Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Moze da se poruci direktno na njihovom online shopu, i salju u Srbiju (postarina oko 20e do jednog kilograma tezine).

 

Ja planiram da porucim nekih sitnica pre pocetka sezone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Imas svuda po evropi. Italija, Austrija, Nemacka...

Oprema je jezivo kvalitetna i skupa i namenjena long distance putnicima.

 

TT je sinonim za extra heavy duty moto-opremu.Ono sto je jezivo kvalitetno ima i osnovu da bude jezivo skupo, pa coveku onda nije ni zao da plati nesto sto vredi.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Molba svima da u okviru ove teme ucinimo jedno dobro delo.

 

Naime, moj partner u firmi i moj veliki prijatelj je slepa osoba (100% ostecenje vida) a pri tome je doktor kompjuterskih nauka (doktorirao na Politehnickom univerz. u Njujorku). Inace, kod nas u firmi je zaduzen za R&D. Posto je high-tech teren na kojem se oseca kao kod kuce, vec duze vreme pokusava da konfigurise resenje koje ce mu, prevashodno pomocu GPS navigacije, olaksati kretanje. Npr. on sada koristi specijalni "beli" stap (njegov je doduse plav), sa senzorima (radi na istom principu kao oni u autu za parkiranje) pa mu vibracijama ukazuje na barijere. Nasli smo mu i naocare sa ugradjenim bluetooth headset. Dakle, da ne duzim, ja sam mu pomenuo da na nasem forumu postoji tema o GPS i citirao mu neke vase diskusije koje su mi se ucinile da mu mogu biti od koristi.

 

On me je zamolio sledece:

 

"Hajde onda postavi tamo pitanje da li je neko radio sa wayfinderom i da li postoje negde mape za Srbiju i Beograd.

 

Mene interesuje da nadjem nesto za wayfinder. Naime neka spanska firma je napravila GPS sw za mobilne telefone telefone za slepe koji koristi wayfinder. Rekose mi da imaju samo glavne puteve kroz Srbiju. Cekam konfiguraciju snova za N82 koja ima GPS za Beograd, citac teksta uz pomoc kamere (taj sw kosta 1200 evra), sw za prepoznavanje boja i za citanje knjiga sa bookshare.com. Trenutno cekam da nadjem resenje za karte i onda pravim veliki pazar. Ova spanska firma se specijalizovala za softver za slepe pa cak i slepi rade razvoj sw (nisam bas jedini). Problem sa ovim uobicajenim navigatorima je unos podataka dakle kako da ukucam ulicu. Ovi kao imaju sve to prilagodjeno za slepe i problem je samo mapa. Ako je mapa nesto standardno, mozda bi mogao da unesem mapu nekog drugog proizvodjaca. Wayfinder ima dve opcije:

- da imas ucitanu mapu

- da interaktivno komunicira sa centrom pa tamo gde postoji mozes da dobijas trenutno stanje saobracaja.

 

Naravno, meni je dovoljna fiksna mapa koju bih povremeno osvezavao"

 

...pa ako bilo ko ima neku ideju ili ako tragajuci sebi za resenje naleti na ovo sto njemu treba bili bi vam zahvalni i on i ja.

 

inace, mozete mu i direktno poslati svoje predloge, sugestije i sl. na dragomir@sbb.rs

 

p.s.

nadam se da ovo nije off jer njegov glavni problem je kako da unese/promeni parametre u GPS uredjaju a da ne mora da gleda u njega. mozda je takva opcija korisna i za nas bajkere, kada npr. imamo potrebu da u voznji zadamo neku instrukciju/upit a da pri tome ne smemo da skrenemo pogled sa puta. mozda, opcija sa glasovnom komandom i sl.???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2414 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Molba svima da u okviru ove teme ucinimo jedno dobro delo.

 

Naime, moj partner u firmi i moj veliki prijatelj je slepa osoba (100% ostecenje vida) a pri tome je doktor kompjuterskih nauka (doktorirao na Politehnickom univerz. u Njujorku). Inace, kod nas u firmi je zaduzen za R&D. Posto je high-tech teren na kojem se oseca kao kod kuce, vec duze vreme pokusava da konfigurise resenje koje ce mu, prevashodno pomocu GPS navigacije, olaksati kretanje. Npr. on sada koristi specijalni "beli" stap (njegov je doduse plav), sa senzorima (radi na istom principu kao oni u autu za parkiranje) pa mu vibracijama ukazuje na barijere. Nasli smo mu i naocare sa ugradjenim bluetooth headset. Dakle, da ne duzim, ja sam mu pomenuo da na nasem forumu postoji tema o GPS i citirao mu neke vase diskusije koje su mi se ucinile da mu mogu biti od koristi.

 

On me je zamolio sledece:

 

"Hajde onda postavi tamo pitanje da li je neko radio sa wayfinderom i da li postoje negde mape za Srbiju i Beograd.

 

Mene interesuje da nadjem nesto za wayfinder. Naime neka spanska firma je napravila GPS sw za mobilne telefone telefone za slepe koji koristi wayfinder. Rekose mi da imaju samo glavne puteve kroz Srbiju. Cekam konfiguraciju snova za N82 koja ima GPS za Beograd, citac teksta uz pomoc kamere (taj sw kosta 1200 evra), sw za prepoznavanje boja i za citanje knjiga sa bookshare.com. Trenutno cekam da nadjem resenje za karte i onda pravim veliki pazar. Ova spanska firma se specijalizovala za softver za slepe pa cak i slepi rade razvoj sw (nisam bas jedini). Problem sa ovim uobicajenim navigatorima je unos podataka dakle kako da ukucam ulicu. Ovi kao imaju sve to prilagodjeno za slepe i problem je samo mapa. Ako je mapa nesto standardno, mozda bi mogao da unesem mapu nekog drugog proizvodjaca. Wayfinder ima dve opcije:

- da imas ucitanu mapu

- da interaktivno komunicira sa centrom pa tamo gde postoji mozes da dobijas trenutno stanje saobracaja.

 

Naravno, meni je dovoljna fiksna mapa koju bih povremeno osvezavao"

 

...pa ako bilo ko ima neku ideju ili ako tragajuci sebi za resenje naleti na ovo sto njemu treba bili bi vam zahvalni i on i ja.

 

inace, mozete mu i direktno poslati svoje predloge, sugestije i sl. na dragomir@sbb.rs

 

p.s.

nadam se da ovo nije off jer njegov glavni problem je kako da unese/promeni parametre u GPS uredjaju a da ne mora da gleda u njega. mozda je takva opcija korisna i za nas bajkere, kada npr. imamo potrebu da u voznji zadamo neku instrukciju/upit a da pri tome ne smemo da skrenemo pogled sa puta. mozda, opcija sa glasovnom komandom i sl.???

 

I mene je jedna osoba sa sličnim problemom pitala za rešenje tog problema ali mu nisam mogao pomoći više od onoga što je već i sam iščačkao sa neta.

Ono što donekle može da pomogne je recimo nuvi 860 koji prima instrukcije glasom (samo na engleskom jeziku). Cena mu je 47.082,00 Din

To isto može da pomogne i u gore opisanoj situaciji na motoru, ali ja nisam baš pristalica tih stvari. Ako nešto ozbiljnije treba da se čeprka po GPS-u kao što je izmena rute ili odredišta... bolje je stati sa strane na bezbednom mestu i to odraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Molba svima da u okviru ove teme ucinimo jedno dobro delo.

 

I mene je jedna osoba sa sličnim problemom pitala za rešenje tog problema ali mu nisam mogao pomoći više od onoga što je već i sam iščačkao sa neta.

Ono što donekle može da pomogne je recimo nuvi 860 koji prima instrukcije glasom (samo na engleskom jeziku). Cena mu je 47.082,00 Din

To isto može da pomogne i u gore opisanoj situaciji na motoru, ali ja nisam baš pristalica tih stvari. Ako nešto ozbiljnije treba da se čeprka po GPS-u kao što je izmena rute ili odredišta... bolje je stati sa strane na bezbednom mestu i to odraditi.

 

hvala markone, prosledio sam mu svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Imam ja jedno pitanje na koje mozda vec ima odgovor u temi ali citati svih 37 strana ... :-\ Da li ima da se kupi neki drzac koji se moze montirati na motor? Konkretno imam noku n95 sa instaliranom garminom. Inace sve radi super u kolima negubi signal i pokazuje odlicno sve mada omasi broj ali ulicu nadje sto je i bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Imam ja jedno pitanje na koje mozda vec ima odgovor u temi ali citati svih 37 strana ... :-\ Da li ima da se kupi neki drzac koji se moze montirati na motor? Konkretno imam noku n95 sa instaliranom garminom. Inace sve radi super u kolima negubi signal i pokazuje odlicno sve mada omasi broj ali ulicu nadje sto je i bitno.

 

SEARCH je chudo....sve pise, samo se malo,potrudi...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

da pretraga je cudo ali nisam bas nasao  :) ali sam nasao tank torbu koja ce obavljati posao odlicno kad za to dodje vreme. ali i dalje ako postoji neki drzac nebi bilo lose da napise ko zna  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Posto vas sve mrzi da trazite, ili vam ne treba informacija, ili se mozda ocekuje da neko drugi to uradi umesto vas i servira vam link na tanjiru ? SEARCH u ruke i samo napred.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Serbia

Elem , podlegao sam opravdanim argumentima, ovde iznetim, u korist Garminovih uredjaja

i normaaaalno kupio ZUMO ...

stize mi ovih dana iz Majamija ! ;-)

Malo je skuplji od Cryptona , doduse ! (al' ima zato nosac za bajk) :-)))

 

Ma, ZUMO je ZUMO ! :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Evo ljudi uzeo sam i ja GPS napokon :D

Uzeo sam Galeb GND-001 po preporuci jednog taxiste pa cu ga probati letos.. Dobio sam i karticu sa 22 zemlje evrope....

Evo slika:

 

navigator.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12098 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uzeo sam Galeb GND-001 po preporuci jednog taxiste pa cu ga probati letos.. Dobio sam i karticu sa 22 zemlje evrope....

 

Sad se baci na navigacioni softver. iGo 8.3.2. ti je aktuelan, ali ima malo bagova pa preporucujem 8.3.1 kao najstabilniju verziju. Uz 8.3.1. dobijas i mnogo detaljniju mapu Srbije, a i one 22 zemlje Evrope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Uzeo sam Galeb GND-001 po preporuci jednog taxiste pa cu ga probati letos.. Dobio sam i karticu sa 22 zemlje evrope....

 

Sad se baci na navigacioni softver. iGo 8.3.2. ti je aktuelan, ali ima malo bagova pa preporucujem 8.3.1 kao najstabilniju verziju. Uz 8.3.1. dobijas i mnogo detaljniju mapu Srbije, a i one 22 zemlje Evrope.

 

Posto sam ga uzeo polovnog (radi sve, proverio sam) vec ima softver. Nisam proveravao koji je ali shljaka.... Ovaj koji mi ga je prodao vozi kamion Austrija - Srbija i kaze da mu je extra sluzio . Sad je uzeo GND 002 pa sam ja kupio ovaj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav drugari!

Vec godinu dana koristim Mio 720b. Zadovoljan sam njime, mada ne bash trajnoscu baterije, no sta je tu je. Zamolio bih nekoga za objashnjenje kako da ga otkljucam te po vasoj preporuci ubacim novije mape.

Pozdrav Pera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Pozdrav drugari!

Vec godinu dana koristim Mio 720b. Zadovoljan sam njime, mada ne bash trajnoscu baterije, no sta je tu je. Zamolio bih nekoga za objashnjenje kako da ga otkljucam te po vasoj preporuci ubacim novije mape.

Pozdrav Pera.

 

Sto se otkljucavanja tice, ja koristim programcic "miopocket" se valjda zove (pogledaj na googlu, naci ces sigurno), samo povedi racuna da ti treba verzija za 520 ili 720, svejedno, i celu arhivu raspakujes na memorijsku karticu.

 

Sto se mapa tice, legalnih imas po radnjama kod nas, i nisu narocito skupe, a linkovi na "narodske" verzije se ipak ne stavljaju na forum, pa jedino ako se nadje neko ko zna gde se mogu skinuti, pa da ti posalje na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

ja imam na telu model nokia n95 garmin mobile 5.0 i radi bas fino.

sada je izasao novi 6.0 kojeg cu ubaciti ovih dana,inace garmin ima najbolje odradjenu mapu scg i yugoslavije.i updajtuje je 3-4 puta godisnje,tako da je sada izasla mapa scg 1.9 .

neradi kao klasican gps ali je dosta dobar  ima i glasovno navodjenje i na srpskom je.

nisam imao vremena da citam cijelu temu tako da ako je ovo vec neko napisao nemojte se ljutiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3
link=topic=739.msg394326#msg394326 date=1230518352]

ja imam na telu model nokia n95 garmin mobile 5.0 i radi bas fino.

sada je izasao novi 6.0 kojeg cu ubaciti ovih dana,inace garmin ima najbolje odradjenu mapu scg i yugoslavije.i updajtuje je 3-4 puta godisnje,tako da je sada izasla mapa scg 1.9 .

neradi kao klasican gps ali je dosta dobar  ima i glasovno navodjenje i na srpskom je.

nisam imao vremena da citam cijelu temu tako da ako je ovo vec neko napisao nemojte se ljutiti

Obrati pažnju samo da je Garmin Xt 5.00.00 poslednja verzija koja je optimizovana oko potrošnje tvoje baterije.

Ako kreneš sa 5.00.10 ili 20 videćeš da ti baterija odlazi veoma brzo bez obzira da li koristiš Garmin ili ne.

Gde to ima ver 6.0, koliko znam za tvoj telefon poslednja verzija je 5.00.20?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12098 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nedavno sam procitao interesantnu stvar: ma koliko hvalili Garmin mape, pokrivenost Srbije je ispod 50%! Mapa koja se dobija uz iGo 8.3.1 (koja je skoro 30% veca od prethodne)  ima samo nekoliko procenata slabiju pokrivenost od Garmina.

 

Poredjenja radi, veliki broj zemalja evropske unije u obe verzije ima pokrivenost 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Nedavno sam procitao interesantnu stvar: ma koliko hvalili Garmin mape, pokrivenost Srbije je ispod 50%! Mapa koja se dobija uz iGo 8.3.1 (koja je skoro 30% veca od prethodne)  ima samo nekoliko procenata slabiju pokrivenost od Garmina.

 

Poredjenja radi, veliki broj zemalja evropske unije u obe verzije ima pokrivenost 100%.

 

Ma koliko hvalili Garmin mape,  bio sam pre par meseci u Crnoj Gori, SCG Route 1.9 ima slovima i brojem 6 gradova u celoj Crnoj Gori (nema Cetinje, the capital, ne sa ulicama - nema uopste - kao da ne postoji), tako da je o pokrivenosti tog dela izlishno uopste diskutovati.

 

Ima samo Bar, Becici (nisu li Becici predgradje Budve i sa istim registarkim brojem BD ?) Herceg Novi, Niksic i Podgorica.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Nedavno sam procitao interesantnu stvar: ma koliko hvalili Garmin mape, pokrivenost Srbije je ispod 50%! Mapa koja se dobija uz iGo 8.3.1 (koja je skoro 30% veca od prethodne)  ima samo nekoliko procenata slabiju pokrivenost od Garmina.

 

Poredjenja radi, veliki broj zemalja evropske unije u obe verzije ima pokrivenost 100%.

 

Ma koliko hvalili Garmin mape,  bio sam pre par meseci u Crnoj Gori, SCG Route 1.9 ima slovima i brojem 6 gradova u celoj Crnoj Gori (nema Cetinje, the capital, ne sa ulicama - nema uopste - kao da ne postoji), tako da je o pokrivenosti tog dela izlishno uopste diskutovati.

 

Ima samo Bar, Becici (nisu li Becici predgradje Budve i sa istim registarkim brojem BD ?) Herceg Novi, Niksic i Podgorica.

 

 

Sad barem znamo gde letuju ovi sto prave SCG Route ;D ;D ;D ;D ;D

Znaci sacekusa u Becicima  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Nedavno sam procitao interesantnu stvar: ma koliko hvalili Garmin mape, pokrivenost Srbije je ispod 50%! Mapa koja se dobija uz iGo 8.3.1 (koja je skoro 30% veca od prethodne)  ima samo nekoliko procenata slabiju pokrivenost od Garmina.

 

Poredjenja radi, veliki broj zemalja evropske unije u obe verzije ima pokrivenost 100%.

 

Ma koliko hvalili Garmin mape,  bio sam pre par meseci u Crnoj Gori, SCG Route 1.9 ima slovima i brojem 6 gradova u celoj Crnoj Gori (nema Cetinje, the capital, ne sa ulicama - nema uopste - kao da ne postoji), tako da je o pokrivenosti tog dela izlishno uopste diskutovati.

 

Ima samo Bar, Becici (nisu li Becici predgradje Budve i sa istim registarkim brojem BD ?) Herceg Novi, Niksic i Podgorica.

 

 

Ja imam Cetinje na mom Garminu?

Kako to da ga ti nemaš?

SGG Route 1.9 je izašao pre nedelju dana, kako si ga ti koristio u Crnoj Gori pre par meseci? Tada je možda bio 1.7 ili 1.8?

Mislim da se od tada dosta izmenjalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet
  • Teoreticar ..., 12098 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lepo, ali 390 funti ti je preko 400e a na to dodaj usluge placanja, pa transport, potencijalno placanje carine, pa nemanje garancije i na kraju treba kupiti mape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja