Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Meni se Dadyw estetski svidja,ali bas nikad nisam imao priliku da ga provozam.Znaci,trese.

Ako je polovan 1800e,koliko li je nov?

Drazi je najbolje de pozuri sa kupovinom,na prolece ce verovatno biti skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

A, nenenene, to kinezi tako kazu Č. Ne znam koji deo Hrvatske ima takvo Č u izgovoru, ali misllim da bi oni to najbolje procitali. :D

 

Sa ovog klipa sam i zakljucio ČINČI, a po engleskom ga isto citaju i nazivaju "Chin Chee".

A i suzuki citaju tdszutdszuki, pa niko ne cita tako i ne skida akcenat jbg(ako neko uopste i moze da izgovori "slovo, glas" tdsz kako treba, ne znam kako da  blize opisem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Jel bio neko u voznji danas?Vuce motor po hladnom ko lud al zato dok se ugreje ima da se smoris.Nazeble mi jedino malo ruke i oko ociju inace se dobro obuko i nema problema. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Bravo,znaci ipak si se vozio!

Danas sam bas hteo da idem u Bg da se prikljucim deda mrazevima,ali na poslu imam prokleti popis,nikad neznam kad ce da me pozovu.

Od jutros gledam u motor ko u LADNU SARMU ;D,i primetim na felni neke tragove,kao fleke.

Skinem zadnji tocak,probam da poliram ali mi se cini da je jos gore.Bas sam u to vreme pricao sa Slejerom,kaze da uzmem ona sredstva za ciscenje felni.

Odem kod komsije*znam da to ima*,da mi covek,ali da prvo presecemo po jednu...pa drugu....trecu....

Poprskam felnu sa tim cudom,prebrisem,vidim poboljsanje.zatim opet.opet poboljsanje.Onda izmazem polir pastu po felni,prekrstimo se opet*sad kod mene*

pa polir masinom udarimo da glacamo.Jbt.sad mi felna sija kao pasja mu.a.

Da skratim,nisu me zvali na posao,ceo dan izbegavam ukucane *kasnije sam doneo meze u radionicu*prodje dan a ja se ne provozah....

Imam utisak da se sa ovim motorom polako ali sigurno pretvaram u manijaka ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

Nisam mogao zbog posla.Zbog istog sam propustio neke skupove na koje mi se islo.

Nego,gde mogu da kupim novu gumu 130/90-15?

Da li su na sajmu jeftinije?

Menjao sam vec obe,s tim sto je prednja bila potpuno nova a zadnja bas i nije,pa bih pred sezonu menjao i nju.Nevolja je to sto su dosta skupe,a nove gume MNOGO znace.Ako neko zna gde ih ima,neka napise.Izgleda da je ta dimenzija nesto problematicna za pronalazenje ili se to meni cini.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Bravo,znaci ipak si se vozio!

Danas sam bas hteo da idem u Bg da se prikljucim deda mrazevima,ali na poslu imam prokleti popis,nikad neznam kad ce da me pozovu.

Od jutros gledam u motor ko u LADNU SARMU ;D,i primetim na felni neke tragove,kao fleke.

Skinem zadnji tocak,probam da poliram ali mi se cini da je jos gore.Bas sam u to vreme pricao sa Slejerom,kaze da uzmem ona sredstva za ciscenje felni.

Odem kod komsije*znam da to ima*,da mi covek,ali da prvo presecemo po jednu...pa drugu....trecu....

Poprskam felnu sa tim cudom,prebrisem,vidim poboljsanje.zatim opet.opet poboljsanje.Onda izmazem polir pastu po felni,prekrstimo se opet*sad kod mene*

pa polir masinom udarimo da glacamo.Jbt.sad mi felna sija kao pasja mu.a.

Da skratim,nisu me zvali na posao,ceo dan izbegavam ukucane *kasnije sam doneo meze u radionicu*prodje dan a ja se ne provozah....

Imam utisak da se sa ovim motorom polako ali sigurno pretvaram u manijaka ;D

 

Drago mi da sam pomogao,na srecu jos nisam imao problema sa prljavim felnama al to me tek ceka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

...Nego,gde mogu da kupim novu gumu 130/90-15?...

...Izgleda da je ta dimenzija nesto problematicna za pronalazenje ili se to meni cini...

 

Dobrodosao u klub. Trazim je mesecima.Generalno, 15" je problem, malo za motor, veliko za skuter. Ako  nesto saznas javi, ako saznam javljam.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Nedavno sam kupio Choper Adams Prince 125 tako da nisam stigao ni da se provozam. Star je 8meseci, presao 5000, ako neko zna nesto o ovom modelu, kada i gde na servis i upste svi saveti su dobro dosli. Hvala na dobrodoslici, pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

@zoltan

Ako si pocetik masina nije losa. Moj je presao oko 1500km za sezonu, slabo ga vozim, jedino kad idem da malo iskuliram. Fali mu snage, bar meni, ide solidno za njegovu mashinu, uzbrdo ili niz. Dobro se ponasa a najvise mi se svidja sto se ne greje preterano. Recimo letos sam isao nekih 70km u jednom  pravcu i 80% je dobra uzbrdica. Kad sam dosao do kraja motor uopste nije bio ugrejan kao sto mi se desavalo na Yamahi Virago 250ccm, odlicno se hladi. Imao sam u pocetku problem oko paljenja kad je hladan motor, tj jutarnje paljenje, jer je dobijao mnogo goriva i brzo bi presisao. To sam resio i sad pali ko mina. Najvise od svega mi se svidja sto je potrosnja ~3l benzina, pa zaboravim kad sam sipao. Ima nekih sitnica koje mi smetaju ali dobro ionako sam ga uzeo samo za voznju ponekad. Eh da, sediste je malo tvrdo, pa mi je trebalo vremena da se naviknem, mada razmisljam da ga tapaciram sa debljim i meksim sundjerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nedavno sam kupio Choper Adams Prince 125 tako da nisam stigao ni da se provozam. Star je 8meseci, presao 5000, ako neko zna nesto o ovom modelu, kada i gde na servis i upste svi saveti su dobro dosli. Hvala na dobrodoslici, pozdrav svima

Citaj temu, ima dosta detaljnih tekstova o ovom motoru.

Nije da smo neki namcori pa da nas mrzi da odgovaramo opet, nego ima dosta opsirnog i detaljnog opisa, pa je najbolje da pretrazis malo.

 

 

@ neboisha

http://www.kelenayu.com/

 

Ovde bi trebalo da ima, imas da skines sa sajta i katalog sa cenama.

Ne bi trebalo da je guma problem za naci, ima dosta japanskih kruzera koji koriste ovaj precnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Izvinite sto sam laik ali u cemu je razlika izmedju sprint-a i adams-a? Procitao sam prvih 70strana foruma i nisam video da se adams spominje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

...Nego,gde mogu da kupim novu gumu 130/90-15?...

...Izgleda da je ta dimenzija nesto problematicna za pronalazenje ili se to meni cini...

 

Dobrodosao u klub. Trazim je mesecima.Generalno, 15" je problem, malo za motor, veliko za skuter. Ako  nesto saznas javi, ako saznam javljam.

 

Pozdrav, Nebojsa

Mislim da tu dimenziju ima Kenda ili Duro.Zastupnik za te gume je mislim u Zemunu ili Batajnici.

KOMPP CO Batajnica ??? ??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Što se tiše adams knight, adams princ ili ti sprint princ 125 cc sve je to jedan te isti motor samo je razlika kako ga u kini krste,odnosno kako je napisano u carinskoj deklaraciji. primer kod mene u saobraćajnoj piše:

MARKA: Adams knight ( po pravilu bi trebalo da piše Sprint)

tip JL125-11 ( po pravilu bi trebalo da piše Adams princ, ili samo princ zajedno sa JL 125-11)

 

Znači to je isti motor sa različitim nazivom ali od istog proizvođača

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja