Jump to content

Moto Zajednica

Debelo Brdo 2011 - enduro u svim varijantama

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Bilo je extra zezanje..

 

Mada, nisam bio na visini zadatka što se offa tiče, al sam se super proveo..

 

Vlajko i co. hteli da mi skinu skalp zbog hrkanja, al imadoh povećeg andjela čuvara zvanog MAMO legenda koja namešta moto gume prstima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Umalo da zaboravim....

U četvrtak, pre vožnje po valjevskim planinama

 

NAĐOSMO MEANDRE!

Doduše, 95% je asfaltna tura, tako da se ovo ni ne računa :D

Moraćemo ovo ponoviti sa kapetanom Kepom, ali da dođemo sa druge obale, gde asfalta NEMA :)

 

Evo i po koja slika, da razuverimo neverne tome da li meandri zaista postoje ili su samo mit :D

 

meandri01.jpg

 

meandri02.jpg

 

meandri03.jpg

 

meandri04.jpg

 

meandri05.jpg

 

meandri06.jpg

 

meandri07.jpg

 

meandri08.jpg

 

meandri09.jpg

 

meandri10.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Evo i ja da se prijavim da sam uspeo da stignem kuci, neverovatnom trasom: Debelo Brdo-Povlen-Kosjeric-Kotlina-Maljen-Ravna Gora-Kosmaj-Ljig-Arandjelovac-Tresnja-Pancevo. :lud:

 

Puno hvala Crven Banu i Pashi na svemu sto su uradili za nas :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Za one koji nisu bili...

 

mmmmmm.... niste ništa propustili.....

 

 

 

 

Idem da spavam, duša mi je u nosu, sutra kuckam svoje utiske.

 

Valjevci (Deki i Paša, na prvom mestu), hvala na svemu, sjajno je bilo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

HVALA VELIKO CrvenBanu i Pashi sto su nas trpeli cetiri dana !! :care:

 

Srbija je sve lepsa gledajuci je iz visina. Tamo, na valjevskim planinama je bilo svega, a najvise sale i zajebancije, kao i uvek kada se skupi enduro ekipa. Mogao bi roman da se napise. Ko zna, mozda jednog dana.

 

Tereni za voznju odlicni, predeli predivni.

 

Utisak br.1 : ja nisam uspeo iz par kilavih pokusaja da upalim "Jare", ali zato Nensi jeste.

I to na drugu kurblu. Upali i ode u nepoznatom prevcu! :moto3: Nadam se da je neko to overio fotoaparatom.

Nensi je sakriveni enduro talenat i zelim joj da sto pre udje u ovu nasu pricu! :)

 

 

Utisak br.2 : Garmin je najbolji GPS (sto bi klinci rekli) ikada. Ne znam kako radi danju, ali nocu realnih 10km makadama pretvara u 25 zanimljivih kilometara. Hvala ti Garmine! :care:

 

ps. Aco, Ruska i ja smo se vratili tim putem od Zarozja prema Vardi. Uzivancija. ;)

 

 

 

Petak ujutro, uz kaficu u hladu ispod lipe, kujemo plan za napad na Jablanik i Medvednik.

 

DB14.jpg

 

 

Vlajko prilagodjava pritisak u gumama adekvatno uslovima na putu. ;)

 

DB25.jpg

 

 

 

Mislim da ce svi dugo pamtiti zanimljiv ulazak, a pogotovo izlazak iz prve sume na putu prema Jablaniku.

 

DB26.jpg

 

 

DB27.jpg

 

 

DB28.jpg

 

 

DB31.jpg

 

 

DB33.jpg

 

 

... i tako, svuda po sumama i gorama, te stigosmo do Drine. A Drina hladna. A Sunce przi sa oko 35 stepeni. A na Drini restoran. ;)

 

DB48.jpg

 

DB44.jpg

 

 

DB46.jpg

 

 

DB42.jpg

 

 

DB41.jpg

 

 

DB40.jpg

 

 

Drina je Drina... hladna, brza i jaka...

 

 

Par detalja od subote...

 

DB61.jpg

 

 

DB58.jpg

 

 

DB53.jpg

 

 

Pozdrav svima, vidimo se opet negde uskoro. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@bem mu mater ako ne kupim enduro...Od ovih vashih pisanija lepo covek da poludi..

Sreca pa niste vodili loodog fotografa da slika pa tek onda da mremo... :care:

Promashio sam Romainiacs zbog mehanicara...josh kad vidim ovo...idem na Tisu na camac da se lecim... do vidjenja... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Deki, Pasha veliko hvala na organizaciji i voznji, kao i domacinima iz doma. Jako lepa antistres terapija u predivnoj prirodi.

Na voznju sam isao u poslednjoj, neplaniranoj grupi, posto je druga grupa otpalila bez vodica (Pashe). :) Turu smo vozili samo nas petorica, pa je prasina bila podnosljiva, a sto je najbitnije, videli smo kuda idemo. Da je palo malo kise bilo bi idealno, ali treba se oprobati u svim uslovima.

Teren je bio saren... od prilicno opusten do veoma zahtevan, bar za mene. Uzbrdo nije bilo problema, nisam oklevao na gasu i lepo sam se cupao. Karbovi su sad nastelovani pa je masina osetno jaca nego na mojoj prvoj enduro voznji u Kraljevu. Nizbrdica je bila sasvim druga prica. Na momente je bilo prilicno jebeno. Kamenje krupno i dosta nezgodno za kontrolisanje. Sve vise razmisljam kako bi se iskombinovao za jos jedan manji motor, ali registracija 2 motora bi mi tesko pala. TA moze i za ove stvari, ali je savljadavanje gradiva sigurno daleko teze i sporije nego na necem laksem. Da moja lepsa polovina ne voli putovanja motorom znao bih sta mi je ciniti. Ovako, nisam pametan.

Na pola voznje sam provalio da mi iz gume viri 10mm eksera, kramponi mi imaju svega 5-6mm. Pola drustva je bilo za vadjenje, pola za ostavljanje. Kazu, ne diraj da nebi izduvala. Da sam imao neka klesta, precvikao bih ga da ne strci toliko, ovako sam ga ostavio i nadao se najboljem. Na sledecoj pauzi iz gume je virilo jedva malo eksera, guma citava, izdrzala do doma gde je izduvala. Pocetnicka sreca. Imao sam set za krpljenje, montirace, ostalo potrebno su imali druari. Asistencije takodje nije manjkalo. Hvala svima. ;)

Toliko za sada, vidimo se na sledecoj voznji. A slike malo kasnije, kad ih smanjim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Bilo je sjajno, imam malu upalu misica, inace ok. Ekipa...hm...postajemo vise od tek ucesnika nekog dogadjaja, kao neka rodbina maltene. Sastajemo se tu i tamo i izmedju toga se pripremamo :moto3: . Hvala Dejanu i Pasi na gostoprimstvu, odlican odabir mjesta. Od mnostva slika, pazljivom selekcijom sam odabrao 3 :lol: . Dobro, iduci put slikacu vise...

 

DSC00078.jpg

 

DSC00080.jpg

 

DSC00079.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

@bem mu mater ako ne kupim enduro...Od ovih vashih pisanija lepo covek da poludi..

Sreca pa niste vodili loodog fotografa da slika pa tek onda da mremo... :care:

Promashio sam Romainiacs zbog mehanicara...josh kad vidim ovo...idem na Tisu na camac da se lecim... do vidjenja... :moto3:

 

 

 

 

Gvozdeni, ovako balis vec duze vreme.. Produzio si svoju vrstu, sad je vreme za kangrbu.. ili uzmi nekog xt-a za ispod hiljadu evrova, pa cak moze i kinez.. pitaj Crvenog Bana za model 1300e nov, a kapiram da je bolji polovni sa otklonjenim decijim bolestima..

Od gledanja nema salameta :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja