Jump to content

Moto Zajednica

" BOKILIĆ " servis, prodaja delova

Recommended Posts

  • Drug član, 2889 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

E moj Boki, kad bi ljudi shvatili da vreme ne počinje od njih, nego da je i ranije bilo mnogo dobrih stvari, čak i boljih, naprednijih nego što su ove danas. Konfekcije. Odlične, ali sve isto, malene razlike. Nijedna fabrika se ne usuđuje da unese nešto stvarno revolucionarno, a nekada su se takmičile u tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

E moj Boki, kad bi ljudi shvatili da vreme ne počinje od njih, nego da je i ranije bilo mnogo dobrih stvari, čak i boljih, naprednijih nego što su ove danas. Konfekcije. Odlične, ali sve isto, malene razlike. Nijedna fabrika se ne usuđuje da unese nešto stvarno revolucionarno, a nekada su se takmičile u tome.

 

pa mehanika je napredovala..15 do 20ks...nista sad da padnes u nesvest,..a matorci jos biju krugove..stare masine pune obtnog momenta i snage,nove traze gas...idu ali sam pod gasom...ovde rol radilica,teska...ima se rezerve snage...ajnspric....radi ko testera.ne ko novi ...pumpa dizna tps,to mu vise kao potenciometar dodje i sikaj gorivo...ide breeeee :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

triumph..sredjeeennn..karbovi bili ubi boze,neko iskasapio kutiju filtera za vazduh,morao da radi silikon..sredjen naravno,redak ne japanski motor koji bas bas ideeeeeee :takoje:

scuteric rasparcan,pa videcemo,mora generalka..polako bez zurbe :)

harlejka dobila servisic, ma sve moze..:takoje:

za pegasa napravljena probna tura zupcanika za fraj lauf :takoje: 61 rokfel,kontrolisana cementacija,videcemo kako ce se okazati..6000din....pa polako kuciste isto tolko.isto kontrolisano cementiranje,...

xspmm156zn56stnjno3_thumb.jpg yph5w3es6ayf3gkjp35_thumb.jpg ib24vugcl6x6khe1l2z_thumb.jpg 5hp0glvdpnf5rbqv3b1u_thumb.jpg

56v4tiicdjtexj2ge0ea_thumb.jpg 6wn676tve26am49c1k_thumb.jpg mtdsivnozswa6m4rs521_thumb.jpg

l7ez4peld03gxxh5ql47_thumb.jpg wdg08g3qprvjb0wtodxx_thumb.jpg wzt3lip4ocl0vivon55l_thumb.jpg shi22zugnah59i14xlie_thumb.jpg

2qrnq98jmycomh0wu8v_thumb.jpg mzpvmzz09eilu7vu08jv_thumb.jpg 64vw2kofcs4q6fqi62o_thumb.jpg sjhpbukp5t5cqecg17ws_thumb.jpg

ep68px3k00hfraglya_thumb.jpg mw4z26n64w0ny4b6tdz_thumb.jpg wbcbjubewope2dllg55s_thumb.jpg s9v6ia4u317jym5hxdci_thumb.jpg

omkm6v5xtuux2ns2o9hy_thumb.jpg 1vp9ju4l6o801daki1tv_thumb.jpg cblvr6zxu48b1cozcrr_thumb.jpg lscrtepn51j74yd937oe_thumb.jpg

actfzt9wwe0crdk0ajao_thumb.jpg ea3700logratzwxep5oe_thumb.jpg gtmiqfst0nmbpfk7t67h_thumb.jpg axykyfqptvpdqc3xxtl_thumb.jpg

0n9s79wiwkjzjcf97lxr_thumb.jpg jnx1k2orln2phfpjbhw_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

na prodaju rd 07..94to,alarm,sva tri kofera, djivi :) led migavci i stop, prekidac za sva 4,alarm,uticnica 12v,povisen vizir,i fabricki vizir ide uz nju, kres barovi,nov aku,nove zadnje plocice, rezervni kljucevi,rezervni alarm, rezervni kljucevi od kofera takodje..skidaju se na kljuc naravno......nije na neki sistem odvijanja itd.ima tu jos gsitnica doradjenih.....motor je prosle godine uvezen iz svajcarske,registrovana do iduce godine, 61999km.sedi i vozi,motor je bez nekih ulaganja vecih.ne dimi ne duva,ne lupa,ne cuka,nije kriv raspadnut itd....slike sve govore,mozda bi mogla neka realna zamena ja bi najradije kes..2700e.. pa da vidimo dokle izguramo :) 063697094

elzty212l4s916qtgl8v_thumb.jpg 8iwl7hulxj27cib8ba1n_thumb.jpg 9jy4696478l6k6qtfsl_thumb.jpg

 

rbyqid60vby2tku2y7hb_thumb.jpg x7wytl8r6kiinhldf6_thumb.jpg frrcod022iy71910lpd_thumb.jpg hkjr567wgfbnifbjauwb_thumb.jpg

8ct8kmu0w5sx5e0xsd_thumb.jpg 4sw6xkfay0na9gd2brp9_thumb.jpg 3u3sryt4b2uuzyrsv73_thumb.jpg l045dawskasow0yg03m_thumb.jpg

aktuelnooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Boki pitanje za drugara koji nije na forumu a ubi se decko od sklapanja i rasklapanja.Vozi Vashoda 175 (znam da je kanta al jbg).U prvoj drugoj i trecoj brzini ide lepo, prima gas i lepo vuce.Medjutim u cetvrtoj se ponasa kao da nema kompresije,jedva odrzava brzinu po ravnom,radi kao da promasi varnicu svaki drugi treci put.Menjao je paljenje,bobinu,kablove,svecicu,menjao nivo goriva u karbu i nista ne pomaze.Sad je zapeo da menja cilindar klip i karike. Imas li predstavu sta bi moglo biti? Dobar je momak ali ga finansije sprecavaju da vozi nesto ozbiljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Boki pitanje za drugara koji nije na forumu a ubi se decko od sklapanja i rasklapanja.Vozi Vashoda 175 (znam da je kanta al jbg).U prvoj drugoj i trecoj brzini ide lepo, prima gas i lepo vuce.Medjutim u cetvrtoj se ponasa kao da nema kompresije,jedva odrzava brzinu po ravnom,radi kao da promasi varnicu svaki drugi treci put.Menjao je paljenje,bobinu,kablove,svecicu,menjao nivo goriva u karbu i nista ne pomaze.Sad je zapeo da menja cilindar klip i karike. Imas li predstavu sta bi moglo biti? Dobar je momak ali ga finansije sprecavaju da vozi nesto ozbiljnije.

 

pa nesto i meni lici na kompresiju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav,

citam ovu temu vec dva meseca i konacno su se stekli uslovi za odgovor. Trazeci kvalitetan servis po internetu nabasao sam na ovu temu u kojoj je tada imalo oko 60 stranica hvalospeva. Posto nisam u blizini skidam agregat i saljem majstoru. Posle dijagnostike majstor konstatuje da je prethodni vlasnik par dana pre prodaje spakovao agregat kako bi palio jos par dana. Blok motora lomljen, pa varen. Viljuska na menjacu slomljena. sve u svemu mora novo. Majstor pokusava sa da sve to dovede u red, ali bez uspesno. Blok ceo iskrivljen. "Necu ovo da ti sklapam, mogu, ali ne mogu ti reci koliko ce da radi. Moze da pukne posle par minutra voznje." Poucen iskustvom ostalih majstora koji bi mi uzeli dobru lovu za pakovanje, pa kada bi to ponovo stradalo tada bi trazili drugi deo.

Sledi, nadjeni delovi, spakovano, upaljeno, radi, ali poenta je da su svi postovi ovde istiniti i realni. Nije samo majstor za svoje prijatelje niti su ovi odgovori samo navlakusa za servis. Covek stvarno radi maksimalno posteno, i svaka cast i za najstora, i za ucesnike foruma. Iako ne volim da ni se cesto kvare stvari mislim da i sa tim ne bi imao problema sa ovakvim majstorom. Na pocetku sezone, kada se zaradjuje na laganim stvarima on preuzima ozbiljne poslove, stare motore (Yamaha YZ250T iz 1987. godine), i posvecuje im paznju iako novac za to potroseno vreme moze mnogo lakse zaraditi.

Svaka cast, jedino sa ovakvim ljudima, i ovakvim pristupom mozemo postati bolja drzava i bolji narod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Na fzs600 se raspao lezaj na radilici na cetvrtom cilindru, motor je i dalje palio i isao tako da ne verujem da je radilica (mnogo) ostecena

Jedno pitanje za Bokija : da li se isplati obraditi radilicu i klipnjacu i napraviti lezaj po meri i koliko bi to bilo pametno? Koliko bi to trajalo jer su finansije problem za menjanje svih lezajeva i radilice?Nemam nameru da ga krpim pa da ga nekom prodam (uvalim ) nego bih da ga uradim i ostavim sebi.

Masinska obrada i lezaj za to jedno koleno bi me izaslo oko 50e dok bi me samo garnitura letecih lezajeva izasla oko 80e, osnovnih 100e plus druga radilica(koja bi bila macka u dzaku).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Na fzs600 se raspao lezaj na radilici na cetvrtom cilindru, motor je i dalje palio i isao tako da ne verujem da je radilica (mnogo) ostecena

Jedno pitanje za Bokija : da li se isplati obraditi radilicu i klipnjacu i napraviti lezaj po meri i koliko bi to bilo pametno? Koliko bi to trajalo jer su finansije problem za menjanje svih lezajeva i radilice?Nemam nameru da ga krpim pa da ga nekom prodam (uvalim ) nego bih da ga uradim i ostavim sebi.

Masinska obrada i lezaj za to jedno koleno bi me izaslo oko 50e dok bi me samo garnitura letecih lezajeva izasla oko 80e, osnovnih 100e plus druga radilica(koja bi bila macka u dzaku).

 

 

pa..neznam..tesko pitanje... ja bi drugu radilicu i nove lezajeve///a moze i da se obradi tvoja da se istrnuje klipnjaca,sirov lezaj po meri..original je original :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Sutra bi trebalo da izvadim radilicu i da je nosim na merenje, onda cu znati sta i kako1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

na prodaju rd 07..94to,alarm,sva tri kofera, djivi :) led migavci i stop, prekidac za sva 4,alarm,uticnica 12v,povisen vizir,i fabricki vizir ide uz nju, kres barovi,nov aku,nove zadnje plocice, rezervni kljucevi,rezervni alarm, rezervni kljucevi od kofera takodje..skidaju se na kljuc naravno......nije na neki sistem odvijanja itd.ima tu jos gsitnica doradjenih.....motor je prosle godine uvezen iz svajcarske,registrovana do iduce godine, 61999km.sedi i vozi,motor je bez nekih ulaganja vecih.ne dimi ne duva,ne lupa,ne cuka,nije kriv raspadnut itd....slike sve govore,mozda bi mogla neka realna zamena ja bi najradije kes..2700e.. pa da vidimo dokle izguramo :) 063697094

elzty212l4s916qtgl8v_thumb.jpg 8iwl7hulxj27cib8ba1n_thumb.jpg 9jy4696478l6k6qtfsl_thumb.jpg

 

rbyqid60vby2tku2y7hb_thumb.jpg x7wytl8r6kiinhldf6_thumb.jpg frrcod022iy71910lpd_thumb.jpg hkjr567wgfbnifbjauwb_thumb.jpg

8ct8kmu0w5sx5e0xsd_thumb.jpg 4sw6xkfay0na9gd2brp9_thumb.jpg 3u3sryt4b2uuzyrsv73_thumb.jpg l045dawskasow0yg03m_thumb.jpg

aktuelnooo

 

aktuelnooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

i tako..dok nastelujes ventile na dr,u pola motora moras da rasturis, lanac u agregatu dotegnut,doduse...smeska mu se menjanje...1hmm.gif jako brzo..karb naravno cist ko suzica :takoje:

ml67h0v5pi8fcapq8xdx_thumb.jpg czt63xrqscbyrcx3wr_thumb.jpg 535w62nejfbzbwolyb0n_thumb.jpg ot4i5sf404l79pq5e_thumb.jpg kbtixigzp0j73sc6nn2n_thumb.jpg edvn0ttwc6s0vx90o22q_thumb.jpg daqib8ipkqbyok72legl_thumb.jpg lccuoydjj9wm92npqxz_thumb.jpg xzsrx8nc62naeywkst1_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a kad vidim..ono na sta sam slabasan........na starije motorcikle,pogotovu na GT z1100 sa ubrizgavanjem motor..kad vidim kako je zapusten...

ljudi ga vozili po selu bez filtera za vazduh..kompletna tele ajnsprica su puna prasine blata..ma svacega ima.....strasno..nisu ni osigurace menjali nego zice turali...

zajebali navoj na svecici...zalomili spaner lanca.....neko je monter delova neko se trudi da bude majsto..neko samo montira i boli ga k..sta ce i kako ce dalje...ma mislim.....

qnhfn43f6xv41nt0xw_thumb.jpg odukc6wujxbuann7j_thumb.jpg gcaeauvx5o6dsm0ochm6_thumb.jpg pjv9e568ds2tmphb5l_thumb.jpg 0y6aj7o3eqzzdugicqhh_thumb.jpg vfo6j34y21ql7wc0ot1_thumb.jpg

02pm22dzmrkf7d9kjpvf_thumb.jpg q6362wjscoyi7h630q_thumb.jpg 4kgfw0hw0ynujhwp6bcs_thumb.jpg z1zp9atmgcwxdyvk53f0_thumb.jpg q9kaq6kggx5m4oln1af9_thumb.jpg c38m7k8r019rywbmmg2y_thumb.jpg wj23f12w4hcd14udgq8e_thumb.jpg

jz6b7buzwbq6hpsrkt_thumb.jpg 4u82goqgh1teira3mrz1_thumb.jpg h57zbpc2lz0jp20y8ik_thumb.jpg drxb1c9twtln10sfuyo_thumb.jpg g2wajy4wr53htam1vhvo_thumb.jpg 1chffhp153huuird1taw_thumb.jpg q6lfy9nz96byg9shx577_thumb.jpg

8sax5s2asl4lmwwsbznp_thumb.jpg jtb5hi35iudl64jfqrc_thumb.jpg xicammpgdkb7xznocbc_thumb.jpg 58l9i0zgbt8oiey94pds_thumb.jpg nbruegf1nmocp6p3tpw_thumb.jpg r3s4qaahqmfsrqrnurm_thumb.jpg

po nekad ljudi nisu svesni nekih ikona motorciklizma..unistavaju ih...a tako malo ih ima....kao svinji kad das zlato...rije ga po zemlji....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

skuteric caskom sredjen...decija igra :moto3:

olhro06w0bqr5af0oah8_thumb.jpg 9wodxddrm47cn6g99wij_thumb.jpg qm97ht9rdz2utb6gu7qd_thumb.jpg

kle raspakovan.lanac u ..pm...otiso, a neuki vulkanizer koji verovatno izuzetno DOBROOOO barata kompjuterom je uspeo da sjebe na prednjem tocku kuciste za pinjon to jest one okretace u kucistu...spakovo jedno na drugo stego..sve je popucalo,,,,al zato sigurno ume da radi u corelu ili wordu....no dobro.sta bi ja radio..///

n03w9yalpra09tezl9y_thumb.jpg qiup25ml712cnnvwth60_thumb.jpg t2x5wvu10t2gtoztcxym_thumb.jpg topvia4gyxmi3x620nzp_thumb.jpg e63a95x0hhko4xzi5vwl_thumb.jpg

iz makedonije juce stigo stator za cx,a odmah i namontiran,naravno motorce danas promrdalo,radi ko doxa :takoje: bem ti indukcione kalemove i neku levu struju :lol:

ion0ez6ld1t86ebmn4bv_thumb.jpg rqgvo22w7jsur4p8v4tn_thumb.jpg 06xp2hy747qr7nt9cdnu_thumb.jpg aksh6h8u5u7ew5doxnyv_thumb.jpg c9o6f2lebiwym603ub_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moja boldorka na prodaju..koga zanima 063697094.. pali radi,nije neka lomotina,agregat dobar,gume dobre,kocnice ok,spremna za put :takoje:

mozda bi mogla neka zamena... :takoje:

rcirahnoe3jkgjmq5ilg_thumb.jpg l14qgak6b0q8pvyqzsss_thumb.jpg dp9jsw3v6hfe6q4lgh46_thumb.jpg x7gag8i7lxuu607wqvrw_thumb.jpg bvtjaiqw5j5f7z7tw0x_thumb.jpg yivwdgv54v6ddtwix41_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

skuteric caskom sredjen...decija igra :moto3:

olhro06w0bqr5af0oah8_thumb.jpg 9wodxddrm47cn6g99wij_thumb.jpg qm97ht9rdz2utb6gu7qd_thumb.jpg

kle raspakovan.lanac u ..pm...otiso, a neuki vulkanizer koji verovatno izuzetno DOBROOOO barata kompjuterom je uspeo da sjebe na prednjem tocku kuciste za pinjon to jest one okretace u kucistu...spakovo jedno na drugo stego..sve je popucalo,,,,al zato sigurno ume da radi u corelu ili wordu....no dobro.sta bi ja radio..///

n03w9yalpra09tezl9y_thumb.jpg qiup25ml712cnnvwth60_thumb.jpg t2x5wvu10t2gtoztcxym_thumb.jpg topvia4gyxmi3x620nzp_thumb.jpg e63a95x0hhko4xzi5vwl_thumb.jpg

iz makedonije juce stigo stator za cx,a odmah i namontiran,naravno motorce danas promrdalo,radi ko doxa :takoje: bem ti indukcione kalemove i neku levu struju :lol:

ion0ez6ld1t86ebmn4bv_thumb.jpg rqgvo22w7jsur4p8v4tn_thumb.jpg 06xp2hy747qr7nt9cdnu_thumb.jpg aksh6h8u5u7ew5doxnyv_thumb.jpg c9o6f2lebiwym603ub_thumb.jpg

 

Al te hoce majstore taj KLE nesto, pa to je neverovatno 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: BGD,Bezanijska kosa

Doktor Boris hirurg medju mehanicarima nama na forumu poznat kao bokilic:

 

Da se prvo predstavim, ja sam vlasnik Honde CX500 1981 koju je Boris ranije prikazvao na fotografijama.

Problemi su se javili krajem prošle sezone na 4000-5000 rpm, KNEDLA OGROMNA, nema snage, auspusi prde, majko mila sta se dešava sve to na magistralnom putu u blizini Kragujevca. Bio je to neocekivan kraj sezone za mene. Proleće je pošlo, a leto došlo, ispitni rok se završio i vreme je da popravljamo motor o kojem sa nestrpljenjem razmišljam od kada me je ostavio na putu, a mog ćaleta nikada nije ostavio od te 1981. Cenim ja da je problem sa prlajvim karburatorom. Raspitujem se ko je maher za karburatore i tu čujem razna imena, ali jedno ime je bilo najčešće spominjano, a to je Boris iz Pazove- Bokilic.

U razgovoru sa durgom Djoletom sa foruma saznam da je on radio svoje karburoatore kod Borisa i da je zadovoljan. Tu ja donesem odluku za majstora i odmah zovem Borisa sa kojim se dogovorim da dodjem sutradan. Eto mene na mojoj Hondi koja prdi u Borisovom dvoristu, u nadi da ce Boris da mi brzo završi karburatore. Uhvati Boris moju Hondu, da gas, sauh, okrene se ka meni i kaze: „Dečko tebi su karburatori uredu, ti imaš problema sa strujom“. Jooooj čoveče koje razočarenje. Boris krene da čačka, motor knedlira pod njegovim gasom nenormalno. Otkači on regler, kad ono Honda prede kao ranije i nema knedlu. Ubijem ja jedan krug po Pazovi, sve je ok. Eto sumnje, da li je regler? Boris je kolegijalan sa majstorima i redovno gostuje u tudjim radionicama kako bi im pomogao, ali isto tako Ima priujatelje koji ce mu pomoći kada je i nejmu potrebna pomoć. Jedan kratak telefonski poziv i u dvorištu se pojavljuje Arakis da pogleda struju. Eto lepe sreće da se ustovremeno pojavljuje i Borisov komšija, kojeg Boris servisira sa, Hondom CX 500 u dvorištu. Ista kao moja. Vlasnik te Honde je ispao veliki laf, jer nam je dao da probamo električne komponente sa njegovog motorcikla (veliki pozdrav za Perišu).

Utvrdjujemo sledeće: regler, cdi, indukcioni kalemi, akumulator su ok. Sve je ok do čega možemo da dođemo lako, a motor prdi dok ima prikačen regler, dok se vozi na akumulatoru sve je ok.

Uredu, sumnja se na alternator, Boris meri otpore na alternatoru u sve vrednosti su u okviru porpisanih. MAJKO MILA! Da li je alternator! Boris radi dijagnostiku iznova i iznova. Čita on forume strane, ali čitam i ja, računam jeste on majstor, ali meni je u interesu da što pre krenem da se vozim a dve glave su pametnije od jedne, doduše naše glave se razlikuju (moja ima kosu :D ).

Konstatuje Boki da je ipak stator alternatora I da je vreme da rasturi ceo agregat, Ali majku mu kako napraviše ovu Hondu CX kada da bi došao do struje moraš ceo agregat da skineš sa rama, da ga otvoriš...

Veliki posao, ali očigledno za Bokija rutinski posao. Zvoni telefon u 22:30 – bokilic. Sta je sada majko mila, nije se valjda zapalila garaža! Eto Borisa koji radi non stop i posvećen problemu. „Mali skinuo sam agregat, dođi sutra da vidiš stator, pa da razmisliš kako ceš“. Eto mene kod njega u garaži, donosim ladan sok- gest koji boki očigledno ceni :moto3: uz čašu soka gledamo stator koji na prvi pogled izgleda dobro. Dogovorim se sa Borisom da nadjemo polovni deo, ako ne onda da viklujemo. Boris je okrenuo puno brojeva u potrazi za ovim delom, prevrnuli smo Srbiju. Zovem i ja uporedo sa njim, možda smo zvali i iste ljude. Niko nema. Gledamo e-bay i slično, ponuda siromašna, u nekim slučajevima preskupo za deo čija se ispravnost ne garantuje, a ispravnost istog može da se utvrdi samo montažom u agregat i vraćanjem agregata na ram. Javlja se ideja da se vikluje stator, i jurim u potragu za viklerom. Zvao sam mnoge majstore-viklere. Ukratko... Jedan nije prihvatio zbog komlikovanosti namotavanja i nesigurnosti u rezultat. Drugi je odman rekao "može-nema problema!", a drugih motorista sam imao informaciju da njegov rad ima kratak vek a desi se i da odmah po namotavanju, ne radi. Treći iskusan majstor (Boris dao preporuku) sa renomeom je korektno objasnio da nema danas kvalitetne žice sa kvalitetnim lakom i dobrom zalivnom masom tako da svašta majstor može da obeća ali garancije nema! Sam kaže da je za dosta motora radio sa istom pažnjom ali da je rok trajanja bio različit. Ubedio me da pokušam da nabavim polovan po prihvatljivoj ceni, a u krajnjoj nuždi da donesem na premotavanje, ako je to jedina opcija. Mislilm da mu je beseda prijateljska. Traži Boris ponovo deo kontaktirajući prijatelje, medjutim tu se meni ukaza sreća više nego Borisu. Stupio sam u kontakt sa jednim starim ćaletovim prijateljem iz Makedonije koji je fan CX. Srećom on je imao stator koji smo potraživali. Dolazi naš prijatelj bajker da nam donese deo I da se malo družimo. Lafovski gest jednog bajkera I prijatelja iz osamdesetih. Evociranje lepih uspomena. Deo dolazi kod Borisa u ruke u neko kasno podne. Sledece jutro zove Boris da mi kaze da je motor gotov I da je vec napravio koji krug po Pazovi. Ja razmišljam da li taj čovek ikada spava ili radi motore tako brzo da mu mogu pozavideti mehaničari u pitstopovima. Eto mene u Pazovi, motor ispravan, a dijagnostika koju je uradio Boris bez srljanja je bila ispravna.

Nadam se da bar dužina teksa govori o tome koliko sam zadovoljan sa Borisovom uslugom. Svaka preporuka za ovog sjanog majstora I lika! :takoje:

 

Pavle, POPov sin.

post-301-0-78673900-1375729264_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Veternik Novi Sad
  • Motocikl: MZ es150 Yamaha tdm 850

poz boki majstore sm dat prijavim tdm ide ko besan druze vidimo se pred kraj sezone1moto3.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pred put smo se lepo rastali: "Ovo će da ti crkne odmah a ovo drugo, eeee to ni meni nije jasno kako radi. Za ovo sam ti uzeo pare ali nema od toga ništa a delove što si uzeo tu su negde, naći će se kad ne budu trebali..." <_<

 

I eto, problem, zapušilo se nešto. :neznam:

 

Koliko je km nisam gledao ali Beograd, Bukurešt, Kišinjev, Kiev, Brjansk, Moskva sa vožnjom po lokalu a ulje bledo, ne podmazuje nešto, jedva sam dolio litar i nisam smeo više jer je i ovako malo preko zareza na meraču.

 

I sa benzinom nešto ne valja, troši 6 do 6,5, jedva sam ga naterao na 7 ali samo jedno sipanje...

 

1000ccm, zabrinut sam čoveče... :stabre:

 

Ovo do mene nije, pretičem po 3, 4 šlepera u nizu, natežem ga ali neće da otpuši, gadno zapeklo.

 

Šta uradi od onakvog motora? :staa:

 

:nanana: :nanana: :nanana: :nanana: :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

radilo se ovih dana..po hronologiji..tesko da poredjam slike...za nesto sam imao i popravni..:stabre:1hmm.gif

neke motorne bolesti ko rukom odnesosmo :moto3:

neke nove alatke nabacismo,i tako to :care:

r2q62h1xiphsno71fddk_thumb.jpg 0bcaz8iwopz10k8h2v_thumb.jpg j0oexxvse9q2kwaub8_thumb.jpg glsy219gdslmkbxyor1_thumb.jpg 318i35s950l4ii5knq_thumb.jpg x3nfn1z4t5ir7m1axlml_thumb.jpg

3c8r6m22k4ewc84c3agq_thumb.jpg yomh7s4g3trr75hv8ub_thumb.jpg rspynp3lde8sh537kf_thumb.jpg up23z5owrebwxw46jlyo_thumb.jpg 76wy38szvonno3s3860_thumb.jpg 7uuaupnmhp6eptih0uzk_thumb.jpg

ah da..jel sam pominjo neko mackasto cudo sa malecnim agregatom :lol:

hkhbv37spyrk1ryf5sy_thumb.jpg

nekima sredismo sajle,ulje u kocnicama, semeringe viljuske karbove svasta nesto :takoje:

o69nkv87o5tc6fu11oy_thumb.jpg 4anw1wyff2f4royjlt2f_thumb.jpg vv5lqgzmo7uc3hkqy38i_thumb.jpg qxgrab32aw84s1m1s0_thumb.jpg hjuistug32mv6gthcok_thumb.jpg yco2bmywru51q6nunzw_thumb.jpg tjyvtm0378a7147ptc3_thumb.jpg vfnzsn4nxv1ey8fjlh6b_thumb.jpg uuyws5fzti6gkvsuppgc_thumb.jpg puuxdpnakygm7jewp48t_thumb.jpg 6ekgwm7q0zlzd8oz4d5c_thumb.jpg dro7b5mpac6kvmz7gwq_thumb.jpg

jedni vakumetri crkli,trenutno sve 2 po 2..no dobro u petak stizu novi :takoje: moguce sa zivinim stubom :takoje:

pz09rjqehbc8oo4kyymz_thumb.jpg 3rqnzltgijkfb20ehcss_thumb.jpg djt7t4w1i66l00beubog_thumb.jpg hobhgshflkezwprgoxoj_thumb.jpg y4nzc4myu33pox9688_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja