Jump to content

Moto Zajednica

BJB okupljanje, 4/5 avgust, Resavica

Recommended Posts

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

@dekibgd welcome to the club ;). I ja patim od slicne bolesti stim sto ja imam sator koga nemam gde da stavim :D.

 

Nije problem za šator. Ako ne nađeš način za transport, nosiću ga ja.

 

Prijavite se ko nosi lopte, frizbije i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

Dolazimmmmmm i ja sa lepsom polovinom ;D

Kome treba imam dva satora viska 2x4 osobe,a mogu nabaviti jos satora i neku vrecu pride.

Ja sam iz Paracina pa ako treba jos nesto tu sam da pomognem

 

Igor

063/680-733

zvati posle 18h

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ako nastave ove vrucine nece nam trebati ni satori,hoteli,moteli  ;D  ;D  moze i da se zeza celu noc,ali.......(nedaj boze da kisa padne),hehehe,onda mi koji nemamo tu pratecu opremu tuziranje besplatno,ma kako god bilo ja sam za

 

Sad sam proverio, Strmosten je na 542 mnm visine. Stisnut je izmedju vrhova, verovatno oko ili preko 1000 mnm, tako da hmmm... recimo da posle 18h tamo nije bas vrucina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

hehehe nego ko ce mi da spisak kakvih hotela motela apartmana tamo, ce da zakazem odma

 

uh uh uh kako mi je neko navikao na luxuz... oces da te ususkam kad legnes, da mi te bubice ne izujedaju?

 

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ako nabavim gumu do vikenda dolazim sigurno! Akumulator sam zamenio, jos samo filter i guma! Ako ne sredim, stopiracu na auto-putu sa BJB zastavom pa ce neko da me poveze nadam se... I jos kad bi mi neko ustupio cosak satora na skupu :) :) :) ne zauzimam mnogo i retko kada hrcem nocu, samo kada promenim lezaj :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dakle da remiziramo. Termit se priblizava, da se neke stvari dogovore :)

 

Ja cu otici na lice mesta jos u sredu, da obavim pripreme. Odnecu kod Race par flasa Coca-Cole i piva da se potope u ledenu vodu. Tako ce u subotu moci da se ispere grlo, odmah po dolasku, a pre nabavke glavnine pica. U subotu vas cekam od 12h u Despotovcu, mesto je malo  i lepo, ima jednu glavnu ulicu. Ne mozemo se promasiti, a tu je i telefon. Odlazimo za Strmosten. U 14h pravimo presek stanja, podizu se satori i pravi se spisak sta ko hoce sa rostilja i od pica, pa se odmah skuplja lova. Ako neko kasni neka posalje SMS meni (064-11-29-246) ili na BJB broj 062/47 14 33 Zatim javljamo u Cupriju coveku da donese sve kolima do Race. Raca pocinje da priprema rostilj, a za to vreme se ide u obilazak koji obuhvata: Resavska pecina - ko nije nikad bio,  ili zeli ponovo da je vidi. Putem ka pecini se prolazi kroz Jelovac, pa moze da se kupi najbolji sir Srbije. Potom se ide do vodopada Lisine, i poseta etno restoranu iznad recice. Nastavljamo u dubinu i pravimo 40 km turu kroz kanjon Resave, prelazimo preko Raskove livade (tamo postoji letnjikovac i zidan rostilj) i vracamo se kroz kanjon Klocanice iili Suvaje. Put je makadamski tako da se ne preporucjuje papucarima. Ali je daleko boljio od onoga na FG. :) Po povratku nas ceka rostilj, vecera, kafa, pice i zezanje. Vecernje aktivnosti uz logorsku vatru. Preporucujem nocnu setnju po planinskom vazduhu kroz Resavu opet do Lisina (2km). Pravimo dogovor kuda u nedelju.

 

Tako bi izgledala nekako ta subota. Ako imate predloge, zelje ili primedbe javljajte, jer u sredu po podne odlazim.

 

Za nedelju bih preporucio obilazak Manasije koja nam je na 15 minuta motorom, Malo dalje je Lomnica sa restoranom Panorama gde mozemo da frustukujemo. :) Zatim prelazak preko Pasuljanskih livada do manastira Ravanica gde su mosti Kneza Lazara. Endurasi mogu zatim precicom od Sisevca do jezera Grze gde bi (ako vreme dozvoli) moglo da padne jedno fantasticno kupanje. Erovi bi morali da naprave nesto duzi put okolo, preko Paracina, ali bi vremesnki nekako u isto vreme bili na Grzi. Onda povratak (precicom kojom mogu i erovi) do Strmostena na pasulj iz kotlica. Kafa, hladna voda, odmor pa polako kucama. Ovo je samo predlog, naravno definitivan dogovor cemo napraviti u subotu, uz logorsku vatru.

 

Verovatno ce taj vikend biti inace hladniji od tekuceg, pa da ponovim. Ponesite nesto toplo za uvece! Obavezno vrece za spavanje i baterijsku lampu. Sav luksuz koji tamo ocekujete morate poneti sa sobom od kuce!! Nema svetla, struje, nema dragstora i Maxija, ima ledene vode, ima drva na tone, ima vukova po sumovitim planinama okolo. Poneti neki antibiotik, Kafetin i sl. Kod Race postoji potreban alat za uredjenje mesta za sator. Postoji velika verovatnoca da pumpe za gorivo u Despotovcu ne rade, pa u Cupriji ili Svilajncu (odakle ko dolazi) natankajte do cepa.

 

Kao sto vidite, lokacija koje treba obici je mnogo a vremena malo, za bolje upoznavanje Resave treba bar nedelju dana, pa moramo da se organizujemo.

 

Nekako imam tremu oko ovoga, pa se zato javljajte ako ima primedbi. Zelim da se svi u nedelju vratite kuci zadovoljni.

 

404.jpg iTpQz_picture0681024x768lm4.th.jpg vteCg_picture0921024x768vt0.th.jpg Cnme2_picture0651024x768ek4.th.jpg 69qv8_picture0871024x768fg7.th.jpg JuLCT_picture0941024x768sz2.th.jpg ffrFc_picture0521024x768un6.th.jpg

 

Sem, ako neko ne zeli da ostane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Koliko ima km od Despotovca do Strmostena i s obzirom na ime mesta Strmosten kakve su sanse recimo motorima pod uslovom da nisu Africa twin?

Posto na ovim fotkama ne vidim neki asfaltiran put. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koliko ima km od Despotovca do Strmostena i s obzirom na ime mesta Strmosten kakve su sanse recimo motorima pod uslovom da nisu Africa twin?

Posto na ovim fotkama ne vidim neki asfaltiran put. :)

 

12km asvaltnog puta. Od asvalta do kampa 300m makadama. Da postavim na mestu skretanja za kamp tablu "BJB ->"  :)

Da dodam i da postoji direktan put Cuprija - Strmosten, preko Bigrenice. Krene se ka Despotovcu i posle par km od Cuprije, na velikoj ravnici postoji T raskrsnica gde se pravo nastavlja za Despotovac, a desno se skrece ka Bigrenici. Tim putem od Cuprije do Strmostena ima 32km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Joj Lalajko voda mi ide na usta.

K'o da sam vec tamo....

Svaka cast na detaljnom itinereru, i neke turisticke agencije bi mogle da ti pozavide  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Pa to je najmanji problem. Ja se javljam da ga povezem, a mislim da su i svi ostali koji idu sami spremni da prime saputnika  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja jos uvek jurim neku polovnu 16icu, ne daje mi se 6K za novu... Zamenio sam akumulator i filter za vazduh, jos samo gumu da savatam do kraja nedelje... i da me Lalajko primi u shator ili Duh :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

... i da me Lalajko primi u shator ili Duh :) :) :)

 

Nece sstruja sa svakim u sator ;D ;D

 

Samo da znate da hrce jos malo ko Dexterr!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Svaka cast Lalajko! Sve deluje fantasticno, jedino da ne pljusne kisa u Subotu. A na kraju krajeva, neka i pljusne, nismo od secera :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

U bre, de bas u subotu kisa.Nije sto je kisa,leto je pa brzo prodje,ali pravi blato po tom makadamu a i asfalt posle ovolikih vrucina i nemanja kise postaje dosta klizav.Najgore je sto dosta pada temperatura,noc u planini je zajebana.Ovo vam pisem jer ja zivim sa druge strane Beljanice ispod koje je Strmosten pa znam.Drugo,u planini cesto pada kisa i kada je svuda suvo jer planina privlaci oblake,narocito klisure.Kod mene je Gornjacka klisura i to se cesto dogadja.Nisam seceras,ali mi kisa mnogo kvari uzitak u voznji.Bem ti voznju kad ja jedva cekam da stignem.

 

Srle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

@Lalajko

nije mi problem za benzinske pumpe, hvatam 15l a trosim 4, vise me interesuje situacija sa vulkanizerskim radnjama u okolini... Danas mi opet riknula guma :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja