Jump to content

Moto Zajednica

Komad francuskih Alpa.Dug put u zavicaj...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6375 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pre nego sam posao na put,kontaktirao sam par clanova koji zive u blizini rute kojom prolazim.'Ko velim,kad pauziram da se okrepim i razgovorim u dobrom drustvu.Stari drumski ratnik MIle (fazer) je jedan od njih.

Zovem u nezgodan sat,covek radi,ali nema veze kaze..."sad cu ja de se organizujem".

Nalazimo se nesto kasnije malo izvan grada Labina.Poteg'o covek cak iz Pule.Prvi pozdrav na pumpi,onako sa kacigama,vec znam kuda idemo :zvizduk:

Vidikovac na Rtu Masnjak,obavezna stanica na onom putu koji ide uz more.Nije daleko odavde.Prolazimo mesto Plomin.Tu je termocentrala.Plominski dimnjak se vidi i "cuje" daleko.

Sedamo na terasu,za sto u senci.Duvka neki vetric,bolje je ne skidati se.Stiglo 'ladno pivo,razgovaramo ko da se znamo 100 godina

cbhRW_mileijaplomin.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Samo po jedno,idemo dalje.Mile napred ja za njim koliko mogu.Ide onaj FZ,samo puca 8)

Vozamo se po Istri,tuda,svuda.Stajemo na par interesantnih mesta.Usput nekim italijanima sluzimo kao vodici do pravoga puta.Ja pratim,ubacili smo ih u sendvic.Okolo,naokolo eto nas u Puli.Sad jos malo da se okrepimo,posle voznjice po gradu.Slikamo se na interesantnom mestu.

Auxk5_milelt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

hXUkn_28593366.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ima MIle neka posla,rastajemo se,dan jos nije gotov.Kaze mi kuda da idem nazad,jer je put kojim ja obicno idem u rekonstrukciji.Moze,ali je bolje zaobici ga.Preko je prece,a neokolo je blize.

Mile kralju,veliki pozdrav...vidimo se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6375 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:takoje:

 

Necu jos mnogo da vas davim.Oteglo se brate ovo...dosadolo mi kuckanje.Na poslu sam i sve sam rano jutros obavio,pa sad mogu malo i da 'vatam krivinu.

 

Sta je jos ostalo.Da vidite komad Istarskog mora.

Pa 'ajmo redom.

Na more cemo peske.Moj burazer i ja.Ima dobro da se pesaci,nazad cemo busom 8) .Kad smo bili mladji cepali smo i dole i gore peske.Nesto nisam u formi u poslednje vreme.

Nismo nesto posebno poranili.Lagano citav jutarnji ritual pa polako,korak pred korak.

Idemo sve okolo da izbegnemo svetinu.Moze i kroz samo mesto Rabac,ali je bolje ovako.Ovo se zove kao gornji Rabac i pun je novoizgradjenih kuca.Koliko su legalne to je neka druga prica.

oYNUt_namore.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Iduci tako kroz prilicno tesno sabijene gradjevine,ponekad moze i da se vidi sta ima dole.

Pogled na deo luke.

AU9ur_lukarabac.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dobar deo smo na asvaltnom putu,kasnije ima i dobar komad tucanika.Idemo na sam kraj,krajeva,gde nekada nije bilo nicega.Ovde su dolazile samo ptice,neko sa barkom,ponekad golaci i razni drugi bludnici...Tesko je bilo dostupno ovo mesto,zaraslo u mediteranski gustis.Zove se Golubijera.

Poslednji put sam bio pre 3 godine i vec je sve drugacije.Ima mnogo vise sveta.Bager je prokrcio put kroz siprag i kazu da nocu kamioni dovoze gradjevinski materijal.Neko tamo na osami gradi sebi morsko utociste za vruce dane.Bedak.Sve sto je lepo mora da se usere.Uvek i svugde ista prica.No...

More je i dalje lepo.Ovo je za mene more.Pesak,decija graja,paradajz turisti to nije moja prica.

ePF6q_plazica.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ef83L_plazica1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

xuDzO_plazica2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dok po nezgodnom terenu skakucemo i trazimo mesto.Ugledah par Gnjuraca (ptice) kako na stenama prave pauzu izmedju obroka.Verovatno naviknuti na prisustvo ljudi dozvolili su mi da im se prilicno priblizim.Dok nisam napravio ovo fotografiju,okinuo sam i 3,4 pre.Sve u strahu da ce pobeci.Na kraju su mi cak i pozirali.

SaqH7_gnjurci.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Montiramo se na jednu koliko toliko ravnu plocu.Cvarenje moze da pocne.Za to nikada nisam imao zivaca.Sunce i ja bas i nismo neki drugari.Ne mogu da pocrnim,a da prethodno ne izgorim.Dzaba kreme i kremice,kad sam takav model.

Brckanje,suncanje,skakanje,malo setnja,dremka.

Budim se iz kratkog sna i ispred mene opet jedna od onih ptica.Izgleda im ovde odgovara jelovnik.

Ib5E2_gnjuracsolo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Izgleda je tek iskocio iz vode...susi krila

gecKS_susikrila.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Okupasmo se lepo.More crpi puno energije,budi se lagano zverka u stomaku.Idemo mi lagano nazad.Prvo da se dokopamo civilizacije,odatle da u'vatimo bus.Ovo je prakticno slep put.Kada se iz Labina sidje u Rabac,istim putem moras i da se vratis.Opet komad peske,prolazimo i pored poslednje uredjene plaze

wgRtM_moreii.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Tu je blizu i kompleks bungalova i hotela,ujedno i okretnica busa.Ako promasis prevoz,cekic bar jedno cuku vremena.Ne zurimo nikuda.Nasli smo utehu.

ViiNK_favorits.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sa terasice pogled na nize

0GM0j_bazeniska.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ovde sam se brckao ko klinac.U bazenu je slana,morska voda.Verovatno bas za to i sluzi,da klinci i oni kojima smeta zaista malo nezgodno morsko dno ipak osole donji deo kicme 8).

Favorita smo izbusili...pa onda jos jednog...docekali bus i kuci

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6375 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

D'udarimo tacku na i...i da vas resim,a i sebe ove muke.

Vec sutradan ujutro spremam se za nastavak ka Beogradu.Ovi su putevi verujem,velikoj vecini poznati.Mislim na potez od Rijeke ka Beogradu.Vise su puta u ovim pisanjima obradjeni pa ne bih da o tome duzim.

Mislim da sam i sam vise puta ponovio da do Rijeke vodi lep put uz more.To je obavezna lektira,ko nije vozio.Od skoro je presvucen i nov asvalt.Uzitak zagarantovan.Odatle kratko parce auto puta do pred samu naplatnu rampu i skretanje kod Grobnika na stari put za Karlovac.

Nisam bas besno poranio,ali je sunce jos prilicno nisko.Mislim da je bilo negde oko pola 9,a na pisti je vec bilo entuzijasta.NIsam hteo da ulazim samo jedna brzinska fotka na kapiji.

6bXas_grobnik.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pp850_grobnikplus.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kratka pauza.Mislim ni celih 20 minuta.Zadrzao sam se uz put da vidim sta se vozi.Odavde dalje za Delnice,gde sam imao par interesantnih susreta sa redarstvenicima.Bez posledica,kulturno i opusteno.Ovo su bile i jedine policijske snage na koje sam naisao na putu kroz 5 zamalja.Gde su me sve slikali bez licnog prisustva...to je druga prica.Nadam se nigde :moto3:

Ruta je Karlovac,Duga Resa,Tusilovic,Vojnic,Glina.....dalje za H.Dubicu,Jasenovac pa tek onda auto put.

Na cilju u Beogradu,broj na km satu je porastao za 2800.Dvehiljadeiosamsto km suvog prirodnog spektakla.Vremena su kakva jesu,pa se trudim da svaki slobodan trenutak i nesto love upotrebim da sebi pricinim kakvo zadovoljstvo ove vrste.Koliko ce to jos da potraje videcemo.

Ostaje jos povratak nazad motorom,mada mislim da ce zbog vremenske stiske da bude u pitanju ekspresna varijanta...mada nije sigurno.Od auto puta dobijam ospice.

To ce biti sredinom septembra,pa ako bi neko mozda da ide u pravcu zapada,nek' se javi na vreme.Da zajedno podelimo muku i uzivanciju.

Nisam vas,nadam se mnogo zamorio.

Zelim vam svima puno sigurnih kilometara i da sto vise lepota vidite sopstvenim ocima.Sto bi se reklo LIVE.

 

:zdravo: Zivi bili!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6375 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemojte ljudi toliko da me hvalite...umislicu se,pa odo' u pisce.'Bes kljuc i svajciger.O motorima da ne govorimo ::):zvizduk:

Ima ovde na forumu,Bogu hvala sta da se vidi i procita,cak i onih koji su u stanju da od kratke voznje,pricom i slikama ucine pravi spektakl.Kad se vozis po lepim predelima,dovoljno je lepo slikati.Slike nekada govore vise od reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

I onda kazu bajkeri propaliteti...tztztz...TI si knjizevnik covjece. :takoje:;)

Mile,jel si ti siguran da je ovo on pisao!!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja