Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Hvala Misko na brzom odgovoru :) Elem, mene ima 65 kg :D , tako da nije bas do toga, drug kaze da mozda (ako je to moguce i on nagadja) proklizava kvacilo ?

 

Ako ti je sve ispravno: gorivo, dovod goriva, filteri, svecica, elektronike, ler gas... Speed bi trebao da kod naglog dodavanja gasa "proguta knedlu" ali se ne izgasi. Ako se malo pojaca ler (1400->1500), onda bi ta "knedla" trebala da bude manja i kraca". U pitanju je "prost" karburator i konstruktivna mera karburatora za stednju goriva. Mnogi skuteri 50cm imaju konstruktivno slozenije karbiratore i bez problema primalju naglo dodat gas i katapultiraju se na semaforu! To je tako (manje vise na svim manjim i jeftinijim motorciklima) i Speed zbog toga nije inferioran.

 

Ako je u motoru AUTO a ne MOTO ulje, lamela obavezno proklizava i ne radi dobro. Hoce da prokliza i ako nije sajla dobro nastelovana ili ako je pojedena lamela!

 

Koliko ja znam - Speed ne moze na zadnjaka! I ako ga dignes, par puta... razvalio si ga!... i masnu, i menjac i ram!

 

Speed je "fensi - sminkerski" motoric, da se sa njime lagano provozas sa suvozacicom, da vidis sve a i da drugi vide vas, a bogami i cuju!

 

Dodao bih i ovo (Off teme):

 

Nikako "brze od zivota"! - u slucaju Speed-a to je 60tak Km/h, eventualno jos +10km/h, ali na kratko. Ako pogledas na Speed kilometar satiu - od 80km/h pocinje CRVENO!

 

Speed je motoric koji za velike brzine nema:

- kocnice,

- ogibljenje, prednje i zadnje,

- gume (plastika i balansiranje),

- ciklistiku (pokusaj da ga vozis bez ruku),

- agregat.

 

U Cacku i najblizoj okolini je od pocetka 2011. vec poginulo nekoliko motrciklista i vise tesko povredjenih! Sta je razlog ovome:

- Prvi put ove godine moze za ispod 1.500eu da se kupi motorcikl od 650cm++,

- To su sve stari poluispravni "lomovi",

- Znas kako treba da izgleda i da bude nastelovan motor za 200 iz mesta!!! To bre kosta, min 500eu, pred prvo prolecno paljenje, a ko ima te pare?.

- Auto skole su "truba", bre niko da ti kaze kako se pravilno na motorciklu koci, kako se prolaze krivine, kako se ponasati u zeznutim situacijama na putu (rupe, pesak. mokar asfalt...)

 

Da bi "nadimo 250", bre mora da si proso: Tomos Poni Expresa, pa Tomos automatika, pa Apenca, pa skuter 50Cm, pa Kineza 125Cm... a ne mnogima je PRVI motorcikli ni manje ni vise nego 1000darka! I naravno, eto njega veoma brzo na "banderi" sa color slikom. Jos ako zavrsi na banderi - to je bolja solucija po njega i porodicu, nego da ostatak zivota provede u kolicima kao biljka.

 

Moj moto je niskobudzetni motorciklizam:

- novi Kinez, 100.000 din

- jeftinija dzet kaciga i rukavice, 5.000din

- isto sve za suvozacicu, 5.000din

- satrosko krilo na pijacu 300din

- rancic u kinezani - 500din (unutra flasa vode, nesto da se gricne itd...)

- 3 litra goriva, 400din

- brzinom od max 60-70km, sa suvozacicom, izadjem 15-20km van grada.

- ostalo je sve jeasno, ne moram da detaljisem... :)

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ne bih se slozio sam ovim prvim delom. Moze speed 150ica i 100 km/h da se vozi, s obzirom da je max na njemu 110 km/h. Crveno pocinje na 100, ako ne na 110. Kocnice su mu sasvim zadovoljavajuce za njegovu tezinu i brzinu. Ciklistika mu je ok. Vozio MNOGO puta bez ruku, ponekad vuce malo u stranu, ali daleko ne uvek. Agregat mu je odlican, niko dosad nije otvarao i nije se zalio. To je kopija stare hodne CG 125 i drugih slicnih modela. Izdrzljiva vazdusara. Ogibljenje bi moglo da bude malo tvrdje, ali za njegove brzine i ovo je ok.

Nekako mislim da sam vise u pravu jer si ti pregurao 8.500 km, a meni ce sad 24.000 km na satu.

Sto se tice ovog drugog dela, u potpunosti se slazem da ima previse budala, ali nece oni dugo i ako budu imali srece, ubice samo sebe, a ne jos i nekog neduznog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Prvi i jedini vlasnik :) Od kvarova imam puknuti blok (jedini u Srbiji koji znam- nemam pojma zasto se to desilo-neki kamen ili nesto ili pranje dok je bio vruc). Lezajevi u zadnjem tocku (ne moze se bas kao kvar gledati), puknuta km sat sajla. To je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Keeway Speed 150

I ja se slazem sa Swa u vezi brzine speed-a.

Moj je presao oko 34000km bez kvarova.

Svaki dan idem sa njim na posao 35km u jednom pravcu i vecim delom puta vozim 80-90km/h bez ikakvih problema.

 

Da li neko zna gde kupiti unutrasnju gumu za speed-a?

Kupio sam u GP autu zadnju gumu tigar za 1300din ali promenio bih i unutrasnju posto sam je vec dva puta krpio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Nisam resio :) Curka po malo, sem estetskih promena, ne smeta u principu :) Ne isplati mi se otvarati masinu i zavarivati. Dolijem malo ulja na 1000-1500 km, a na 3000 svakako menjam.

Svaka cast za 34.000. Od forumaskih speedova, tvoj je najvise presao koliko znam.

Ovde bi trebalo da ima http://www.internet-prodaja-guma.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako ti je sve ispravno: gorivo, dovod goriva, filteri, svecica, elektronike, ler gas... Speed bi trebao da kod naglog dodavanja gasa "proguta knedlu" ali se ne izgasi. Ako se malo pojaca ler (1400->1500), onda bi ta "knedla" trebala da bude manja i kraca". U pitanju je "prost" karburator i konstruktivna mera karburatora za stednju goriva.

 

Nemo' se uvrediš, ali ovo oko "normalne" knedle zbog "prostog" karburatora nema veze s vezom... Na Speed (kao i na sve ostale kineze sa jednocilindričnim kopijama Hondinog CG125/150 agregata) ide PZ27 kineski karburator koji je kopija Keihin 27mm karburatora koji je u neko davno doba i išao na te Honde... Sam karburator je "slide" tipa - venturi je definisan uglom zakošenja i podignutošću klipića, količina goriva u raznim režimima uslovljena je izborom dizni kao i glavne igle (zakošenje igle, nivo uronjenosti igle u diznu itd...).

 

Mnogi skuteri 50cm imaju konstruktivno slozenije karbiratore i bez problema primalju naglo dodat gas i katapultiraju se na semaforu!

 

Pazi, SVI 50ccm skuteri koji mogu ozbiljno da potegnu na semforu su isključivo cvaje (dvotaktni) (bez obzira da li je unutra 50ccm cilindar ili je stavljen 70ccm kit) i SVI oni imaju karburator potpuno istog "slide" tipa kao i ovaj na Speed-u. U konstruktivnom smislu razlikuju se otprilike u tome da li imaju dovod za dvotaktno ulje i da li imaju električni ili ručni sauh i to je to... Neki imaju Mikuni original ili kopiju od 16mm, neki imaju Dellorto od 12-17mm, neki imaju Weber od 12-15 mm, ako su tunirani onda već najverovatnije imaju neki Dellorto ili Mikuni (ili kopiju) od 19-21mm itd... Ako takav skuja može da potegne sa semafora bez knedle pa može i Speed :)

 

Inače, karb na Speed-u uz odgovarajuće dizne i odgovarajući filter vazduha može bez ikakvih problema da se podesi da nema trokiranja ili gušenja ni u jednom režimu rada niti knedlu pri naglom dodavanju gasa itd... Kome je do samostalnog igranja sa karbom - dizne su M5, idealnu glavnu treba tražiti u rasponu od 105-130 - normalno uz adekvatan protočniji filter za vazduh ili u raposnu od 90-100 uz njegov fabrički airbox, pilot dizna je od 40-62 - zavisi da li je 125ccm ili 150ccm i šta su Kinezi u trenutku proizvodnje imali na stanju :)

 

Ako se malo pojaca ler (1400->1500),

Fabrički propisan broj obrtaja na leru za agregat 162FMJ/156FMI je 1500 o/min...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ne bih se slozio sam ovim prvim delom. Moze speed 150ica i 100 km/h da se vozi, s obzirom da je max na njemu 110 km/h. Crveno pocinje na 100, ako ne na 110. Kocnice su mu sasvim zadovoljavajuce za njegovu tezinu i brzinu. Ciklistika mu je ok. Vozio MNOGO puta bez ruku, ponekad vuce malo u stranu, ali daleko ne uvek. Agregat mu je odlican, niko dosad nije otvarao i nije se zalio. To je kopija stare hodne CG 125 i drugih slicnih modela. Izdrzljiva vazdusara. Ogibljenje bi moglo da bude malo tvrdje, ali za njegove brzine i ovo je ok.

Nekako mislim da sam vise u pravu jer si ti pregurao 8.500 km, a meni ce sad 24.000 km na satu.

Sto se tice ovog drugog dela, u potpunosti se slazem da ima previse budala, ali nece oni dugo i ako budu imali srece, ubice samo sebe, a ne jos i nekog neduznog.

Moj speed 125 moze da ide 100km/h, brze ne moze. Kocnice su onako, jednom se zamalo nisam zalepio za kamion koji je malo ostrije zakocio iako sam ja drzao rastojanje, proklizali su mi tockovi ali je nekako stao. Sto se tice voznje bez ruku jedino moze do 60km/h, kada idem brze seta guvernala levo desno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Evo kako ide moj Speed 125 sa mojih 65 kg:

 

 

Što se mene tiče kočnice su odlične.Problem je isuviše mekano vešanje i veoma plastične fabričke gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Po meni su takodje loše strane meko prednje vešanje, mada ako se pogleda motor sa boka, vidi se da su vile pod malo većim uglom u odnosu na druge motore, pa je možda i to uzrok, tj sama konstrukcija mootcikla.

Druga stvar su gume koje su tragične za vlažan kolovoz. :(

 

Kočnice su mi ok, jedino me smara što mi zadnja dobija vazduh, pa se spremam da joj promenim gumice. Ako je neko imao sličan problem neka pomogne!

 

Što se tiče upravljivosti, ja se žalim na 80 km/h i više sa svojih 90kg i imam vizir. Imam osećaj da nemam istu kontrolu preko 80km/h i npr 60km/h. Mogu da ga vozim bez ruku do oko 50 km/h, jer preko toga guvernal počinje da šeta levo desno.

 

Sve u svemu kada se sabere, ja zadovoljan!

 

Mislim da je ovo rekord ... 34 000 km!!! Ja ne znam nikog sa Speedom da je tolko prešao, čak ne znam nikog ni sa bilo kojim kinezom da je toliko prešao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa to sto ekozelj kaze. Nije do kocnica nego do guma. Ja sam ga bez ruku terao i 80 km/h. Zaletim se i pustim i prodjem stotinak metara bez ruku bez problema. Malo ako skrene, nagnem se na drugu stranu. Nije kao R, ali moguce je voziti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Kočnice su mi ok, jedino me smara što mi zadnja dobija vazduh, pa se spremam da joj promenim gumice. Ako je neko imao sličan problem neka pomogne!

 

 

Imao sam slican problem - samo na prednjoj.

 

Nije bio u pitanju ni vazduh ni gumice, vec je kociono ulje pocrnelo i pretvorilo se u blato. Ja sam to reseo tako sto sam sve batalio - oprao i ponovo sklopio (veliki i tipav posao). Medjutim, prostije bi bilo (kad sam sagledao problem) da sam samo odvio vijak za ispustanje vazduha, natakao crevce na njega pa u staklenu teglu, a odozgo u posudu dolivao novo sveze DOT 4 ulje, drukao i tako isprao sistem.

 

Probaj nesto slicno pre nego sto se bacis na posao rasklapanja, i potraznje za delovima (gumicama)... jer meni rekose da nema gumica posebno, vec samo sklop: posuda + klipcic + rucica... puno Eu!

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Zdravo Momci,

 

Ostaje mi jedino da vam odam priznanje:

 

- za 34.000Km na Keeway Speedu i to bez kvara,

- za 110km/h,

- za voznju bez ruku,

- za odlicno poznavanje konstrukcije i rada kineskih karburatora,

- za briljantno poznavanje tehnickih karakteristika Speed masine,

- za rodoslov kako je i od cega proistekao Speed i njegova masina, itd...

 

Meni je slabo sta od ovoga polazilo za rukom - i zato sam Speed-a poslao u istoriju mog motorciklizma.

 

Steta sto ovako sjajan motoric i trgovacki brend nije kod nas ozbiljnije i duze zaziveo sa boljom prodajnom i servisnom mrezom... Slicno je i sa ZongShen motorima, koji su takodje jako dobri, a doziveli slicnu sudbinu (pokusaj prodora na trziste a posle lagano gasenje).

 

Ovde u Cacku monopol drzi robna marka "SPRINT" sa svojim 50cm skuterima i ponekim motorciklom. U Merkatoru ih prodaju po neverovato (niskim) cenama, + stalno neke akcije popusta i to sve po 15...20%, + beskamatni dinarski kredit na 12 meseci! i ovim su zatvorili svaku drugu konkurentsku ponudu, a servisna podrska tanka...

 

Srecna voznja i veliki Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

Cini mi se da mi kvacilo visoko hvata. Mislim i ranije je bili visoko al sad je bas visoko.

 

Motor je presao 3.400 km pa mi je cudno da je lamela otisla. Sajla kvacila je vidim vec zatezna kod prvog vlasnika pa ne znam da li da je menjam ili da probam jos da zategenem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Motocikl: sokocalo

Ma nije lamela. Zategni jos sajlu. Treba finog podesavanja kod ona dva srafa dole...

 

 

Nisam to nikad radio pa ako moze malo pojasnjenje oko finog podesavanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa imas dole 2 srafa. Jednim podesavas zategnutost sajle, a drugi stegne sve to. Odsrafis taj sto to drzi, pa zategnes sajlu drugim srafom, pa zategnes opet taj prvi. Videces, jako je jednostavno, ja sam lose objasnio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Dorćol (BGD)
  • Motocikl: Keeway Speed 150 (Black)

Pa imas dole 2 srafa. Jednim podesavas zategnutost sajle, a drugi stegne sve to. Odsrafis taj sto to drzi, pa zategnes sajlu drugim srafom, pa zategnes opet taj prvi. Videces, jako je jednostavno, ja sam lose objasnio...

 

Jok bre ... sajla kvačila se fino podešava na zavrtnju kod ručke kvačila ... skloni se ona gumena zaštita, ispod nje ima jedan okrugao navrtanj, odvijanjem/zavijanjem navrtke zateže se i opušta sajla kvačila .... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

I ja se slazem sa Swa u vezi brzine speed-a.

Moj je presao oko 34000km bez kvarova.

Svaki dan idem sa njim na posao 35km u jednom pravcu i vecim delom puta vozim 80-90km/h bez ikakvih problema.

 

Da li neko zna gde kupiti unutrasnju gumu za speed-a?

Kupio sam u GP autu zadnju gumu tigar za 1300din ali promenio bih i unutrasnju posto sam je vec dva puta krpio.

Fico vidim da smo iz istog kraja,kako ti se ponasa motor sa tom tigar gumom?Malopre sam se vratio iz BG,kad sam odlazio pocela je da pada kisa i tukla me sve do povratka kuci.Sto sam pokisao nije mi zao ali voznja po kisi sa ovim kineskim gumama je prilicno samoubilacka,jednostavno motor ne ide po asfaltu samo se izmice i kliza,na semaforima obavezan drift a krivine stegni zube i pomoli se Bogu.Ta guma koju si ti kupio je prilicno jeftina obzirom na neke druge koje sam gledao i zanima me vredi li je kupovati,mada sam siguran da je bolja od ovih koje su fabricke koje klizaju i na suvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Nisam jos zamenio zadnju,jos jurim unutrasnju gumu.Narucicu verovatno ovu,pa javljam kako se ponasa zadnja guma.

 

Za prednju sve preporuke za ovu gumu,mnogo je bolja nego fabricka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja