Jump to content

Moto Zajednica

Da li iz EU salju kazne za saobracajne prekrsaje u Srbiju?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Trazila sam po netu, ali nikako ne mogu da nadjem neku validnu informaciju.

 

Dakle, zanima me da li neplacanje kazne za saobracajni prekrsaj napravljen na teritoriji EU moze imati neke konsekvence po ucinioca prekrsaja, tipa - problem na granici prilikom sledeceg ulaska u EU i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Uletao sam u radar mnogo puta u HU,A,D, na auto koji mi je registrovan na stranim tablicama uredno su mi stizale kazne sa sve fotografijom na mesto prebivališta gde sam prijavljen. A na auto koji vozim na našim tablicama mi dosad nije ništa stiglo na kućnu adresu, a ni na granici mi niko nikada nije ništa rekao, a imao sam i par parking kazni na isti auto i opet ništa. To je moje iskustvo, možda samo imam sreće :neznam::zvizduk: , možda me jednom samo zatvore na granici i kažu....eeee sad je dosta majčin sine. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Meni je u Italiji 2008. zapisao pandur tablice za vožnju u žutoj traci...do danas ništa nije stiglo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nekad su kazne bile evidentirane i dešavalo se na graničnom prelazu da se uzme pasoš i traži plaćanje zaostale kazne. Danas je to verovatno još lakše sa svom opremom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Naseg druga Helsa iz NS , madjarski carinici su izbacili iz bus-a kada smo isli na moto sajam organizovano (grupno). Razlog , frajer nije platio ranije "racune"(prekrsaje) a nadao se da u grupi pa jos kad je pijan , nece obracati paznju ! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naseg druga Helsa iz NS , madjarski carinici su izbacili iz bus-a kada smo isli na moto sajam organizovano (grupno). Razlog , frajer nije platio ranije "racune"(prekrsaje) a nadao se da u grupi pa jos kad je pijan , nece obracati paznju ! :moto3:

 

Bio i ja u tom busu, nisu hteli da nas puste u Madjarsku dok on ne plati kaznu, a kad je platio, nas su pustili, a njemu rekli da moze u Madjarsku, al tek sledeci dan !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Najcesce su me slikali u Bechu, ali nikad mi nista nije stiglo.

U pocetku mi je bilo zanimljivo ... Cudim se kako svi voze ko penzioneri 40km/h na ulicama, a ja majstor dajem po gasu ... Blicevi samo sevaju, prvo nisam kontao sta je, ali posle cetvrtog blica skontao sam da je kamera :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam cuo da ne stizu, mislim da sam imao par susreta sa kamerama u A i SLO, i nista nije stiglo. Mozda je pametno da na novim tablicama budu slova ŠĆ recimo? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

Stizu. nama je iz italije stigla kazna 300€, posle 6 meseci. snimila nas je kamera na auto putu i na iskljucenju za trzni centar uz auto put registrovala vreme za koje smo presli odredjenu deonicu i na taj nacin su ustanovili da je brzina bila veca od propisane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Mene i kolegu slikala kamera u blizini Kelna pre 4,5 meseci,vozili smo rent-a-car(iznajmljen u Dortmundu) i mislili jebiga kad budemo vracali kola sigurno ce nam naplatiti,medjutim nista .Za sve ovo vreme nije stiglo nista ni u Srbiju iako imaju sve nase podatke,tako da ne znam sta bih ti rekao nekom stigne nekom ne :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

A vezano za kazne i kamere da li neko zna da li GPS pouzdano nagovestava kamere u EU, bar vecinu? Posto na nekim GPS postoji opcija a i upozorenja, toboz mape su azurirane.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Stizu. nama je iz italije stigla kazna 300€, posle 6 meseci. snimila nas je kamera na auto putu i na iskljucenju za trzni centar uz auto put registrovala vreme za koje smo presli odredjenu deonicu i na taj nacin su ustanovili da je brzina bila veca od propisane.

 

Iz Italije ti stigla kazna na kucnu adresu u Srbiji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Verovatno ima slucajeva. Ja sam sa jos 5 drugara bio prosle godine u IT i prosli smo je selu i znamo da su nas slikale kamere vise puta posto smo i bleceve videli i za sada da kucnem u drvo nam nije nista stizalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

ukoliko vozite kola koja su u vlasnistvu fizickog lica ili firme u nemackoj,austriji ili nekoj drugoj zemlji EU (osim Bugarske i Rumunije) i napravite prekrsaj - stize papir kod vlasnika gde se trazi da on da izjavu ko je tada upravljao vozilom kad je nacinjen prekrsaj.On je duzan da dostavi i vase podatke o prebivalistu ! E onda Vam stigne kuci kazna sa obrazlozenjem i imate rok 7 dana da uplatite. Ja sam skoro 180eur platio za prekoracenje brzine... A sa nasim tablama u inostranstvu - za sada koliko znam ne stize nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja