Jump to content

Moto Zajednica

Институције наше земље или мртви МУП!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja sam danas bio u Ljermontovljevoj da pokupim saobraćajnu dozvolu, i iznenadio se. Stanem u red (samo jedna žena je bila ispred mene), i čekam da završi sa službenicom. To se desi, a službenica ode negde... Vidim je kako izlazi u hodnik i nestaje negde, vraća se posle par minuta, prilazi šalteru i pokazuje mi da priđem.

E sad, ono što me je iznenadilo - prvo što sam čuo iz njenih usta je bilo izvinjenje! Kapira da sam ko zna šta mislio što me je ostavila da čekam iako smo samo ona žena i ja bili u redu, a nju je valjda poteralo pa je morala do toaleta baš u tom trenutku, pa se lepo izvinila. Svaka čast :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zbog svih tih hebada i cekanja u redovima uvek registraciju i prenose zavrsavam preko agencija, lepo odem, uplatim sta treba, oni me pozovu kad je sve zavrseno i gotova stvar. Jedina komplikacija je da po novom svake godine agenciji treba da dajem ovlascenje overeno u sudu ili opstini da mogu umesto mene da registruju. Izadje skuplje, ali moji zivci nemaju cenu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Чеше, ове-ви у Љермонтвој су супер и ја стварно немам ништа против њих, него она сеоска полиција што смисли да зна а глупи су као ноћ 0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

 

 

 

 

 

Ацо, у овом случају ни агенција не би могла да реши ствар. Све сам ишао преко Лошмија (њему свака част) али реко да не чекам понедељак (пошто је био петак) сам ћу да однесем папире.....и ето како се заврши....

 

 

 

 

 

Допуна причи је да су мотор ''нашли'' у систему на првој (БГ) регистрацији......али ови 1lud.gif1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ljudi, vi ko da ne znate gde zivite. Jeste vi nekad culi onu izreku : "Sacuvaj Boze : americke avijacije, ruske okupacije i srpske administracije " ! E pa zbog ove nase " administracije " gde svake godine dolaze novi genijalci koji ce kao da pojednostave stvar ( a u stvari samo jos grdje je zapetljaju ), ja sam jos davnih dana shvatio da je fotokopir masina - najbolji prijatelj ovde kod nas. Kupim motor - iskopiram sve papire ( i saobracajnu koja glasi na starog gazdu ), registrujem ga - opet kopiram saobracajnu. Evo sad sam registrovao motor, ali pre nego sto sam predao dokumenta - opet sam iskopirao staru saobracajnu na moje ime. Ne znam zasto, al za svaki slucaj, ove nove saobracajne mi bas ne ulivaju poverenje. Ako sutra MUP-u padne sistem ( a stalno im pada ), il im neki virus unisti sistem, ja bar imam fotokopiju kojom mogu da dokazem da je motor bio moj i na mom imenu i pre njihovih eksperimenata . Dzokse, da si imao fotokopiju stare saobracajne ( od bivseg vlasnika ), mogao si odma da pitas salterusu zasto motor nisu ubacili u sistem kad je vec tu bio prvi put registrovan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Dzokse, da si imao fotokopiju stare saobracajne ( od bivseg vlasnika ), mogao si odma da pitas salterusu zasto motor nisu ubacili u sistem kad je vec tu bio prvi put registrovan !

 

Нашли су га у систему са БГ табама (старим) али нема нових (нема га са НС таблама)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

Dzokse, da si imao fotokopiju stare saobracajne ( od bivseg vlasnika ), mogao si odma da pitas salterusu zasto motor nisu ubacili u sistem kad je vec tu bio prvi put registrovan !

 

Нашли су га у систему са БГ табама (старим) али нема нових (нема га са НС таблама)....

Tj.ovi u Temerinu nisu opdradili svoj posao i uneli ga u sistem.

Mislim da nema gorih salterusa od onih u Temerinu.Bas kada smo bili pre neki dan,jedna kao polu-radi a 4 stoje i caskaju i to sve posle pauze.Uvek je tako bilo i uvek su redovi kod njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Gore birokratije ne postoji, treba mi ceo dan nerviranja i čekanja u redovima ako hocu da prebacim auto ili motor na svoje ime.

 

Niste svesni koliko je to lakše preko..........

 

Daću Vam jedan primer, pošto sam redovno menjao kola dok sam studirao na zapadu.........

 

Poneseš stare tablice i dokumentaciju vozila, uzmeš broj za čekanje, njih 35 radi administraciju, tako da je čekanje najviše pola sata. Dok radnik sređuje novu dokumentaciju ti uplatiš porez na prenos od 35,00 evra, nebitno jel mašina 1.2 ili 5.0, za sve je isto. Medjuvremenu pored automatske kase gde uplaćuješ taj isti porez postoji mašina koja uništava stare tablice, tu je overiš i poneseš na uvid da si je uništio. Nova tablica se napravi u roku od 90 sekundi (bukvalno) i košta 20,00 evra (tvoja je zauvek, možeš da je koristiš za svako drugo vozilo ukoliko ne promeniš grad). Zadnji postupak, pokažeš novu tablicu radniku na šalteru gde te već čeka nova dokumentacija i ideš kući.

 

U proseku zadržavanje je 10 do 15 minuta dok se sve obradi.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zbog svih tih hebada i cekanja u redovima uvek registraciju i prenose zavrsavam preko agencija, lepo odem, uplatim sta treba, oni me pozovu kad je sve zavrseno i gotova stvar. Jedina komplikacija je da po novom svake godine agenciji treba da dajem ovlascenje overeno u sudu ili opstini da mogu umesto mene da registruju. Izadje skuplje, ali moji zivci nemaju cenu :)

 

Obrni okreni, negdje moraju da te savataju...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Umesto da pojednostavljuju procedure, oni ih neprestano usloznjavaju. Pazi kad po novom za registraciju treba da uplatimo 15tak uplatnica posebno, citava topka uplatnica, a banke samo trljaju ruke jer uzimaju proviziju za svaku uplatnicu posebno.

Za overu ovlascenja se na srecu ne cekaju redovi, zavrsava se za 5 min u opstini ili za 15 u sudu (veca je guzva :) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja čeko 2 x po 2 sata za kola, dao u agenciju za motor... onda čeko 2 x po 2 sata (predaja + zaboravljena taksa za zavod za izradu novčanica + čekao ujutru u 7 broj po kom će da me prozovu oko 13 h). Istekla mi registracija za prikolicu.... već mesec dana ... strah me i da pomislim šta me čeka 1hmm.gif .

 

Nemojte ništa da registrujete i odjavljujete u Smederevu, ako Vam je stalo do zdravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Umesto da pojednostavljuju procedure, oni ih neprestano usloznjavaju. Pazi kad po novom za registraciju treba da uplatimo 15tak uplatnica posebno, citava topka uplatnica, a banke samo trljaju ruke jer uzimaju proviziju za svaku uplatnicu posebno.

Za overu ovlascenja se na srecu ne cekaju redovi, zavrsava se za 5 min u opstini ili za 15 u sudu (veca je guzva :) ).

 

12 уплатница тачно....1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

12 уплатница тачно....1zvizduk.gif

 

Meni nije jasno kako mogu da platim karticom benzin i pivo u svakom pickovcu, a ne mogu da platim MUP-u sta ga sleduje na salteru u sred MUP-a? :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

А толике камере, блицеви, одма слика пакује и шаље на кућну адресу......то може а ја чекам депешу....0stabre.gif

 

Eeee te kamere ce da im donose veeeliku lovu pa zato moze... >:(

a nas ko j...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne mi ne donosimo nikakvu lovu vec nam oni cine uslugu. Koliko resursa se trosi na nesto sto nema nikakvu svrhu i najsmesnije sto svi to prihvataju kao normalno, kao izvadi se punomoce za agenciju i ne mora da se kampuje pred supom a dozvola i tablice kad stignu ako se uvati bar pola registracije super. Platis nekoliko mesecnih plata i pevas. Nema prepreke da za par godina bude 120 uplatnica i da se to smatra normalnim i da se pravda evropom kao i sve ostale svinjarije. To zajebavanje ima smisla, ako bi dozvolili da se plati karticom i zavrsi za pola sata ljudi bi se pitali sta uopste placaju a ovako su sretni kad uspeju da zavrse a i nije skupo za toliki posao :) Stoka smo pa nas tako i tretiraju, za svaku birokratsko totalitarnu budalastinu skoci kamara likova da obrazlaze kako to tako mora i ima negde u svetu i neznam kako smo bez toga do sada ziveli ali eto civilizacija napreduje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Пошто још нисам добио депешу и регистровао мотор, послао сам мејл на следећу адресу:

 

http://www.mup.rs/cm...-i-predstavke.h

 

 

госпођи Светлани Секуловић

 

садржина је прикачена....

 

 

па да видимо шта ће бити даље....

Pritužba.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Kad smo kodgarderobe, u Ljermontovu nikako u sortsu ili bermudama. "Srecom" imao sam u kolima termo pantalone na kojima mi je tasta menjala rajsferslus i navuko sam njih na +35. Reko sam panduru na ulazu da ako mi se ispile OO, ima njegov sef da mi cuva pilice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Meni to nekako ne mirise na rezultat (u skorijem vremenu).

Cim je to uopste moguce (takva jedna situacija), takva je onda i slika u ogledalu, odnosno procedura tvoje prituzbe.

Sto hocu da kazem jeste da pokusavas da cistis prljavom krpom.

Nadam se da grijesim.

 

Ja mogu da zamislim da mi sluzbenica kaze "Nije u sistemu", ali da potom kaze "Sledeci" to je nezamislivo.

Ona treba da kaze "Sacekajte", a onda ona da ganja Marica iz Temerina, ili koga vec treba, jer je to "njena kuca" i njena (i Mariceva) odgovornost.

Ako tebi Maric da pecat, to je za tebe kraj price. Tebe ne zanima "interna interpretacija" istog.

 

S obzirom da si ti dobio "zao mi je" i da njoj jedino to pada na pamet, tj. da nema straha da ti to kaze, onda to govori o trulezi sa vrha i koordinaciji i odgovornosti na visim nivoima.

Onim istim nivoima pod kojima je i doticna Svetlana Sekulovic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Разумем ја све што си ти рекао али реци ми неки, било који други начин борбе осим да прећутим?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Sledeći put se pojavi u službenoj garderobi ;)

 

 

Следећи пут кад се појавим нећу бити у службеној одећи него возилу 1aha.gif1aha.gif1aha.gif

post-4370-0-29796600-1309037347_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Разумем ја све што си ти рекао али реци ми неки, било који други начин борбе осим да прећутим?

 

Mrka kapa. Precutati je najbezbolnije. Ako hoces fight iz principa, onda treba da upregnes nekog advokata pa da ih tuzis,

AKO postoje zakonske osnove za to (sto me nebi iznenadilo da ne postoje s obzirom kakve zakone kroje i prekrajaju).

LM, to je naravno dug, skup i neizvjestan proces. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Meni su uzeli motor kome je izgubljerna saobraćajna, sedne inspektor za komp kucka nešto i kaze nema ga nikad nije registrovan ovde i ide prijava za carinski prekršaj. Saznam da se vodi na tipu koji je umro pre skoro deceniju, iz arandjelovca je a motor se od tada se vuče po servisima, tablicu je imao do pre neku godinu kad su je valjda panduri skinuli a sad uzeli i ostatak. Traženje podataka na osnovu serijskih brojeva po rasulu policijske arhive za nešto što nije registrovano deset godina je kao što se iz cele teme može zaključiti nemoguća misija, za dalje raspitivanje o pokojniku i traženje njegove majke nisam imao snage pa sam batalio. Motor je nestao sa policijskog depoa, nisam dobio nikakvo obaveštenje, prijavu, rešenje, pojeo vuk magarca. Pričajte šta hoćete ali dok se sav taj šljam zaposlem kod države ne raspusti, pošalje da se bavi zemljoradnjom, čuvanjem ovaca ili za šta su već strucni, zakoni, propisi i pravila dekretom ne stave van snage i vaspostavi se nov sistem sa novim ljudima ovde neće biti bolje.

Ako mogu nekako da ti pomognem ,da nađemo nekog od naslednika vlasnika motora,pošalji podatke pa da probamo nešto da izčeprkamo.

Pozdrav !

 

A ti Džoks,kad budeš isterao BOV-a da daš drugu jedan krug,nisam ga vozio od '91.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja