Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 340 postova

Ne skidas ta dva srafa(oni su ti od rezervoara)vec skidas tu bocnu plastiku(sa druge strane iza te takve plastike ti je akumulator) :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Nisam nesto mnogo zagledao filter za vazduh jer sam zureo kuci, skidao sam obe maskice sa strana ali ne vidim kako da izvucem filter? Probacu ovih dana da ga malo bolje pogledam, ako skuzim kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ma nije nikakva mudrost. Skines bocnu plastiku i odvrnes 3 srafa. Ali ne ova koja su bliza unutrasnjem krugu (obodu) ili kako vec da kazem, nego ova 3 druga. I izlazi filter. Ne mozes nista da zajebes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

fuel channel - gorivo kanal (to mu dodje provera creva za gorivo ili sta?)

furl filter - furl filter (ovo je filter goriva da se ocisti?)

valve - ventil (stelovanje ventila, ispod rezervoara se nalazi, ali ne znam kako se steluju)

air filter - filter vazduha (to svi znaju sta je)

spark plug - svecica (takodje i ovo je lako menjati)

valve interspace - ventila međuprostoru (sta je ovo, jel ovo stelovanje ventila ili?)

oil - ulje (na koje se misli?)

oil filter screen - filter za ulje na ekranu (sta mu ovo dodje?)

 

Ako zna neko tacno sta je sta neka kaze, da znam sta da mu menjam i proveravam? Ne da su uzasno objasnili, engleski im je uzasan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Slikano je ispod dekle, ovaj sraf na slici, je l' se tu ispusta ulje? Ispusta se kada je motor vruc, da bi lakse izaslo ulje, pa se zavrne i sipa odozgo novo ulje pa se gleda prozorce. Je l' to taj sraf? Drugog nisam primetio.

 

A filter vazduha sam skinuo, nista lakse, malo je crn unutra, ocisticu ga drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Sve je tako kako si rekao. Imas samo jos ovaj veliki sraf pored. I njega odvrni i operi pod vodom. To je sito- tj. filter ulja. Samo operes, za slucaj da ima opiljaka i vratis nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

fuel channel - gorivo kanal (to mu dodje provera creva za gorivo ili sta?)

furl filter - furl filter (ovo je filter goriva da se ocisti?)

valve - ventil (stelovanje ventila, ispod rezervoara se nalazi, ali ne znam kako se steluju)

air filter - filter vazduha (to svi znaju sta je)

spark plug - svecica (takodje i ovo je lako menjati)

valve interspace - ventila međuprostoru (sta je ovo, jel ovo stelovanje ventila ili?)

oil - ulje (na koje se misli?)

oil filter screen - filter za ulje na ekranu (sta mu ovo dodje?)

 

Ako zna neko tacno sta je sta neka kaze, da znam sta da mu menjam i proveravam? Ne da su uzasno objasnili, engleski im je uzasan!

 

Provera creva- ne treba da radis to jer da ne curi gorivo, verujem da bi primetio

filter goriva- ja ga nisam uspeo skinuti, tj. odvrnuti, a nisam hteo jace da ne pukne plastika

ventili- to mora neko da ti pokaze, a i da imas listice za stelovanje

valve interspace jeste stelovanje ventila

ulje- jedno jedino u motoru

filter screen- to ti je prozorce. Ni to nista ne diras.

 

Imas i dalje spisak- kociona tecnosti i bla bla bla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Znaci ovaj najveci sraf je za sito? Sad mi je sve jasno, majstor mi rekao za servis uzima 35E, a uljei svecica izadje oko 1400din, tako da mi se isplati da sam zamenim, a ne treba mi nikakvo stelovanje motora jer mi radi lepo. Hvala Swa na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Da da, taj veliki sraf. Svecicu mozes da nadjes za oko 300 dinara, a ulje ja uzimam bel ray za 850 din/l odnosno 2600 za 4 litre. Tako da je to jos jeftinije. A da dajes 35E za to, stvarno se ne isplati. Ja sam menjao i kociono ulje i plocice sam (uz pomoc youtube-a) i zdrave logike i nije nista komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Diskova? Verujem da si mislio na plocice... Nemam tacno link, nego ukucaj motorcycle brake fluid pa ce izbaciti nesto. Za plocice nema na youtube-u jer nisu ista kljesta. Zadnje plocice se lakse menjaju nego prednje, mada nije tesko. Skines, kljesta, malo pogledas i krenes da radis. Tako sam ja. Dosad je kocilo :) Ako ti nije hica, sacekaj lepo vreme pa cemo se naci da to odradimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Da, mislio sam na plocice, ali dobre su mi, sta sam presao samo 2500km, menjanju cu ih kad mi se istrose. Snacicu se do tada. Hvala u svakom slucaju. A danas cu sito da operem ako bude prljavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Sve je tako kako si rekao. Imas samo jos ovaj veliki sraf pored. I njega odvrni i operi pod vodom. To je sito- tj. filter ulja. Samo operes, za slucaj da ima opiljaka i vratis nazad.

Ja odvrnuo onaj veliki sraf i kad je pocelo ulje da izlazi sve po betonu, sto mi ne rece da moze i tu ulje da se ispusti, onda sam odvrnuo i onaj mali sraf ispod i iscurilo je svo ulje, hoce mu nesto biti za par dana dok kupim ulje pa da sipam? Normalno necu ga paliti na suvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pa logicno mi je bilo da ces otvoriti mali sraf za ispustanje ulja, pa tek onda ovaj. Naravno da i tu ulje izlazi, kako si mislio da metalni opiljci dodju tamo? :) Nece mu nista biti, samo zasrafi srafove da se slucajno ne stvori kondenzacija unutra (doduse ne znam gde ti stoji motor, ali svejedno zasrafi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Kod mene je ulje 900din a svecica 260din. Ulje jeftinije za 200din od ulja sto sam kupovao za skuter dvotaktni. Danas cu da sunem ulje u motor.

Ja sam uzeo svecicu D8EA, ista kao ova sto mi je bila u motoru. Je l' sam trebao da uzmem mozda DR8ES-L kao sto je ovaj promenio

http://strelica.net/index.php?nav=autopark/nav.html&pg=autopark/speed125/index.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Nema to bas neke veze. Razlikuju se neznacajno, a cak sam i pitao na par mesta i ne znaju koja je razlika u poslednja 2 slova, navodno je to tajna proizvodjaca. Radice i ta bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Drugačiji auspuh je imao xnikolax na svom speedu, ali mislm da ga je prodao, u svakom slučaju pogledaj njegove postove, tu ćeš naći nešto o drugačijem auspuhu na speedu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Danas sam mu merio potrosnju, sipao pola litre goriva u rezervoar i presao 25km, sto znaci da mi trosi 2.2l (ajde da zaokruzim na 2.5), u pocetku mi je trosio 3.3 dok se nije razradio. Odusevljen sam motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Super da ima jos neko sa potrosnjom slicnom mojoj, mada u odnosu na komentare ostalih clanova cekam leto pa da temeljnije testiram potrosnju.

Inace motor je odlican za te pare a i delovi su jeftini.

Uzivaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja