Jump to content

Moto Zajednica

Kako uraditi wheelie sa endurom??????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

kao sto ime teme vec kaze u pitanju je wheelie sa endurom

 

za koji mesec bi kupio AFRICA TWIN pa bih zeleo da vas pitam kako mozue da se uradi wheelie sa njom ( ja sam radio sa 125icom i znam kako sa njom ide ali ovo je drugacije)

 

MOLIM SAMO ONE KOJI ZNAJU DA DAJU ODGOVORE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Sve je moguće, ali su neke stbari lakše, a neke teže ostvarive... Kada smo već kod toga šta je teško, mislim da je Afrika ipak preteška za vožnju na prednjem točku... Na zadnjem i nekako.. Ukoliko ti se bude desilo da ispustiš motor, biće ti teško da ga podigneš... Motor teži oko 240kg sa tečnostima, znači da bi ti trebao dooobar zalet da mu podigneš dupe, a opet, zato ti treba dosta iskustva. Mislim da Afrika nije baš najsrećnije rešenje za vratolomije. Sjebano je to što bi svaki pad tako teškog motora ostavio posledice... u najboljem slučaju... po džep.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Sreća tvoj ašto Afrika ima dva diska napred pa ne upreda vilu kao ove endurače sa jednim.

U najboljem slučaju ćeš posle dosta drkanja napraviti lep Stoppie,ali vožnja na točku sa 21col prednjim točkom i tom kilažom,bolje zaboravi,preskupo je,veruj mi.

Ja sam svojevremeno CBR 1000F vozio na zadnjem kolko hoćeš,ali na prednjem samo stopie mogu i fotke da ti pošaljem.

Na zadnjem je peglaj kolko hoćeš Štronser je njegovu Afriku vozio oko 5km kolko se sećam Varadera isto,zajebano je al može.

Za egzibicije kupi ultra lak i ultra jak motor,a sa ovim idi na put oko sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

hvala urke moje je pitanje i bilo vezano za zadnji a ne prednji

 

a KAKO da uradim

1. sa kvacilom

2. sa zavrtanjem gasa

 

to je pitanje i na sta treba da obratim paznju prilikom podizanja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Najzli mislim da je decko pitao za wheelie a ne za stoppie.  ;D

 

Pitaj Mikku i Hitmena, kd voze GS-a, kardan ga penje na zadnji odmah! Iako ima preko 200kg!

 

Stoppie - prednji

Wheelie - zadnji:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

ma ja ga i kupujem za voznju ali ako me nekada mine zelja za malo sale zato pitam

 

a ovde svi pominju neke koji to rade a niko neprica KAKO

 

a sto se tice ludovanja ovih dana vitlam KTM LC4 640 supermoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

ma ja ga i kupujem za voznju ali ako me nekada mine zelja za malo sale zato pitam

 

a ovde svi pominju neke koji to rade a niko neprica KAKO

 

a sto se tice ludovanja ovih dana vitlam KTM LC4 640 supermoto

 

Africa je motor za malo suptilnije mentalne konstitucije vozača...

Ako se razumeš u mehaniku, izračunaj silu na pogonskoj osovini motora od 230 kg, 60ks, i vozačem od 80 kg na sebi, pri takvoj jednoj radnji, pa mi reci da li misliš da je to dobra ideja... ???

 

Probaj da uživaš u nekim drugim kvalitetima Afrike, ako je kupiš,  moj ti je savet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

za mehaniku sam duduk (tako se kod nas kaze za onoga ko nema pojma o necemu) a ovo cu uzeti u obzir sto si rekao samo da te pitam jos nesto

koliko moze africa 750 da razvije i koliko moze da razvije ustrojena sa 34KS???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

za mehaniku sam duduk (tako se kod nas kaze za onoga ko nema pojma o necemu) a ovo cu uzeti u obzir sto si rekao samo da te pitam jos nesto

koliko moze africa 750 da razvije i koliko moze da razvije ustrojena sa 34KS???

 

 

Moja tera 175 km/h na 8000rpm, sa 46 zuba na zadnjem...

 

A znam jednog što ima otvorenu, ne prelazi 160  ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

ma ja ga i kupujem za voznju ali ako me nekada mine zelja za malo sale zato pitam

 

a ovde svi pominju neke koji to rade a niko neprica KAKO

 

a sto se tice ludovanja ovih dana vitlam KTM LC4 640 supermoto

 

Africa je motor za malo suptilnije mentalne konstitucije vozača...

 

Probaj da uživaš u nekim drugim kvalitetima Afrike, ako je kupiš,  moj ti je savet...

 

Idi gledaj Copeta i SPaVeta po brdima kad se ganjaju  ;D

 

Uzmi Yamu XT ili KTM LC4. Al to nisu bas pravi enduro, to su tzv dual-sport motori. Onda ih uzmesh u super moto verziji i to sve na zadnjem lepo izgleda. Sto`s mene licnno tice bez 2 cilindra nema endura. A ova dva idu na zadnji bez problema.

 

Ako i dalje hoces na zadnji, ja predlazem 2 tehnike, sam nemam neko iskustvo sa Dominatorom, lose se propinje, a savet je "knjiskomoljski" samo da napomenem, i to sa nekog US stunt sajta , sacuvao sam ga pre 2,3 god:

 

Prva opcija je da ga dignesh gasom i trzajem rukama i telom,

Druga opcija je da das gas, stisnesh kvacilo, i sa stisnutim kvacilom dodas dobar gas i onda pustish kvacilo. Katapult par excellance  ;D i drzi desnu na noznoj.

 

Ti proba(Va)j, ja umesto toga odem pa pecam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Kad kupiš motor ako si i dalje odlučan u nameri da točkariš javi se,pomoći ćemo,.ako imaš talenta u protivnom džabe ti je sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

ljudi ja sam vozio 125ich DAELIM VS125 choper (pogledajte u google) na zadnjem jedno 500m ljudi su se krstili pa pitam samo jel isti fazon i za endura jer moj moze samo pod kravilom da se digne??

 

a sto se tice koji da kupim da ga jbm neznam

 

KTM LC4 640 super moto je za to super ali da ja idem bec srbija sa njim OTPASCE mi du*e

a Africa twin udoban motor ali nije za zajebanciju

 

a oba idu oko 170-180 km/h

 

tako da cu jos da razmislim (africu moram da strojim a ktm nemoram i to je mala prednost)

 

sta bi vi pre kupili da ste na mom mestu????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Najzli mislim da je decko pitao za wheelie a ne za stoppie.  ;D

 

Pitaj Mikku i Hitmena, kd voze GS-a, kardan ga penje na zadnji odmah! Iako ima preko 200kg!

 

Stoppie - prednji

Wheelie - zadnji:)

 

Ovo samo govori o mojoj pasiji za stunt vožnjom.  ;D ;D ;D Ako je Afrika pravi izbor za moj temperament, onda se ona ne uklapa u wheelie i stoppie (sem ako je ne vozi Štronser).

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

Lepo GREMLIN rece ,KUPI OBA'  tako sam i ja poceo ja na africi jedan drugar na mojoj uljari drugi na mom RDu do ostruznickog pa jedan po jedan, a sada mogu da vozim od Honde SLR,XL,AFRIKE,VARADERA,Yamahu XT,TDM itd Suzukija DR650 DR800 Kawe KLE 500 KLR650 pa sve tako do NEPREVAZIDJENO SUZUKIJA iz K serije naravno u svim kubikazama mada mi je 1000 omiljena imam ih 2 kom na srecu tako da uvek jedan radi a da se padalo PADALO SE ! NEDIZI NIKADA DOK TI NOGA NESTOJI NA ZADNJOJ KOCNICI NIKADA NIKADA ! KUPI LEPO K3-4 1000 I SVE CE LAKSE ICI, PA KADA NJEGA USAVRSIS ONDA TI PRTSTOJI UCENJE voznje malokonjaznih i niskoobrtajno Mrtvih motora ! svaka cast proizvodjacima motora ali svako od njih bi trebao da kupi po jednog Suzukija Rasklope ga  i otkriju u ,CEMU JE FORA' !  uostalom u subotu je ADA dodji pa ako te stvarno zanima hvataj fore i ja to svaki put radim ! a varadera sam nazalost prodao ali nacicemo neki pa cu ti uzivo pokazati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Lepo GREMLIN rece ,KUPI OBA'  tako sam i ja poceo ja na africi jedan drugar na mojoj uljari drugi na mom RDu do ostruznickog pa jedan po jedan, a sada mogu da vozim od Honde SLR,XL,AFRIKE,VARADERA,Yamahu XT,TDM itd Suzukija DR650 DR800 Kawe KLE 500 KLR650 pa sve tako do NEPREVAZIDJENO SUZUKIJA iz K serije naravno u svim kubikazama mada mi je 1000 omiljena imam ih 2 kom na srecu tako da uvek jedan radi a da se padalo PADALO SE ! NEDIZI NIKADA DOK TI NOGA NESTOJI NA ZADNJOJ KOCNICI NIKADA NIKADA ! KUPI LEPO K3-4 1000 I SVE CE LAKSE ICI, PA KADA NJEGA USAVRSIS ONDA TI PRTSTOJI UCENJE voznje malokonjaznih i niskoobrtajno Mrtvih motora ! svaka cast proizvodjacima motora ali svako od njih bi trebao da kupi po jednog Suzukija Rasklope ga  i otkriju u ,CEMU JE FORA' !  uostalom u subotu je ADA dodji pa ako te stvarno zanima hvataj fore i ja to svaki put radim ! a varadera sam nazalost prodao ali nacicemo neki pa cu ti uzivo pokazati !

 

 

E dobro je da si se i ti javio, da covek ne luta okolo...

A jel ti nije bilo lakse da napises knjigu "Dizanje za pocetnike" ?

 

;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja