Jump to content

Moto Zajednica

Set za krpljenje guma

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Gde ima da se kupi onaj mali set za krpljenje guma. Mislim na onu kao silo koje ubada one trake zive gume i naravno te trake.

Odmah da napomenem imam ja penu sve je to lepo ali ako je malo veca rupa mozes onu penu samo sebi u d... da zabodes.

Kakvu sam situaciju i imao na poslednjem skupu u Sidu. Gde se mom drugaru probusila guma ali je ekser bio ogroman i pena je samo bespotrebno sistala. Sreca pa je radio neki vulkanizer tamo.

Ako neko zna gde ima neka napise. Ali da je u BG-u.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam imao takav problem prosli vikend, sa ekserom. Potrosili smo celu bocu pene bezveze. A posto nisam imao set (koji kao planiram da kupim vec neko vreme) 1hmm.gif do prvog vulkanizera sam se snasao sa superlepkom i holsrafom :zvizduk:

 

Tako da i mene zanima gde ima da se kupi taj set?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Taj set mozes naci i na aukcijama...Da ne reklamiram sajt. :zvizduk: Povoljnije je nego iz Luisa,a da li je kvalitetnije nemam pojma. :neznam: Znam da ce zavrsiti posao sto je i najvaznije. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, jel vi hoćete da zakrpite gumu ili samo da imate set za krpljenje? :lol: Svakam vam čast ako se uzdate u kineske setove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Touratech - najkvalitetnija varijanta, ali samim tim i najskuplja

a imaju par razlicitih setova u ponudi

 

Gde, sta, kako? Daj neki kontakt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ja sam u BMW dobio neki kompletić koji je sadržavao neku gumu, tubicu neke emulzije (valjda lepak), šilo i uputstvo. U nevolji se pokazalo kao odlično. E sad imam i to sa buvljaka ali sam sumnjičav jer nema tog lepka u njemu i oblik gume nije isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Svakam vam čast ako se uzdate u kineske setove.

Pa Kinezi prave nevidljive avione, sta je za njih set za krpljenje guma. :jee:

Ali mi ne ide nesto u glavu. :stabre: Ja cu tu gumu zakrpiti ali kako cu dopuniti gumu, cime? Znaci moram imati i neku bocu sa vazduhom ili mali kompresor, jer sta ce mi set za krpljenje kad ne mogu doduvati gumu. :zbunjen:

A zaboravio sam da mogu da stopiram neki auto koji ima kompresor ili kamion. Pod uslovom da hoce da stanu. :zvizduk:

 

U svakom slucaju pre kretanja na voznju treba biti dobro opremljen i nista ne prepustati slucaju. Manje ce glava da boli a vise ce se uzivati u voznji. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako se ne varam, PLopsy obavezno vuce mini-kompresor kuda god da se vozi :zvizduk:

 

A nije mnogo skupa spravica.

 

Meni je taj set (a sto da ne i kompresor) trebao vise nego 'leba to jutro ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ali mi ne ide nesto u glavu. :stabre: Ja cu tu gumu zakrpiti ali kako cu dopuniti gumu, cime? Znaci moram imati i neku bocu sa vazduhom ili mali kompresor, jer sta ce mi set za krpljenje kad ne mogu doduvati gumu. :zbunjen:

A zaboravio sam da mogu da stopiram neki auto koji ima kompresor ili kamion. Pod uslovom da hoce da stanu. :zvizduk:

 

U svakom slucaju pre kretanja na voznju treba biti dobro opremljen i nista ne prepustati slucaju. Manje ce glava da boli a vise ce se uzivati u voznji. :moto3:

 

Onaj veći set iz Luisa ima u sebi patrone sa CO2. To bi trebalo da bude dovoljno pritiska da tubeless gumu zalepi i da se uhvati za ram. Posle toga može da se doduva običnom pumpom (ona mala za bicikl, pa pumpaš dok ti ne presedne). Pored pumpe, trebalo bi da i pena za krpljenje gume može da nabije donekle pritisak, ili neka boca sa kompresovanim vazduhom - to je već stvar ukusa.

 

Kada god idem van grada, uvek nosim taj veliki set iz Louisa, penu (za svaki slučaj), alat potreban za skidanje prednjeg i zadnjeg točka - to je to što se guma tiče. Pumpu za bajs svaki put zaboravim skinuti i ubaciti u prtljag. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ja sam u BMW dobio neki kompletić koji je sadržavao neku gumu, tubicu neke emulzije (valjda lepak), šilo i uputstvo. U nevolji se pokazalo kao odlično. E sad imam i to sa buvljaka ali sam sumnjičav jer nema tog lepka u njemu i oblik gume nije isti.

 

Eh da. I te patrone sam dobio sa kompimovanim vazduhom. Jedan je napunio gumu da može da se vozi.

Drugom prilikom sa pola spreja smo napunili gumu isto da može da se vozi dosta dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Silo i gumu mozes da uzmes kod vulkanizera. Kad nabavljaju za sebe mogu valjda i tebi. Za onu gumu nisu potrebni nikakvi lepkovi. Na quadovima smo X puta krpili u sumi samo sa tim i drzalo je dobro. Neke pene iz boce mogu da naduvaju gumu, a neke ne mogu. Zato pre kupovine obavezno procitati uputstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

ja proverio kineze al na kolima,rade 100%...

 

u kolima imam i kompresor,kad putujem bajkom imam komplet za krpljenje al ne i kompresor...jbg niko nije savrsen :stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ovaj motul sprej sto koristim i dopumpava pritisak. A samo jos sada i to za krpljenje i osecacu se malo bolje ;)

 

Obavezno nabavi i par CO2 patrona. Ako je guma tubeless, potreban je brz pritisak (da se tako izrazim) da je nalepi na felnu kada se probuši. Posle se može polako doduvati na željeni pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

I ja sam imao situaciju da guram motor nekih 10-12km do kuce (moglo je da bude i vise) zato sto sam naleteo na ekser na sred puta koji je skroz uleteo u gumu,pa je zato guma ispustila za manje od minut,u tom slucaju pumpa ne pomaze.Od tada uvek sa sobom nosim kuticu sa par malih holsrafa razlicitih velicina i srafciger.Imao sam priliku i da isprobam,radi odlicno,jednostavno ga zavijes holsraf u rupu i moze da drzi pritisak i par dana.Jos sam stavio na motor i upaljac za cigare u koji mogu da ukljucim onaj mali kompresor za pumpanje guma i problem resen.Ujedno moze da sluzi i za punjenje telefona,navigaciju,itd...Pumpu sam gledao da kupim sto manju da bi mogla da stane u gepek ispod sedista i najbolje mi se uklapala neka Alpinina od 800din.Jeste da joj treba 10-15min da napumpa gumu ali ko zna koliko bi cekali da naidje neko ko ima pumpu kod sebe,a da ne pricam sto skoro niko nece da stane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U Novom Sadu prodavnica Ninex ,250n din, Talijanski set, bez konzervi vazduha , sa pet cepova.

Prvo nazovite telefonom, jer ja uzeo zadnji, al sutra opet dobili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

već drugi put za mesec dana bušim gumu. sad sam video da se nabio mali ekserić, ko onaj za staklo. do prekjuče sam dopumpavao gumu svaki drugi dan, dok nisam zamenio iglicu ventila..i juče skupim ekser. jel ima taj kineski set u blokovima? kako izgleda, jel neko sliko? i koju mini pumpu preporučujete? zadnji put sam pumpo sa nekom iz seta sa trouglom sajlom i prslukom od auta, i ima i tu malu pumpu.ne znam kako se zove, al pumpica je mala ko pesnica i lepo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja