Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SR50 DiTech 2003

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Pozdrav svima,

Kupio sam pred 3 nedelje pomenutu SR-ku koja je prebacena sa ditech na carb varijantu. Sa motora je skinuta sva instalacija za ditech nema ecu itd, video sam samo bombinu i regler za sad :D

Laik sam sto se tice skutera ali se pomalo razumem u mehaniku... Imam problem sa snagom skutera do 30 ide nekako do 40 navuce a od 40 do 60 mozes samo po ravnom i to jedva... nizbrdo ide i do 80. Karburator je neki kineski sa automatskim sauhom, primetio sam problem kod stelovanja smese i kad zavrnem sraf do kraja motor i dalje radi... Za sad sam promenio kais i rolnice stavio od 5,5 grama, kais fabricki athena. Uzbrdo ide do 30 kao da nema snage za dovoljan broj obrtaja. Ako moze neki savet od cega da krenem sa ispitivanjem mogu i neke slike da ubacim evo prvo od karb danas sam rastavljao i cistio doduse bio je kao nov :D

unnamed (1).jpg

unnamed.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4694 postova
Pozdrav svima,
Kupio sam pred 3 nedelje pomenutu SR-ku koja je prebacena sa ditech na carb varijantu. Sa motora je skinuta sva instalacija za ditech nema ecu itd, video sam samo bombinu i regler za sad
Laik sam sto se tice skutera ali se pomalo razumem u mehaniku... Imam problem sa snagom skutera do 30 ide nekako do 40 navuce a od 40 do 60 mozes samo po ravnom i to jedva... nizbrdo ide i do 80. Karburator je neki kineski sa automatskim sauhom, primetio sam problem kod stelovanja smese i kad zavrnem sraf do kraja motor i dalje radi... Za sad sam promenio kais i rolnice stavio od 5,5 grama, kais fabricki athena. Uzbrdo ide do 30 kao da nema snage za dovoljan broj obrtaja. Ako moze neki savet od cega da krenem sa ispitivanjem mogu i neke slike da ubacim evo prvo od karb danas sam rastavljao i cistio doduse bio je kao nov :D
unnamed(1).thumb.jpg.ad60b43b590346bc6307a3b317df3484.jpg
unnamed.thumb.jpg.6d392396e53d58236b2c856ce1a595da.jpg
Карбуратор је од кинеза и сасвим солидно ради посао, ја додуше користим онај тип са дебљим саухом јер има могучност за додатну штелку. Ролнице 5, 5 су тешке, пробај 4 грамске.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Probao juce stavio rolnice od 4g ista stvar... Inace juce sam konacno utvrdio potrosnju na 100km 5.5l da nije malo mng? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4694 postova

Ако заврнеш шраф до краја треба да угаси, ако не, вуче фалш ваздух. Може бити гумена спојка, семеринзи радилице. Провери ауспух, може бити запушен, очисти за сваки случај. Извади кајш, зашрафи само задњи део варијатора, болцну и предњи део где хвата бендекс. Зашрафи странични капак и упали агрегат, провери како прима и како врти у сваком режиму. Ово че да ти да слику дали је пренос примарни проблем или агрегат једноставно гуши и нема снаге. На овај начин ако је све добро укомпоновано треба да врти као моторна пила

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Mogu vecinu od predlozenog da uradim jedino mi nije jasno kako da ispitam usisnu cev i semeringe od radilice jel ima neka mogucnost ispitivanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4694 postova
Mogu vecinu od predlozenog da uradim jedino mi nije jasno kako da ispitam usisnu cev i semeringe od radilice jel ima neka mogucnost ispitivanja?
Док ради шприцаш спојку запаљивим спрејом(брејк клинер рецимо) и ако подиже обртај није добро.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Jesam danas ne desava se nista kad spricam spojku, danas sam izmerio kompresiju i ona je 6 bara nadam se da je to ok? Skinuo sam auspuh mislim da je malo zapusen a i bio je varen na krivini i to veoma lose, videcu sutra da prepravim tu krivinu stavim novu cev i zavarim pa da probam onda. Nasao sam i neki dellorto karb od Piagga i na kraju cu da probam i s njim da vidim da li ima neke razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9196 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

6b je na ivici, 30% ti manjka kompresije što nije malo.

Proveri kako dihtuju lamelice na flateru, moraju sve biti priljubljene uz kućište.

Ako jedna samo ima zazor....ne valja, menjaj.

Takodje proveri semeringe na radilici obe strane.

Ako vidiš mastnjikavo znači da nisu dobri, puštaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech
On 16. 6. 2024. at 8:04, Satelis je napisao:

6b je na ivici, 30% ti manjka kompresije što nije malo.

Proveri kako dihtuju lamelice na flateru, moraju sve biti priljubljene uz kućište.

Ako jedna samo ima zazor....ne valja, menjaj.

Takodje proveri semeringe na radilici obe strane.

Ako vidiš mastnjikavo znači da nisu dobri, puštaju.

Pozz, proverio sam danas semeringe i suvi su nigde masnoce, lamelice ok priljubljene skroz, danas sam konacno sredio auspuh znaci drugi motor i zvuk i ubrzanje. Izgleda je bilo do auspuha jer je na krivni bio bas lose zavaren i zacepljen, moracu ovih dana ponovo da testiram potrosnju. E sad javio se novi problem nzm kako da objasnim, zadnja osovina onde gde se spaja ram i blok(agregat) seta po sipci i motor je dosta nestabilan. Kako se to resava guglao sam po forumima ali nisam nista konkretno nasao. Jel tu idu samo lageri ili ima jos nesto sto drzi agregat u osi? P.s sto se tice kompresije resavacu to zimi ionako planiram da remontujem ceo motor. Hvala svima na savetima dosta su pomogli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4694 postova
Pozz, proverio sam danas semeringe i suvi su nigde masnoce, lamelice ok priljubljene skroz, danas sam konacno sredio auspuh znaci drugi motor i zvuk i ubrzanje. Izgleda je bilo do auspuha jer je na krivni bio bas lose zavaren i zacepljen, moracu ovih dana ponovo da testiram potrosnju. E sad javio se novi problem nzm kako da objasnim, zadnja osovina onde gde se spaja ram i blok(agregat) seta po sipci i motor je dosta nestabilan. Kako se to resava guglao sam po forumima ali nisam nista konkretno nasao. Jel tu idu samo lageri ili ima jos nesto sto drzi agregat u osi? P.s sto se tice kompresije resavacu to zimi ionako planiram da remontujem ceo motor. Hvala svima na savetima dosta su pomogli!
Има зегере испред и иза лагера лево и десно. Ако су исти изашли из лежишта или их нема онда шетање је неизбежно.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech
Pre 4 sati, Krokodilo je napisao:

Има зегере испред и иза лагера лево и десно. Ако су исти изашли из лежишта или их нема онда шетање је неизбежно.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

E izvini a sta je zager? osigurac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech
Pre 6 sati, Krokodilo je napisao:

То је то.cf583bc12e34efb9b7b9cdecec01ba7a.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

resio danas ispao na strani kod vodene pumpe osigurac... ostalo mi samo da kupim prednju gumu jer ova na skuteru je iz 2003 :D imate neku proporuku za gume? dimenzije idem fabrice ne bih tu nista menjao jedino ako se ne dobije na stabilnosti sa sirom gumom ali naravno da nema neke prepravke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

hvala, uzeo sam mitas tj porucio juce, jbg gledao sam malo da ustedim jer mi treba i novi auspuh... e sad imam pitanje, trazim auspuh za franko morini ali nikako da nadjem sve su za minarelli agregate jel se hvata to ili mora neka prepravka ili ako ima neko neki link da postavi za auspuh koji pase na f morini agregat bio bih zahvalan budzet za auspuh je oko 100e. hvala najlepse. sto se tice potrosnje jos nisam izmerio ali mislim da je za zeru bolje otkad sam sredio auspuh, mislim da je ipak ovaj kineski karburator tesko sranje. nego da se izgura do zime ovako pa onda krece generalno sredjivanje ali jos uvek moram da udjem u materiju ovog f morini agregata sta pasuje od minarelli a sta ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Evo i nekih slika motora znam da ne izgleda nes spec ipak treba farbanje i sredjivanje malo plastika ali koliko para toliko muzike :)

Mislio sam prvo da farbam motor pa onda da radim oko agregata ali sam se predomislio pa sam narucio ipak neke delove preko scooter atack-a. Stavicu sliku sta sam sve porucio samo nzm koliko treba da to stigne do mene :/ Sutra mi stize semering i ulje za menjac 80w/90w iphone 125ml mislim da je to dovoljno koliko sam procitao ide 130ml ispravite me ako gresim, posto curi na strani kod kvacila otisao stari semering. E sad me muci centralna opruga kvacila i oprugice za kvacilo posto njih nisam porucio a nisam ni dobio u polini setu. Imate neku preporuku? P.s sto se tice kompresije mislio sam da sredim to prvo ali izgleda da je ok sa drugim barometrom sam izmerio 7.8 bara. Slikacu sutra kad budem menjao ulje i semering da dokumentujem i to :) Pozdrav

20240619_123931.jpg

20240620_144307.jpg

20240620_144326.jpg

20240620_144336.jpg

Untitled.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: --Loading 50%--

Sticice ti relativno brzo. Porucivao sam ja dok sam vozio skuter... Imam set dizni stage 6 ja msm od 70-90 za taj karb. Ako bude trebao nekome...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech
pre 59 minuta, Rider000 je napisao:

Sticice ti relativno brzo. Porucivao sam ja dok sam vozio skuter... Imam set dizni stage 6 ja msm od 70-90 za taj karb. Ako bude trebao nekome...

Mozda bude meni trebalo ako ne uspem da ustelujem sa ovim diznama sto sam porucio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Evo updejta danas sam menjao ulje u menjacu(ili kako se vec zove) zamenio semering i ocistio sve detaljno bilo je dosta masno i prljavo. Dolio sam samo 125ml ulja neka me neko ispravi ako je to premalo ali sam takav podatak nasao na internetu da ide 130ml?

20240627_141711.jpg

20240627_143827.jpg

20240627_143830.jpg

20240627_143835.jpg

20240627_143838.jpg

20240627_144436.jpg

20240627_161723.jpg

20240627_161728.jpg

20240627_161743.jpg

20240627_171459.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9196 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne valja ti semering na radilici, ima ostecenje od udarca.,..zameni ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Znam primetio sam i ja zamenicu porucio sam vec. Niko mi nije odgovorio za centralnu oprugu i oprugice kvacila koje bih mogao da stavim uz Polini varijator? I jos jedno pitanje da li pasu sva zvona i kvacila sa fi 107 na f morini ili ima tu jos nesto sto se gleda?

Promenio član Riba1999

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Aprilia SR 50 Ditech

Veceras sam ponovo skidao deklu da proverim ima li curenja na semeringu i sve je ok. Slikao sam malo kvacilo i zvono pa ako neko moze da kaze da li je istroseno vidim da je jos uvek original?

20240629_222205.jpg

20240629_222214.jpg

20240629_222225.jpg

20240629_222234.jpg

20240629_222307.jpg

20240629_222315.jpg

20240629_222329.jpg

20240629_222338.jpg

20240629_222413.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja