Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Hvar via Bosne

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd-Skopje
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 Sp

Pozdrav svima.

 

Naime, sredinom Avgusta ja i moja lepsa polovina idemo na Hvar.

 

Uzevsi u obzir da smo vec isli preko Bosne pre 4 godine, vrlo verovatno da i ovaj put idemo istom rutom.

 

E sad imam dva pitanja.

 

Prvo pitanje je: Koja je najbolja ruta po vas? Bg-Mali Zvornik-Sarajevo-Mostar? Ici preko Han Pjeska ili preko Kladanj?(Od Sarajeva nadalje Mostar je jedini izbor).

 

Drugo pitanje je:(Vrlo moguce je da tokom puta moramo napraviti mali de-tour, pa ici od Bgd do Valjeva)

 

Kakav je put Valjevo-Loznica?

 

Nasao sam na forumu neke informacije da je uglavnom u jako losem stanju, ali i da se takodje renovira( update od sredinom Maja meseca).

 

Molio bi lokalce ili oni koji su prosli tom rutom da nam daju info iz prve ruke.

 

Hvala unapred i svako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Put Valjevo-Loznica je asfaltiran negde pocetkom juna meseca, do duse ne u celini vec potez od Valjeva do Osecine cini mi se. Sad je u takvom stanju da predstavlja jedan od najlepsih bajkerskih puteva u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja sutra idem za mostar ali mislim da cu ici preko kladnja posto je blize. preko sokolca sam išao i čini mi se da nije loš put, to je preko romanije pa ako oćeš na planinu idi tuda . nisam išao preko kladnja tako da ako neko zna neka kaže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Prvo pitanje je: Koja je najbolja ruta po vas? Bg-Mali Zvornik-Sarajevo-Mostar? Ici preko Han Pjeska ili preko Kladanj?(Od Sarajeva nadalje Mostar je jedini izbor).

 

 

 

Ovu drugu rutu koju si naveo - Kladanj, ne znam, ali zato je ova prva odlična! Ja sam išla pre mesec dana, motorom naravno, i put je stvarno super. Urađen je nov asfalt na mnogim deonicama između Sarajeva i Mostara, a i na dalje sve do Metkovića je super... Jedino su ispred Sarajeva bili neki radovi u dužini od 3-5 km pa je dosta loš put, ali sve ostalo je čista desetka! :takoje:

Jaoooo, išla bih ponovo!:D

Srećan vam put! I donesite neke fotke iz doline Neretve.... ( pošto ja nisam mislila o drugima kad sam jurcala dolinom :moto3::jee:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Put Valjevo-Loznica je asfaltiran negde pocetkom juna meseca, do duse ne u celini vec potez od Valjeva do Osecine cini mi se. Sad je u takvom stanju da predstavlja jedan od najlepsih bajkerskih puteva u Srbiji.

Prodjoh pre dve nedelje. Nisam merio, ali rekao bih da je uradjeno oko 1/3 puta. Ostalo je u stanju kao i vecina puteva u Srbiji, tako-tako. Ali taj novouradjeni deo je stvarno super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Put Tuzla - Sarajevo preko Olova i Kladnja je krivina na krivinu sa deonicam sa lošim asfaltom. Krivine su često ne pregledne. Išao sam kolima mnogo puta ali motorom nisam i ako bi birao, preko Romanije, Sokolca je lepše i lakše za vožnju :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8218 postova

Na Olovo i Kladanj sam isao proslog vikenda. Ja volim tu deonicu. Put je pun prelepih krivina (cesto kratkih doduse). Asfalt je ok. IPak, put je jako opterecen saobracajem.

 

Ipak, ja bih ti svakako preporucio pravac Zvornik-Vlasenica-Han Pijesak-Sokolac-Romanija-Sarajevo.

 

Jedini problem je sto tako moras da prodjs kroz celo Sarajevo, a ako ides na Kladanj, izlazis na skretanje za Ilidzu i onda odmah hop ka Mostaru (pored Jablanickog jezera). Ako bi da svratis na Bascarsiju i cevape - prva varijanta ti je savrsena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zajebant, 81 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: ducati streetfighter

izbegni debelo brdo (valjevo-loznica) ako mozes ikako,put je los,pun nekog sitnog sljunka i bezveze,sto se tice dalje,ja sam prosle nedelje opalio celu turu bg-brach-bg, u odlasku sam isao tara (tufahije i revolucija sok kod kuste),visegrad,sarajevo (cevapi),jablanica (najozbiljnija jagnjetina),mostar (vrh baklave),ploce,makarska,trajekt...u povratku sam isao sarajevo-kladanj-loznica jer je to najkraci put...u svakom slucaju,savetujem ti da te noc ne hvata oko sarajeva jer je hladno,kreni rano ujutro i stigni uvece na trajekt ili spavaj usput pa lagano,svrati svugde,vidi sve...ako treba sta,javi se,tu sam turu presao puno puta,obozavam je, 064/110-25-88, sretno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

izbegni debelo brdo (valjevo-loznica) ako mozes ikako,put je los,pun nekog sitnog sljunka i bezveze,sto se tice dalje,ja sam prosle nedelje opalio celu turu bg-brach-bg, u odlasku sam isao tara (tufahije i revolucija sok kod kuste),visegrad,sarajevo (cevapi),jablanica (najozbiljnija jagnjetina),mostar (vrh baklave),ploce,makarska,trajekt...u povratku sam isao sarajevo-kladanj-loznica jer je to najkraci put...u svakom slucaju,savetujem ti da te noc ne hvata oko sarajeva jer je hladno,kreni rano ujutro i stigni uvece na trajekt ili spavaj usput pa lagano,svrati svugde,vidi sve...ako treba sta,javi se,tu sam turu presao puno puta,obozavam je, 064/110-25-88, sretno !

 

 

Ja bih samo zaobisao Ploce jer ces ako se u Mostaru odvojis na Citluk i Ljubuski skratiti put za nekih 60km,sto pri kraju putovanja nije uopste malo..jedino sto ces prolaziti kroz kraj mozda i najgori za srpske tablice ali nije ni preko Metkovica nista bolje!

Kad se samo setim kako su nas pretresali pre par godina na toj granici!!!

Mada mislim da imas trajekt i iz Drvenika,i da je odatle najjeftiniji!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1344 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ja bih samo zaobisao Ploce jer ces ako se u Mostaru odvojis na Citluk i Ljubuski skratiti put za nekih 60km,sto pri kraju putovanja nije uopste malo..jedino sto ces prolaziti kroz kraj mozda i najgori za srpske tablice ali nije ni preko Metkovica nista bolje!

Kad se samo setim kako su nas pretresali pre par godina na toj granici!!!

Mada mislim da imas trajekt i iz Drvenika,i da je odatle najjeftiniji!!!

 

Tako je, imaš trajekt iz Drvenika za Sućuraj, vozi cca. pola sata i košta za motor+2 osobe

62 kn ( cca. 8,50 EUR ). I onda zavojitom cestom po otoku, raj za motor, tko voli zavoje,

one spore i kratke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

isao sam pre 3 dana preko kladnja i nije mi se bas svideo put ima dosta ostecenja. dali neko zna kakav je put sarajevo tuzla? razmisljam da se u povratku vracam tim putem, jeste duze ali mislim da cu brze stici. posle tuzle bi isao na bosanski samac pa bi se ukljucio na auto put beograd zagreb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Danas gledam ponovo na tv-u kako sve više napadaju srpske turiste u HR, tako da obratite pažnju gde parkirate i sl...

Valjevo- Loznica ruta ima jako duboke kolotrage pa moraš da obratiš pažnju. Mene je ljuljalo kao da sam na brodu.... Jedan deo je sređen ali i dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

isao sam pre 3 dana preko kladnja i nije mi se bas svideo put ima dosta ostecenja. dali neko zna kakav je put sarajevo tuzla? razmisljam da se u povratku vracam tim putem, jeste duze ali mislim da cu brze stici. posle tuzle bi isao na bosanski samac pa bi se ukljucio na auto put beograd zagreb.

 

 

Ja sam isao Sarajevo-Tuzla,put je dobar,puno krivina idealnih za voznju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Sarajevo-Tuzla ide preko Olova i Kladnja;)).

 

Kao sto se vidi odavde, razni ljudi razlicito dozivljavaju taj put;)

 

 

Rekoh vec...100 ljudi 100 cudi,100 zena 200 sisa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja