

Moli boga da zena ostane do kraja korektna, jer sva krivica po zakonu prelazi na tebe.Prihvati tih 500e i smatraj da si fantasticno prosao

Jel ovo neko novo pravilo, da vrebam one koji nisu platili neku taksu da ih umlatim pa da naplatim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: cb 500

Kasko osiguranje zahteva policijski zapisnik u slucaju saobracajne nezgode, e sad nesto moze da se promuva ako je mala steta pa na evropskom obrascu.

 

Moj savet naravno nelegalni ti je da das podatke nekog motora od drugara ako vec mora a mora... Stvar moze da se zakomplikuje jedino ako kasko bude morao, tj ako ona trazi da kasko isplati tvoju stetu ! Tad ces morati da teras motor u osiguranje gde ce slikati i shvatiti koliko su 2 i 2.

 

Moj topli savet ti je da pristanes na njene uslove i da koliko ona kaze, tj 500 evra, uzmes i kazes dovidjenja. Jer ako ona shvati koliko je 2 i 2 onda neces dobiti nista + zestoku pecku od ZOBS-a koji ukoliko se dobro secam predvidja i zatvor za voznju neregistrovanog vozila...

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • izrazit konj, 36 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: VFR bio CBR sad

ili ga registruj sad posto nemate izvrsen uvidjaj znaci da nema ni datuma koji bi se prikazao il naci registrovan a slupan motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

ili ga registruj sad posto nemate izvrsen uvidjaj znaci da nema ni datuma koji bi se prikazao il naci registrovan a slupan motor

Odlican predlog! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: cb 500

ili ga registruj sad posto nemate izvrsen uvidjaj znaci da nema ni datuma koji bi se prikazao il naci registrovan a slupan motor

Odlican predlog! :takoje:

 

 

 

Pa i ne bas... pitanje je koliko ce vremena trebati da dobije tablicu a da ne pricamo kako ce da prodje tehnicki takav motor... :neznam:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

nek kaze da je udarila parkiran motor (mislila da je prazno parking mesto bilo a tamo motor) kad je vec tako... a upravo zbog takvih stvari ja volim da sam 100% regularan (registrovan, kategorija, kaciga)... jel onda imas sva prava ...

 

Ma imaš, da prostiš, kurac u našoj zemlji! :) Ako naiđeš na budalu, treba gomila vremena, novaca i živaca, a nekada ni uz sve to ne možeš naplatiti nikakvu smislenu nadoknadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Pa kada se pravis pametan i izasao si na ulicu a nisi registrovao motor.Sta da ti kazem, ali nemas bas nikakav izbor.

Zena nece dobiti pare od osiguranja toga si svestan, a sva krivica ce pasti na tebe ako se policija umesa.

Moli boga da zena ostane do kraja korektna, jer sva krivica po zakonu prelazi na tebe.Prihvati tih 500e i smatraj da si fantasticno prosao.I nije drzava kriva sto si sada ko riba na suvom i nemas nikakva prava jer vozis neregistrovan motor koji nije prosao tehnicki pregled, sto znaci da vozis nispravno vozilo kome nije ni mesto na ulici.

Plasticno da ti objasnim : makar zena prosla kroz "STOP" znak i udarila te, ti si opet kriv zbog neregistrovanog motora, a ona ce da snosi posledice zbog prekrsaja u svojoj traci.Jer u ocima zakona, ko moze da kaze da se ti ne bi zaustavio na vreme i izbegao sudar?Svako vozilo se smatra neispravnim , dok se ne dokaze suprotno - a to se cini tehnickim pregledom.

Nadam se da si izukao pouku iz ovog.Registruj motor i osiguraj ga.

 

ne lupaj

 

 

moze da plati kaznu za neregistrovan motor, a kasko ce da pokrije stetu svima jer je zena kriva....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Mislim da nećeš imati nikakvih neprilika ako daš tvoj broj tablice, nama (firmi) osiguranje nikad nije tražilo policijski zapisnik za štetu nastalu udaranjem svega i svačega. Osiguranje ti ne isplaćuje štetu, već ti žena daje keš, tako da ih boli mnogo za tebe, njima trebaju samo informacije za njihov kasko zapisnik i isplaćuju ženi štetu u svakom slučaju... ti si nebitna stavka za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

ne lupaj

moze da plati kaznu za neregistrovan motor, a kasko ce da pokrije stetu svima jer je zena kriva....

Evo par stvari koje treba da naucis ....

 

Prvo:

Zena nije kriva za nesrecu jer u ocima zakona neispravnom motociklu nije mesto na ulici!

 

Drugo:

Nijedno osiguranje nece platiti odstetu ako je vozilo ucestvovalo sa neregistrovanim vozilom, ratboy je lepo to objasnio.

A posto kolega pile nema registrovano vozilo, oboje ce ostati bez naplate, jer gospodjino osiguravajuce drustvo nema od koga da naplati....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

nek kaze da je udarila parkiran motor (mislila da je prazno parking mesto bilo a tamo motor) kad je vec tako... a upravo zbog takvih stvari ja volim da sam 100% regularan (registrovan, kategorija, kaciga)... jel onda imas sva prava ...

 

Ma imaš, da prostiš, kurac u našoj zemlji! :) Ako naiđeš na budalu, treba gomila vremena, novaca i živaca, a nekada ni uz sve to ne možeš naplatiti nikakvu smislenu nadoknadu.

Bas to imas, pomenuo sam vise puta ali opet cu, registrovan, sa dozvolom, kacigom i propisnom brzinom jedva spasrm zivu glavu ali ne i ekstremitete od budale koja pretice a organi reda me optuze, krivotvore zapisnik i kazu da ako imam primedbi mogu da nadjem advokata, platim sudsku taksu i nerednih godina da se parnicim sa manje vise poznatim ishodom. Ove godine nisam nista registrovao, bar sam siguran da me niko za moje pare nece praviti budalom, znam da sam po defaultu kriv pa zveram na sve strane i na kraju manje se vozim i placam poreza i akciza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

A posto kolega pile nema registrovano vozilo, oboje ce ostati bez naplate, jer gospodjino osiguravajuce drustvo nema od koga da naplati....

 

neću da pišem o čemu nisam siguran, ali u jedno sam siguran a to je da postoji fond iz kojeg osiguravajuca drustva isplacuju stetu koja je nastala od vozila koje nije registrovano (a posle tuze vlasnika tog vozila)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

Zena nije kriva za nesrecu jer u ocima zakona neispravnom motociklu nije mesto na ulici!

 

 

Imam jedno pitanje. Sta bi se desilo da je eventualno doslo do "smrtnog ishoda"? Da li to znaci da je aboliran onaj ko ubije ili povredi nekoga ko vozi neregistrovano vozilo?

 

Mislim da nije bas tako...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

ma nema decko pojma ja ti pricam iz prve ruke

 

puca njima Q dal si ti registrovan, to je totalno nebitno

 

ti dobijas kaznu za neregistrovano vozilo

 

a ko je kriv je POTPUNO NEZAVISNO od registracije

 

 

provereno 5,6 puta u praksi

 

 

u krajnjem slucaju mogu d ateraju motor na vanredni tehnicki ako sumnjaju d aje kvar/neispravnost uzrokovao sudar, ali ocigledno je da nije...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova

 

neću da pišem o čemu nisam siguran, ali u jedno sam siguran a to je da postoji fond iz kojeg osiguravajuca drustva isplacuju stetu koja je nastala od vozila koje nije registrovano (a posle tuze vlasnika tog vozila)...

 

Apsolutno i 100% tacno. Styeta od neregiostrovanih vozila naplacuje se iz tog fonda.

 

Sto se kaska tice - dobar deo osiguravajucih kuca isplacuje statu ako je vozilo kasko osigurano i bez policijskog izvestaja, samo sto ti onda to obicno racunaju kao malus (tvoju gresku), a u zavisnosti od uslova koje ste ugovorili imate odredjenu kvotu malusa (ili je u gorem slucaju drugi rezim isplate stete).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

 

Zena nije kriva za nesrecu jer u ocima zakona neispravnom motociklu nije mesto na ulici!

 

 

Imam jedno pitanje. Sta bi se desilo da je eventualno doslo do "smrtnog ishoda"? Da li to znaci da je aboliran onaj ko ubije ili povredi nekoga ko vozi neregistrovano vozilo?

 

Mislim da nije bas tako...

@ Sale ZX10

Nije pitanje registracije, koliko je pitanje o tehnickoj ispravnosti vozila!

Kazna za ne posedovanje registracije je jedno, a tehnicka (ne)ispravnost je posebna kategorija.

 

 

@boki.64

Ne znam kako se resavaju stvari u slucaju ne daj boze fatalnog ishoda ili povredjivanja, ali definitivno bi imala olaksavajucu okolnost.A sa dobrim advokatom, ko zna...

To je kao da ja sednem za motor bez kocnica i slupam se.Ko moze da dokaze da je kolega imao ok kocnice ili da mu se gas nije zaglavio pa ubrzao kada je zena vec prelazila raksrsnicu?!Mi znamo da nije tako, ali govorim u okviru pravne norme.To i jeste problem kada se sedne na vozilo koje nije proslo tehnicki pregled.Drugi automatski imaju olaksavajucu okolnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ма дај им број таблице било ког твог другара који има регистрован мотор! Ако нешто питају, кажете да сте у међувремену средили мотор и зато нема оштећења.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja