Jump to content

Moto Zajednica

Par pitanja o bmw r 850 gs

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Vec neko vreme trazim motor za uglavnom solo voznju (supruga se boji motora), mozda neki dalji put po regionu i u oglasima sam nasao ovo

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1295394/bmw_r_850_gs/

 

Zanimaju me mane ovog motocikla,potrosnja goriva,cena redovnog odrzavanja,kao i to mogu li se montirati tubeles gume na ove felne jer mi je komplikovano menjati unutrasnju gumu pored puta.

Ako neko zna licno vlasnika ili poznaje motor,utoliko bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

da jeste ti je ovaj drugi bolji ...

 

ovaj sto ti gledas je nesto niska cena ...... znam da su jako na ceni zbog malo elektronike pa se shodno tome maltene ne kvari .... kilometrazu ne gledaj jer prelaze i po 500000 sa redovnim servisima ... video licno par primeraka ...

 

r850 pogledaj po stranim sajtovima i videces mu pravu cenu ..... pgotovu u italiji je strasno na ceni / ko bi ga znao zasto ?

 

delova imas koliko ti dusa oce u bilo koje doba dana i noci ima i polovnioh i novih .....

 

pitaj sta te zanima ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ovaj drugi mi je malo jak sto se tice kubikaze, registracije, potrosnje...

Najvise bih voleo da mogu da sednem na motor i obidjem krug oko planete, ali finansijske mogucnosti su takve da ce i neka voznja po regionu da bude putesestvije.Najvise ce biti voznja po gradu, eventualno malo van grada i jednom ili dva puta godisnje do Hrvatske, Bosne, Crne Gore da se obidje rodbina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ovaj drugi mi je malo jak sto se tice kubikaze, registracije, potrosnje...

Najvise bih voleo da mogu da sednem na motor i obidjem krug oko planete, ali finansijske mogucnosti su takve da ce i neka voznja po regionu da bude putesestvije.Najvise ce biti voznja po gradu, eventualno malo van grada i jednom ili dva puta godisnje do Hrvatske, Bosne, Crne Gore da se obidje rodbina

 

 

ovaj drugi manje trosi jer je jaci ..... oko 4,5L na 100km pri 110km/h preko toga trosi 5,5 .... registracija nije velika razilka ... a na kubikazu se vrlo brzo naviknes + ima kofere koji su skupi a dolaze uz motor ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Najvise ce biti voznja po gradu, eventualno malo van grada i jednom ili dva puta godisnje do Hrvatske, Bosne, Crne Gore da se obidje rodbina

Onda si izabrao pogresan motor. Dosta su oni glomazni i teski za grad, to su masine napravljene za putovanja. E sad je na tebi da li ces zbog udobnog putovanja jednom godisnje da se patis po gradu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Najvise ce biti voznja po gradu, eventualno malo van grada i jednom ili dva puta godisnje do Hrvatske, Bosne, Crne Gore da se obidje rodbina

Onda si izabrao pogresan motor. Dosta su oni glomazni i teski za grad, to su masine napravljene za putovanja. E sad je na tebi da li ces zbog udobnog putovanja jednom godisnje da se patis po gradu :)

 

Ja vozao R1150GS po gradu i vozi se kao monterica ... lako upravljiv i okretan .... valjda treba covek da se navikne ... kao i panuri na RT-a ....

 

za grad je apenac zakon ! ...

 

bolje da prijatelj kupi Afriku a Aco :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ljudi, nemojte se svadjati, nema potrebe. Jos nisam nacisto da cu pazariti ove sezone, ne bih da se zalecem dok ne budem siguran da sam nasao ono sto mi odgovara. Da kupujem i prodajem svaki cas motor, niti hocu niti mogu.Razmislicu i o ovom od 1100 kubika ali opet nisam siguran.Ima li neko na forumu da vozi taj motor da moze iskreno da mikaze,da ne bude da ciga hvali svog konja,nesto vise o tom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

doji na neki moto skup i mocices da probas neki od tih motora sigurno ... taj r850 malo teze nema ih bas puno ...

 

ali na moto skupu mozes uzivo da pricas sa ljudima koji ih voze pa ces obiti informaciju iz prve ruke ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

bolje da prijatelj kupi Afriku a Aco :)

Kakva te afrika spopala, ja sam je prodao bas zato sto nije za vozikanje, nego za putovanja. Za vozikanje i kraca putovanja do 200-300km je mnogo bolje ovo sto sada vozim.. Najbolje da kupi goldwing-a za grad, on ima i rikverc ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovaj drugi mi je malo jak sto se tice kubikaze, registracije, potrosnje...

 

Postajem sam sebi dosadan, al svaki put kad vidim ovako nešto moram da reagujem ... :moto3:

 

Dakle, registracija za ta dva motora (850 i 1100) je ista , jer oba spadaju u istu kategoriju od 750-1100 kubika ... a u ovom konkretnom slučaju čak je nešto manja za ovaj od 1100 ccm, jer je starije godište ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

ovo ti je bolje:

http://www.moto-berz...gs-oglas-21521/

Da nisam nedavno uzeo ovog mog TDM 900, ovaj bi pazario. Cena je ok , a kvalitet...0takoje.gif

 

nesto mi se cini da je ovaj promenio vlasnika... i da je vlasnik na forumu :)

 

djunta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ovo ti je bolje:

http://www.moto-berz...gs-oglas-21521/

Da nisam nedavno uzeo ovog mog TDM 900, ovaj bi pazario. Cena je ok , a kvalitet...0takoje.gif

 

nesto mi se cini da je ovaj promenio vlasnika... i da je vlasnik na forumu :)

 

djunta ?

 

Da,da, primerak je moj. Gledao sam i crnog pre nekoliko meseci i taj prvi pozitivan utisak me nije napuštao dok ga nisam prešao GS. Neću sad da mnogo pričam ko što umem. Po podacima je težina praznog motora jednaka je težini prazne Afrike, samo što uglavnom BMW navodi podatak, spreman za vožnju, znači sa svim tečnostima uključujući i pun rezervoar. Subjektivni osećaj težine je vrlo sličan ko sa AT, koja mi se sad čini normalnom a prvi put kad sam vozao Afriku u gradu bio sam gola voda. Potrošnja 850 i 1100 su bar po podacima skoro identični, jedino 1100 ima nešto veću krajnju brzinu, ubrzanja isto skoro u dlaku tako da nema razlike između njih osim u prečniku klipa i nešto drugačijem prenosu u zupčanicima menjača. Činjenica je da je motor širi od AT i TA za nekih dvadesetak cm što nije zanemarivo, tako da još uvek se sputavam da prolazim gde je tesno.

 

Crni motor znam, bi je malo stajao i zato ima malu kilometražu, nisam primetio neku anomaliju, a momci iz tog kraja su pozitivni po tuđim iskustvima a lično je i vlasnik 850-setice kumovao mom prelasku baš na ovaj BMW. 850 je rađen za tržišta koja su imala ograničenja za kategorije i otuda ih brojčano ima malo i verovatno su zato u Italiji skuplji nego naokolo. Model je iz 2000., poslednja i ujedno najbolja serija te generacije GS-a. Ako ti cena nije visoka, a mislim da nije, uzimaj. Sad, isključivo za grad možda nije, kao ni za prvi motor. Transalp je ipak univerzalnije namene i nešto pitomiji. Bembara je definitivno orjentisan na duži put sa mogućnošću i po blagom ofu, jeste upravljiv i voza se po krivinama ko ništa, al ipak mislim da će biti potežak po gradskoj gužvi. To su mi prvi utisci. Ako ti je bliže, možeš moj da pogledaš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Hvala na ponudi,mozda i hocu. Moram prvo sam sa sobom da se dogovorim, zatim sa gospodjom iako ne verujem da ce ona ikad sesti na motor, ali zna se ko je gazda u kuci i cija je poslednja1lol.gif i na kraju da se presaberem mogu li u ovom trenutku da priustim sebi to zadovoljstvo jer situacija na poslu nije sjajna i pitanje je hoce li uskoro posla uopste i biti.Zbog svega toga sam trenutno u fazi raspitivanja, a ako procenimo da mozemo u ovom trenutku da priustimo motor, onda cu ti se javiti jer sam na osnovu tvojih tekstova o transalpu sasvim siguran da ces vrlo brzo biti pun korisnih informacija o modelu koji posedujes.Malo mi je cudno samo to da 850 i 1100 kubika jednako trose,a ako je to tacno onda je mozda bolje uzeti vecu kubikazu jer valjda se manje opterecuje i duze traje ako sam dobro ukapirao citajuci forum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nema na čem. Vidi, vožnja sa suprugom na Bembari je pravo zadovoljstvo za suvozača tako da supruga sasvim sigurno neće imati primedbe osim ako apriori nije protiv motora. Ali te moram upozoriti da osim osnovne cene ćeš imati još obaveznih troškova na koje sad ne računaš i ne vidiš. Što se tiče ptrošnje lično ne prihvatam navode da jači motor manje troši. Nije beš tako. Jednostavno zapremina motora mora da povuče određenu kubturu vazduha i adekvatnu joj količinu goriva. Potrošnja može biti manja samo ako su gregati približno iste kubature a osetne razlike u konjaži pa se moment motora gura u niže obrataje što analogno znači da je manji otvor gasa. Danas sam vozao Ford Mondeo od 2 litra i 136 konja, auto ide i na 900 obrtaja a maksimalni moment mu je na 1250 obrtaja. Moj predhdi auto, Ford Fiesta 1.8 koja je duplo manji auto imala je 75 konja i momenat na 1800 obrta i vervatno pri devedesatak kmh, što je na maksimalnom momentu u petoj, bi Mondeo tropio manje. U slučaju dva GS-a, verovatno bi potrošnja bila malo različita al ne verujem da 1100 manje troši. U odnosu na TA, iako skoro duplo jači motor i po kubikaži i snazi, BMW troši osetno više, nemam reper još, al je sigurno preko 7 a Honda 5,4 u istim relacijama i načinu vožnje.

 

Za taj BMW 850 imaš registraciju i nove gume, možda zamenu svih tečnosti a motor pije 4 litre specifičnog ulja koje košta 1.314 Din/l, zatim 2 litre menjačkog što je još 20€, pa oba filtera, ne znam pločice i biće još tu idi mi dođi. Inače je vlasnik prodao forumašu svoj TA i dečko je prezadovoljan tako da u kvalitet motora ne treba da sumnjaš. U korektnost, i više od toga, govori to da me je pozvao i rekao da kupim ovaj moj motor umesto njegovog. To zaista teško da bi neko prevalio preko usana. Ako hoćeš, ja bi išao u do njega da mu pokažem moju makinu, jer je izrazio želju da ga vidi, i da sednemo na večernje piće bar pa ti eto prilike da vidiš oba motora.

 

A to se tiče mog BMW-a, već sam našao manu i to fabrički propust, al nisam još do kraja siguran da sam rešio tako da će sigurno biti nečeg korisnog i zanimljivog samo da krenem da se ozbiljno pazabavim njime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Eh, sremci ko sremci {Djunta } uplasices coveka a nije jos ni kupio motor.Vozim istu masinu {BMW R1100 R} vec dugo i evo ti neke karakteristike mog motora; Potrosnja kod putne brzine prosek oko 120km/ sat je ispod 5 lit. Kad je u pitanju jurnjava onda oko 6 lit. Ovo podrazumeva dobro servisiran motor sto znaci; 1. nastelovani ventili 2. oba filtera zamenjena 3. nastelovano ubrizgavanje i sinhronizacija. 4. svecice odgovarajuce 5. sipano novo odgovarajuce ulje. E sad kako ja to radim. Posto za sezonu uvek provozam izmedju 20 - 25000 km, ovo sve uradim u rano prolece, a zatim svakih 5 -6000km menjam oba filtera i ulje samo u motoru jer ulje u menjacu i kardanu, kao i kociono ulje menjam jednom godisnje { ovo pod obavezno}. Kocione plocice po potrebi { prednje na oko 30000 a zadnje 50-60000km i to samo orginal lukasove. Kais po uputstvu fabrike od 40-50000km,a provera zategnutosti istog ja uradim kod prolecnog servisa. Gume uvek kupujem nove ,proizvedene tekuce godine sa kojima bezbedno predjem oko 18000 km. Ulja koristim ; motor 3,7l castrol polusintetika, menjac SE 80-90 1 lit. castrol ili mobil, kardan SE 75-140 0,25 lit. castrol. Svecice NGK iridijum sa tri pipka. I na kraju kupuj motor STA cekas, a ja ti zelim puno srece jer najbolji motor je ispravan motor.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koja je oznaka tih NGK iridijum svecica sa tri pipka?? Znam da originalne Bosch predvidjene za 1100GS imaju tri pipka, a NGK iridijum koje sam ja kupio imaju samo jedan pipak. NGK deklarise trajnost na 100000km.

 

Inace, meni 1100GS prosecno trosi oko 5 l/100km, evo cak i sad do Bugarske i nazad, sa sva tri puna kofera. Kada nema kofera, prosek je oko 4.5 l/100km.

 

Ne verujem da u potrosnji postoje razlike izmedju 850GS i 1100GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dragane javicu ti oznaku svecica, a i sam znas da potrosnja cesto zavisi kakvo i gde sipamo gorivo. Primera radi, kad vozim po Bosni i tamo kupujem benzin,a predjem 1000-1500km. trosi 10-15 posto manje.Izgleda da motoru prijaju brda ili je bolji benzin. Svecice menjam jednom godisnje bez obzira na predjenu kilometrazu i deklaraciju proizvodjaca i ako su 18 evra komad.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2360 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Bravo Deda! Ko sad nije shvatio,jebem ga!

Savet- Kupuj bilo koji BMW i vozi se! Ode zivot dok se ti namislis! Pozz od starog rokera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Deko, ne plašim čoveka već mu govorim realne činjenice. Kod nas je zabluda da je polovan motor besprekoran, pogotovu ako je u pitanju AT,TA i BMW. I ti Dragan govoirite o potrošnji koja na žalost u beogradskoj gunguli nije moguća. Naravno da tebi mora manje da troši jer čim pipneš gas ode motor jer je ravno a ja čim išaltam u treću moram u drugu i u brdo i tako non stop. Činjenica jeste da GS-ovi troše malo na putu al lakši grad nema šanse ispod 7 ili malko više. Ja sam bio kod Dragana pre neki dan i zaista je iznenađujuće malo trošenje po vijugavim putevima. I naravno da treba uzeti Bembaru. Jel ja to ne vidim BMW smajli? Lalajko, založi se za nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jel ja to ne vidim BMW smajli? Lalajko, založi se za nas.

 

Odavno to postoji!

 

:BMW2:

 

Za ostalo... pa GS se ne kupuje za voznju po gradu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koliko sam isčito, glavno mu je prevoz u gradu. Doduše, ugradu se više ni ne vozi, nego stoji. Joj, evo ga, velik ko motor.:BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

ma sta nije za po gradu. ja sam toliko navikao na gabarit da stalno sviram skuterima dok se probijaju kroz gradsku guzvu :lol: !

proceni svoje finansijske moci i ako su zadovoljavajuce, slobodno uzimaj!

objektivno je veliki potrosac u gradskom rezimu voznje.

ali svi boxeri gutaju (porsche, subaru, vw buba...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja