Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Pozz ljudi...Ovako,dosta sam se zainteresovao za keeway speed 125,pa me zanima kakav je kvalitet,max brzina sa onim fabrickim zupcanicima i sve to,potrosnja i najvise me zanima koja mu je trenutna cena?? :D Pozz jos jednom svima.... :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Pozz ljudi...Ovako,dosta sam se zainteresovao za keeway speed 125,pa me zanima kakav je kvalitet,max brzina sa onim fabrickim zupcanicima i sve to,potrosnja i najvise me zanima koja mu je trenutna cena?? :D Pozz jos jednom svima.... :))

 

 

Pretresi temu od početka i naćićeš odgovore na skoro sva pitanja vezana za keeway speed... :takoje:

Kvalitet je sigurno na najvišem nivou u odnosu na cenu novog motora...a trenutna cena...najbolje da pozoveš prodavnice, ili da pretreseš oglase, ako tražiš polovni speed.

 

Svakako odličan motorić!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Po meni najkvalitetniji motor od svih kineza. Ne znam da li ima novih u prodavnici i koje godiste, ali sam video da moze da se nadje polovan sa veoma malom kilometrazom. Bio je u oglasima i jedan sa 0 kilometara, covek je za njega trazio 1050eura. Ako si resio da ga pazaris nemoj da se zaleces, stavi to prvo ovde da ga prokomentarisemo. Mozda bi bilo dobro da sacekas i sajam. Ali kako god da odlucis, nov ili polovan, nema greske. Za te pare motor je bonbona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Ja sam svoj prodao za 800e sa 3600km,tako da uvek se pojavi dobra prilika u oglasima samo nemoj zuriti,budi strpljiv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

Ma znam da ima i dobrih za manje pare....ali ja bi ipak da mu prvi skinem najlon sa sedista..Tako da me zanima koliko kosta nov?? :D Hvala svima... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

nesto nisam u toku oko te prve pomoci...jel i mi moramo da imamo isti paket kao i za kola :stabre:

 

Ljudi (ne samo darezzy one, već i ostali), malo upotrebite pretraživanje. Nemojte da pitamo ista pitanja po stoti put i to u pogrešnoj temi. Hvala na razumevanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Akumulatori se najbolje pune na maloj amperazi. Ako imas regulator na punjacu stavi ga na 2 ampera a ako nema stelovanje uglavnom u pocetku povuce malo vise oko 5-6, pa posle sam spusti na 2A.

 

Nas fabricki acc je 9 Ah, znaci ako je skroz prazan a puni 2A treba ti 4,5 sata. Ako hoces samo da ga dopunis ukljuci ga pola sata-sat i ne treba ti vise, koliko da prodje struja kroz njega. To mu je dovoljno da ga probudi i razmrda i posle pali motor slobodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Može li neko ko ima Speed 150 da mi kaže na koliko obrtaja mu se maksimalno vrti mašina? Ide li preko 9000 o/min?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Zavisi kolika ti je dizna na karburatoru i da li si navikao da ga cesto izvlacis do maximuma. Na mom motoru je sve fabricki i uz normalnu voznju nisam uspeo da ga poteram preko 95 na ravnom, dok vidim da su neki uspeli(verovatno sa vecom diznom) da ga voze i 130:

 

Na zalost ne radi mu sat, pa se ne vidi sa koliko je obrtaja uspeo da izvuce ovih 130km/h.

 

Ovaj motor je predvidjen da malo trosi i dugo traje, nije ti za neko izivljavanje i teranje u crveno. Mislim da sa fabrickom diznom i ne moze da postigne vise od 9000, najvise 10000 obrtaja. Takodje mislim da sto se obrtaja tice nema velike razlike izmedju 125ccm i 150ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Zahvaljujem... Nemam Speed 150, ali imam kineski kruzer Jinlun 150-5 koji ima isti agregat (162FMJ, kopija Honde CG125) i kod koga izgleda postoji blokada na CDI-ju na 8-8500 o/min (sve mi na to miriše)... Nije mi to bitno za normalnu vožnju ali pravi problem kod preticanja, kad mi upravo treba da ga razvrtim bar do 9500 o/min... Kako sam već koristio razne delove sa Speed-a na mom motoru, probao bih i CDI od Speed-a ako taj daje urednu varnicu i preko 9000 o/min...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Terao ja moj 125 i na 10.000 obrtaja na autoputu, ali samo na kratko, nisam hteo da se izivljavam. Ali odgovorno tvrdim da po satu moze toliko da vrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Jel neko mozda stavljao H4 u nas far? Ja sve nesto razmislis da uzmem H4 koja ima grlo kao balonka (da ne moram instalaciju da menjam) ali ne znam da li ce plastika (ogledalo) izdrzati vecu toplotu, tj. da se nece istopiti/matirati... A, sta mislite?

 

Samo da ne bude "Ti kupi, probaj, pa javi dal se istopilo" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja baš pričao sa drugarom oko ubacivanja H4. Nas dvojica smo konstatovali da bi verovano istopio plastično staklo fara :jee: :jee:

Mada smo već počeli da razmišljamo o ubacivanju xenona H4. :moto3: On bi verovatno bio ok što se tiče topolote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ne verujem da moze bas da postigne temperaturu da topi plastiku, ali moze od jakog svetla/temperature da izmatira valjda to "ogledalo". Bila je neka tema na forumu (naravno ne mogu da je nadjem posle preseljenja na novi forum) gde je neki lik zeznuo na kawasakiju tako. Mada ako istopi/izmatira, moze da se kupi na pijaci od traktora i da se isece i stavi, i trebalo bi da bude ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav drugari od jos jednog spidadzije1zdravo.gif

 

Na zalost, imao sam pad sa motorom negde pred kraj sezone i desni stap na prednjoj viljusci nije za upotrebu i mora da se promeni da bi motor bio u voznom stanju..

 

Interesuje me da li se moze kupiti samo jedan stap ili mora cela viljuska i koliko bi me to odprilike kostalo? Eventualno neka jeftinija alternativa?

 

Peki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Jos nisam cuo da neko prodaje polovne delove od Speeda, to je relativno nov motor kod nas pa ih nema rashodovanih. Moj ti je savet da vidis sa dobavljacem i kupis celu viljusku novu, ne verujem da bi bila neka velika cena a ipak je original najbolje resenje. Alternative odbaci.

 

Pozdrav i dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Koliko traze?!? :staa2: Malo je glupo poredjenje ali moj prijatelj je dao 400e za skoro nove stapove za R keca... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Traze ti 500eura za jedan stap, ne mogu da verujem?! Pa ceo nov motor kosta 1000e. Ne znam sta da ti kazem. Koliko ti je ostecen taj stap, moze li da se ispravi ili da se napravi nov, ne znam, mozda da se uzme od nekog slicnog modela? Slikaj to i postavi pitanje u garazi, tamo dolazi mnogo vise majstora nego ovde u kineski forum, sigurno ce neko da ima kakav pametan savet.

 

Video sam u Halo oglasima da covek prodaje havarisanog Speeda za 300e, e sad pitanje je koliko je i sta osteceno, znam da nije mnogo presao, mozda bi se isplatilo uzeti ga za delove. Ti skini sta ti treba, ostalo prodaj.

 

A da ti nisu trazili 5.500din, pa ti lose cuo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Nadam se da si napisao jednu nulu previse, jer ako ti traze toliko za jedan stap.... Lepo pogledaj ovaj fajl koji sam stavio. To su cene (ne znam da li maloprodajne ili veleprodajne) u glavnom evropskom skladistu u Budimpesti. Koliko vidim, to je 19000 forinti tj. 70 eura.

 

http://www.speedyshare.com/files/27321829/Copy_of_Speed125_150CC_CATALOG_2007.xls

 

Valjda treba i sifra neka: ruxupaposepa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ju dobro je. Mislim znam da su bezobrazni, ali da su bas toliko bezobrazni da traze 500 eura :jee: Ipak je ok cena.

Koji servis si zvao? Mass u Bg-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Zvao sam prvo onaj za koji pise da je glavni a cura rece onin ne zive ovde1zvizduk.gif, potom 988 i oni me uputise na neki broj koji kad sam pozvao ispade tacan.. Lik koji radi tamo mi je dao i e-mail ali ne znam da li je umesno da je okacim ovde a ako nije uradicu to..

 

E kad smo kod delova vec, da li bi pasovao taj stap sa Sprinta Track 125 jer mi deluje skoro isto ko Kivi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja