Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem RS ventile za RG-a

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Glogovac (okolina Sapca)
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Kupujem RS ventile(ili kako se vec drugacije zovu) za Suzuki RG 125F.Znaci trebaju mi oba ventila...Ponude na PP ili ovde u temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Jesu li to oni ventili za izduv? Ako jesu, mozes sa originalnim dimenzijama odn. starim ventilima kod strugara koji ima i glodalicu i napravis nove. Meni je tako uradjeno kada mi se slomio ventil na Kawi Kr1s.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Glogovac (okolina Sapca)
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Da,to su ventili na izduvu.Ne bi mi to bilo sigurno sto bi napravili na strugu,kad i ovi fabricki lako pucaju.Ne znam od kojeg bi materijala to moglo da se napravi,a da bude izdrzljivo,tj da ne pukne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2 Honda nsr 125

ako mislis na rc ventil sto zatvara na malim obrtajima pa posle otvara otkaci i ostavi ga otvorenog... motor ce biti malo slabiji na manjim obrtajima a na vecim ce bolje da ide... znaci otvori ga i tako zaglavi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Glogovac (okolina Sapca)
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ne moze.Zato sto se ventili nalaze u cilindru,i ne mogu da ih nikako zaglavim.A i ne vidim razlog da to radim jer meni fali jedan ventil,ali bih kupio oba ventila....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2 Honda nsr 125

jel znas kako je kod nsr princip ako je sa strane dolazi za sajle tu ga zaglavis da bude otvoren

ustvari otkacis struju sto pokrece sajle i onda samo otvoris i to je to resen problem... zato st oje motor mnogo jaci na vecim obrtajima... i neces imati vise probleme kao sto sada imas... al iskreno nisam video kako je na rg-u reseno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2 Honda nsr 125

pa moze tako se i radi... imam ja od nsr-a taj ventil tj ceo cilindar sjeban na razbusivanju ima osovinucu i oba ventila koje stoje zajedno nzm dal je isto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Meni su pukli originalni na kr1250 , pa mi je strugar napravio. Bio sam i ja skeptican po pitanju kvaliteta domace izrade, ali veruj dugo sam se vozio bez problema sa njima, pa prodao motor. Ako nadjes polovne i oni su krti, plus izlizani od onih gumica semeringa, pa ce tu da zvali ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Meni su pukli originalni na kr1250 , pa mi je strugar napravio. Bio sam i ja skeptican po pitanju kvaliteta domace izrade, ali veruj dugo sam se vozio bez problema sa njima, pa prodao motor. Ako nadjes polovne i oni su krti, plus izlizani od onih gumica semeringa, pa ce tu da zvali ulje...

 

Jel ti kr1s bio zeleni ili crveni.Ja sam imao nov,novcat crveni.Samo onako pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7098 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

malo istrazi po netu, ali mislim da sam negde video da u RG 125 odgovaraju iz aprilije RS 250, ili suzukija RGV 250(VJ22) jer oni ima 2 cilindra po 125ccm, aprilija RS250 i suzuki RGV250 imaju istu masinu, aprilia je kupila licencu od Suzukija i prozvodila njihov agregat kad je suzuki prestao da proizvodi svoj RGV250...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Glogovac (okolina Sapca)
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ja sam tek sada video odgovore. Clan Bursac ima ventile od RG 250,ali su totalno drugaciji nego sto meni trebaju... Inace ja imam jedan ventil,koji je ispravan i funkcionise,ali drugi bi trebalo da kupim(kupio bih oba u kompletu),ili kada bi mogao neko da na osnovu ovog ispravnog napravi drugi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja