Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

El moguce da speed 125 trosi manje na punom gasu nego kad se vozi lagano?

Znaci malo pre sam ga testirao,kad ga u 5. odrzavam na 50kmh predje odredjenu rutu(nekih 1.5-2km)sa zatvorenom slavinicom.Opet se vratim na isto mesto(u slucaju da ima nekih nagiba,vetar iz drugog pravca itd),zgazim ga do kraja,znaci svaka brzina do 10K,slavinica sve vreme zatvorena,i predjem oko 50m vise nego kad sam ga odrzavao na 50.A kad ga odrzavam na 60 predjem oko 20m manje nego kad ga odrzavam na 50.Znaci ispada da je najekonomicnija voznja punim gasom???

 

To mi je prosto nemoguce...jedino logicno objasnjenje je da sam se zaleteo pre toga(nabio je oko 90-100),i onda kad je ostao bez goriva malo je duze isao(sila inercije).Ali opet je to nesto malo,u najgorem slucaju je to isto kao i kad ga odrzavam na 50...nije mi jasno,ali je tako...

Ali opet je glupo da se tako tera stalno,steta za motor,toliko je dobar da je greh uterati ga u velike obrtaje :)

Zanimljivo, ja ubacim u 4. kada dodjem do 60km/h, 75-80km/h ubacim u 5. a ide do 100tke (najvise mi je isao 115, ne znam sta mu je sada). Moje misljenje je kada vozis u petoj 50-60km/h da je manja potrosnja, lakse motor radi, cuje se po zvuku. Ako ides brze vise ce i da trosi, meni je to logicno misljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Sipao sam ja 98 jednom, kada na pumpi nije bilo 95 i koliko se secam nije bilo neke specijalne razlike.

Meni motor trosi sigurno ispod 3 litre, a tezak sam na gasu poprilicno. :)

Inace 125 nekako lepse radi, ali ono sto sam ja imao prilike da probam, bolje ide moj motor od jedne 125-ice, prepoznace se vlasnik :P:D

 

Istina, 150 ide bolje, pogotovu ako vozač ima kilo i nešto :nanana:

 

Zavisi ko šta hoce, 125 u odnosu na 150 i razlika od oko 20-25 kg u vozačima, na stranu vozača 125ice dovodi do toga da na usponima 125ica ne može da prati 150ccm. Razlika u potrošnji mislim da je minimalna.

Mada nismo probali, ali da sam ja sa svojom težinom vozio 150 a Vlada 125, mislim da bi bilo izjednačeno.

 

Mislim da više utiče težina vozača nego razlika u kubicima u ovom slučaju.

 

Nadam se da je kolega dobio odgovor na svoje pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Bashan BS125-2

Hvala svima na informacijama!

 

Najvjerovatnije da cu uzeti 150. Mozda malo vise trosi, ali bar nece da se muci po brdima. A cekaju ga usponi, jer zivim na brdu. :)

Olaksavajuca okolnost su mu mojih 72 kg. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala svima na informacijama!

 

Najvjerovatnije da cu uzeti 150. Mozda malo vise trosi, ali bar nece da se muci po brdima. A cekaju ga usponi, jer zivim na brdu. :)

Olaksavajuca okolnost su mu mojih 72 kg. :)

 

Druze ja imam 74kg i moj Speed od 150ccm sa mnom na ledjima ide ko zmaj, isao sam na Divcibare sa njim, peo se i na Bukulju, Avalu i Kosmaj redovno posecujem i mogu ti reci da nema ni najmanjih problema sa brdom. ;)

Mada iskreno mislim da bi te i 125-ica dobro sluzila.

 

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Moja prednja kocnica je skroz cudna, juce sam skidao tocak da stavim malo tovatne masti i sada mi slabo koci, a kocila je super, kad god skidam kocnicu prednju zezne se, paknovi su super kao i disk, cak sam i dva puta menjao ulje da nije slucajno usao vazduh, i sada za nijansu bolje koci, ali nije kao pre neki dan, stvarno ne znam sta joj je a ne kupuju mi se paknovi i disk jer nisu istroseni i ne verujem da su sprzeni paknovi pa da zbog toga nece da koce.

Mozda prednji tocak nije lepo centriran pa disk ne leze lepo i paknovi ga ne hvataju jednako, ko ce ga znati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Moja prednja kocnica je skroz cudna, juce sam skidao tocak da stavim malo tovatne masti i sada mi slabo koci, a kocila je super, kad god skidam kocnicu prednju zezne se, paknovi su super kao i disk, cak sam i dva puta menjao ulje da nije slucajno usao vazduh, i sada za nijansu bolje koci, ali nije kao pre neki dan, stvarno ne znam sta joj je a ne kupuju mi se paknovi i disk jer nisu istroseni i ne verujem da su sprzeni paknovi pa da zbog toga nece da koce.

Mozda prednji tocak nije lepo centriran pa disk ne leze lepo i paknovi ga ne hvataju jednako, ko ce ga znati...

 

A da nisi i disk slucajno namazao sa mascu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

moguce da ti je masan disk a da ni ne primetis golim okom, operi ceo disk i pakne sa benzinom ostavi da se osusi pa vidi.

Ma oprao sve zivo danas, odmastio za svaki slucaj i paknove i disk i isto se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova

e moguce da ti disk onda ne prijanja redovno na povrsinu pakne, skini ti to jos jednom ispusti ulje is rezervoara, izduvaj pregledaj klip jos jednom i sve vrati, i pumpaj minut dva u mestu pa vidi sta se desava .. :) Neznam sta bi moglo biti drugo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Jel menjao neko skoro paknove za prednju kocnicu, cena broj tel? Prosle sam lepio i cas otisli, fabricki su mi trajali dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Jel menjao neko skoro paknove za prednju kocnicu, cena broj tel? Prosle sam lepio i cas otisli, fabricki su mi trajali dosta

Pogledaj ovde: http://www.moto-berza.com/adresar/sprint-ovlasceni-diler/beograd/millennium-motors/

Kada sam ja poslednji put kupovao kostali su 600din, u MASSU! Ovde ne znam kolika je cena... Nazovi, pa pitaj! :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

HITNO kupujem spoljnu gumu za speeda,moze njegova originalna(ako je neko menjao),ili neka bilo kakva samo da je ispravna,nisam sad pri parama da kupujem novu,a sinoc mi je ekser rascepao ovu sa strane i ne moze da se zakrpi,a unutrasnju necu da vracam,probacu da napraivm tubeles,pa mi treba samo spoljna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

I meni treba nova zadnja guma a da po mogucstvu nije kineska,prosle godine sam stavio polovnu metzelerku i sada je crkla iako ima dobru saru unutra je trula i busi mi unutrasnju gumu <_< sto ce reci novo je ipak novo...ako neko ima neku adresu neka okaci pa da jurim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

evo da se i ja prikljucim.odavno nisam imao problem pa se nisam trazio pomoc.al danas imam :(

odem do drugara u kotez,zadrzao se 2 sata. krenem kuci stavim kljuc u bravu,dam kontakt,ugasim stop i taman da ga upalim zvoni mi telefon.javim se i mahinalno ga ugasim (okrenem kljuc) kad sam zavrsio razgovor opet okrenem kljuc ali sad nema kontakta.:zbunjen:

prvo sam mislio da je akumulator,al nije sve lepo povezano ( kupio sam novi pre 7 dana ). proverim kleme,ma sve na svom mestu.

okrenuo kljuc jos par puta a on nista.srecom poneo sam kljuc sa daljinskim paljenjem. stisnem dugme na kljucu i upali se..

dodjem kuci i opet probam sa kljucem i naravno nista.nema kontakta.

sta da radim? jel neko imao slicnih problema??<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

evo da se i ja prikljucim.odavno nisam imao problem pa se nisam trazio pomoc.al danas imam :(

odem do drugara u kotez,zadrzao se 2 sata. krenem kuci stavim kljuc u bravu,dam kontakt,ugasim stop i taman da ga upalim zvoni mi telefon.javim se i mahinalno ga ugasim (okrenem kljuc) kad sam zavrsio razgovor opet okrenem kljuc ali sad nema kontakta.:zbunjen:

prvo sam mislio da je akumulator,al nije sve lepo povezano ( kupio sam novi pre 7 dana ). proverim kleme,ma sve na svom mestu.

okrenuo kljuc jos par puta a on nista.srecom poneo sam kljuc sa daljinskim paljenjem. stisnem dugme na kljucu i upali se..

dodjem kuci i opet probam sa kljucem i naravno nista.nema kontakta.

sta da radim? jel neko imao slicnih problema??<_<

 

ja bih prvo pogledao osigurače, moguće da je crkao. Ja znam za jedan, nalazi se ispod sedišta, odmah iza rezervora, stakleni, veći. Miriše mi da je on problem. Ako nije on, onda bih čacnuo oko stop tastera i kontakt brave, moguće da je tu neki kontakt problem.

Za neku sledeću pretpostavku bi ti trebalo neko električarasko iskustvo, tipa da premeriš da li ti dolazi struja do stop tastera i da li odradjuje svoj posao stop taster. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

I meni treba nova zadnja guma a da po mogucstvu nije kineska,prosle godine sam stavio polovnu metzelerku i sada je crkla iako ima dobru saru unutra je trula i busi mi unutrasnju gumu <_< sto ce reci novo je ipak novo...ako neko ima neku adresu neka okaci pa da jurim...

 

Ja sam resio problem,bar na kratko,od vulkanizera nema vajde,njih troje mi je reklo da mogu samo da bacim gumu,ja dodjem kuci,unutrasnju isecem i uzmem jedno parce,namazem sintelanom,zalepim,prepravim je u tubeles,posto ne moze da se stavi ventil od auta i od drugih motora jer je rupa mala uzmem ovaj od unutrasnje i odsecem ga,namazem lepkom,stavim jos jedno parce gume,sa druge strane pritegnem kolko mogu jako onom maticom,i ne pusta nista,provozao ga malo pre,i sve ok,sad mi je kivi na tubeles :D

 

Ali moram da kupim novu gumu,kod ove je ispupcenje na tom mestu gde je bila rasecena,a i po vrlo malo ispusta(kad stavim u vodu na svake 2-3sec izadje po jedan sitan mehuric),ali tu novu samo treba da montiram,unutrasnju necu vise da kupujem,i kad se sledeci put desi tako nesto normalno mogu da odem kod vulkanizera,on samo izvadi ekser,nabije cep i to je to,ne mora cak ni tocak da se skida,a ne ovo ceo dan nisam usao u kucu,ceo dan obilazim vulkanizere,skidam,namestam tocak,pa sam posle i sam krpio itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Bashan BS125-2

Hvala svima na informacijama!

 

Najvjerovatnije da cu uzeti 150. Mozda malo vise trosi, ali bar nece da se muci po brdima. A cekaju ga usponi, jer zivim na brdu. :)

Olaksavajuca okolnost su mu mojih 72 kg. :)

 

Druze ja imam 74kg i moj Speed od 150ccm sa mnom na ledjima ide ko zmaj, isao sam na Divcibare sa njim, peo se i na Bukulju, Avalu i Kosmaj redovno posecujem i mogu ti reci da nema ni najmanjih problema sa brdom. ;)

Mada iskreno mislim da bi te i 125-ica dobro sluzila.

 

Pozdrav ;)

 

Ma, znam kako se penje. 150-ku sam vozio na obuci :)

Ali, opet kontam da mi je bolje da je malo jaci, u slucaju kad vozim jos nekoga ("i danas su mi sudjene zene debele :D").

 

Koliko tvoj trosi (i kako vozis; stedis li ga, ili ga przis)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Kako si prepravio,el si uradio kao ja,od ventila od unutrasnje,ili si prepravio felnu,pa stavio ventil od auta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Koliko tvoj trosi (i kako vozis; stedis li ga, ili ga przis)?

hah ne stedi ga, bar ga nije stedeo na kratko kad smo se videli, nego zavrnuo gascinu ko da nije normalan :moto3:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja