Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pre nekoliko meseci sam naveo da sam te Garmin uredjaje koristio pre nego sto si ti i znao sta je GPS, ali da si mi ih ti tvojim nacinom reklame jednostavno zgadio i da sada proizvode te firme jednostavno mrzim. A koliko vidim nisam i jedini kojem si ogadio proizvode koje prodajes. Razmisli malo, seces granu na kojoj sedis

 

Ah, vidim da se sada vraćamo na čiste činjenice. Ko dalje pljuje, piški u pesku i sl.

Tužno je da čovek tvojih godina, sliku o drugom čoveku gradi kroz svoje frustracije. Time što po meni pljuješ, a da me u životu nisi sreo, a kamoli pogledao u oči samo odaje tužnu sliku o tebi.

Možda sam ja Garmin uređaje koristio pre tebe? Ko zna? Ja to ne smem da tvrdim jer te ne poznajem. Činjenica ostaje da sam ih prvi put video i koristio u letenju pre nekih 15-ak godina. Da li je to duže ili više? Iskreno, ne vidim zašto je to važno? Osim da se ostalima "dokaže" ko je ovde glavna faca. Ako ima potrebe za tim?

 

Ja tebe Dane cenim zbog tvojih poduhvata kao bajkera. Međutim, kao čoveka, trudim se da te ne procenjujem kroz tvoje postove jer ne bih imao neko mišljenje koje vredi pomenuti. A zbog istih tih postova i mržnje koju seješ kroz njih, nemam ni želju da te upoznam.

 

Da bi ostali u temi. GPS uređaji se u vazduholpovstvu koriste veoma dugo. Konkretno u sportu kojim sam se bavio (na žalost ne stižem) GPS uređaji su doneli revoluciju. Nešto zbog navigacije a više zbog analize raznih parametara leta i karakteristika terena iznad kojeg se leti.

 

@ Sasa umag

Molim te samo da ako obrišeš moj odgovor, obrišeš i sve ostalo što nije vezano za temu. Time će se ova saga na 31 strane svesti na par korisnih.

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

E pa ovako,

 

Da Vam kazem da sam GARMIN GPS uredjaje, neke zelene vojne modele, kod kojih su se upisivale samo koordinate, sa monohromatskim display-em, teske i velike, sa pomicnom cevastom antenom, koristio u vreme prvog rata u zalivu davne 1990 godine, ko je koristio pre mene - placam mu pice i klopu.

 

Sto se tiche zastupnika za Garmin u Srbiji, politika firme je losha, a evo i zashto:

 

Cene uredjaja su nerealne u odnosu na Evropske, da kazemo i najblizi komsiluk (Hrvatska) a da i ne govorimo o Americkim cenama. Stvarno me kao postenog kupca ne zanima odakle uredjaji dolaze, da li dolaze direktno of Garmina, preko Navigo-a iz Hrvatske , ili nekog drugog. Interesuje me samo konacna cena, koja je na zalost mnogo veca od Evropske.

 

SCG Route je mapa koja na primer u Crnoj Gori pokriva samo, i ponovo samo 6 (slovima: shest) gradova. Da nabrojim :Bar, Becici (predgradje Budve), Budva, Herceg Novi, Niksic i Podgorica.  Nema cak ni Cetinja, prestonice Crne Gore......Da ne govorimo o Kotoru, Beranama, Bijelom Polju, Mojkovcu, Tivtu, Ulcinju,  i da ne nabrajam dalje posto je spisak poduzi.

 

Procenite sami da li ta mapa vredi 8,708.00 RSD = 113.117 EUR = 159.610 USD

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Neverovatno je da o temi GPS moramo da čitamo ove poslednje postove.

I toga nema samo u ovoj temi ima ih u mnogima a to nisam sreo ni na jednom forumu.

Ja sam imao utisak da forum služi tome da neko kaže svoje mišljenje a onaj ko čita da iskoristi nešto od toga ako mu je od koristi ili ako se ne slaže u najgorem slučaju da kaže svoje iskustvo i svoje mišljenje pa onaj ko čita neka misli šta je ispravno, ovo je ipak internet koji je svima sada dostupan.

Ovo će dovesti do toga da oni koji i mogu da nešto kažu se polako sklone odavde jer njima ovaj forum i ponajmanje treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Neverovatno je da o temi GPS moramo da čitamo ove poslednje postove.

I toga nema samo u ovoj temi ima ih u mnogima a to nisam sreo ni na jednom forumu.

Ja sam imao utisak da forum služi tome da neko kaže svoje mišljenje a onaj ko čita da iskoristi nešto od toga ako mu je od koristi ili ako se ne slaže u najgorem slučaju da kaže svoje iskustvo i svoje mišljenje pa onaj ko čita neka misli šta je ispravno, ovo je ipak internet koji je svima sada dostupan.

Ovo će dovesti do toga da oni koji i mogu da nešto kažu se polako sklone odavde jer njima ovaj forum i ponajmanje treba

 

Potpuno se slažem sa tobom. Mnogi članovi koji su imali štda da kažu više se ne pojavljuju na ovom forumu.

Ako sam ja doprineo tome, duboko se svima izvinjavam. U ovoj temi, želja mi je bila samo da dam informaciju više. Zbog specifične pozicije koju imam u vezi ove teme. Oni koji misle svojom glavom proceniće da li su moji postovi korisni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Neverovatno je da o temi GPS moramo da čitamo ove poslednje postove.

I toga nema samo u ovoj temi ima ih u mnogima a to nisam sreo ni na jednom forumu.

Ja sam imao utisak da forum služi tome da neko kaže svoje mišljenje a onaj ko čita da iskoristi nešto od toga ako mu je od koristi ili ako se ne slaže u najgorem slučaju da kaže svoje iskustvo i svoje mišljenje pa onaj ko čita neka misli šta je ispravno, ovo je ipak internet koji je svima sada dostupan.

Ovo će dovesti do toga da oni koji i mogu da nešto kažu se polako sklone odavde jer njima ovaj forum i ponajmanje treba

 

U parvu si, Ja sam postavio post o tome gde i kako da kupite Garmin GPS skoro u pola cene. Mislim da je to korisno za veci broj clanova i posetioca ovog foruma. Ako tebi to nije korisno i poucno - sorry. Ako su u fazonu da te deru lokalni "preprodavci" - OK.

 

Forum takodje sluzi za razmenu razlicitih misljenja, diskusije, a naravno razlicita misljenja postoje - svi smo razliciti, jer da smo svi isti svet bi bio dosadan, pa dolazi do sukoba misljenja i koncepcija. Do god je sve u granicama pristojnosti ne vidim zasto ti to smeta.

 

Ovo se odnosi na ono sta sam ja pisao, a ako ti necije pisanje smeta, onda se obrati njemu lichno i direktno a ne svima koji su doprineli da ova tema zivi.

 

I na kraju, ako nisi imao sta da dodas u vezi GPS-a koji je tema, otisao si u OFF TOPIC.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Evo malog uputstva kako komercijalno apdejtovati sa igo 2006 na igo 2008. Nemam vremena da prevodim, ali ako neko ima nek to slobodno uradi. Podaci su sa sajta proizvodjaca.

 

Upgrade to Nav N Go iGO 8

How to upgrade from iGO My way 2006 Plus to Nav N Go iGO 8

 

Former iGO My way 2006 users have access to the new 3D software at a favorable price, and of course update options provided for those who do not want to replace their previous software. The online update available for 89 EUR (including VAT).

 

The upgrade to Nav N Go iGO 8 can only be installed to your original iGO My way 2006 SD-card. Using other SD cards is currently not supported.

 

We strongly advise you to make a complete backup from your iGO My way 2006 SD card to your PC before you start the update process with Content Manager application.

 

Please note that the updated product might require more storage space than your iGO My way 2006 card's capacity. This means that you probably will not be able to upload and use all the contents (e.g. all maps and POIs) at the same time. You will still have the license to use all contents and you will be able to modify your uploaded contents at any time.

 

 

The upgrade is available at my.navngo.com

 

 

P.S.

Poruka za onog ko mi je obriso poruke u ovoj temi. Da li je zabranjeno pravilima foruma ili nekim zakonom pokloniti nekom nesto sto je legalno kupljeno i placeno? Posto ja imam iGo8 a kolegi Mrdjanu koji se javio u ovoj temi je potreban, nije moralno, a ni po pravilima foruma, pa cak nije ni u prijateljskom duhu ovog foruma da me neko opstruira u mojoj nameri i gestu dobre volje da kolegi motoristi izadjem u susret. Ili mozda gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Neverovatno je da o temi GPS moramo da čitamo ove poslednje postove.

I toga nema samo u ovoj temi ima ih u mnogima a to nisam sreo ni na jednom forumu.

Ja sam imao utisak da forum služi tome da neko kaže svoje mišljenje a onaj ko čita da iskoristi nešto od toga ako mu je od koristi ili ako se ne slaže u najgorem slučaju da kaže svoje iskustvo i svoje mišljenje pa onaj ko čita neka misli šta je ispravno, ovo je ipak internet koji je svima sada dostupan.

Ovo će dovesti do toga da oni koji i mogu da nešto kažu se polako sklone odavde jer njima ovaj forum i ponajmanje treba

 

U parvu si, Ja sam postavio post o tome gde i kako da kupite Garmin GPS skoro u pola cene. Mislim da je to korisno za veci broj clanova i posetioca ovog foruma. Ako tebi to nije korisno i poucno - sorry. Ako su u fazonu da te deru lokalni "preprodavci" - OK.

 

 

Gremline, mislim da je GixxerK6 mislio na neke druge postove.

Čak i ja smatram da je korisno to što si postovao, bez obzira što u glavama nekih to nema nikakve logike.

 

Forum takodje sluzi za razmenu razlicitih misljenja, diskusije, a naravno razlicita misljenja postoje - svi smo razliciti, jer da smo svi isti svet bi bio dosadan, pa dolazi do sukoba misljenja i koncepcija. Do god je sve u granicama pristojnosti ne vidim zasto ti to smeta.

 

Mislim da su neki prešli tu granicu pa to ljude iritira. Ako sam ja među njima opet se svima izvinjivam. Koliko god se neki trudili da "dokažu" moju lošu nameru, ko bude čitao dobronamerno, videće da je zaista nije bilo.

 

 

Ovo se odnosi na ono sta sam ja pisao, a ako ti necije pisanje smeta, onda se obrati njemu lichno i direktno a ne svima koji su doprineli da ova tema zivi.

 

I na kraju, ako nisi imao sta da dodas u vezi GPS-a koji je tema, otisao si u OFF TOPIC.

 

;)

 

E sa ovim se ne slažem. Ako se nekom nešto ne sviđa ima pravo da to iznese. Naravno u dobronamernom duhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX6R 2007, Versys 650 2008

Vec 7 meseci me savrseno sluzi na motoru i autu gps MyGuide 3100 kupljen u Metro-u. Dobio sam ga uz kompletnu mapu evrope koja provereno na terenu (Spanija, Nemacka, Francuska, Austrija, Ceska, Madjarska) odlicno funkcionise. Problem imam "samo" sa Srbijom jer nije nova mapa, Beograd je OK! Da li neko zna gde bih mogao da update-ujem nove mape za ovaj uredjaj. Postojeca mapa Srbije je od PlanPlusa. Pisao sam njima  i oni kazu da su uvoznici GPS-a odgovorni za update i da je to njihova dobra volja ako hoce da obezbede. ???

 

 

I? Šta kažu uvoznici? Imaju li dobru volju?

 

ma bitno je da se proda a posle... ;D

mada su mi dali jos jedan nosac za gps besplatno tako da imam i za auto i za motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

P.S.

Poruka za onog ko mi je obriso poruke u ovoj temi. Da li je zabranjeno pravilima foruma ili nekim zakonom pokloniti nekom nesto sto je legalno kupljeno i placeno? Posto ja imam iGo8 a kolegi Mrdjanu koji se javio u ovoj temi je potreban, nije moralno, a ni po pravilima foruma, pa cak nije ni u prijateljskom duhu ovog foruma da me neko opstruira u mojoj nameri i gestu dobre volje da kolegi motoristi izadjem u susret. Ili mozda gresim?

 

Pošto si sebi dao slobodu da odgovoriš na moje pitanje umesto drugoga, biću i ja slobodan...

Možda nisi primetio da postoji nešto što se zove PP? Ili si namerno prevideo? Obično se PP koristi za privatnu prepisku. A o moralnosti tog gesta (hvalisanje) možda nema svrhe raspravljati ako se moral različito shvata.

 

A ako ćemo iskreno, i mene i još neke ljude na ovom forumu si doveo u zabludu pominjući uvoznika za Bliski Istok jer sam mislio da se stvarno radi o nekoj firmi.

 

Da bi se vratili na temu...

Stvarno me interesuje šta su uvoznici za iGo odgovorili kolegi Mrdjanu kada mu je zatrebala pomoć oko update-a. Pošto je od proizvođača dobio uputstvo da se javi uvozniku... šta je bilo dalje?

 

Edit:

@ mrdjan1

Sada sam video da si odgovorio. Mada mi nije baš najjasnije šta to znači? Jesi li dobio podršku za iGo ili ne?

Ili si tražio podršku za iGo, a dobio drugi nosač? :)

Jesu li pomogli ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Imam je jedno zanimljivo iskustvo sa Infoteam-om.

 

Svojevremeno (mozda mesec dana pred pojavljivanje prve verzije rutabilne mape srbije), razgovaram sa ljudima iz Infoteam-a, koji mi ponude scg road (nerutabilna mapa), posto rutabilna mapa jos nije izasla, uz obecanje da ce mi uraditi ili besplatan upgrade, ili uz neku manju nadoknadu cim se pojavi rutabilna verzija.

 

Posle mesec dana se pojavi rutabilna verzija, skinem ja sa njihovog sajta, probam sa mojim serijskim brojem... ne radi, pozovem Infoteam da vidim kako da uradim upgrade i obraduju me vescu da upgrade ipak ne mogu da mi urade, kao ni doplatu za rutabilnu mapu, vec ako mi treba, mogu da kupim i nju posebno, tako da su me u roku od mesec dana te dve mape (od kojih jedna gotovo neupotrebljiva) kostale kao neki od osnovnih modela Garmin uredjaja...

 

To je bilo poodavno, pretpostavljam da su se u medjuvremenu popravili, ali morao sam da iznesem svoje iskustvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

P.S.

Poruka za onog ko mi je obriso poruke u ovoj temi. Da li je zabranjeno pravilima foruma ili nekim zakonom pokloniti nekom nesto sto je legalno kupljeno i placeno? Posto ja imam iGo8 a kolegi Mrdjanu koji se javio u ovoj temi je potreban, nije moralno, a ni po pravilima foruma, pa cak nije ni u prijateljskom duhu ovog foruma da me neko opstruira u mojoj nameri i gestu dobre volje da kolegi motoristi izadjem u susret. Ili mozda gresim?

 

Pošto si sebi dao slobodu da odgovoriš na moje pitanje umesto drugoga, biću i ja slobodan...

Možda nisi primetio da postoji nešto što se zove PP? Ili si namerno prevideo? Obično se PP koristi za privatnu prepisku. A o moralnosti tog gesta (hvalisanje) možda nema svrhe raspravljati ako se moral različito shvata.

 

Nema tu hvalisanja, u pitanju je pomoci kolegi. Odgovorio sam ti u NJEGOVOM odsustvu i objasnio zasto to cinim. Budi dobar pa navedi u cijem odsustvu ti odgovaras i objasni zasto to cinis. Unapred hvala.

 

A ako ćemo iskreno, i mene i još neke ljude na ovom forumu si doveo u zabludu pominjući uvoznika za Bliski Istok jer sam mislio da se stvarno radi o nekoj firmi.

 

Zablude nema osim ako nisi zabludeo. ;D U pitanju je firma (ortacko drustvo tacnije) koje se bavi komunikacijama primarno a GPS i jos nekim temama sekundarno inace tacan naziv firme je  O.D. JBM OTE

 

Da bi se vratili na temu...

Stvarno me interesuje šta su uvoznici za iGo odgovorili kolegi Mrdjanu kada mu je zatrebala pomoć oko update-a. Pošto je od proizvođača dobio uputstvo da se javi uvozniku... šta je bilo dalje?

 

Jako si ljubopitljiv kad ti je namera da se iznese negativan komentar na konkurentski proizvod. Zao mi je zbog toga. To je losa karma. Nadam se da ce ti se sve vratiti u najpozitivnijem smislu pa kad budes bogat i srecan, da budes malo manje naporan po pitanju stvari koje prodajes. Ali necu o tome jer vec ima dovoljno ljudi koji ti ovde ukazuju na to. Meni licno prija razgovor sa tobom ali o stvarima koje ne prodajes. O letenju, o tastinom rucku, o voznjama, o restoranima...

 

Edit:

@ mrdjan1

Sada sam video da si odgovorio. Mada mi nije baš najjasnije šta to znači? Jesi li dobio podršku za iGo ili ne?

Ili si tražio podršku za iGo, a dobio drugi nosač? :)

Jesu li pomogli ili ne?

 

i opet ti...

 

 

Da se vratimo na temu:

Sto se tice IGo 8 evo kraceg opisa sa podacima, nazalost opet na engleskom jer nemam vremena da prevedem. Izvinjavam se.

 

Product Overview

 

Product Name:

Nav N Go iGO 8 Europe

Product Description:

GPS Navigation Software for Windows Mobile™ based PDA devices and Smartphones

Map Coverage:

Europe (43 countries, excluding Russia)

Memory Card:

2 GB microSD memory card* (with enclosed miniSD and SD adapters)

Language Support:

Navigation Software: 30 langauges

Voice Guidance: 50 profiles **

Quick Start Guide booklet: 27 langauges

Compatible with:

a wide range of PDAs / Smartphones with QVGA

or VGA touch screen and built-in or connected GPS

receiver

Minimum System Requirements:

• Microsoft® Windows Mobile™ operating system

• 300 MHz processor (400 MHz recommended)

• 64 MB memory (128 MB recommended)

• QVGA or VGA touch screen display

Supported Screen Resolution:

• 320x240 or 240x320

• 240x240 or 320x320 is not supported currently

 

Update Requirements:

Windows® based PC with Internet connection, DVDROM drive and SD card reader for content update or synchronization

Product Release (estimated):

April 2008

Distribution:  exclusively through Nav N Go’s distribution network

Awards:  Vision Mobility's Award of Excellence

Best Navigation Software

Innovation of the Year 2008

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Neverovatno je da o temi GPS moramo da čitamo ove poslednje postove.

I toga nema samo u ovoj temi ima ih u mnogima a to nisam sreo ni na jednom forumu.

Ja sam imao utisak da forum služi tome da neko kaže svoje mišljenje a onaj ko čita da iskoristi nešto od toga ako mu je od koristi ili ako se ne slaže u najgorem slučaju da kaže svoje iskustvo i svoje mišljenje pa onaj ko čita neka misli šta je ispravno, ovo je ipak internet koji je svima sada dostupan.

Ovo će dovesti do toga da oni koji i mogu da nešto kažu se polako sklone odavde jer njima ovaj forum i ponajmanje treba

 

U parvu si, Ja sam postavio post o tome gde i kako da kupite Garmin GPS skoro u pola cene. Mislim da je to korisno za veci broj clanova i posetioca ovog foruma. Ako tebi to nije korisno i poucno - sorry. Ako su u fazonu da te deru lokalni "preprodavci" - OK.

 

Forum takodje sluzi za razmenu razlicitih misljenja, diskusije, a naravno razlicita misljenja postoje - svi smo razliciti, jer da smo svi isti svet bi bio dosadan, pa dolazi do sukoba misljenja i koncepcija. Do god je sve u granicama pristojnosti ne vidim zasto ti to smeta.

 

Ovo se odnosi na ono sta sam ja pisao, a ako ti necije pisanje smeta, onda se obrati njemu lichno i direktno a ne svima koji su doprineli da ova tema zivi.

 

I na kraju, ako nisi imao sta da dodas u vezi GPS-a koji je tema, otisao si u OFF TOPIC.

 

;)

Nisi ti baš sve razumeo, a drago mi je da si kupio dobru spravu za male pare

Za mene je ono što si ti napisao koristan info a i ono što je Markone napisao takođe iako ja Zumo možda neću da kupim nikada.

A onda je krenulo drugim tokom kada je Markone rekao da i ovde ima nešto slično za 100eur više, verujem da ni on sam to nije očekivao jer u protivnom ne bi reč rekao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nisi ti baš sve razumeo, a drago mi je da si kupio dobru spravu za male pare

Za mene je ono što si ti napisao koristan info a i ono što je Markone napisao takođe iako ja Zumo možda neću da kupim nikada.

A onda je krenulo drugim tokom kada je Markone rekao da i ovde ima nešto slično za 100eur više, verujem da ni on sam to nije očekivao jer u protivnom ne bi reč rekao.

 

Na žalost, znao sam šta će se desiti. Ali to nije razlog da ćutim.

Poznata ekipa se opet okomila i nije joj prvi put. Koga interesuje neka samo proprati moje postove i neka proveri ko se i na koji način javljao posle njih. Videćete tačno uigranu i koordinisanu akciju.

Tako su oterali jednog od najkorisnijih članova ovog foruma samo zato što nisu mogli da mu oproste da je imao srce veliko kao ovaj svet. Ja se još ne dam.

Psi laju a karavani prolaze...

 

@ Vladamir:

No coment. Ja sam mislio da si ti fin momak samo malo zaluđen društvom. Sada vidim da si sklon hvalisanju, zavidan i nevaspitan (apropo imena šatro firme).

Kao i obično, ko priča o karmi obično priča o sebi. Mogu ti reći da mi je sada žao što sam potrošio ono vreme sa tobom. Veruj mi, prvi put u životu se tako osećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

@ Vladamir:

No coment. Ja sam mislio da si ti fin momak samo malo zaluđen društvom. Sada vidim da si sklon hvalisanju, zavidan i nevaspitan (apropo imena šatro firme).

Kao i obično, ko priča o karmi obično priča o sebi. Mogu ti reći da mi je sada žao što sam potrošio ono vreme sa tobom. Veruj mi, prvi put u životu se tako osećam.

 

Zao mi je sto imas takvo misljenje i sto u svemu vidis nesto izmedju redova i jos tako negativno. Ja nisam tebe castio epitetima i necu jer su takvi ratovi za mene ispod casti. Takodje mi je drago sto sam te upoznao jer je svako poznanstvo jedno novo bogatstvo. Nije mi zao ni sto sam vise puta uputio ljude na tebe u vezi Skota tj maziva itd. Sto se naziva firme tice nema tu nista "satro" kako kazes. Firma je Grcko-Palestinska a evo ti link gde mozes procitati sta OTE znaci http://sr.wikipedia.org/wiki/OTE . Kao sto sam vec rekao firma se bavi komunikacijama primarno. Ako hoces vise detalja o firmi da proveris istinitost postojanja moraces da potrazis u Palestinskom privrednom registru a mozda su registrovani u nekom obliku i u Grckoj pa mozes da proveris i u njihovom privrednom registru.

Ja i dalje stojim iza svega sto sam rekao i napisao. To ukljucuje i da je Garmin odlican brend ali sa jako visokom cenom i da je tvoj marketing kontraproduktivan (sto mnogi potvrdjuju javno i manje javno).Takodje se odnosi i na Scottoiler koji je odlican komad opreme za sve koji voze duze relacije ili one koji jednostavno ne zele da podmazuju lanac, koji ti opet preagresivno predstavljas bez potrebe. I na kraju to ukljucuje poznanstvo i vreme provedeno sa tobom koji si simpatican, zanimljiv i duhovit covek, u trenucima  kada ne razmisljas komercijalno.

 

Pa svakom po zasluzi, jer jed je jed, a red je red.

 

Nego da ja neoffujem kao ti.

Evo slicica kako Igo 8 izgleda u 3D modu

 

 

 

post-929-12879006335756_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Firma je Grcko-Palestinska a evo ti link gde mozes procitati sta OTE znaci http://sr.wikipedia.org/wiki/OTE . Kao sto sam vec rekao firma se bavi komunikacijama primarno. Ako hoces vise detalja o firmi da proveris istinitost postojanja moraces da potrazis u Palestinskom privrednom registru a mozda su registrovani u nekom obliku i u Grckoj pa mozes da proveris i u njihovom privrednom registru.

 

Da i ostali znaju o čemu pričaš:

 

U pitanju je firma (ortacko drustvo tacnije) koje se bavi komunikacijama primarno a GPS i jos nekim temama sekundarno inace tacan naziv firme je  O.D. JBM OTE

 

Hvala Vladamire. Nisi trebao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ne znam za vas ostale, ali meni ova tema liči na špansku seriju :-[

 

Slažem se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nisi ti baš sve razumeo, a drago mi je da si kupio dobru spravu za male pare

Za mene je ono što si ti napisao koristan info a i ono što je Markone napisao takođe iako ja Zumo možda neću da kupim nikada.

A onda je krenulo drugim tokom kada je Markone rekao da i ovde ima nešto slično za 100eur više, verujem da ni on sam to nije očekivao jer u protivnom ne bi reč rekao.

 

Na žalost, znao sam šta će se desiti. Ali to nije razlog da ćutim.

Poznata ekipa se opet okomila i nije joj prvi put. Koga interesuje neka samo proprati moje postove i neka proveri ko se i na koji način javljao posle njih. Videćete tačno uigranu i koordinisanu akciju.

Tako su oterali jednog od najkorisnijih članova ovog foruma samo zato što nisu mogli da mu oproste da je imao srce veliko kao ovaj svet. Ja se još ne dam.

Psi laju a karavani prolaze...

 

@ Vladamir:

No coment. Ja sam mislio da si ti fin momak samo malo zaluđen društvom. Sada vidim da si sklon hvalisanju, zavidan i nevaspitan (apropo imena šatro firme).

Kao i obično, ko priča o karmi obično priča o sebi. Mogu ti reći da mi je sada žao što sam potrošio ono vreme sa tobom. Veruj mi, prvi put u životu se tako osećam.

Firma je Grcko-Palestinska a evo ti link gde mozes procitati sta OTE znaci http://sr.wikipedia.org/wiki/OTE . Kao sto sam vec rekao firma se bavi komunikacijama primarno. Ako hoces vise detalja o firmi da proveris istinitost postojanja moraces da potrazis u Palestinskom privrednom registru a mozda su registrovani u nekom obliku i u Grckoj pa mozes da proveris i u njihovom privrednom registru.

 

Da i ostali znaju o čemu pričaš:

 

U pitanju je firma (ortacko drustvo tacnije) koje se bavi komunikacijama primarno a GPS i jos nekim temama sekundarno inace tacan naziv firme je  O.D. JBM OTE

 

Hvala Vladamire. Nisi trebao.

Ne znam za vas ostale, ali meni ova tema liči na špansku seriju :-[

 

Slažem se...

Zasto offujes ovako interesantnu temu raspravama, sve to sto si napisao mogao si da raspravis sa Vladamirom preko PP-a. Posle recimo taj PP iskoristis kao predlog za banovanje Vladamira posto ti toliko smeta.

 

Mene interesuje da li je neko probao novu verziju Mobile XT 5.00 i kako mu se pokazala u radu ? Meni se cini da mi telefon malo sporije radi sa tom verzijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Da preskočimo prozivke...

 

Mobile XT...

Koji je telefon u pitanju?

Garmin Mobile XT je malo zahtevniji po pitanju obrade pa je možda to uzrok usporenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

u pitanju je SE W950, ima 200 MHz procesor. Ranije (sa starom verzijom) mi nije kocilo nista, zato pitam da li drugima koci ili je stvar u mom telefonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

u pitanju je SE W950, ima 200 MHz procesor. Ranije (sa starom verzijom) mi nije kocilo nista, zato pitam da li drugima koci ili je stvar u mom telefonu

 

Kao što sam rekao, moguće je da ti koči zato što je nova verzija zahtevnija. Ako imaš neke procese u pozadini, probaj da ih sve pogasiš i probaš bez njih. Ako i dalje koči probaj da reinstaliraš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

u pitanju je SE W950, ima 200 MHz procesor. Ranije (sa starom verzijom) mi nije kocilo nista, zato pitam da li drugima koci ili je stvar u mom telefonu

Naprotiv na Nokia E51, ARM11 CPU na 369 MHZ i ram xx (nisam siguran ima dosta) radi brže.

Jedino što sam primetio kao bug koji nije mnogo važan znači za verzije Symbian 9.2 3rd edition, Garmin Mobile XT 5.0 u route preference imate izmešane linkove pri izboru route preference. Mada sam video i to da UIQ za SE ima izbor samo 3 tipa route a moja verzija koja nije UIQ ima 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Hajde neka mi neko posalje PP kako da ugradim taj novi iGo 8 za Crypton S1000, 3D maps ili bilo koje druge nadogradnje. Natrpao sam uredjaj muzikom i slikama i usporio sam ga dosta. Pokusao sam da postojeci program iskopiram na karticu od 2 GB ali nesto ne ide. Pa eto...ako neko zna rado bih ga odveo na vrucu jagnjetinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Plasim se da je tvoj S1000 ima preslab procesor (266Mhz) za iGo8. Mislim da je bolje da ugradis stari iGo6, verovatno si ga dobio na CD-u kad si kupio uredjaj. Ako je navigacioni softver na kartici, jednostavno obrisi sve i prekopiraj sadrzaj CD-a. Vodi racuna o nazivu izvrsnog fajla navigacionog softvera.

 

Uskoro ces moci da vrsis legalan update na sajtu Nav'nGo (kako li se vec pise) Comtrade je distributer iGo za Srbiju i uskoro ce se Crypton modeli naci na listi podrzanih za update preko Interneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Hajde neka mi neko posalje PP kako da ugradim taj novi iGo 8 za Crypton S1000, 3D maps ili bilo koje druge nadogradnje. Natrpao sam uredjaj muzikom i slikama i usporio sam ga dosta. Pokusao sam da postojeci program iskopiram na karticu od 2 GB ali nesto ne ide. Pa eto...ako neko zna rado bih ga odveo na vrucu jagnjetinu...

 

Ja sam od pre neki dan na Garmin platformi  :'(....ali vruca jagnjetina kod "Dragovica"....mljac,mljac....

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja