Jump to content

Moto Zajednica

Trazim kvalitetnu opremu!

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 N

Ljudi, pomagajte!

 

Kupio sam motor, polozio, pocela sezona, kupio dobru kacigu, ali nikako ne mogu da nadjem kod nas kvalitetnu opremu! Kad kazem opremu mislim koznu jaknu i rukavice. A kad kazem kvalitetnu mislim Alpinestars! (sa razlogom ne zelim Dainese opremu). Stoga pitam vas, fine i informisane ljude da li bi mogli da me uputite gde i kako bih mogao u Srbiji da nadjem Alpinestars opremu! Bilo je jedno vreme u xtreme ali cini mi se da su se oni ugasili? Ako ne bas A*, a onda nesto jednako kvalitetno.

 

Unapred hvala!

 

 

P.S. Koga zanima, uzeo sam kacigu shoei xr1100 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

ne znam zasto neces dainese, dobri su, a alpinestars je prestao da se uvozi, od opreme iz prosle godine imas u ulici od ekonomskog fakulteta(autobuska stanica) pa do brankovog mosta, e tu imas sa desne strane prodavnicu alpinestars opreme :) ne mogu da se setim naziva ulice! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 N

@mare, ma necu dainese zato sto se*u sa cenama, jos dok dokupim protektor za ledja... trazio na sajmu fora jakna u italiji 400e, kod nas 650... jel mozes malo bolje da mi objasnis gde je radnja? i jel imaju dosta opreme i to il je neka muvacina?

 

@vava, znam, trazio sam u maxmomentu, ali oni imaju samo textilne. sta mislis jel ima sanse da mi oni uvezu jaknu? msm da ja porucim preko njih...

 

P.S zanima me posebni jedna jakna 2011. model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 N

vava je dobro rekao karadjordjeva...

na to sam i ja mislio :D

tu sam uzeo cizme i pantalone...

 

nema tamo vise nista... zvao sam ih danas, oni su uzimali od xtreme, pa kad su se oni ugasili i ovi su prestali da prodaju a* opremu... sad imaju jednu jedinu jaknu - textilnu - zensku :(

 

Jel imate jos neku ideju koju bih marku mogao da pogledam? Ovde kod nas ima bas slab izbor, gledao sam Held i IXS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam ranije drzao prodavnicu IXS opreme i ostalo mi je bas dosta opreme od cega cak najvise ekstra dobrih koznih jakni. Ima korektan izbor, nije jeftino, ali je stvarno dobro ! I bilo bi solidno ispod trenutne cene IXS opreme.

Ako ti je interesantno javi na PP a i koja ti velicina odgovara da vidim sta imam u toj velicini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne znam kako stojis sa parama necu ni da pitam( Nije lepo ;) ) Ali ako mozes skupi neke vece pare nadji jos nekog ko hoce isto malo vise opreme. Ako je moguce barem trojica, zbog troskova. I skocite do Graca. Ima oko 500km Tamo je ogroman Luis ali stvarno ogroman. I ima od one standardne krs Luis opreme pa do bas dobre i skupe opreme. Imas tu blizu luisa smestaj za pristojne pare.Oko 50-60e za troje ljudi. A i grad je prelep pa se malo i prosvrckas po Gracu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Takodje preferiram alpinestars iz slicnih razloga kao ti ali je u srbiji izbor alpinestars opreme nikakav i to je kraj price ....tuzno ali istinito

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 N

malo off-topic, ali ima veze sa onim sto je mare rekao:

 

bas slab izbor, osim u mass sportu gde je pretezno dainese, jedino sto ti preostaje je da pogledas

http://www.louis.de/ i da porucis! :D

 

Imam akciju da porucim od firme iz Amerike, koju god ocu opremu, i da mi oni posalju njihovom postanskom sluzbom... to bi kod nas doslo, bilo ocarinjeno (31%) i prosledjeno u meni najblizu postu... ispalo bi mi i super jeftinije... ALI

cekao bih barem mesec dana, bez ikakve mogucnosti pracenja paketa, a i srpska carina mi nekako ne uliva poverenje, zato sto se nije samo jednom dogodilo da paket samo "nestane"...

 

Pa ako neko ima iskustva sa ovakvim akcijama, ili dobar savet, neka se ne ustrucava :)

 

 

@marko13, matori to zvuci super.. pa ako nista drugo uvek mi ostaje opcija da odem preko da kupim opremu.... Joooooj, zemljo Srbijo!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Lepo se skupite pred kraj leta (pratite rasprodaje), idite do Vicenze u Dainese outlet i pazarite kao ljudi. Kupovina u toj radnji će vam ispuniti srce i dušu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ja kupio kod nas prošlogodišnju dainese jaknu za dobru cenu pa ipak nije poslužila kako treba. Tako da bih ja ipak nešto drugo probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Ja sam ranije drzao prodavnicu IXS opreme i ostalo mi je bas dosta opreme od cega cak najvise ekstra dobrih koznih jakni. Ima korektan izbor, nije jeftino, ali je stvarno dobro ! I bilo bi solidno ispod trenutne cene IXS opreme.

Ako ti je interesantno javi na PP a i koja ti velicina odgovara da vidim sta imam u toj velicini.

 

Ovo ti nije loša ideja,otiđi pogledaj šta ti kolega nudi.

Ako nenađeš ništa kod njega spakuj se i idi do Austrije ili Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

 

Imam akciju da porucim od firme iz Amerike, koju god ocu opremu, i da mi oni posalju njihovom postanskom sluzbom... to bi kod nas doslo, bilo ocarinjeno (31%) i prosledjeno u meni najblizu postu... ispalo bi mi i super jeftinije... ALI

cekao bih barem mesec dana, bez ikakve mogucnosti pracenja paketa, a i srpska carina mi nekako ne uliva poverenje, zato sto se nije samo jednom dogodilo da paket samo "nestane"...

 

Pa ako neko ima iskustva sa ovakvim akcijama, ili dobar savet, neka se ne ustrucava :)

 

 

Imam ja iskustva sa takvim akcijama, naručivao sam opremu preko FC moto (guglaj), nije iz Amerike, ali kad imaju popuste neke stvari su baš jeftine. Na njihovom sajtu otvoriš nalog, navedeš svoju srpsku adresu. Platiš karticom, cena se umanji za iznos poreza pošto šalju van EU. Dobiješ i tracking kod, da možeš da pratiš pošiljku do ulaza u Srbiju, posle je pratiš preko Poštinog trackinga. Dobiješ poziv da paket pokupiš na pošti, gde platiš i carinu, otprilike kako si naveo. A imaš i ljude na forumu koji možda mogu da ti uštede tu carinu, pogledaj ko posreduje pri naručivanju robe preko neta...

 

E sad, pošto vidim da si relativno svež, izvini ako nisi - najiskrenije ti ne savetujem da kupuješ skupu opremu pre nego što probaš. Bolje i kupi nešto jeftino da imaš, dok ne odeš negde preko, lepo to natenane probaš i onda pazariš. Zato što je kroj opreme, tj to kako na tebi stoji, najvažnije za moto opremu, važnije i od materijala i firme i kvaliteta i svega...

 

I inače, Dainese tekstil je krš, ali koža je odlična. U Massu imaš i neke modele od pre godinu-dve koji su na sniženju, nemoj da te mrzi, prošetaj se do tamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 N

@Perun: Svez, da ne moze svezije :) Hvala na savetu!

 

Shvatam koliko je bitno da mi je oprema taman, isto kao kad sam kupovao kacigu. Razumem da moze da ispadne mnogo bzvz ako kupim online nesto sto mi nece odgovarati a dam 400-500e... samo, bitno mi je da nemam sklj opremu (pogotovo sto mi je ovo prvi motor) a ovde kod nas izbor kakav je, pa to vi znate bolje od mene...

 

Znaci najbolje sto mogu da uradim je da odem do Mass-a i da pazarim neku dainese jaknicu i rukavice :)

 

Pa narode, hvala sta da vam kazem, ja cu se prijaviti kad i sta kupim :) bice i slika!

 

A vi ako se setite jos necega pisite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja kupio kod nas prošlogodišnju dainese jaknu za dobru cenu pa ipak nije poslužila kako treba. Tako da bih ja ipak nešto drugo probao.

 

Da li si siguran da je bila originalna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 N

Ako nosiš 50 ili 52 nemaš više problem - Jack Black, za bagatelu, http://www.e-mass.rs...ghe0yb2recqsl0. Ja sam je pre 7-8 god platio 600eu. Ako je koža ono što tražiš...

 

 

izgleda obecavajuce, cene su ok, i izgleda da ima svasta... pogledacu detaljnije!

 

Definitivno koza, nisam ljubitelj textilnih jakni :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Ja kupio kod nas prošlogodišnju dainese jaknu za dobru cenu pa ipak nije poslužila kako treba. Tako da bih ja ipak nešto drugo probao.

 

Da li si siguran da je bila originalna?

 

Ma moguće i da jeste, ja imam Dainese Gore tex jaknu, model Commando, i to je najgori komad garderobe koji sam kupio...

Ali koža je dobra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kod nas imaš Dainese i Rajko Dainese opremu, zato pitam da li je siguran da je jakna bila originalna. Dainese je najskuplji i u Italiji i sigurno ne bi mogli da drže takve cene da nisu najbolji (po pitanju bezbednosti, ali i dizajna). Alpinestars je dobra marka, ali sam u njihovom outletu video gomilu nekvalitetnih stvari, a bilo je i kvalitetnih, dok Dainese ima samo dobro i skupo, a u outletu ne tako skupo.

 

I da ne bude da Rajko nema ništa original, naravno da ima, kacige, možda i ponešto druge opreme, ali ima i ponešto kopija, naročito Dainese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kod nas imaš Dainese i Rajko Dainese opremu, zato pitam da li je siguran da je jakna bila originalna. Dainese je najskuplji i u Italiji i sigurno ne bi mogli da drže takve cene da nisu najbolji (po pitanju bezbednosti, ali i dizajna). Alpinestars je dobra marka, ali sam u njihovom outletu video gomilu nekvalitetnih stvari, a bilo je i kvalitetnih, dok Dainese ima samo dobro i skupo, a u outletu ne tako skupo.

 

I da ne bude da Rajko nema ništa original, naravno da ima, kacige, možda i ponešto druge opreme, ali ima i ponešto kopija, naročito Dainese.

 

 

Jel moze neka adresa tog outleta u Vicenci, koordinate za GPS ili neki sajt na netu , ako ima.

 

Imam suraka u Vicenci, mozda mi donese nesto.

 

A korene naravno vuce iz Pozarevca je / Lucica. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Acim je sve to super dokumentovao u (zalepljenoj) temi "vodic za kupovinu moto opreme u Italiji"! (Look Up)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao Slobo,jel moze SPIDI ili CLOVER da te zadovolje :)?ako te zanima,javi se.jos nemam radnju ali imam u magacinu i servisu.pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja