Jump to content

Moto Zajednica

2-taktni motori

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

interesuje me cisto da li je moguce,i ako jeste kako,dobiti neki lepi zvuk za 2-taktan motor...ne mislim o onim auspusima sto se cuju ko motorna testera :lol:,nego o nekom dubljem i ozbiljnijem zvuku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator

Nazalost, mislim da je nemoguce dobiti neki dublji zvuk sa 2t masinom... Jer te masine jednostavno zbog svog nacina funkcionisanja imaju zvuk kakav imaju... stavljanjem raznih rezonantnih auspuha moguce je dobiti reskiji i glasniji zvuk... A dublji poput 4t msina je jednostavno nemoguce dobiti.

POzdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Potrebno je takodje da taj auspuh na 2t masini ima odredjeni podpritisak, odnosno mislim da ne mozes staviti tek bilo sta, proveri kod nekog majstora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

e ovako prijatelji moji: danas sam imao slobodnog vremena,i hladnu garazu(hladan *Lav* takodje) i malo proucio moju 2taktnu masinu...skinuo sam onaj zadnji lonac(valjda se tako zove amerikanci ga zovu slip on) i upalio motor,posto moja cagiva vec imala neki duboki zvuk ,sad je on postao glasniji(mnogo) a i motor je dobio na snazi bez auspuha,i ja sam do malopre mislio ko sto kaze Biker Q da nece moci da radi lepo i da ce da gubi kompresiju snagu itd...bas sam bio iznenadjen kad sam video da bolje ide... snimio sam na mobu taj zvuk,ali je drugaciji nego uzivo,ako bude bilo zainteresovanih mogu i da okacim ovde....samo msm da ne bi bilo pametno da se ovako izlazi po gradu,mislice ljudi da je Vlentino Rossi stigo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

Naravno da je bucniji, to je samo prigusivac :zvizduk:

 

prilicno sam zadovoljan novim zvukom,a i dodatnom snagom :) razmisljam da sklepam neki svoj auspuh za njega(naravno da grmi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Lično mislim da je dodatna snaga proizvod placebo efekta :) Motor se bez topa jače čuje pa ti se čini da ima više snage... To što si skinuo nije "radni" deo auspuha na tvojoj mašini, već samo prigušivač zvuka. Cagiva iz tvog potpisa (ako se o njoj radi) ima fabrički rezonantni auspuh - izduvna grana od samog cilindra sa svojom ekspanzionom komorom sa tačno proračunatim konusom i protivkonusom tako da daje maksimum rezonance na između 10000-10500 o/min... Sve posle protivkonusa u principu ne utiče na performanse (ovde se ipak ograđujem, jer je moguće da taj top što si skunuo ima manji promer unutrašnje cevi i time i svojevrsno prigušenje snage). U svakom slučaju, suština je da promenom topa stvarno možeš dobiti drugačiju boju zvuka bez bilo kakvog realnog uticaja ne performanse, s tom razlikom što čuveno drrrrrrrn-drn-drn-drn ne možeš izbeći :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

da te samo odmah razocaram u startu sa tim sto kazes da si skinuo zadnji lonac i dobio u znazi i zvuku.......jesi u zvuku dernjavu samo..pa samim time si stekao utisak (sugestivno) da je veca snaga u pitanju.....sto nisi u pravu.......lako je moguce da je samo motor prodisao kako treba ustvari da radi kako treba jer ti je sve vreme bio verovatno zapusen zadnji izduv ,,,,ili izduvni kanal od ulja iz mesavine sto je najcesci slucaj bez obzira na kvalitetu ulja jbg...talozi se godinama i stvara cep...,jer ....da si imalo cesljao po literaturi,,,,,,a i na forumu je to lepo opisano i objasnjeno kod cvajtaka'' je srce izduv i lako ce se uskoro desiti da ces sje''ati klip to jes'' da ce izgoreti jer nema dovoljno podmazivanje ustavri......imace preveliko ispiranje'' cilindra.....govorim majstorskim jezikom nadam se da si shvatio poentu.........savet

 

vrati lepo lonac kako je 100 inzinjera projektovalo za taj model ako zelis da se pouzdano za cvajom'' vozis........NARAVNO ovo je savet samo iz dugogodisnjeg iskustva nikako ono cuveno SRPSKI........ rekli mi.....cuo sam... ....kazu .......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

da te samo odmah razocaram u startu sa tim sto kazes da si skinuo zadnji lonac i dobio u znazi i zvuku.......jesi u zvuku dernjavu samo..pa samim time si stekao utisak (sugestivno) da je veca snaga u pitanju.....sto nisi u pravu.......lako je moguce da je samo motor prodisao kako treba ustvari da radi kako treba jer ti je sve vreme bio verovatno zapusen zadnji izduv ,,,,ili izduvni kanal od ulja iz mesavine sto je najcesci slucaj bez obzira na kvalitetu ulja jbg...talozi se godinama i stvara cep...,jer ....da si imalo cesljao po literaturi,,,,,,a i na forumu je to lepo opisano i objasnjeno kod cvajtaka'' je srce izduv i lako ce se uskoro desiti da ces sje''ati klip to jes'' da ce izgoreti jer nema dovoljno podmazivanje ustavri......imace preveliko ispiranje'' cilindra.....govorim majstorskim jezikom nadam se da si shvatio poentu.........savet

 

vrati lepo lonac kako je 100 inzinjera projektovalo za taj model ako zelis da se pouzdano za cvajom'' vozis........NARAVNO ovo je savet samo iz dugogodisnjeg iskustva nikako ono cuveno SRPSKI........ rekli mi.....cuo sam... ....kazu .......

 

Ma nisam ja to planirao ni da mi stoji bez lonca,nego cisto eksperiment,a i iskoristio sam tu priliku da ga procistim,jeste jace zvucao,ali je i pokazao znatno bolje ubrzanje, inace hvala na informacijama,nisam znao ovo za ispiranje cilindra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

Lično mislim da je dodatna snaga proizvod placebo efekta :) Motor se bez topa jače čuje pa ti se čini da ima više snage... To što si skinuo nije "radni" deo auspuha na tvojoj mašini, već samo prigušivač zvuka. Cagiva iz tvog potpisa (ako se o njoj radi) ima fabrički rezonantni auspuh - izduvna grana od samog cilindra sa svojom ekspanzionom komorom sa tačno proračunatim konusom i protivkonusom tako da daje maksimum rezonance na između 10000-10500 o/min... Sve posle protivkonusa u principu ne utiče na performanse (ovde se ipak ograđujem, jer je moguće da taj top što si skunuo ima manji promer unutrašnje cevi i time i svojevrsno prigušenje snage). U svakom slučaju, suština je da promenom topa stvarno možeš dobiti drugačiju boju zvuka bez bilo kakvog realnog uticaja ne performanse, s tom razlikom što čuveno drrrrrrrn-drn-drn-drn ne možeš izbeći :)

 

hahah bas tako(za drn drn :) ) na njoj mi je sve standardno :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja