Jump to content

Moto Zajednica

kako da se vozi 600f

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

postovane kolege odnedavnovozim suzuki gsx 600f mozda ce zvucati glupavo pitanje al ja sam preso sa coperra na ovu zverku pa me interesuje okvirne brzine kako da se vozi naprimer do koliko 1 pa do koliko2 i tako to mislim do koliko obrtaja ili km na sat.hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Slusaj masinu i zavisno od puta i koliko ti se zuri i mozes menjaj brzine.....nema tu pravila, niti se menjaju uvek na odredjenoj kilometrazi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pun gas dok ne pukne :lol:

 

Sala naravno.

Kako neko to da ti objasni...

S' obzirom sa cega prelazis,odmah ces primetiti (verujem da vec jesi) da ne moze uvek da se doda gas a motor da povuce...

Najveca razlika je u kolicini obrtnog momenta,koji coperi u principu imaju na prodaju,a cetiri cilindra moraju malo da se zavrte da bi motor povukao

Desice ti se da moras da spustis u nizu brzinu (nekad i dve) da bi motor dobro povukao i u tome mislim da je najveca razlika.Na koliko je to tacno obrtaja stvarno ne znam,a i ti nisi nov u svemu ovome.Cuces nadam se kad je potrebno da se brzina promeni,bilo u +,bilo u - :zvizduk:

Ima razlike i u upravljivosti.Ovakav motor sigurno brze i bolje skrece.Putanje kroz krivinu su bitno razlicite od onih na coperu.

Nemoj nigde da zuris,sa vremenom ce doci i brzina i preciznost,a ako nemas nastelovano uvo tu nema pomoci :D

 

Pozdrav i srecno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pun gas dok ne pukne :lol:

 

Sala naravno.

Kako neko to da ti objasni...

S' obzirom sa cega prelazis,odmah ces primetiti (verujem da vec jesi) da ne moze uvek da se doda gas a motor da povuce...

Najveca razlika je u kolicini obrtnog momenta,koji coperi u principu imaju na prodaju,a cetiri cilindra moraju malo da se zavrte da bi motor povukao

Desice ti se da moras da spustis u nizu brzinu (nekad i dve) da bi motor dobro povukao i u tome mislim da je najveca razlika.Na koliko je to tacno obrtaja stvarno ne znam,a i ti nisi nov u svemu ovome.Cuces nadam se kad je potrebno da se brzina promeni,bilo u +,bilo u - :zvizduk:

Ima razlike i u upravljivosti.Ovakav motor sigurno brze i bolje skrece.Putanje kroz krivinu su bitno razlicite od onih na coperu.

Nemoj nigde da zuris,sa vremenom ce doci i brzina i preciznost,a ako nemas nastelovano uvo tu nema pomoci :D

 

Pozdrav i srecno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Kao sto su vec ljudi pisali, pravila nema ! Nemoj da ga bacas u vecu brzinu na niskim obrajima, ne toliko da ti u vecoj brzini obrtaji padnu ispd 1000 rpm, daj mu malo ziske,,,,:D , 3-5000 rpm. Ja sam imao isti problem posto sam pre Suzane F vozio Dominator 650. Na ravnom je bilo ok, al kad sam prvi puta otisao da se provozam po brdima gde ima puno krivina i gore dole,,,,bio je ro pravi krkljanac za menjac. Nikad u pravoj brzini i vazda sam ih gresio, ili prevelika ili premala :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja