Jump to content

Moto Zajednica

Set za krpljenje guma

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

evo, ovako izgleda, crne je boje i ja sam sa njom napumpo gumu,. kum je pumpo gumu na punta. kupio bih baš takvu jer je baš zgodna za poneti.

 

mislim da su unutra kod svih tih pumpi mehanizmi isti, da je razlika samo u kućištu

 

post-13916-0-12037400-1307995747_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Au bas je malecka. 'Ocu i ja jednu za poneti :takoje:

 

Raspitacu se malo po kraju dal' ih ima gde. Moguce da bude na bubnju subotom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Ja sam dobio taj elektricni kompresor uz neki auto set i proslo leto kad sam bio u selu resih klincima da naduvam neki mali bazencic.

E sad, da ne bih koristio pluca, reko ajd da probam kompresor. Naravno prikljucim ga na 12V i sve lepo prikacim i cekam i cekam i cekam... Uspeo sam jedno pivo da stucem,laganica,bez zurbe a kompresor jos nije malo govno od bazena uspeo da naduva a ugrejao se u PM. Ja se iznerviram i uspem bazen da naduvam za nepun minut kapacitetom pluca. :lud::D

E sad, da li ja to nisam dobro spojio pa je vise kopresor duvao u atmosferu ili je toliko njesra nemam pojma. :neznam: Moguce da je mene zapao los primerak kompresora. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

šta znam, kum ga ima u puntu, jednom je pumpo gumu, jednom ja na motoru..svidelo mi se kako radi, jes da sam čeko 10ak minuta.. al da ga imam, rasturio bih i podmazo, unutra su kanda svi isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam dobio taj elektricni kompresor uz neki auto set i proslo leto kad sam bio u selu resih klincima da naduvam neki mali bazencic.

E sad, da ne bih koristio pluca, reko ajd da probam kompresor. Naravno prikljucim ga na 12V i sve lepo prikacim i cekam i cekam i cekam... Uspeo sam jedno pivo da stucem,laganica,bez zurbe a kompresor jos nije malo govno od bazena uspeo da naduva a ugrejao se u PM. Ja se iznerviram i uspem bazen da naduvam za nepun minut kapacitetom pluca. :lud::D

E sad, da li ja to nisam dobro spojio pa je vise kopresor duvao u atmosferu ili je toliko njesra nemam pojma. :neznam: Moguce da je mene zapao los primerak kompresora. :stabre:

 

Ti kompresori su napravljeni tako da imaju mali kapacitet protoka vazduha, ali prave veliki pritisak, jer u gumi nema puno vazduha, a potreban je pritisak. Nisu predvidjeni za pumpanje guma na damperima, pumpanje bazena i duseka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U ovoj temi se skupili isključivo srećnici koji koriste tubeles gume. Par holšrafa/čepova i šilo, kompresorče/pumpa i zvršena priča.

Ja sam onomad probušio zadnju gumu na TA, a od alata nisam imao nita! Sreća da se to desilo na stotinak metara od vulkanizera pa sam se lako izvukao. Zato sam juče napravio par "heblova" (montirača) za gume i to od sada ide uz osnovni alat. A ima li još uvek negde da se kupi onaj "Tip-Top" komplet za krpljenje unutrašnjih guma? I ima li da se kupi posebno bočica sa komprimovanim vazduhom?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zar ti nije jednostavnije da spakujes ispravnu unutrasnju ili dve umesto da lepis gumu na sred puta?

 

Ja sam tako radio sa Jawom, pa u nastavku puta kad naletim na vulkanizera, dam mu da zakrpi ovu sto se probusila.

 

A ni ovako nesto nije narocito neprakticno, jest' malo gabaritnije ali i jeftinije i ne treba joj struja :hej:

 

 

 

 

 

slika-301-2011-04-1301911535-default.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Zar ti nije jednostavnije da spakujes ispravnu unutrasnju ili dve umesto da lepis gumu na sred puta?

 

Ja sam tako radio sa Jawom, pa u nastavku puta kad naletim na vulkanizera, dam mu da zakrpi ovu sto se probusila.

 

A ni ovako nesto nije narocito neprakticno, jest' malo gabaritnije ali i jeftinije i ne treba joj struja :hej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

slika-301-2011-04-1301911535-default.jpg

 

 

 

koliko jeftinije i gde? pa da razmotrimo?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
lord_oblivion

Postavljeno Danas, 09:36 AM

 

Zar ti nije jednostavnije da spakujes ispravnu unutrasnju ili dve umesto da lepis gumu na sred puta?

 

Ja sam tako radio sa Jawom, pa u nastavku puta kad naletim na vulkanizera, dam mu da zakrpi ovu sto se probusila.

 

A ni ovako nesto nije narocito neprakticno, jest' malo gabaritnije ali i jeftinije i ne treba joj struja

 

Ma jeste komplikacija lepiti gumu na putu, ali: Ako je vidljivo mesto gde je guma probušena i ukoliko je oštećenje malo, uglavnom nije neophodno da se demontira točak i da se unutrašnja guma skroz vadi. Jednostavno se guma "izvuče" samo tamo gde je rupa, očisti se, zalepi i vrati na mesto. Brzo i jednostavno. Takođe nije baš ni praktično vući stalno sa sobom dve gume. Međutim, ukoliko je oštećenje gume "pozamašno" ovaj moj "scenario" pada u vodu i u tom slučaju si ti potpuno u pravu.

I da ponovim pitanje: Gde ima da se kupi "patrona" sa gasom za pumpanje guma i komplet za lepljenje (Tip/Top)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U bolje snabdevenim prodavnicama biciklisticke opreme ili u Louisu. Ja imam OVE patrone, stigle mi iz louisa, ali posto sam kupio pumpu vise mi ne trebaju, samo za njih treba i "pistolj" u koji se ubacuju patroni, imaj to u vidu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

U bolje snabdevenim prodavnicama biciklisticke opreme ili u Louisu. Ja imam OVE patrone, stigle mi iz louisa, ali posto sam kupio pumpu vise mi ne trebaju, samo za njih treba i "pistolj" u koji se ubacuju patroni, imaj to u vidu.

 

Da li si probao sa tom pumpom? Pitam pošto tubeless gume traže visok pritisak brzo da bi nalegle na felnu. Posle se može lagano pumpati i malom ručnom pumpom za bajs, ali dok ne nalegne pomažu te patrone. Navrne se malo crevce na ventil i onda se sa druge strane navrne patrona. Crevce s drugog kraja ima iglicu koja probije patronu kada se ona navrne i eto radosti vrlom motoristi! :)

 

Tube type:

TipTop flekice ima u radnjama s biciklističkom opremom. Sa sve lepkom. Taj komplet je toliko mali da ne vidim razlog da se ne ponese, čak i ako čovek nosi rezervnu unutrašnju gumu. Brzo hvata (praktično čim se stavi flekica može da se napakuje i tera dalje).

 

U louisu se takođe mogu naručiti i te patrone i komplet za krpljenje, a verujem i tiptop flekice s lepkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Te CO2 patrone se koriste i za druge potrebe, pa se možda mogu kupiti i u prodavnicama opreme za bicikle, kao i u prodavnicama opreme za lov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

U bolje snabdevenim prodavnicama biciklisticke opreme ili u Louisu. Ja imam OVE patrone, stigle mi iz louisa, ali posto sam kupio pumpu vise mi ne trebaju, samo za njih treba i "pistolj" u koji se ubacuju patroni, imaj to u vidu.

 

Izvini, a da li si siguran da te patrone (bocice sa CO2) zahtevaju pistolj? Jer LOUIS ima i kompletan Tyre Repair Kit (OVDE) i ne vidim da sadrzi nikakav pistolj za patrone. Vidim da sadrzi samo crevo za povezivanje patrone i ventila na gumi. (E sad, ja pretpostavljam da je u kompletu sve, ali ako stvarno treba i pistolj javi molim te gde to ima.)

(A i u Slaninar-ovom postu pise da je crevo sve sto treba.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zar ti nije jednostavnije da spakujes ispravnu unutrasnju ili dve umesto da lepis gumu na sred puta?

 

Ja sam tako radio sa Jawom, pa u nastavku puta kad naletim na vulkanizera, dam mu da zakrpi ovu sto se probusila.

 

A ni ovako nesto nije narocito neprakticno, jest' malo gabaritnije ali i jeftinije i ne treba joj struja :hej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

slika-301-2011-04-1301911535-default.jpg

 

 

 

koliko jeftinije i gde? pa da razmotrimo?

 

 

 

'Vaku samo plavu (za decake) je uzeo moj kum prosle godine za 400 din, na pijaci. Kinesku. I jos je operativna kao i prvog dana. Za te pare, ne smeta mi ni sto je kabasta...

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

koliko para alatka, i jesi zvake dobio za kusur? :lol::zvizduk: shalim se, ozbiljno :)?

ja pitao koliko košta nabičep koliko žvaka, (pet komada, i ne ulivaju baš poverenje), kaže rumunka, valjda rumunka, alatka 500, pet žvaka 100. a jel ako kupim alatku dobijem i žvake?; kaže može, i eto...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

zar nije dovoljna samo ''glista'' , koliko sam zapazio vulkanizer ne koristi nikakav učvršćivač? izvadi glistu iz pakovanja provuče je kroz šilo, nabije u gumu, izvadi šilo, i teraj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

zar nije dovoljna samo ''glista'' , koliko sam zapazio vulkanizer ne koristi nikakav učvršćivač? izvadi glistu iz pakovanja provuče je kroz šilo, nabije u gumu, izvadi šilo, i teraj?

 

Ima neki lepak koji se namaže na "glistu" pre nego se nabije.

 

Inače, kažu da je pravo i sigurno krpljenje jedino sa pečurkom (na hladno), dok sve ostalo treba da posluži samo privremeno. Ispada da su vulkanizeri koji krpe s tom glistom veoma hrabri ljudi. Naravno, naslušao sam se priča da su ljudi sa tom glistom posle vozili gumu "dok se skroz ne izliže", ali ipak... Valda je bolje kad manje znaš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sta bi, moze li negde u BG da se kupi ovaj set? Treba mi hitno, mislim da nema vremena za cekanje Louis dobavlljaca. Ima li neko visak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja